אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

תוך יום אחד: הסיעות ימליצו לנשיא על גנץ או נתניהו?

סבב המלצות הסיעות לקראת הטלת הרכבת הממשלה יתקיים ביום ראשון הקרוב בבית הנשיא. בצל משבר פוליטי ובריאותי הוטלו מגבלות: הסבב יימשך יום אחד בלבד, יוגבל לנציג סיעה אחד ולזמן קצר

תוך יום אחד: הסיעות ימליצו לנשיא על גנץ או נתניהו?
  אצל ריבלין בבית (צילום: חיים צח, לע"מ)

מנכ"ל בית הנשיא, הראל טובי הודיע היום (שני) לראשי, כי ההתייעצויות לקראת הטלת הרכבת הממשלה יתקיימו ביום ראשון הקרוב בבית הנשיא. בשונה מהסבבים הקודמים בצל התפשטות הקורונה והמערכת המתקיימת בפעם השלישית הוחלט כי  סבב ההתייעצויות יימשך יום אחד בלבד ובמסגרתו יצומצם משך הזמן המוקצה לכל סיעה. בנוסף, יוגבל מספר נציגי הסיעה לאחד בלבד.

בעוד לנתניהו יש 59 הצבעות מבלוק הימין, ליו"ר כחול לבן בני גנץ המספרים טרם התבררו ובמפלגה מקווים כי יקבלו את המלצותיהם של כלל חברי הרשמה הערבית המשותפת וישראל ביתנו, שבפעם שעברה לא בחרו באיש, אך לאור המגעים המתקדמים הפעם בין השניים, סביר להניח שימליצו על גנץ.

במכתבו לסיעות כתב טובי כי "בהתאם לסעיף 7 לחוק יסוד: הממשלה, יקיים נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין סבב התייעצויות עם נציגי רשימות המועמדים אשר תיוצגנה בכנסת החדשה, בטרם יטיל את מלאכת הרכבת הממשלה על אחד מחברי הכנסת".

ישראל מצויה במשבר כפול – פוליטי ובריאותי

האו הוסיף כי "מדינת ישראל מצויה במשבר כפול – פוליטי ובריאותי. זאת, על רקע היעדר ממשלה מתפקדת במלוא סמכויותיה, מערכות בחירות חוזרות ונשנות והתפשטותו של נגיף הקורונה למימדים מטרידים בארץ ובעולם. נסיבות אלו מחייבות מתכונת התייעצויות מהירה, מצומצמת ומוגבלת בהיקף המשתתפים והארגון.

כאמור, לאור זאת, "סבב ההתייעצויות יימשך יום אחד בלבד ובמסגרתו יצומצם משך הזמן המוקצה לכל סיעה. בנוסף, יוגבל מספר נציגי הסיעה במעמד ההתייעצות, ותינתן זכות הצגת עמדת הסיעה לנציג אחד בלבד. כמו כן, בהמשך להנחיות והמלצות משרד הבריאות הוחלט כי לא יוקם מרכז תקשורת במשכן במהלך סבב התייעצויות זה, לא תתאפשר נוכחות של עיתונאים – ישראלים וזרים – במתחם והצהרות נציגי הסיעות לתקשורת יועברו לכלי התקשורת באמצעות ניידת שידור ייעודית".

הוא הוסיף ואמר כי בית הנשיא חותר ליצירת וודאות שלטונית לאזרחי ישראל ולהקמת ממשלה מוקדם ככל הניתן, ללא צורך בבחירות רביעיות בתוך כשנה. נשיא המדינה יגבש את החלטתו באשר להליך הרכבת הממשלה לאחר התייעצות ושיח עם נציגי הסיעות וראשי המפלגות."

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו