אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

"רב שלא גר במקום הוא משמש ברבנות, גוזל את הציבור"

ח"כ הרב אלי בן דהן מהבית היהודי שאל את השר לשירותי דת, על רבנים שאינם גרים במקום כהונתם. השר טען כי הדחת רבנים כאלה אינה בסמכותו.

"רב שלא גר במקום הוא משמש ברבנות, גוזל את הציבור"

השר לשירותי דת, יעקב מרגי, סיכם היום את הקדנציה שלו בשאלות ותשובות במליאת הכנסת.

ח"כ הרב אלי בן דהן, מהבית היהודי, ששימש פעמיים כמנכ"ל בתי הדין הרבניים, בחר להפנות לו שאלה שנגעה באחד הנושאים שמהווים אולי את אחת הסיבות החשובות לתחושה של האזרחים כי לא ניתנים שירותי דת איכותיים מספיק בערים השונות בארץ, והיא רבני ערים שאינם גרים בערים בהן הם מכהנים.

ח"כ הרב אלי בן דהן הזכיר לשר כי: "הכנסת העבירה חוק שמחייב רב עיר לגור בעיר שבה משמש כרב." ושאל אותו "כמה רבנים שאינם גרים במקום כהונתם עמדו לדין משמעתי?"

השר מרגי הודה כי אכן יש חוק כזה, אך טען כי סנקציות כלפי רבנים אינן בתחום סמכותו: "…הסמכות להדחת רבני ערים נתונה לשר המשפטים. כנראה שמי קבע זאת כיוון גבוה והיה מודע לפוליטיקה… משרד המשפטים קשה יותר…"

השר מרגי הוסיף כי מבחינה תורנית, רב שאינו גר במקום מגוריו, הוא דבר חמור כשהוא מביא את דעתו של הראשון לציון, הרב עובדיה יוסף שאמר שרב עיר שלא גר במקום, גוזל את הציבור וחייב לגור במקום כהונתו".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
השאלה מה עושים בחקיקה כדי למגר את התופעה בערים ובמושבים
טוביה | 26-02-2013 22:54
יש לחייב את המועצות הדתיות שלא לשלם שכרם של רבנים שאינם גרים בישוב בו הם מכהנים . מה עפ רבני השכונות שאינם גרים בשכונת שירותם ?
2
יואיל כבוד הרב בן דהן ויעביר הצעת חוק בנדון דחוף
בני | 26-02-2013 22:57
3
לא זכיתי להבין
שלום | 01-03-2013 12:52
בזמן כהונתו של הראשל"צ הגר"מ אליהו זצ"ל היו רבנים שלא התגוררו במקום רבנותם. הרב אלי בן דהן נ"י היה אז עוזרו האישי של הרב אליהו זצ"ל. מדוע רבנים אלה לא ננזפו לפחות ע"י לשכת הרב מרדכי אליהו? אלא כנראה שאת ש"ס יותר קל לתקוף.
4
ורב שגר במקום ולא מתמסר לכלל הצבור?
| 17-04-2013 8:41