אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

שותף במשרד פרסום הורשע שאנס שש עובדות חרדיות

היום ‏הותר לפרסום כי בית המשפט המחוזי בירושלים הרשיע את מתי בן דוד, שותף במשרד פרסום, שאנס וביצע מעשי סדום ומעשים מגונים בשש נשים חרדיות שעבדו במשרדו

שותף במשרד פרסום הורשע שאנס שש עובדות חרדיות
  אילוסטרציה (שאטרסטוק)

בית המשפט המחוזי בירושלים הרשיע את מתי בן דוד, שותף ומנהל משרד פרסום בגין עבירות אינוס, מעשי סדום ומעשים מגונים כלפי שש עובדות המשרד, בנות צעירות מהמגזר החרדי, הנתונות למרותו, כך הותר היום (ראשון) לפרסום על ידי בית המשפט.

על פי הכרעת הדין, בתחילה בן דוד היה מתכתב עם העובדות בצ'אט המשרדי בענייני עבודה, מתחיל להחמיא בהערות עדינות ולאחר מכן בהערות בוטות יותר, מיניות, ואז היה עובר למעשים. עוד עלה כי כאשר נתקל בסירוב או התנגדות היה הופך את עורו, צועק על המתלוננת הסרבנית, משפיל אותה או מתעלם ממנה כליל, אף בענייני עבודה.

עוד באותו נושא

כתב אישום: כלב טרף ילד בן 3

בנוסף לכך היה בן דוד מאיים על המתלוננות, נשים צעירות, חרדיות, שאם יספרו לבני זוגן, למשפחה או לאחרים על המעשים שהוא מבצע בהן, הוא יספר כי הדברים היו מרצונן, ואף ביוזמתן, ואיש לא יאמין להן שהדבר לא היה מרצונן. עוד הבהיר בן דוד למתלוננות כי הדבר יפגע בהן, במשפחתן, בחיי הקהילה שלהן, וכי לו יש כסף ועורכי דין והוא חזק ומקושר דיו כדי שלא ייפגע מכך בעצמו.

בית המשפט הבהיר כי הוא דוחה מכל וכל את גרסת הנאשם כי המעשים נעשו בהסכמתן של המתלוננות וקבע בהכרעת הדין כי עדויות המתלוננות, כולן, כל אחת בפני עצמה מבלי קשר לרעותה, היו עדויות אמינות, מהימנות, באו מלב נפשן, נאמרו בכאב רב, וניתן היה להתרשם מהסבל הרב שהמעשים הסבו להן ומהשפעת המעשים עד היום.

בית המשפט קבע בהכרעת הדין כי "הנאשם לא כיוון אקדח לאף אחת מהמתלוננות ולא השתמש באמצעים פיזיים להביאן לשירותים או לקומה 9, אולם, הנאשם יצר מאזן אימה לפיו לאחר משלוח הודעות בעלות גוון מיני ונגיעות, קלות, ידע לאיים עליהן ולהפחידן בכך שאיש לא יאמין להן שהן לא הסכימו ואולי אף יזמו זאת, מה שיוביל להרס משפחותיהן או לפגיעה אנושה בשמן הטוב…"

"עדותה של כל מתלוננת ומתלוננת, בנפרד, ומבלי קשר לרעותה, הובילה למסקנה כי המעשים נעשו בחוסר הסכמתן ובניגוד לרצונן… עתה לאחר שהתקבלה מסקנה נפרדת עם כל מתלוננת ומתלוננת, ניתן, בבחינת למעלה מן הצורך, לומר שעדות כל מתלוננת מחזקת את עדות חברתה, אף שלא נחוץ חיזוק כזה."

עו"ד ליזו אבקסיס- וולפוס, מפרקליטות מחוז ירושלים שטיפלה בתיק מסרה: "בית המשפט קבע כי הנאשם ניצל את כוחו ומעמדו, ופגע באופן סדרתי ומתמשך בנשים שהיו כפופות למרותו. הפרקליטות מבקשת לחזק את ידי המתלוננות אשר באומץ רב חשפו את העבירות שביצע הנאשם במשך שנים והעידו על כך בבית המשפט למרות הקשיים הכרוכים בכך".

"בית המשפט קבע כי עדותן של המתלוננות אמינות ומהימנות, כל אחת בפני עצמה ועל אחת כמה וכמה בהשתלבותן. יש לקוות כי אומץ ליבן של המתלוננות והכרעת הדין שניתנה היום יעבירו מסר ברור המוקיע ניצול כח ומרות ויהוו אבן דרך משמעותית במאבק ליצירת מקומות עבודה מוגנים ובטוחים".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
38 תגובות - 12 דיונים מיין לפי
1
סירוס לאלתר!
יוסי | 01-03-2020 16:17
.
אז כן
אם הוא עבריין | 04-03-2020 14:41
אם הוא עבריין חרדי או ערבי
2
ניצול מרות
אבינועם | 01-03-2020 20:33
ליבי ליבי עים הניפגעות בושה וחרפה אך אדם יכול ככה לנצל את תמימותן של הנשים היקרות האלה ולנצל את העובדה שזה מקום הפרנסה שלהם צריך עונש חמור כדיי להרתייע אנשים שמנצלים את מעמדם
3
וסקלתם את שניהם
לא משנה | 02-03-2020 12:27
כתוב וסקלתם את שניהם את הנערה על דבר אשר לא צעקה בעיר ואת האיש על דבר אשר עינה את אשת רעהו. גם הנשים אשמות לא רק שלא צעקו המשיכו לשתף פעולה. אשה היא לא בובה יש לה גם אחריות, הבנתי שהרב שמואל אליהו מעורב בזה, גם עם שיינברג הוא קרא לנשים שזנו תחת בעליהן 'לביאות' שהסכימו להתלונן. לא מסכים עם הגישה זה בעייתי להסיר מהאשה אחריות לחלוטין. התורה דורשת מהאשה לצעוק. אני מרחם על הנשים, אבל הן צריכות להיות מגורשות להפסיד את כתובתו, לחזור בתשובה ולהתחיל חיים חדשים
איזה חרטא את ממציא
רחל | 15-03-2020 5:14
כתוב בתורה במפורש שאם הדברים נעשו לא מרצונה ובאונס והפחדה הבחורה נחשבת עדיין בתולה אז מאיפה אתה מביא את ההמצאות האלה איזה חרטות בנאדם יכול להמציא בשם הדת פשוט בושה
כאשה אני מסכימה עם רוב דבריו .כי מי שרוצה אז
שלומית | 13-03-2020 0:00
מי שהפחד שלה מהחטא יותר גדול מהפחד מהבוס או ממה יגידו , צועקת , בועטת , צורחת ( וכן אפשר לשמוע אותן מהשירותים ). למה אני יודעת ? כי אני עברתי את זה , והצלחתי לברוח , חטפתי על הראש מאותו אדם אבל הפחד מהחטא ( שמנעתי ) , היה יותר גדול .
מטומטם בשם הדת
צ. | 08-03-2020 21:01
הופך את התורה ככרדום לחפור בו, תתבייש לך על הדברים שהעלת קל ככ לשפוט אה??? פשוט בוז אחד גדול לך ולשכמותך.
בושה וכלימה
כשתבין תגדל | 06-03-2020 10:12
חש מעצמך רב פוסק הלכות מי אתה בכלל ???תתבייש לך! מפרש מה שבא לך תפסיקו לעשות את התורה קשה ומאיימת כי היא לא כזאת התורה באה להיטיב עם האדם ולא להרע לו
לך תגור באירן
מזעזע | 05-03-2020 0:32
אדם חשוך
לדראון עולם הפושע
יוני | 04-03-2020 15:06
חרדי = ההיפך מתורת משה היום
התבלבלת, תכתוב באירנית יא- דפקט
רוחאני | 03-03-2020 9:05
ז
בושה וכלימה! אל תפרש איך שנח לך!!!
חרדית נורמטיבית | 03-03-2020 3:10
הוא האנס המרושע והן קורבן תמים! והבעלים מ מ ש, אבל מ מ ש לאצריכים לגרש אותן. לך תלמד קצת לפני שאתה מגיב.
לאשה
דוד | 03-03-2020 1:16
לא הדת לא מלמדת את זה. זה מה שקורא כשמוצאים הלכות מתוך פסוקים בלי ללמוד את דברי חזל.
אין לך מושג בהלכה
איתן | 02-03-2020 22:56
זה אונס!
כן משנה
אשה | 02-03-2020 17:39
לסקול את הנשים שאוימו וכבודן נרמס ואולי אף נאנסו? האשה אשמה? זה מה שהדת מלמדת?
4
חרדי סוטה..
תוזו.. | 03-03-2020 10:53
זו תורה וזו סחרה.. תתביישו לכם.. שימו הלחמות לידיים ולמכנסיים שלכם.. אולי לראש..יהיה יותר טוב..
מהיכן המסקנה שהוא חרדי?
מה זה חרדי? | 04-03-2020 20:35
הוא חרדי לא יותר משהוא סיני או תילאנדי....
5
דעה לא פופולרית
rape is overrated | 03-03-2020 12:06
נקבות הן ממש לא טהורות, ותמימות, כמו שהן מצטיירות בעינכם, הן בדיוק ההפך המוחלט למעשה, הן אוהבות להיאנס, למרות שהן ישקרו, יתכחשו, כי מתאים להן להתחסד, זה לא משנה, אונס זו הפנטזיה הכי נפוצה אצלן לפי מה שמצאו שוב ושוב בסקרים על כל הנשים ברחבי העולם, ועל סמך התכנים באינטרנט שהן בוחרות לגלוש. 87% מהן אף חוות אורגזמה בזמן האונס, גם את זה הצליחו לגלות. הן כולן זימה וטומאה, זנותיות ונרקיסיזם, רק תראו איך הן כולן מתלבשות מיוזמתן ורצונן החופשי כאשר לא שמים להן מעצורים. הן נהנות להחפיץ עצמן, רק בזה הן עסוקות רוב הזמן היצורות הנרקיססטיות חולות התשומת לב האלו. מעבר לכך, שאין שום הצדקה, לשלוח גברים להירקב בכלא כל החיים בגלל שהן רצחו למי שאת הנפש זה דין כל כך מטופש, הרי הוא לא גרם לה שום נזק בגוף או ברכוש, זה הכל מתבסס על נזק דמיוני סובייקטיבי שמערב את הנפש , על אותו משקל, צריך לשלוח למאסר עולם אישה שהתעללה נפשית בבעלה, מה ההבדל? רק בגלל שהראשון מערב מגע מיני והשני לא? זה חסר כל הגיון לחלוטין בנוסף, הן מיוזמתן החופשית בוחרות להיחדר על ידי מספר רב של גברים ביום יום, הן לא במקרה נולדו עם אברי מין נשיים, אברי המין שלהן תואמות לפסיכולוגיה שלהן. אז להאמין שפתאום שבדיוק אותו אקט מיני, רק בסיטואציה מעט שונה, קרי אונס, הפך להיות מסתם סקס רגיל לטראומה לכל החיים שצילקה לה את הנפש והרסה לה את כל החיים, ושחייה לעולם לא ישובו להיות מה שהיו, זה כל כך מופרך מהיסוד וצריך להיות ממש פתי ונבער כדי להאמין בשקר הזה. העונש המוגזם הלא הגיוני על עבירות אונס הוא עוד סממן שמעיד על החברה המיזאנדרית/שונאת הגברים רעילה והאובר אמפתיה לנקבות , אמפתיה רעילה. ומה שיותר חמור שהוא לא באמת אנס אותן לפי מה שמתברר בכתבה, האילוסטרציה בכתבה די מוגזמת ומטעה לדעתי.
המגיב לוקה בנפשו
תמי4 | 14-03-2020 23:59
סרוגים תמחקו את התגובה המזעזעת והפוגענית! איך מפרסמים דברים כאלה? צריך לחקור את המגיב יתכן שהוא אנס בעצמו!!!
נפש סוטה שזקוקה לטיפול דחוף
רחל | 13-03-2020 15:29
הצורה שבה אתה כותב את הדברים הכאילו מדעיים האלו מעידה עד כמה אתה סוטה. המילים המגעילות שבהן אתה בחרת להשתמש הסגירו אותך
מחקר הראה שאלו שצופים בפורנו אלים חושבים כמוך
שלומית | 13-03-2020 0:14
מדובר במספר מחקרים שנעשו בכמה מדינות , המחקרים היו בעיקר על בני נוער וצעירים עד גיל 25 , ובוצעו בצורה אנונימית על ידי חלוקת דפי סקר בין תלמידי תיכון וסטודנטים , המחקרים קטלגו את סוג הצפיה וכמותה בתכנים שונים וכן שאל שאלות על השקפות לגבי יחסי מין ונשים . מצאו שככל שאדם צופה יותר בפורנו יש לו יחס מזלזל כלפי נשים והוא מצדיק אונס בתואנה ש האשה נהנית ממנו , פשוט כי זה מה שהוא רואה בפורנו ( צפיה זו משפיעה על הבניית המציאות החברתית - כלומר , תפיסת העולם החברתית ). בקיצור - תפסיק לצפות בפורנו ותתחיל להכיר את המציאות .
תודה לך שפרסת את פסיכולוגיית האנס...
גבר נורמאלי | 08-03-2020 14:06
שנים ניסיתי להבין איך אדם יכול לאנוס בכוח משהו שאמור חבוא מאהבה, כעת מבין מה עובר לאנסים כמוך בראש
בושה וכלימה
כשתבין תגדל | 06-03-2020 10:04
לך תלמד לקרוא ולדבר גועל נפש של דיבור וחוסר הבנה מוחלט זה לא חדש שגברים מאיימים על נשים והם מפחדות ולא מסוגלות לספר וזה צלקת נפשית לכל החיים לא פחות גרוע מרצח אתה מדבר כמו אחד כמוהו נראה שאתה מאוד רוצה להצטרף אליו לכלא תתבייש לך
נשים בעולם
אישה שפויה | 05-03-2020 11:41
אל תדאג זה יעבור לך יום אחד תחזיק מעמד....אני איתך.... ביום שתבין שאתה מדבר שטויות תגיב לכתבה הזאת שנדע להפסיק לרחם עליך
הזוי
אבי | 04-03-2020 20:36
בדכ אני לא מגיב אבל... ממליץ לך להתאשפז מרצונך
קשה קריאה
רונן | 04-03-2020 14:45
אבל צעקה הנערה יא טאמבאל
מה?
אריאל | 03-03-2020 20:27
אז זה בסדר לאנוס מבחינתך? באיזה עולם אנחנו חיים? איך תגובה כזאת מפורסמת בכלל? לא יאמן שיש מישהו עם דעה כזו.. ותגובה אחרת שצריך בכלל לסקול את האישה.. לא מאמין למה שאני קורא, אנשים כאלה צריכים להיות מסורסים לפני שיפגעו, ויכול להיות שכבר פוגעים בפועל ואף אחד עוד לא יודע..
6
אשה בבית =הגנה
ריאלי | 05-03-2020 12:49
ועדיין אנחנו חושבים שאנחנו מתקדמים יותר מהדורות הקודמים. היה להם שכל לשמור על הנשים והבנות שלהם. הפימנזם דפק את הנשים יותר ממה שדפק את הגברים והילדים.
נכון מאוד
רעם | 12-03-2020 5:11
בתור גבר, ממש מחליא להבין שרוב הרוע והאכזריות מבוצעים על ידינו...ועוד כלפי נשים... וכשאין בסביבה נשים- אז יש כאלה שמתעללים בגברים אחרים...סוג של בהמיות. אסור לסווג אותם בתור גברים, אלא בתור טורפים. עצוב לחשוב, שאותו ה טורף- היה פעם תינוק חמוד וילד רך...מה הביא אותו להפוך ל טורף- בזה יש לעסוק ולחקור- וליישם בחברה. אני לא מצדיק את מעשיו כלל. שנשים - עבדו עם נשים, וגברים- עם גברים. גם כך מספיק מסובך. העיקר למנוע פשע ופגיעה בנפש. מכעיס להבין, שאת רוב הסיכונים מעצמנו, אבל טרם כבשנו את יצר האדם. נשים יקרות- ישנם עדיין גברים שמכבדים אתכן.
אונס
ת | 11-03-2020 23:43
בזה אתה צודק מרוב ששונאים יהודים ודתיים תורה וכדו אני לא אומרת שאין אונס לא להבין אותי לא נכון גילוי אריות וכד אבל אז הגענו למצב שנשים גם משקרות בשביל אינטרס וכאלה שמחפשים רבנים ולהגיד יהדות כת וכד במיוחד הפרקליטות ושופטים רעים ערב רב ונצרות פרונסטנטית ורפורמית מין ואפיקורוס היום מנשים לדאוג שנשים ישקרו גם כדי להגיד הרב הזה והזה וככה וככה וכדו היום השקר הוא האמת ואמת הוא השקר הביאו אותי למצב שאני לא מאמינה לאפחד כולל נשים גברים וכד חוץ מאלוהים ותורתו גם אני עברתי ניסיון אונס על ידי משהו מבוגר ובקשתי שיעזוב אותי ומבקשת ממנו והוא לא עזב ואני בטוחה שהוא שמע והתחלתי לבכות דמעות בשקט כזה שהוא לא שומע עם דמעות ואני מסתכלת לשמיים ואני מבקשת מאלוהים בבקשה אלוהים תעזור אני מתחננת לא עבר שניה וזה הפסיק נשבעת לכם אני לא יודעת עם זה בגלל משהו שעברתי שנה קודם על משהיא שאמרה עלי משהו והוכחתי את האמת והכל ועשיתי פוליגרף וכל פעם שהיא הייתה מתקרבת הייתי מתרחקת ואמרתי לעצמי אני מקווה שיום אחד שעם חלילה יקרה לה דבר כזה באמת שלא תגיע למצב שלא יאמינו לה אפילו שהיא שיקרה וביום האחרון שעזבתי את מקום עבודה שלי אותו אחת בשקט בשקט עוברת לידי ואני מתרחקת בשקט אומרת לי סליחה ששיקרה ואני הייתי בהלם לא הגבתי ושנה אחכך עברתי את הניסיון אונס אז אני לא יודעת עם זה קשור לזה או לא אבל כן אני בקשתי מאלוהים תעזור לי אני מתחננת בבקשה וזה קרה לא עובר שנייה וזה עבר הלוואי והיה לכל הבנות או בנים שנאנסו את המזל שהיה לי אפילו לשונאים שלי אני לא מאחלת דבר כזה אז הביאו אותי למצב שאני כבר לא מאמינה לתשקורת ובכלל מצד אחד אני רוצה להאמין להם ומצד אחד אני לא מאמינה גם לתשקורת הם הביאו אותנו למצב שהם משקרים מסלפים את האמת והאמת תהיה נעדרת קשה לי להאמין לסיפור הזה בנות יקרות אני מבקשת סליחה וגם אחרים נורא קשה לי להאמין כבר לסיפור והיו בנות שגם שיקרו כמו שהיה רון קובי ואמרו על הדתיים ולא מזמן היא אמרה ששיקרה ועוד עם הייתי פוגשת אותכם ומדברת איתכם הייתי יכולה לדעת עם אתם משקרות או לא מצטערת עם אני לא מאמינה כבר לאפחד בלי לפגוע בכם בנות יקרות ובנים שנאנסו מחילה
7
מניאק משרד פרסום אנס
דודו | 05-03-2020 22:41
אתה מקבל 18 שנה בבית כלא ופיצוי של 300000 לכל מתלוננת בנוסף תכיר זרגים בכלא בכל מיני גדלים יא זבל
8
חרדיות
יוסי חדד | 09-03-2020 11:52
לא ייתכן שהוא כפה את עצמו על שש בחורות והם שתקו עד עכשו כנראה הבחור מאוד נאה וגרם להם להתמסר לו כי אם לא אחרי פעם אחת צריך להתלונן יכול להיות שהם קינאו שהוא מחליף הכל בולשיט אני מאשים רק אותם ויכול להיות שהסיפור דלף והם פחדו מהמשפחה שלהם
9
מאסר עולם
איציק | 12-03-2020 17:45
מאסר עולם ללא אפשרות שחרור
10
אנס
אוסנת | 12-03-2020 18:08
הבנות היו צריכות מיד לספר להוריהם.או לבעליהם.ולא להמשיך בעבודה.בנות גואליות. זונות. הן תשלמנה על כך בגדול.. אין הפקרות אצל השם.חולות והן בעצמן רצו.כפי הנראה
את אישה?
סימה | 15-03-2020 0:01
איך אפשר לכתוב ככה? להגיד שאישה רוצה להיאנס ? את היית רוצה להיות מותקפת? תגידי תודה שלא היית במצב הזה
התגובה הזו חולה
אור | 13-03-2020 1:09
חולה מאוד..
11
נורא ואיום
נפתלי גור אריה | 12-03-2020 18:53
נורא ואיום איזה אירוע רע. זה לא רק אונס זאת פגיעה חמורה ואולי בלתי הפיכה בשמן של הנערות הנשים שנאנסו ויפגע בעתידן להינשא במסגרת העדה החרדית. האיש הזה ביצע פשע איום ונורא. איום ונורא. איום ונורא.
12
לא קצת מוזר שכל שני וחמישי יש אונס
מוזר | 15-03-2020 11:35
האם זה מעיד על החברה החולה שלנו? האם רק הגברים אשמים או שיש גם חלק לנשים בזה? מדוע נשים בוחרות עדיין להתלבש גם בחורף במחשופים?