אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

תיק 3000: אבריאל בר-יוסף ושי ברוש יועמדו לדין בכפוף לשימוע

הפרקליטות הודיעה על שני חשודים נוספים בתיק 3000 שיעמדו לדין בכפוף לשימוע: אבריאל בר יוסף החשוד בבקשת שוחד, קבלתו, מרמה והפרת אמונים, ושי ברוש החשוד בבקשת שוחד, קבלתו, עבירות מס והלבנת הון

תיק 3000: אבריאל בר-יוסף ושי ברוש יועמדו לדין
  Flash90

פרקליטות מיסוי וכלכלה הודיעה היום (חמישי) למשנה לראש המועצה לביטחון לאומי לשעבר, אבריאל בר-יוסף, וכן למקורבו ואיש חיל הים לשעבר, שי ברוש, כי נשקלת העמדתם לדין בפרשת הצוללות, כל אחד לפי חלקו, וזאת בכפוף לשימוע שייערך להם.

אבריאל בר-יוסף שירת כקצין בחיל הים עד לשנת 2003, עת השתחרר מצה"ל בדרגת תת-אלוף. בין השנים 2004-2009 כיהן כמנהל ועדת החוץ והביטחון של כנסת ישראל, בשנים 2015-2009 כיהן כמשנה לראש המועצה לביטחון לאומי (המל"ל) וב-2016 מונה לראש המל"ל, אולם תוך זמן קצר מינויו הוקפא ולבסוף בוטל. לבר-יוסף מיוחסות עבירות של בקשת שוחד, קבלת שוחד ומרמה והפרת אמונים, בגין חלקו בפרשה.

עוד באותו נושא

יחסי השוחד ועסקאות אפלות: כתב האישום המלא


4

שי ברוש שירת כקצין בחיל הים עד לשחרורו מצה"ל ב-2001 בדרגת תת-אלוף, ומאז הוא משמש כאיש עסקים. בינו לבין בר-יוסף שררו יחסי חברות קרובים, ולפי כתב החשדות הוא העביר מסרים ומידע בין בר-יוסף לגנור לצורך קידום העסקאות, וכן דרש וקיבל בצוותא עם בר-יוסף, את כספי השוחד מגנור, והסתירם. לברוש מיוחסות עבירות של בקשת שוחד, לקיחת שוחד, עבירות מס והלבנת הון.

על פי המלצת הפרקליטות הקודמת בתיק שפורסמה בדצמבר האחרון, הוחלט להעמיד לדין בפרשה זו, בכפוף לשימוע, את עד המדינה לשעבר, מיכאל גנור שהיה סוכן מספנות טיסנקרופ בישראל, אליעזר מרום (צ'ייני) שכיהן כמפקד חיל הים לשעבר, בן דודו של בנימין נתניהו, דוד שרן שניהל בעבר את לשכת ראש הממשלה, אליעזר (מודי) זנדברג, לשעבר שר המדע והטכנולוגיה, עו"ד דוד שמרוןרמי טייב שהיה בתקופה הרלוונטית יועצו הפוליטי של יובל שטייניץ שכיהן כשר האוצר, ויצחק (צחי) ליבר, יועץ תקשורת – בגין מעורבותם בתיק "3000", כל אחד לפי חלקו בפרשה, וזאת כאמור – בכפוף לשימוע שייערך להם בנושא.

 

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
11 תגובות - 8 דיונים מיין לפי
1
לא סתם צמרת הבטחון של ישראל לדורותיה נגד ביבי
עורו אחים | 27-02-2020 15:56
ביבי לא ידע על השחיתות בנושא הצוללות? סתם במקרה אישר למכור אותן צוללות למצרים בניגוד גמור למדיניות הבטחונית של ישראל ולא גילה לאף אחד (חוץ מלבן-הדוד שמרון). עורו אחים עורו - לפני שיהיה מאוחר מדי
קשה לכם, מורגש, רחמנות עליכם, אבל לא יותר.
אביגדור | 27-02-2020 17:11
תעכלו טוב טוב, זהו זה נגמר, אין יותר עריצות, אין חונטא משפטית, אין שמאל, לא תחת העבודה ומרץ, ולא בתלבושת כחול לבן החדשה. מקווה שתזכו לעשות תשובה, כדי שנוכל למחול לכם. רעים וחטאים שכמותכם.
ביבי
אריק | 27-02-2020 16:45
לביבי אין ממשלה בלי טיבי ויזבק צחוק הגורל כל מה שביבי עושה לאחרים חוזר אליו בגדול השב
2
הכוורת המושחתת של ראש המאפיה
אחד שיודע | 27-02-2020 16:06
כל הכוורת של משרד ראש הממשלה נאשמת בכפוף לשימוע בפרשת הצוללות .... דוד שרן , דוד שמרון , בר יוסף , צ׳ייני , ברוש , מולכו יצא בשן ועין .... ורק המנהל הראשי של הפרשיה הזו , ביבי נתניהו לא נחשד בכלום , לא ידע לא שמע לא ראה ..... במקום 3 קופים קבלנו ראש ממשלה אחד .... האם בכל המדינה יש אידיוט אחד שמאמין לזה ? אני בספק ....
3
כולם ידעו ורק "רחמים" לא ידע?
משה | 27-02-2020 16:09
כל החוטים מוליכים לנתניהו. איך זה שהוא לא ידע? או שהוא מטומטם או שהוא ארכי עבריין.
4
כולם מסביבו מושחתים וביבי הנעבך לא יודע
רון | 27-02-2020 16:32
מישהו מאמין לשקר הזה? הדג מסריח מהראש!!!
5
נתניהו ועושי דברו מסוכנים לעם ישראל!
יוסף | 27-02-2020 17:41
עם ישראל תתעוררו לפני שיהיה מאוחר מידי! ההיסטוריה מלאה ברדיפות שואה וניסיונות להכחיד את עם ישראל תוך שימוש בשקרים ובהוצאת דיבה רעה על היהודים. בימינו נתניהו ועושי דברו הורסים את עם ישראל מבפנים בשימוש בשקרים ובהוצאת דיבה רעה על אנשים בפוליטיקה בישראל, שקרים והוצאת דיבה על רמטכ''לים, על היועץ המשפטי לממשלה, על המשטרה, על מערכת המשפט, דרך שיסוי, פילוג והסתה שפוגעות בעם ישראל והורסות אותו מבפנים. האוייב מבפנים הוא הרבה יותר מסוכן כי הוא הורס את הנשמה של עם ישראל! נתניהו מסוכן למדינת היהודים. האם לא למדנו את לקח העבר?! האם נמשיך לתת לעריץ חסר רסן וחסר מצפון לפלג ולפגוע באחדות הקיום של עם ישראל?! הגיע הזמן להגיד לא לשקרים, לא להסתות, לא לפילוג, כן לאחדות, כן ליושר ואמת, כן לנצח מדינת ישראל. כולם צריכים ללכת לקלפי עם תחושת אחריות ומחוייבות להציל את עם ישראל, לבחור נכון ולהציל את עם ישראל מהסרטן שמתפשט מבפנים!
6
נתניהו ועושי דברו מסוכנים לעם ישראל!
יוסף | 27-02-2020 17:44
עם ישראל תתעוררו לפני שיהיה מאוחר מידי! ההיסטוריה מלאה ברדיפות שואה וניסיונות להכחיד את עם ישראל תוך שימוש בשקרים ובהוצאת דיבה רעה על היהודים. בימינו נתניהו ועושי דברו הורסים את עם ישראל מבפנים בשימוש בשקרים ובהוצאת דיבה רעה על אנשים בפוליטיקה בישראל, שקרים והוצאת דיבה על רמטכ''לים, על היועץ המשפטי לממשלה, על המשטרה, על מערכת המשפט, דרך שיסוי, פילוג והסתה שפוגעות בעם ישראל והורסות אותו מבפנים. האוייב מבפנים הוא הרבה יותר מסוכן כי הוא הורס את הנשמה של עם ישראל! נתניהו מסוכן למדינת היהודים. האם לא למדנו את לקח העבר?! האם נמשיך לתת לעריץ חסר רסן וחסר מצפון לפלג ולפגוע באחדות הקיום של עם ישראל?! הגיע הזמן להגיד לא לשקרים, לא להסתות, לא לפילוג, כן לאחדות, כן ליושר ואמת, כן לנצח מדינת ישראל. כולם צריכים ללכת לקלפי עם תחושת אחריות ומחוייבות להציל את עם ישראל, לבחור נכון ולהציל את עם ישראל מהרודן ומהסרטן שמתפשט מבפנים!
7
רחמנות על ביבי קשיש בן 70 לא יודע מימינו ומשמ
רון | 27-02-2020 19:18
הקשיש הסנלי שאמור להיות ראש הממשלה לא שם לב כשעשרה מקורבים שודדים מליארדים מתחת לאף שלו ומחרבים את בטחון המדינה. כולנו יודעים שביבי זקן שלא מבין מה קורה ואת המדינה מנהלת שרה (ma-ba) ויאיר הקטן החרמן הקטן
מה עדיף? דרוקמן הסנילי?
אז מה | 27-02-2020 19:53
אולי דוב ליאור הגזען הקשיש? רק מחל!!!
8
צוללות
בנצי | 28-02-2020 7:28
עד שלמשהו ישבר מכל הפרשה ויהפוך לעד מדינה ויפתח הכל על ביבי, ואז תהיה תדהמה ענקית ,ימים יגידו