אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

סוהרת אובחנה כחולה בקורונה והוכנסה לבידוד

סוהרת מבית מעצר ׳ניצן׳ הייתה במגע עם חולה ואובחנה כחולה בנגיף הקורונה. מצבה של הסוהרת קל והיא הוכנסה לבידוד. אנשי הסגל ששהו איתה במגע הוכנסו אף הם לבידוד. בשב"ס מבהירים כי לא באה במגע עם אסירים

סוהרת אובחנה כחולה בקורונה והוכנסה לבידוד
  Photo by Moshe Shai/Flash90

סוהרת מנהלה מבית מעצר ׳ניצן׳ אשר הייתה במגע עם חולה מאומת אובחנה כחולה אף היא בנגיף הקורונה. מצבה של הסוהרת קל והיא הוכנסה לבידוד. אותרו אנשי הסגל אשר שהו איתה במגע קרוב והם הוכנסו לבידוד בית לשמירה על שלומם.

בשב"ס מדגישים כי הסוהרת לא באה במגע עם אסירים ואין כעת אינדיקציה להדבקה. מחלקת הרפואה בשב״ס, בשיתוף משרד הבריאות, מקיימים חקירה אפידמיולוגית לאיתור מגעים נוספים.

עוד נמסר כי: "שב"ס פועל וימשיך לפעול בשיתוף פעולה עם משרד הבריאות ושאר גופי הביטחון ומשרדי הממשלה הרלוונטיים לשמירה על חייהם וביטחונם של הכלואים ואנשי הסגל". ומדגישים שיש להסתמך רק על הודעות והנחיות רשמיות לציבור ולהימנע מהפצת 'חדשות כזב'.

בשירות בתי הסוהר היום (רביעי) הוחלט על יישום תוכנית פינוי מתקן 'סהרונים' שבדרום והכשרתו לקליטה של כלואים נשאי קורונה, בשב"ס מדגישים כי אין כרגע כלואים כאלה. לצד זה הוכשרו אגפים בכל אחד משלוש מחוזות הפיקוד בשב״ס שיתנו מענה לקליטת עצורים חשודים כחולים.

יחידות שב״ס, בכל הרמות, נערכים לפינוי כלואים למתקני כליאה אחרים ולהשמשת האגפים ומתקן הכליאה בדרום למענה מיידי נוכח האיום לחדירת הנגיף לבית כלא. הפעולות הארגוניות מיושמות במטרה לשמור על בריאות הכלואים והסגל ולשמור על בטחונם האישי.

נבחנים צעדים נוספים ע"י גורמי המקצוע בשב"ס וככל ויעלה הצורך יפורסמו עדכונים נוספים.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו