אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

בנו של דרעי בהקלטה: "בסוף נשב באיזו ממשלה שצריך"

בהקלטה שנחשפה בערוץ 12, נשמע ינקי דרעי, בנו של יו"ר ש"ס מעיד על משפחת רה"מ: "יש פרנויות הזויות, בבלפור לא מאמינים למילה של בן אדם" ומודה: "כולנו יודעים שבסוף נשב באיזו ממשלה שצריך אבל הציבור רוצה ביבי, הלכנו עם זה עד הסוף - וזה עבד"

בנו של דרעי בהקלטה:"בסוף נשב באיזו ממשלה שצריך"
  רה"מ, אריה דרעי ובנו יענקי (צילום: באדיבות כיכר השבת)

בערוץ 12 נחשפה הערב (חמישי) הקלטה דרמטית, בה נשמע ינקי דרעי, בנו של השר אריה דרעי מעיד על ציבור מצביעי ש"ס: "יש פרנויות הזויות והם נגררים לפרנויה ברמה שהם יוצרים את הסכסוך, זה חטא הפחד. בבלפור לא מאמינים למילה של בן אדם".

מהפרטים עולה כי דרעי הבן נשלח ללשכתו של גדי יברקן שערק מכחול לבן לליכוד, בכדי לבחון את הסיכויים למעבר לגוש הימין בטרם עשה זאת. הוא תועד משוחח עם עוזריו של יברקן:  "איך גדי יעזור לכם?" הוא נשאל. דרעי השיב: סתם לא באתי בשבילו, באתי להכיר אותו עוזרו של יברקן: אההה… לא התקשרו אליי גם דרעי: ברור שינסו עוזרו של יברקן: אתה לא יודע איזה לחץ

בשלב הזה דרעי הצעיר מתחיל להעלות ספקולציות על המניעים שהביאו את יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן לסרב להיכנס לממשלת נתניהו. "מה זה הפגישות האלה פתאום עם איילת שקד?", שואלת עוזרתו של יברקן. דרעי: אומרים שזאתי היא שיגעה לו את השכל… אומרים שהיא זאת שגרמה לו לעשות את כל השטות הזאת כדי לחזור לפוליטיקה. ככה בבלפור מאמינים בזה במאה אחוז עוזרו של יברקן: באמת?

דרעי: מאה אחוז. אבא טוען שזה לא מאה אחוז אבל בבלפור סגורים על זה שזה.

עוזרו של יברקן: פרנויה של שרה נתניהו לדעתי

דרעי: זאת הבעיה בבלפור, יש פרנויות הזויות והם נגררים לפרנויה ברמה שהם יוצרים את הסכסוך

עוזרו של יברקן: חטא היוהרה

דרעי: זה לא חטא היוהרה, זה חטא הפחד. בבלפור לא מאמינים למילה של בן אדם.

עוזרו של יברקן: גם לא לאבא שלך? אבא שלך היה הכי "פייר אינף" איתם. בסוף ניסה לגלח אותו – מאלוהים קיבל 8 מנדטים.

דרעי: היה שלב לפני שבוע שיאיר פלט לי 'אולי אתם עושים קומבינה'. ואבא נפגע כמו שאתה אומר. 'אני כל כך נאמן ואתה תפלוט לי כזה דבר?' אבא כמעט התעצבן ואני שיקרתי לאבא ואמרתי לו שלא, שהוא נבהל מאיזה ציוץ בטוויטר שיקרתי לו שהוא לא שמע את זה בבית. אבא היה משתולל. אנחנו הכי נאמנים לו (לנתניהו) עלי אדמות.

בסוף נשב באיזו ממשלה שצריך

דרעי: כולנו יודעים שבסוף נשב באיזו ממשלה שצריך אבל כולנו יודענו שהציבור רוצה ביבי והלכנו עם זה עד הסוף וזה עבד.

עוזרו של יברקן: תלוי איזה ציבור.

דרעי: הציבור שלנו רוצה לשמור על ביבי. הציבור שלנו לא יסלח לנו אם בגללנו תקום ממשלה אחרת. אם תקום ממשלה אחרת ונהיה חייבים להיכנס אליה זה משהו אחר

עוזרו של יברקן: אתה מצייר כאילו עמלק הולך לשלוט

דרעי: לא, בגלל טראומות עבר. פעם הבאנו את רבין ובא אוסלו. בגלל זה לא מוכנים לסלוח לנו

עוזרו של יברקן: הציבור שלנו נהיה ימני מפגר – לא מבין כלום. בינינו אפשר לעשות עם גנץ אותו דבר מה שאפשר לעשות עם ביבי… מזיזים את לפיד הצידה ואפשר לעבוד עם גנץ. אם אתה תפיל את ביבי – ירצחו אותך. אם לא תהיה ברירה, ואתה רק תזרום – הציבור צריך את הכסף. אבל אנחנו לא יכולים להיות אלה שמחליטים".

ינקי דרעי מסר בתגובה: "הגעתי לפגישה עם ח"כ גדי יברקן, על פי הזמנתו, לסייע לפניות בענייני העולים מאתיופיה והשיחה גלשה לשיחה פוליטית ודברי רכילות עם עוזרו. יברקן ביקש להתייעץ ואני הבעתי את דעתי בעניינים שונים. צר לי ששיחה אישית שלי צולמה והקלטה כדי לנסות לפגוע באבי, השר אריה דרעי. הדברים שאמרתי הינם רק על דעתי ואינם משקפים כלל את דעתו של אבי".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
11 תגובות - 7 דיונים מיין לפי
1
ניסיון עלוב של הליכוד לשתות מנדטים מש"ס
שח-מט | 27-02-2020 22:04
אם הנשיא ישקול לתת את המנדט לנתניהו בגצ יאסור עליו לעשות זאת. לא יעלה על הדעת להפקיד את המנדט להקמת ממשלה בישראל בידיו של חבר כנסת המואשם בשלוש פרשות שוחד מירמה והפרת אמונים וחשוב בבגידה במדינה עבור בצע כסף.
אמר הקב"ה; אחוז בכסא כבודי וחזור להן תשובה...
יָדֹ֨עַ תֵּדַ֜ע | 29-02-2020 22:40
אמר הקבה; אחוז בכסא כבודי וחזור להן תשובה... בתגובה לשתיקת החרדים על מעצר הרב: ב'שובו בנים' קיבלו החלטה כי לא ישתתפו בבחירות הנוכחיות. מדובר בכמה אלפי קולות שלא יצאו לקלפיות ובכך המנדט השמיני של יהדוהת או התשיעי של שס עלול להיגרע. ועל זה הקבה בוכה ואומר על כבודי לא מחו... אבל על כבודם [של הרב] מחו... למה לא מחו בשובו בנים על כבוד הקבה עד עכשיו????? דהיינו למה השתתפו בבחירות עד עכשיו????? ורק בגלל כבוד הרב שלהם הם מוחים ולא משתתפים בבחירות רק הפעם???? זה חילול שם שמים ברבים חו. הדברים נוקבים ומזעזעים. חלילה חלילה וחלילה למעט כבוד שמים!!! ומה טענה בפיהם, כאילו פגעו בכבודו של הרבי שלהם. אבל איפה היתה הכבוד שמים שלא לבחור עד עכשיו????? אני לא מדבר על הרב בגלל שהוא צדיק, וקדוש אמיתי!!!! וכדי שלא ניכנס ולא ניתפס בעוון חמור זה של חילול השם. כעת הננו מפרסמים ומוחים בראש ובראשונה מחאה היא על כבוד שמים בגלל שהקבה לא רוצה הבחירות של הציונים הכופרים ביחד עם יהדות התורה שס וכו' וכו' בגלל שהם לא עושים כלום נגד הגיוס של שמד וזימה במקום אחד, ולא נגד חילול שבת, ולא נגד חפירת קברי ישראלף ולא נגד חינוך השמד של החרדים, וכו' וכו' וכו' אנחנו המוחים, מאמינים שלא תהא כזאת בישראל, וכל גזירות השמד, וגזירת הבחירות להוציא אברכים ובחורים מבית המדרש, לגיוס למסלולי הצבא ואביזרייהו, ולבחירות השמד, לא יקום ולא יהיה חו, עוצו עצה ותופר וכו' ולא יקום כי עמנו קל.
אם בגץ יתערב נגד ביבי אפשר לעשות חוק עוקף בגץ
רק העם יחליט, לא בגץ | 28-02-2020 1:41
לא לתת לבגץ לשלוט עלינו. דרעי כבר הכריז שהוא יעשה את זה לביבי ויעזור לו לכהן גם אם בגץ יתערב.
זה בסדר גם הליכוד וגם ש"ס-זה לא ממש ימין
יצחק | 28-02-2020 1:40
הדרישות הבסיסות של בן גביר לפרישה-הוכיחו זאת היטב.
לפי חוק יסוד
אני | 28-02-2020 0:09
לפי חוק יסוד אפשר להדיח רק אחרי פסק דין חלוט, זאת אומרת רק עם תום שלב הערעורים. יש איסור מפורש לבצע בית דין שדה של ההמון הזועם. גוש השמאל עושה בחוק מה שהוא רוצה. כמו שאמר היטב הרב מאזוז!!!
2
צואות מהלכות ממרקש. מרוקו סכין. מרוקו סרטן.
הסרטן של העולם | 28-02-2020 0:27
כל המארוקאקים גויים ברברים זרע השדה מימונה. ראו הוזהרתם. ולא תתחתן במ'. סכנת התבוללות.
3
מי זה הינקי הזה בכלל... איזה פוץ קופץ בראש
בוזגלו | 28-02-2020 5:33
ילד חננה שקופץ מעל הפופיק ומדבר מעל הגובה... אבא שלו ענק, הוא פספוס זה חוטם
4
יענקי דרעי ילד מגודל שמחפש צומי ומדבר שטויות
ניר | 28-02-2020 5:35
שאריה יגיד כמו ביבי, זה לא קשור אל המפלגה דעותיו הפרטיות של הבן
5
לא תקום עוד ממשלת ערב רב בארץ ישראל!!!
מאיר - עברי אנכי | 28-02-2020 6:43
לא תקום עוד ממשלת ערב רב בארץ ישראל!!!
6
ליברמן צודק
עזריאל ברוך | 28-02-2020 8:45
לבן של דרעי ליברמן ערק מהימין מסיבה אחת פשוטה . הרבנים מתעסקים בפוליטיקה ..מי מינה אותם להוציא פסקי הלכה שאין בתורה כמו אברך לא מתגייס לצבא .כמו קול באשה ערווה .כמו מי הוא יהודי .הרבנים הם מטחנה של כסף על חשבון המדינה .גם אם יבנה המקדש .הם כמעט כולם .מנועים מלהתעסק בקודש.שהרי הם לא מגזע הכהונה
7
ממלכת חרדים וגוי קדוש
איגור | 28-02-2020 8:59
ציטוט מהבן של דרעי הציבור צריך את הכסף.כך אמר .זוהי היהדות על רגל אחת ..כסף כסף תרדוף למען תחייה וירשת .הרסו כל חלקה טובה תורה .ומתהדרים בשקר שהם שליחי האלוהים עלי אדמות