אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אולפן סרוגים | שילה אדלר שובר שתיקה: מאחורי הקלעים של קמפיין הליכוד

שילה אדלר באולפן סרוגים: ממליץ לראש הממשלה להקים ממשלת חירום לאומית, טוען ש"רוב הציונות הדתית לא נמצאים בימינה, אלא בליכוד" ועל שרה נתניהו? "מגיע לה צל"ש מהמחנה הלאומי"

אולפן סרוגים | שילה אדלר שובר שתיקה: מאחורי הקלעים של קמפיין הליכוד
  ידענו שננצח, הרגשנו את זה", אדלר באולפן (צילום: אריאל ליבא)

מנהל מטה השטח והכנסים של הליכוד, שילה אדלר, שבר היום (חמישי) שתיקה של שנה לאחר 3 מערכות בחירות כשהוא צמוד לראש הממשלה נתניהו, והתראיין לראשונה באולפן סרוגים החדש. בדבריו התייחס להתחזקות הליכוד אל מול הפסד גוש הימין בבחירות, האם הבחירות שנערכו השבוע היו הצלחה מסחררת או כישלון מוחץ? המתקפה על 'ימינה' והקשר עם שרה נתניהו.

(צילום ועריכה: אריאל ליבא)

"הליכוד עשה עבודת שטח מדהימה והביא ניצחון ענק. 1,340,000 קולות זה מספר ענק בכל קנה מידה – כנגד כל הציפיות והסקרים, כתבי האישום והכל. גם אנחנו הופתענו לטובה" אמר. "ידענו שננצח, הרגשנו את זה בשטח ובכל כנס, ועשינו בחודש אחד עשרות כנסים שכל אחד מהם היה חשמל. השטח אמר את דברו – אותו שטח שהיה רדום בקמפיין הקודם, ראש הממשלה הצליח להדליק אותו. היינו ב-50 מקומות בחודש, כנס אחרי כנס ובכל פעם הייתי במאבקים עם המשטרה להכניס עוד אנשים – ובסוף זה הצליח לממש את הפוטנציאל".

על השרה מירי רגב: "הובילה את מטה הכנסים, הצליחה להכניס בכל יום 2-3 כנסים. דרשה מאיתנו עד הקצה ואף יותר מכך". לדברי אדלר, "הרבה מהישג הליכוד שייך לה".

אז איך מארגנים כנס כזה בפועל? 

"אנשי הנתונים והדאטה רואים איפה הפוטנציאל הכי גבוה לליכוד עם המימוש הכי נמוך. בדרך כלל אלו ערי הפריפריה שהם ערי ליכוד שלא יצאו להצביע מכל סיבה. אלו הערים שהתמקדנו בהם הפעם. בשלב הראשון מנתחים, בשלב השני קובעים את הכנס, ואז זה עובר אלינו לביצוע. אני כמנהל הכנסים והאירועים מתחיל לארגן את הכנסים – וזה טרפת. בכל יום 2-3 כנסים, והגענו עד 5 כנסים ביום. תחשבו איך נראה יום של ראש הממשלה – כנס ראשון בצפת ב-5, אחרי זה בטבריה, ואז בעפולה וכנס אחרי זה בנוף הגליל – ובסוף כנס מסכם במגדל העמק".

מטה השטח של הליכוד (צילום: שרון רביבו)

מטה השטח של הליכוד (צילום: שרון רביבו)

"רה"מ הבין כמה השטח צריך אותו"

אסטרטגיית הליכוד השתנתה בהשוואה לבחירות הקודמות בספטמבר, שם הדגש היה יותר על הרשתות החברתיות. "הפריימריז עשה את שלו. צריך לפרגן לפריימריז – שמה ראש הממשלה הבין כמה השטח זקוק לו וצריך אותו. לא יספיק רק הסרטונים בפייסבוק ולשלוח את השרים – ראש הממשלה הוא הכוכב ועליו הבחירות הללו לטוב ולרע" אמר.

לטענתו של אדלר, החשש הגדול ביותר היה בכנס בירושלים. "פחדנו מאד בירושלים בגלל הכישלון בפריימריז, המאבקים בסניף ומי שולט שמה" סיפר. "במקום אירוע גדול לקחנו אירוע בינוני של 700 או 800 איש. כל הכנסים של כחול לבן וימינה – לא הגיעו ל-400 איש. ובכל זאת, 50 אירועים וכנסים היו גדולים. בכל אחד אמרתי שפחות מ-500 אין מה לדבר איתי. בכל אחד מילאנו ב-800 איש ועוד 400 שהלכו הביתה".

"למדנו מהאמריקנים לחבר את נתניהו לקהל"

עוד התייחס לפיטוריהם של היועצים האמריקניים שסייעו לארגון קמפיין הליכוד, כשהכנסים אורגנו בהשפעת אירועי הענק של הנשיא טראמפ בארה"ב. "הם לא התאימו לאינטנסיביות של הקמפיין בחודש הזה. זה לא כמו בארה"ב שמדובר בקמפיין של שנה, פה זה קמפיין אינטנסיבי מאד של חודש. היו גם חילוקי דעות, אבל אני לא בקיא בפרטים" סיפר. "מה שחשוב זה שלמדנו מהם שהכנס הוא של ראש הממשלה מדבר לציבור והציבור מדבר אליו. לכן היינו באודיטוריומים שיושבים בצורה מדורגת ורואים אותו בעיניים, וגם הקהל איתו. אנשים נלחמו לשבת מאחוריו על הבמה, בשבילם זה היה הרגע המכונן של הקמפיין".

יש משהו שאתה מצטער עליו בקמפיין?

"היינו צריכים להתחיל את הקמפיין מוקדם יותר כדי להספיק עוד ערים. הנתונים מדהימים: כל עיר שהיינו בה, אחוזי ההצבעה הסופיים באותם ערים עלו. חלק גדול מזה מגיע מהכנסים – כשאתה מגיע לעיר כמו דימונה, נהריה, כרמיאל, זה משפיע המון. אנשים חיכו ליחס הזה מראש הממשלה ולהקשבה אלהם. לא מספיק להם הפייסבוק והטלוויזיה, הם רוצים את המגע האישי איתו – והם קיבלו את זה. אנחנו רוצים עוד ערים כאלה".

"אמליץ לרה"מ להקים ממשלת חירום לאומית"

בהמשך אדלר נשאל על הפלונטר הפוליטי שנותר בכנסת – זאת כשלגוש הימין אין ממשלה עם 58 מנדטים, ובכחול לבן מקדמים חוק שימנע מראש הממשלה לכהן בעקבות כתבי האישום. "בני גנץ אמר בעצמו – מי שיקבל מנדט אחד יותר יישאר ויהיה זה שירכיב את הממשלה. גם ליברמן אמר שלא יסתמך על קולות הרשימה המשותפת. שני הדברים האלה פתאום נעלמו" טען. "השנאה שלהם לנתניהו כל כך גדולה והאכזבה שלהם מנתניהו כל כך משמעותית שהם חוברים לתומכי הטרור".

לדבריו, "ברור שהמנדט יינתן לראש הממשלה, כי מי שהביא תוצאה טובה יותר זה הליכוד, וגם גוש הימין הלאומי יותר גדול מהשמאל אם שמים את המשותפת בצד. הפריימריז נתן לנתניהו את הלגיטימציה להוביל את הליכוד לעוד הרבה שנים קדימה. נתניהו יקבל את המנדט – אנחנו במצב חירום לאומי בגלל בהלת הקורונה, ואני אמליץ לראש הממשלה להקים ממשלת חירום לאומית. מי שירצה להצטרף יצטרף, ומי שלא – שיחפש את עצמו באופוזיציה".

"רוב הציונות הדתית לא נמצאת בימינה"

עוד התייחס לאמירות ראש הממשלה כנגד הציונות הדתית, בראשם הטענה כי "לציונות הדתית יש לב טוב, אבל היא לא מבינה בפוליטיקה". "ראש הממשלה מאד מחובר גם לעולם המסורת וגם לעולם הציונות הדתית. מקיפים אותו מיטב אנשי הציונות הדתית בעבר, בהווה ובעתיד" טען אדלר, בעצמו תושב עלי שגדל במעוזי הציונות הדתית. "החיבור של הציונות הדתית הוא לא דווקא למפלגות הציונות הדתית – הרוב לא נמצאים בימינה, אלא בליכוד. כמות התומכים בליכוד של הציונות הדתית היא הרבה יותר גדולה מ-6 המנדטים של ימינה".

עוד באותו נושא

פורסמו תוצאות כמעט סופיות: אין שינוי בתמונת המנדטים


16

לטענתו, "יש פה משבר זהות גדול פוליטי בציונות הדתית שקרה ערב הבחירות, אבל אנחנו שוכחים את זה כי הם התאחדו והלכו לקמפיין. אין ראש ממשלה יותר טוב ממנו להתיישבות. אני גר בעלי וקשור היטב למכינה ולהנהלתה. אנחנו ממעטים בהישגים – E1 זה מהלך שרבין, ברק ושרון לא הצליחו לקדם. הזלזול שלו הוא לא בציונות הדתית ולא בפוליטיקה שלה, אלא במפלגה שמתיימרת לייצג אותה – ואני כופר באמירה הזאתי, כי רק המיעוט של הציונות הדתית נמצא בה ומסוכסך".

"צריך לזכור את המאבקים שהיו שמה וכמה הם היו מסוכסכים אל מול כמה הם הביאו בסוף" הוסיף. "בסופו של דבר כל אחד מארבעה הראשים של בנט, הרב רפי פרץ, שקד וסמוטריץ' הביאו מנדט וחצי כל אחד למפלגה שלהם. זה מספרים מאד נמוכים, וזה מראה שהציונות הדתית לא נמצאת שמה היום. יש פוליטיקה של הציונות הדתית, שצריכה לעשות חשבון נפש גדול מאד מה מקומה, ויש בליכוד מחנה ציוני דתי – שאנחנו צריכים לבסס אותו.  הדבר המרכזי שאנחנו כאנשי ימין צריכים להביא מהבחירות האלה זה ההתחייבות לריבונות – אסור לנו לוותר על זה. זה ההישג הכי גדול, יותר מ-36 המנדטים".

"מגיע לשרה צל"ש מהמחנה הלאומי"

בסיכום אדלר סיפר על העבודה האינטנסיבית שלו בבית ראש הממשלה, והיחסים עם שרה ויאיר נתניהו. לטענתו, "הקשר מעולה איתם, הם אנשים מדהימים. תחשבו על אשת ראש הממשלה, שלמרות כל הלחצים וההכפשות מצליחה לתפקד ולשמור על הבית – שבעצמו הוא מעין מרקחה כי הוא משמש כסוג של מטה בירושלים לישיבות צוותי ההסברה"

"היא (שרה) מצליחה לשמור על כל זה, לחזק אותנו, לתמוך בנו ולהאיץ אותנו לעבוד יותר ויותר" סיכם. "מגיע לה צל"ש מהמחנה הלאומי, על זה שהיא מצליחה לשמור על שפיות בכל הקושי הזה וכל מה שהיא עוברת בתוך המשפחה".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
12 תגובות - 9 דיונים מיין לפי
1
הפוך גוטה הפוך
המעניש | 05-03-2020 17:59
בחירות סבב ב׳ כחול לבן המפלגה הגדולה ביותר, נתניהו - ״ הגוש שלנו יותר גדול אז אני ראשון״ בחירות סבב ג׳ כחול לבן מפלגה קטנה יותר אבל גוש גדול יותר (מה לעשות, אולי ערבים אבל אזרחים) נתניהו - ״מפלגת הליכוד גדולה יותר״ בקיצור כשנח ככה וכשלא נח אחרת. משנת נתניהו.. אין 61, גדלתם לעומת סבב ב׳ אבל עדיין קטנתם לעומת סבב א׳. בפוליטיקה המשחק פתוח ליצירתיות בכל גווניה וביבי יודע זאת טוב יותר מכולם. אתם מאחור..
אברהם פישר
המעניש | 05-03-2020 21:49
האם המשותפת והליכוד באותו גוש? אם לא אז מדוע ביבי נעזר בהם לפזר את כנסת 22 במקום להעביר את המנדט כפי הנדרש ומצופה ממי שנכשל להרכיב ממשלה? וגוש יכול להיות מורכב ממה שבא לך לחבר לגוש כמו למשל קונגלומרט.
האם בלד וישראל ביתנו באותו גוש
אברהם פישר | 05-03-2020 18:53
אין ספק שגוש זה לא יחזיק מעמד של שבוע
2
אז אתה מעריץ של שרה וחושב שהצלחתם בענק.
מבין לאט | 05-03-2020 18:40
נראה לי שהחיים שלך תותים.
3
אתה חי בסרט, לא ניצחתם את הבחירות
לא סרוג | 05-03-2020 18:54
ואם לא תעיפו את ביבי אתם באופוזיציה, עם אלעזר שטרן ויועז הנדל בתור נציגי המגזר. יותר טוב שתתעורר מהסרט שבו אתם חיים ותתחילו לחשוב איך להיפטר מביבי.
4
לא נותן לעובדות לבלבל אותו.
גדי | 05-03-2020 19:03
כמו ביבי ושרה ויאיר
5
הגיע הזמן לביבי ללכת הביתה
יחיאל | 05-03-2020 19:18
עשה הרבה טוב למדינה טבל זמנו תם. אין סיבה שהפלונטר הזה ימשך לבחירות רביעיות. רוב העם ישמח לממשלת אחדות של כחול לבן-ליכוד, והוא (עם האגו שלו) היחיד שמונע מזה לקרות. 68 מנדטים שנעים בין מרכז ימין למרכז שמאל, רוטציה של שנתיים, ויש אחדות אמיתית!
6
כמה טוב לראות את הימין הערכי
אחת | 05-03-2020 19:19
ראש ממשלה מושחת שהדבר היחיד שמעניין אותו זו ההישרדות האישית שלו. אז היועץ גאה שהצליח לעורר בהמון מספיק שנאה (כדברי נתן אשל) כדי שיבחרו בו? באמת כל הכבוד. אם המדינה היתה מעניינת אותו כהוא זה היה עוזב את הפוליטיקה (כמובן עד לזיכוי המהדהד שאין ספק שהיועץ מאמין בו), נותן לבכיר אחר מהליכוד להנהיג ומאפשר הקמה של ממשלת אחדות במקום עוד ועוד בחירות שעולות לנו מליארדים.
צדק
דליה | 05-03-2020 22:05
מחפשים צדק אין בעיה אז תחשפו עד הסוף את פרשת המימד החמישי
7
עטרה גרמן - תקראי
מצביעת טב לשעבר | 05-03-2020 19:27
קודם כל קטעת בגסות שוב ושוב את המרואין, וייצגת את האגרסיביות שהשתלטה על הפוליטיקה של הציונות הדתית. שנית, המרואיין צודק בכל מילה. כדאי שתפנימו את המסר. הצורה שבה התנהלו בנט שקד וסמוטריץ מול הרב פרץ ובן גביר היא שהביאה את התוצאה של 6 מנדטים.
8
עוד מטורלל ביביסטי סרוג
שלמה | 05-03-2020 19:51
עוד חלאה סרוגה החבורה היחצנית של ביבי הפילה אותו לקרשים חלק מהם מדיחים לשוחד על עריקות , ממש דת משה וישראל חלאתיות סרוגה במיטבה השפויים ברחו מימינה
9
יש 3 גושים: ימני ציוני 58, שמאלני ציוני מחמרי
בעילום שם | 06-03-2020 9:38
יש 3 גושים: ימני ציוני 58, שמאלני ציוני מחמרימי נתניהו 47, ערבים 15