אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

"אין לכם זכות להוציא שם רע על הציבור הדתי לאומי"

אנשי 'עוצמה לישראל' ברוך מרזל והד"ר מיכאל בו ארי קוראים לחברי הכנסת של הבית היהודי לחזור בהם מהברית המדוברת עם לפיד שמסכנת את שלמות העם והארץ ועלולה להיות בכייה לדורות".

"אין לכם זכות להוציא שם רע על הציבור הדתי לאומי"
  לא לסכן את האר. בן ארי (פלאש90)

שבועות ספורים אחרי הבחירות בהם הצהירו ח"כ נפתלי בנט ו'הבית היהודי' על דאגה לצביון היהודי במדינה ותמיכה פוליטית בנתניהו, נראה כי לא רק שברית עם החרדים ותמיכה בנתניהו אינה מתממשת – אלא התנהלותו אף מובילה לקרע בציבור הדתי לאומי.

אנשי הימין ברוך מרזל וח"כ לשעבר ד"ר מיכאל בן ארי, שיחלו לשבת בקרוב כצופים מהצד ולומר "אמרנו לכם" – החליטו לסיים את פרק השתיקה מהר מהצפוי ולהוקיע את השותפות הצפויה של חברי הכנסת נפתלי בנט ואורי אריאל עם יאיר לפיד, "רגע לפני שיהיה מאוחר מידי", כלשונם.

מרזל ובן ארי, שכבר מתחילה לא ראו את עצמם מתאחדים עם הבית היהודי ודחו את כל ההצעות לרוץ יחד עם מפלגתו של בנט, אינם מצטערים לרגע על הריצה העצמאית שהניבה להם 67 אלף קול והותירה אותם מחוץ לכנסת בעקבות חסר של כ-9 אלף קול נוספים.

"לצערנו, את אשר יגורנו בא", הם אומרים, ומסבירים: "בנט מתאחד עם לפיד ובכך חצה את הקווים לחלוטין. היינו מעדיפים להתבדות – אולם מסתבר שלא טעינו וטוב שנשמענו לקול רבותינו שהנחו אותנו לרוץ בנפרד. לבוחרנו פשוט לא היה למי להצביע".

"המפלגות החרדיות הוכיחו חוסר נאמנות לארץ ישראל ובטחונה ע"י תמיכה בהתנתקות ותהליכים שגבו חיים בנפש והביאו את הטילים לפאתי בני ברק ואילו מפלגתו של בנט היתה מסוכנת לשלמות העם והתורה – כפי שמוכח עתה", אומר מרזל.

כעת, על רקע החיבור המוזר שבין בנט ללפיד אומרים ב'עוצמה לישראל' כי הברית תפגע לא רק בתורת ישראל ובקדושת עם ישראל – אלא גם בארץ ישראל.

"החיבוק של בנט ולפיד מסכן את א"י" אומר הד"ר בן ארי. "מאותם סיבות שבנט מחבק היום את לפיד, אפי איתם ואורלב חיבקו את אביו טומי לפיד וכרתו איתו ברית קואליציות שפגעה בחרדים. בעקבות הברית הזו נסגר משרד הדתות, בתי הדין הרבניים עברו למשרד המשפטים, משפחות קשות יום ניזוקו קשות והחמור מכך נוצר קרע אם הציבור החרדי קרע, שאפשר לשרון להעביר את הגירוש המחריד מגוש קטיף וצפון השומרון והחרבת 25 יישובים פורחים בארץ ישראל", אומר ח"כ לשעבר ד"ר מיכאל בן ארי.

השניים מזכירים, כי כאשר המפד"ל יצאה מהממשלה זה היה מאוחר מידי, אחרי שנגזרה הגזירה והיה קשה למנוע את כניסת יהדות התורה היום לממשלת ההתנתקות. "בנט והמפד"ל החדשה, יחד עם אורי אריאל, חוזרים על הטעות בפעם השניה ובמקום לכרות ברית עם החרדים שאומרת: אנחנו נגן על עולם התורה ואתם תגנו על א"י הרי ש"הברית החדשה" בין בנט ללפיד – תפגע גם בעולם התורה וגם בארץ ישראל", הם אומרים.

"לצערנו זו רק ההתחלה. ציבור בוחרי בנט רצה פוליטיקה חדשה אבל לא רצה דת חדשה הפוגעת גם בתורה וגם בהתיישבות. אתם לא מייצגים אותנו. אתם מוציאים שם רע לכל הציבור הדתי לאומי – חיזרו בכם. הברית שלכם עם בנט, תחת ברית עם החרדים מסכנת את שלמות העם והארץ ועלולה להיות בכייה לדורות". מכריזים השניים.

יחד עם זאת, השניים אינם חוסכים ביקורת גם מהמפלגות החרדיות ובמיוחד כלפי יהדות התורה ובפרט כלפי אחד מחברי הכנסת שלה, שלטענתם, עמד בראש הלוחמים החרדיים נגד מפלגתם בבחירות האחרונות. "אותו ח"כ שהצליח להביא 7 מנדטים, מסתובב כיום חסר אונים, הרבה יותר מאשר עם 5 מנדטים בכנסת הקודמת. ערב הבחירות אנחנו היינו פסולים וכעת הוא רץ אפילו אחרי בנט".

"הוא זה ששכנע את חסידי חב"ד ועוד נאמני ארץ ישראל שכל היהדות תקום או תיפול לפי מספר המנדטים שתקבל יהדות התורה. לעומתו, אנחנו קובעים באופן חד-משמעי, שלו היינו נכנסים לכנסת – הרי שהמהלך המביש של בנט ולפיד, לא היה מתבצע. אולם הוא העדיף להציג אותנו כאויבי החרדים ולשרוף קרוב ל-70 אלף קולות – כדי להכשיר את חבריו לסיעה שהיו שותפים לפשע ההתנתקות, גם בעיני מי ששלמות הארץ ,היא קו אדום בהוראת רבותיהם".

"לא זאת בלבד", אומרים מרזל ובן ארי, אלא שהחרדיים גם אשמים בדחיקת רגליו של בנט לזרועותיו של לפיד. "המפלגות החרדיות דחו בכתף קרה את הפניות הראשוניות של בנט לכרות ברית משותפת. לא זאת בלבד, אלא שהמפד"ל גם למודי ניסיון מר מהפרת בריתות קודמים שעשו בעת מו"מ קודמים ובכך גרמו לאיבוד האמון".

לטענתם, ישנם חברי כנסת שסירבו להיפגש עם רבנים בציבור הדתי לאומי, וכעת הם מתחננים שאותם רבנים יבואו לאדמו"רים. "טוב יעשו חברי הכנסת החרדיים אם יעשו חשבון נפש כנה ואמיתי בענין. חשוב גם שהפרק הנוכחי יגרום להם לזכור אחת ולתמיד שכדי לקבל צריך גם לתת".

"שותפות מחייבת לתמוך גם בציבור הדתי ולהיאבק נגד גירוש משפחות מבתיהם, למשל. לדרוש תמיכה חד-צדדית של הציבור הדתי בחרדים, הינה התנהלות בלתי רציונאלית", הם אומרים.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
14 תגובות - 14 דיונים מיין לפי
1
ברוך שפטרנו
| 19-02-2013 15:04
מהיכן הגסות הזו. על שותפים לדרך?
2
כל מילה בסלע.
.. | 19-02-2013 16:14
3
באמת לטובת ארץ ישראל עדיף שתופסק הברית ההזויה הזאת
חגי | 19-02-2013 16:18
4
בריון קשקשים.
שלמה | 19-02-2013 16:33
5
דבורה יהודית יהודה המכבי דוד שאול ברק אהוד שמשון יפתח..
משה יהושוע אברהם | 19-02-2013 16:36
ההנחה שגויה ולא נכונה.דווקא למרב הצער, המימסד החרדי הוא הכי שמאלן במדינה ןזאת למה.בגלל אי גיוס החרדים לצבא .מוקד השפעה כה חשוב במילחמה בשמאל ששולט בהמון מקומות.הנזקים מהעניין כה אדירים למי שהוא לאומי.חשבתם פעם ,המוני חרדים מיסתערים מרצונם על מושבי האליטה הצבאית .יודעים מה התוצאה פעולה ברוכה זו לא רק שתחליש את כוחו של השמאל אלא תיסתום להם את הפה תפורר אותם תבייש אותם ותקדש שם שמים.יש קשר חזק בין שני הדברים.מאיפה באו כל אנשי השמאל מי הוליד אותם ?המימסד החרדי שהרי אבות אבותיהם היו חרדים.כלומר החרדים הם שהולידו תפיסה זו למרבה הצער ויש להם אחריות ענקית ולא יוכלו ליברוח ממנה.רק פרשנות חרדית חדשה ומיתחדשת יכולה ליגרום לבומרנג החיובי של הצד השני.לאחים החרדים ,אף אחד כימעט ,כולל אנשים מאמינים רבים לא מבין למה החרדים לא מיתגייסים לצבא.ובצדק.אחים יקירים מה הפחדים האלה לכם.חישבו כמה תועלת אתם תביאו בצבא כמה תקדשו ובענק שם שמים.לכו לצבא היסתערו הישתלטו והגיעו עד למעלה.כבר מיזמן הצבא היה צריך להיות נישלט על ידי ההמון הדתי.
6
בזכות השם הרע שלכם לא נבחרתם לכנסת-צניעות
ירושלמי | 19-02-2013 18:37
7
בן ארי צדיק וצודק
רונית | 19-02-2013 19:15
8
חבל שהצבעתי לבית היהודי הם מאכזבים
יוסף רבינוביץ | 19-02-2013 19:18
9
חיים
| 19-02-2013 19:20
פעם "נץ" , תמיד "נץ" !!! מיכאל בן ארי - אין ייאוש , בבחירות הבאות אתם תיכנסו עם 4 מנדטים בעז"ה!!!
10
בנט תביא מ
שרה | 19-02-2013 19:27
11
צפי ליבני צריכה לשלוח פרחים לבנט
| 19-02-2013 20:22
בזכות הטימטום שלוהיא קיבלה בשפע
12
בן ארי המתלהם הובסת-אולי תשתוק כבר-דיייי בושה לסרוגים
גדי | 19-02-2013 21:53
13
בן ארי - נזק ציבורי
ניסים | 20-02-2013 8:54
ביזבזת עשרות אלפי קולות ימניים ועדיין מעיז לפתוח את פיו
14
הבית היהודי
דליה | 21-04-2013 17:46
שופכי דמים שכמותכם. אתם עוד תשלמו על היחס שלכם .המיתנשא כולכם יכולים לצחצח את נעליו של הרב ד'ר מיכאל בן ארי איש אמת ישר ומשכיל.