הרבנים הראשיים: איסור תורה להשתמש בנפצים בפורים - סרוגים

הרבנים הראשיים: איסור תורה להשתמש בנפצים בפורים

הרבנים הראשיים לישראל יוצאים בקריאה לקראת חג הפורים בה הם פוסקים "כי על פי דין תורתנו הקדושה, אסור בהחלט להשתמש בחומרי חבלה אלו"

author-image
הרבנים הראשיים: איסור תורה להשתמש בנפצים בפורים
  אסור להשתמש. נפצים (פלאש90)

הרבנים הראשיים לישראל יוצאים בקריאה האוסרת הדלקת נפצים.

המנהג להרעיש באמירת המן באמצעות קפצונים החל לצאת מפרופורציות כשילדים ומבוגרים מפוצצים נפצים וחזיזים בבתי הכנסת וברחובות. רובם של הנפצים, המורכבים מחומר נפץ בכמויות קטנות אינם חוקיים ועלולים לסכן את המשתמשים בהם.

בקריאה שהוציאו היום שני הרבנים הראשיים לישראל, הרב יונה מצגר והראשון לציון הרב שלמה משה עמאר המופנית להורים, למחנכים ואל הנוער הם קוראים להימנע לחלוטין משימוש בנפצים, חזיזים ושאר חומרי הנפץ לסוגיהם, בכל מקום ובכל שעה.

בין השאר כותבים הרבנים הראשיים: "תורתנו הקדושה הזהירה אותנו לשמור על גופנו במצוות "ונשמרתם מאד לנפשותיכם". כפי שפסק הרמב"ם, ו"השולחן ערוך" הביאו להלכה, כי: "כל מכשול שיש בו סכנת נפשות, מצות עשה להסירו ולהישמר ממנו ולהיזהר בדבר יפה. שנאמר: "השמר לך ושמור נפשך".

"כבר נודע ונתפרסם ברבים, על פי מומחים ועל סמך הניסיון, גודל הסכנה שיש בשימוש בחמרי משחית אלו, אשר גרמו בשנים עברו לאין ספור תאונות ואסונות קשים, שאך בנס לא קיפחו חיי אדם. ועוד, שבעת השימוש בהם נשמע קול נפץ עז, המחריד ומבעית את כל הסובבים, בפרט בתקופה המתוחה בה אנו נתונים בשל פיגועי הטרור. ואמרו חכמים בגמרא כי "המבעית את חברו, חייב בדיני שמים".

את מכתבם מסכם הרבנים הראשיים במלים: "לזאת ברור, כי על פי דין תורתנו הקדושה, אסור בהחלט להשתמש בחומרי חבלה אלו, יש למחות ביד המשתמשים בהם, ובודאי שאיסור גמור לסחור בהם ולהפיצם."

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
האין איסור מהתורה להשתמש ברבנים הלהוטים לפרסום עצמם ?
שי | 22-02-2013 7:34