אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

"קידום החוק נגד נתניהו – פגיעה בלב הדמוקרטיה"

בתנועה לאיכות השלטון המנהלת מאבק נגד הטלת המנדט להרכבת הממשלה על בנימין נתניהו, הוציאו מכתב נגד החוק הפרסונלי נגדו נתניהו: "הדבר עלול להוות תקדים מסוכן"

"קידום החוק נגד נתניהו - פגיעה בלב הדמוקרטיה"
  יונתן זינדל/ פלאש 90

התנועה לאיכות השלטון שלחה הבוקר (חמישי) מכתב ליו"ר הכנסת, ח"כ יולי אדלשטיין ולח"כ עופר שלח בעקבות הפרסומים על כוונתם של ח"כ שלח וגורמים נוספים לקדם חוק פרסונאלי בכנסת הנוכחית, אשר ימנע מראש הממשלה, בנימין נתניהו, לקבל את המנדט להרכבת הממשלה.

עורכי הדין תומר נאור והידי נגב כתבו: "לטעמה של התנועה, קידום מהלך המבקש לתקן את חוק יסוד-הממשלה בהליך בזק, אינו יכול לעמוד. הליך חקיקה, ועל אחת כמה וכמה כשעסקינן בחקיקת חוק יסוד, ובנושא שנוי במחלוקת, נדרש לעבור הליך חקיקה תקין, הכולל שיח ובחינה מדוקדקים".

עוד באותו נושא

המינוי של דן אלדד נועד להתנגח ולפגוע בפרקליטות


5

עוד כותבים עורכי הדין כי "אין לשנות את חוק יסוד הממשלה בהליך בזק בטרם התייצבה כנסת וממשלה. הדבר אף עלול להוות תקדים מסוכן להמשך, ולפגוע בלב העקרונות הדמוקרטים של מדינת ישראל".

"שינוי חוק יסוד הממשלה, בעת הזו, משנה את כללי המשחק "תוך כדי המשחק", ומקדם חקיקה פרסונאלית, הפוגעת במועמדים אחרים ובמרקם הדמוקרטי, פוגעת באופן אנוש בעקרון שלטון החוק, פוגעת באמון הציבור בנבחרי הציבור ומותירה בלבו ספק בהיותם נאמניו של הציבור ואף פוגעת באופן קשה ביותר באמון הציבור במערכת המשפט ואכיפת החוק".

עו"ד תומר נאור, ראש האגף המשפטי בתנועה מסר: "אנחנו דורשים מחברי הכנסת לפעול בדרך שתחזק את הממלכתיות, תבטיח את יסודות הדמוקרטיה, ותחזק את אמון הציבור במערכת אכיפת החוק ומערכת המשפט בישראל, ובנבחרי הציבור, ולא לקדם חקיקה פרסונאלית זו בעת הזו, טרם התייצבה כנסת קבועה תחת ממשלה קבועה".

נזכיר כי לפני מספר ימים עתרה התנועה לאיכות השלטון לבג"צ בכדי למנוע מנתניהו לקבל את המנדט להרכבת הממשלה. בתנועה מאמינים כי אין לתת לנתניהו להרכיב את הממשלה ואף מקיימים מאבק בנושא מול בית נשיא המדינה, אך עדיין יוצאים נגד החוק המדובר, אשר הבוקר הודיע יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, שיתמוך בהעברתו.

כזכור, בעבר ליברמן התבטא בעניין הפוך לגמרי ואמר כי עמדתה העקרונית של ישראל יתנו היא לא לפסול מועמד כל עוד אין נגדו פסק דין חלוט.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
7 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
פיגוע פוליטי
מאיר | 05-03-2020 13:52
לחבור לרשימה המשותפת כדי להפיל יהודי אהוד ואהוב על יותר מחצי העם זה לעשות מגה פיגוע אוי לכם מפלגת שחור שחור ואוי למצביעכם בגללכם המדינה משותקת למעלה משנה רק שינאה ריב ומדון הכנסתם בעם לא פלא שעכשיו גם קורונה הגיעה למדינה .
הדמוקרטור הגדול ביבי נורא דומה
לדקטטור הדגול | 08-03-2020 14:32
.
חקיקה פושעת
רחלה | 07-03-2020 9:58
הליך פושע ומסוכן אנטי דמוקרטי בצורה משוועת
2
תקדים
המעניש | 05-03-2020 14:02
הוא כבר היה ב 2008 כשנתניהו תמך בחוק מסוג זה נגד אולמרט. יאללה ביי
3
מה לפיהרר ולדמוקרטיה?יאללה סע
שיהיה בהצלחה ליורש | 05-03-2020 14:09
הימין רק ירוויח מזה כשBB לא יהיה בסביבה 70 מנדטים לפחות בקלות
4
לא פיגוע ולא נעליים
אחד | 05-03-2020 14:34
זה לא פיגוע, אלא תיקון לאקונה בחוק שעליו התבסס המושחת מבלפור בתמיכת הימין והדתיים. ראש ממשלה עם כתבי אישום צריך לפרוש בלי שום חוק. בושה וחרפה שהימין והדתיים תומכים בשחיתות כדי לקדם אג'נדה פוליטית. בושה שהרבנים שותקים. אין לכם זכות יותר להטיף לערכים או לטעון לעליונות מוסרית.
תיקון לאקונה
רחלה | 07-03-2020 10:00
מה אתה מבלבל במח זה אנטי דמוקרטי נעשה הליך בחירות לגיטימי דמוקרטי ומכאן תקבל הדין בלי למצא פרצות שיתאימו לדעותיך חוצפה