אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

בעקבות הקורונה: נדחתה הכניסה החודשית לקבר יוסף

בתום הערכת מצב של ראש מועצת שומרון יוסי דגן, מח"ט שומרון שגיב דהן ורב השומרון הרב לבנון הוחלט לדחות את הכניסה הקרובה • יוסי דגן: "יש לנהוג בזהירות ועל פי ההנחיות" 

בעקבות הקורונה: נדחתה הכניסה החודשית לקבר יוסף
  Photo by Yaakov naumi / Flash90

בתום הערכת מצב טלפונית שקיימו ראש מועצה אזורית שומרון יוסי דגן ומח"ט שומרון אל"מ שגיב דהן ובהתייעצות עם רב השומרון הרב אליקים לבנון, הוחלט לדחות את כניסת האלפים לקבר יוסף, שתוכננה להתקיים אור ליום שני הקרוב (י"ג באדר), ערב תענית אסתר.

אחת לחודש מתקיימת כניסה לקבר יוסף אליה, בה משתתפים אלפי יהודים מהארץ ומחו"ל – דתיים, חרדים וחילונים, וכן רבנים גדולים, שרי ממשלה ובכירים מהארץ מהעולם. הכניסה החודשית לקבר יוסף מאורגנת על ידי המועצה האזורית שומרון, מנהלת המקומות הקדושים במועצה ובאבטחה ובתיאום עם החטיבה המרחבית שומרון בצה"ל.

הערכת המצב התבצעה טלפונית מאחר וראש מועצה אזורית יוסי דגן, שוהה בעצמו בבידוד עד ליום ראשון הקרוב בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

ראש המועצה, חזר לפני כשבוע ממסע הסברה וגיוס תרומות בבריסל ובפריז בו קיים פגישות עם חברי פרלמנט האירופי ועם תורמים ידידי השומרון.

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, הסביר: "בעקבות הערכת המצב שקיימנו עם חטיבת שמרון ופיקוד מרכז ולאור הוראות משרד הבריאות החלטנו לדחות את הכניסה לקבר יוסף ביום י"ג באדר, יום תענית אסתר. לגור בשומרון זוהי זכות. זכות להתיישב בחבל ארץ היפה ביותר, ועמה מחויבות לשמור על המקומות הקדושים, ההיסטוריים והחשובים ביותר של העם היהודי. יש לנו אחריות להביא את הציבור הרחב להתפלל בהם ולהתחבר לשורשים שלהם. אך בימים כאלה חובה עלינו לנקוט באמצעי זהירות מוגברים ולהישמע להוראות משרד הבריאות למען בריאות עמנו. אנו סומכים על צה"ל ומערכת הבריאות. נתאם באופן מיידי עם חטיבת שומרון את התאריך החדש לכניסה לקבר יוסף".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
כן להגיע
ת | 05-03-2020 18:08
ההפך תן ליהודים בלבד להתפלל אני לא צריכה מארץ ובעולם איחוד האירופי שמים זיין עליהם אני קוראת לכל היהודים להגיע בכח ולהתפלל לאלוהים משם שיציל אותנו מערב רב עמלקים וישמעלים שמים זיין אנחנו אנוסים תחזרו בתשובה אמיתי אורתודוקסי והוא יציל אותנו מאויבינו בגצ ערב רב עמלקים וישמעלים ועישיו עם הם לא יתנו הקורנה יגיע אליהם ולכל שופטי בגצ ערב רב וישמעלים הם בשואה הם לא מבינים אלוהים מכה בכל עומות העולם בשבילנו שנחזור בתשובה אמיתי לא נצרות פרונסטנטית לא ישו ובטח לא מוחמד ועבודה אלילים אמיתית
2
השבח לקורונה, מונעת טיולי-קברים מיותרים בגדה.
חרדה למדינה | 06-03-2020 0:20
נ.ב. - האם בקבר יוסף יש גוויה חנוטה או שרידי גופה ? כי כתוב בספר בראשית שיוסף נחנט (מנהג קבורה מצרי עתיק). כנל לגבי יעקב במערת המכפלה.