אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ועדת הבחירות אישרה את הכנס נגד ישראל ביתנו

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט ניל הנדל, דחה את עתירת מפלגת ישראל ביתנו נגד קיום אירוע של יוצאי ברית המועצות לשעבר, וקבע כי המפלגה תשלם הוצאות על כך 7,000 שקלים

ועדת הבחירות אישרה את הכנס נגד ישראל ביתנו
  Hadas Parush/Flash90

ועדת הבחירות אישרה היום את קיום כנס יוצאי ברית המועצות שמתקיים היום (חמישי) בשכונת בית וגן שבירושלים, נגד תעמולת ישראל ביתנו.

השופט ניל הנדל קבע כי הכינוס אינו עובר על חוקי התעמולה, וחייב את מפלגת ישראל ביתנו בתשלום הוצאות על סך 7,000 שקלים.

עוד באותו נושא

ליברמן הגיש עתירה לבג"צ נגד הרב הראשי לישראל


5

עו"ד יצחק בם שייצג את מארגנת הכנס נטליה רוטנברג: "יו"ר ועדת הבחירות גלגל מכל המדרגות את ניסיון ההשתקה מצד ליברמן וישראל ביתנו. מוטב שליברמן, במקום לנסות להשתיק אחרים, יעשה בדק בית ויחדל מתעמולת השטנה שהוא מנהל נגד הדת היהודית ומאמיניה".

כזכור, אתמול פרסמנו כי במפלגת ישראל ביתנו מנסים לעצור אירוע של יוצאי ברית המועצות בשם 'לא לשנאה, כן לאחדות!' שאסירת ציון ומסורבת העלייה, נטליה רוטנברג, היא אחת ממארגניו. מארגני האירוע טוענים כי הם "יוצאים נגד הקמפיין האנטישמי של ישראל ביתנו".

מספר ימים לאחר שהוגשה במשטרה תלונה נגד רוטנברג שתרגמה מרוסית את הקמפיין של ישראל ביתנו והעלתה אותו לאתר בשם 'סכנה מביתנו', שלחו עורכי הדין של המפלגה מכתב התראה בדרישה כי יתבטל הכנס, וטענו כי: "דומה כי האירוע המתוכנן אינו אלא רכיב נוסף במערך מתוכן ומאורגן של תעמולה אנונימית נגד מרשתנו, המבוצעת באמצעותך בעבור גורם מעוניין".

עוד הוסיפו במכתב כי "האירוע, ההזמנה לאירוע והמערך האינטרנטי המתואר ביחד ולחוד, עולים לכאורה כדי תעמולת בחירות אנונימית". לסיום מאיימים עורכי הדין כי במידה ולא תענה נטליה לדרישתם הם ישקלו לפנות נגדה לוועדת הבחירות המרכזית".

במכתב התגובה ששלח עו"ד יצחק בם, המייצג את רוטנברג, טען בם: "הכנס נשוא מכתבך הנו כנס א-פוליטי שנועד לדון בהתגברות ביטויי האנטישמיות בישראל. אכן, אני מבין שעל ראש מרשתך, שיושב הראש שלה ממצב את עצמו כתעמולן אנטישמי העושה הון פוליטי מליבוי שנאה כלפי הציבור היהודי הדתי והחרדי, בוער הכובע".

"אולם, במקרה זה הכובע בוער לשווא – הכנס נועד לדון בהתגברות ביטויי האנטישמיות בישראל ואין תכליתו לשכנע או לקרוא להצבעה למפלגה מסוימת, או להימנעות מתמיכה במפלגה מסוימת. משכך, הכנס אינו בגדר תעמולת בחירות ואין הוא מהווה פעילות בחירות".

עוד הוסיף עו"ד בם: "כדי לוודא שאלה אכן תכני הכנס, אני מציע, כי ראשי מרשתך יבואו אליו. אולי הדבר ישכנע אותם לחדול מניסיון לעשות הון פוליטי מליבוי ביטויי שנאה כלפי הדת היהודית ומאמיניה".

בם סיים: "נראה כי מרשתך מנסה להלך אימים על גב' רוטנברג תוך שהיא מאיימת עליה בנקיטת הליכי סרק והכל במטרה להשתיק אותה. אכן, דברי מרשתי אולי אינם נעימים לאוזניו של ח"כ ליברמן וחבר מרעיו, אך תנוח דעתם – את גב' רוטנברג הם לא יצליחו להשתיק. באשר לאיום לפנות לוועדת הבחירות – עודני ממתין לפנייה לוועדת הבחירות לגביה התראת במכתבך הקודם, כי הרי אצל מרשך 'מילה זו מילה'."

לאחר מכן, מפלגת ישראל ביתנו הגישה עתירה לועדת הבחירות המרכזית, שכאמור, דחתה אותה.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
ליברמן הוא היטלר של 2020
.. | 27-02-2020 21:14
בדיוק אותם תכנים ותעמולת בחירות מגעילות ביותר לא להאמין שאנחנו ב2020 עם תעמולה של 1930
2
גזענית
מאיר | 28-02-2020 13:51
ישראל בתינו מפלגה גזענית ומשסעת.. היא חייבת להימחק ביום שני הבא..
3
רק לא ליברמן
דניאל ישראל | 28-02-2020 23:42
עם ישראל היקר , בבקשה ביום שני תבחרו ימין או שמאל רק לא ליברמן. אין מושחת ממנו !!! לא יכול לקרות שוב שהוא הרע מכולם יכריע באם יהיה סבב נוסף על חשבון משלמי המיסים. איש נאלח. בבקשה הוציאו את האיש הכל כך מסוכן מהמשוואה, הוא חייב לצאת מהפוליטיקה והרחק הרחק מהכנסת. העלוב הזה כאילו נפלט לו סודות מדינה , בטענה שלא ידע שזה מידע חסוי, לדעתי הוא מרגל שתול היזהרו. תבחרו ביבי, בנט, גנץ , או אפילו משותפת רק לא ליברמן. יביא עלינו אסון. זיכרו חייב להרחיקו הרחק הרחק מאיתנו. שיחזור למולדובה .
אמת. הוא מסוכן .חכו כישוף קטן והוא נעלם מהמפה
הארי פוטר | 01-03-2020 19:46
:)
4
ליברמנה הביתה
סרגיי | 29-02-2020 14:16
ליברמנה פרוש מהמירוץ ולך לפנסיה.