אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

בלעדי | סמוטריץ' במתקפה על החרדים: "הכל ציניות וג'ובים, למניין לא מצרפים אותנו". תיעוד

יו"ר האיחוד הלאומי כפי שלא נשמע מעולם נגד החרדים: "לא מעריכים את הרבנים שלנו, למניין לא מצרפים אותנו" על הציונות הדתית: "הייתי רוצה שתהיה חרד"לית, מה לעשות שלא כולם כאלו?!"

סמוטריץ': "לא מעניין את החרדים כלום, הכל ציניות וג'ובים"
  (צילום מסך מתוך ווידאו)

במהלך כנס בחירות שקיים ביום שלישי האחרון השר בצלאל סמוטריץ' במכינת שובו אחים ברחובות, הוא יצא במתקפה נרחבת נגד הח"כים החרדים, במטרה לשכנע את התלמידים שלא להצביע למפלגות החרדיות: "אנחנו פי אלף טובים מהם בדת ומדינה. לא מעניין אותם כלום, הכל ציניות".

סמוטריץ' חושף: "את כל המאבקים בתחומי דת ומדינה עבדכם הנאמן הוביל וגרר בכוח את הציבור החרדי", ומצהיר: "מאד הייתי רוצה שכל הציונות הדתית תהיה תורנית – חרד"לית, מה לעשות שלא כולם כאלו?!". על הרב טאו: "רוב תלמידי החכמים הגדולים לא נמצאים איפה שהוא נמצא".

(ללא קרדיט)

ליצמן דאג למדינת ישראל? דאג לעם ישראל?

"כשהיה משבר גשר יהודית בנתיבי איילון, סגרו את הכביש בשבת. מה עשה ליצמן? נילחם על השבת? התפטר מתפקידו כשר והפך להיות סגן שר. זה 'ישראבלוף', אותם תפקידים אותן סמכויות אבל הוא את המצפון צריך לנקות – אני לא חבר בממשלה שמחללת שבת. הוא דאג למדינת ישראל? הוא דאג לעם ישראל? לחזק את השבת במדינת ישראל? הוא דאג לנקות את האצבעות שלו. זה מקרה מייצג, הציבור היחיד שיש לו אחריות על מדינת ישראל, שכל עם ישראל יאכל כשר, שכולם יקבלו רבנות מקרבת ושלא נחלל שבת כמדינה – זו הציונות הדתית. כי אנחנו רואים ערך במדינת ישראל, לא מסגרת טכנית".

להגנתו הוסיף: "אנחנו לא פחות דואגים לשבת והזהות היהודית של המדינה מאף אחד אחר, זה הכל שקר מוחלט, ישראבלוף. את כל המאבקים בתחומי הדת והמדינה בכנסת העשרים, עבדכם הנאמן הוביל וגרר בכוח את הציבור החרדי. אחרי שאני יצאתי למאבק ורצתי לתקשורת החרדית – הם לא יכולים להרשות לעצמם עכשיו ש'מיזרוחניק' יהיה יותר דתי מהם, ובכוח הם נגררו".

סמוטריץ' הגיב בכובעו כשר התחבורה נגד קמפיין תנועת חזון וטען כי לא יוכל לבטל את העבודות בשבת באופן מיידי. "אני שר תחבורה, המשרד הביצועי הגדול ביותר במדינת ישראל. לצעוק זה נורא נחמד, יש עכשיו קמפיין של חזון 'סמוטריץ' תחתום על התקנות' כאילו שאני יכול מחר בבוקר לחתום על התקנות ולהפסיק את זה – בורות מוחלטת. אני לא מחפש את המלחמות, אני מחפש להצליח, להקדים את שעות האוטובוסים שלא ייסעו בשבת- לאט לאט, בסבלנות אנחנו עושים את זה הרבה יותר טוב מהם (מהחרדים)".

הציבור התורני לא מספיק גדול למפלגה פוליטית

בשלב הזה מתייחס יו"ר האיחוד הלאומי למורכבות הדתית בתוך רשימת ימינה והציונות הדתית: "לצערי לבנט יש על מי לסמוך גם בתוך בית המדרש. הציונות הדתית היא מורכבת, אני מאד הייתי רוצה שכל הציונות הדתית תהיה תורנית – חרד"לית, מה לעשות שלא כולם כאלו?! יותר מזה, הציבור התורני לא מספיק גדול כדי שתהיה לו מפלגה פוליטית".

"אל תצפה ממני עכשיו ברבים לתת ציון לתמידי לחכמים, אני עפר לרגליו", העיד על הרב צבי טאו, ראש מוסדות הר המור, "אבל אני אגיד לך שרוב מניין ובניין תלמידי החכמים הגדולים של הציונות לא נמצאים איפה שהוא נמצא. יש לי בעיקר כאב גדול על הרב טאו, יש לי המון כאב לב על זה, שתי מערכות בחירות הוא שם פתק לבן, לא מצביע לאגודה".

"המפלגה הציונית דתית לא מושלמת, אבל בגלל שהיא לא מושלמת ללכת למשהו שרחוק ממני מזרח ומערב? מה, לעזוב את הנשמה הכי בסיסית של בית המדרש שלנו שרואה במדינת ישראל ראשית צמיחת גאולתנו וללכת לרעות בשדות זרים? אני אוהב את החרדים, הם חברים שלי, הם צדיקים. וזה הקושי שלנו עם חבר'ה שלנו שהולכים איבוד – הם רוצים להיות צדיקים, אבל הופכים להיות לא מאמינים".

סמוטריץ' הגן מול טענות התלמידים על שותפו למפלגה בנט: "כל קמפיין ההדתה של השמאל החילוני הקיצוני התרחש שבנט היה שר חינוך והכניס זהות יהודית לבתי ספר. בנט כשר חינוך בקדנציה שלו הכפיל את תקציב הישיבות שלנו, אתם יודעים את זה? לא הוסיף 20%, הוא הכפיל פי שניים. אני יכול לספר כמה דברים נפלאים הוא עשה? אז יש גם כמה דברים לא טובים. יש אחד שרוצה להתעסק ב-10% ובגלל שזה רק 90% אז אני הולך להצביע למישהו שאני לא מזדהה עם 90% שלו. יש כאלו שלא מסוגלים להצביע לבנט הולכים להצביע לליכוד?! רק לא לבנט".

לא מעניין את החרדים כלום, הכל ציניות וג'ובים

לאחר שהתלמידים היקשו עליו, יוצא סמוטריץ' בדברים חריפים שלא נשמעו מצידו עד כה נגד המפלגות החרדיות: "ברמה המעשית אנחנו פי אלף טובים מהם גם בדת ומדינה. שאני אספר לך את הדברים שהיו לי עם דרעי בחדרי חדרים?! לא מעניין אותם כלום, הכל ציניות. היחידים שישי להם אחריות ואכפת להם – זה אנחנו. מה הם עשו ב- 30 שנות שלטון ברבנות הראשית? סיאבו אותה, השחיתו אותה, כמה חילול השם. אתה חי טוב עם תעשיית הג'ובים של המועצות הדתיות? עם השם רע שיש לשירותי הדת?" אני לא מבין את זה, מסתכלים אצלנו בזכוכית מגדלת ואם זה לא מושלם ויש ביקורת – זה נורא, ובצד השני "כולך יפה רעייתי ומום אין בך" רק ראינו כיפה שחורה ומגבעת כולנו עומדים דום, איפה הביטחון שלנו בעצמנו?! יש לכם אותי, יש מספיק אנשי תורה בתוך המפלגה – אתם יכולים להזדהות איתי, אחרים מזדהים עם מישהו אחר. מספיק שיש כמה אנשים ברשימה שאתם אוהבם אותם, סומכים עליהם מאמינים בהם".

החרדים לא מעריכים את הרבנים שלנו, למניין לא מצרפים אותנו

כנגד ההליכה ליהדות התורה וש"ס, סמוטריץ' מעלה את הסוגייה המדינית ורומז כי דרעי וגפני בעלי עמדות שמאל: "מה? תלכו עם דרעי שהלך לאוסלו? גפני אומר: "אני שמאלני". וסיפר על הוויכוחים מוועדת הכספים בה היה חבר בטרם מונה לשר: "גפני יורד לחיי המוסדות שלנו, אתם לא מבינים עד כמה, אלו קרבות אנחנו מנהלים איתם בוועדת כספים על הישיבות שלנו. תסתכלו איך הם מתייחסים לרבנים שלנו? עכשיו הם הולכים לרב דוד חי, עולים אליו לרגל, יושבים איתו…ביום רגיל למניין הם לא מצרפים אותנו. ברמה המעשית אני משתף איתם פעולה".

"אתה הולך עכשיו לאגודה, עומד לך גפני אומר: 'אני שמאלני', לא מצליח להבין. בכל סוגייה היינו הרבה יותר נאמנים ליהדות ממנו (מגפני, ע"ג)". יהדות התורה היא לא נטו תורה, אין בה כלום, היא העבירה את מתווה הכותל, היא בסה"כ התפטרה ב'ישראבלוף' מנושאי השבת, זה לא מעניין אותה בכלל. זה כואב בגלל זה החרדים לא מעריכים את הרבנים שלנו, אצלם כל איזה אברך הוא כבר 'גאון הרב', אצלנו אם הם קוראים לו רבי עם איזה צ'ופצ'יק בר' למעלה הם עשו לנו מחווה".

בהמשך חשף את מאחורי הקלעים של עזרת החרדים למעבר מתווה הכותל ונתן קרדיט לשר לשעבר אורי אריאל שביטל אותו: "מתווה הכותל עבר בכנסת בתיאום בין ראש הממשלה למפלגות החרדיות שיצאו מישיבת הממשלה ונתנו לזה לעבור, בהסכמה של רב גדול חרדי, בשתיקה. מי שעצר את זה היה אורי אריאל שיצא לקרב ואילץ את החרדים, שם להם מראה מול העיניים שהתחילו לגמגם ולהיות מובכים ולא להבין והביא החלטת ממשלה שהפכה את הגלגל אחורה. החרדים שוב ב'ישראבלוף' הקבוע, יצאו מהממשלה ואמרו לביבי 'בוא, תעביר את זה לבד בלעדינו'. אני אומר לכם זה היה באחריות, בהסכמה איתם. מה נתנו להם בתמורה, לא חשוב עכשיו בכלל…אז לבוא ולהגיד שנפתלי חושב שהרפורמה זה טוב?! זה פשוט הבל הבלים. הוא בוחר את שפתו".

לבסוף השיב על כך שאיתמר בן גביר נשאר מוץ לרשימה ונמנע מלתקוף אותו: "יש אנשים שאוהבים תמיד לצעוק, לזרוק בוץ, להיות בעמדת הקורבן, המסכן ואז עם האגו להגיד 'דפקו אותי, אני אראה להם מה זה'. אין לי שום דבר נגד עוצמה יהודית, הם הפכו אותנו לשמאלנים, רפורמים, לא יודע איך הם ירצו לרוץ איתנו עוד פעם. לא תשמעו ממני מילה על איתמר חוץ מזה שהוא לא עובר אחוז חסימה ולא מתקרב לחצי ולדעתי גם לא יתקרב לרבע בבחירות וסתם קולות ייזרקו לפח ויילכו לגנץ והערבים. לכן אסור להצביע לו".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
62 תגובות - 46 דיונים מיין לפי
1
החרדים מתעניינים רק בעצמם ובכסף - כמו ימינה
המתבונן בניצים | 27-02-2020 20:35
סמוטריץ מעדיף את הדת ואת הכסף לרבנים על פני המדינה.
אני פשוט נדהם מרוח השנאה שיש כאן
מלחמות היהודים ההמשך | 28-02-2020 14:36
כאילו אין אוייבים כאילו הערבים סבבה כאילו אין רוסים גויים ואנטישמים כאילו אין שמאל בוגדני כאילו אין יותר להטבים סוטים....ואנשים שמתהדרים בחרדל בצתדקנות המעושה שלהם ושם הרב טאו ושטאו ילכו וישפכו את התינוק עם המים ויצביעו עוצמה. אפשר לחשוב כאילו מהטירון החצוף בין גביר תבוא לכם הגאולה. עדת קיצוניים סיקריקיים שכמותכם. פתאום מרגישים בחוש איך בא החורבן. ההיסטוריה חוזרת. לא יאמן
תתיחסו לעובודות!!!
שלומי יצחק | 28-02-2020 12:04
סמוטריץ' בסרטון הזה נתן לכם כמה וכמה עובדות מעשיות שהם הנאמנים לתורה לא פחות מג', וכמובן עוד בונוס גדול שבם נאמנים לארץ ישראל, ועוד בונוס גדול שיותר ממחצית מאנשי המפלגה מתייעצים לעתים קרובות מאוד עם גדולי הרבנים שלנו, ברור שלא הכל מושלם, גם לי יש הרבה שאלות אבל בשורה תחתונה החרדים הוכיחו בגירוש שארץ ישראל נתנת למכירה בשביל לקבל את ועדת הכספים (לכו תשאלו את ליצמן....) ועוד החבר הכי טוב של רב המרצחים טיבי הוא לא אחר מאשר חכ גפני. גם העבר של דרעי ביחס לאוסלו שמכר הרבה מאי, והכמות ההרוגים שם...
אז בוא תספר לנו מה אתה כן מתכוון לעשות
סיפורי סבתא | 28-02-2020 7:30
אז בוא תספר לנו בבקשה איך אתה מתכנן להילחם ברפורמים שמאיימים להשמיד את היהדות של מדינת היהודים עם השואה השקטה שהם מביאים לפה בכח. עם השוחד שהם משלמים כדי שנביא הנה גויים מאוקראינה ומאפריקה ונקרא להם יהודים למרות שהם גויים. עם השוחד שהם משלמים כדי חלילה להפוך שליש כותל לטמפל של עבודת אלילים. עם השוחד שהם משלמים כדי להפוך חלילה את השבת לעוד יום חול ואת כל הדתיים למובטלים. במקום לירות בתוך הנגמש, בוא תספר לנו מה אתה כן עשית. או לפחות מה אתה מתכנן לעשות. ומה הרב פרץ מתכנן לעשות כדי לחנך את ילדי ישראל על היהדות ולא להכניס ערכים של התבוללות וכפירה ועבודה זרה ועבירות הכי חמורות. ומה בנט מתכנן לעשות כדי להכניס קדושה לצבא וכדי להסיר ממכינות קדם צבאיות ביקורי המרת דת של רפורמיות.
כל מי שיש בו ריח תורה אסור לו להצביע ימינה
חיים רוזנברג | 27-02-2020 22:50
מפלגה שמבוססת אך ורק על הרצון לכבוד אין בהם טיפ טיפה של תורה רק כיסאולוגיה וכבוד
גם סמוטריץ מתענין רק בכבוד כבוד ועוד קצת כבוד
עקיבא | 27-02-2020 21:17
כל מי שאי פעם בא איתו במגע יחתום על זה סמוטריץ זה רק כבוד דאווינים ושחצנות אין קץ
2
אולי לא מכבדים כי לא ראויים לכבוד, אה?
עמיחי | 27-02-2020 20:35
חוץ מהרב ליאור אין מה לכבד. אתה גרמת לכך
למה לא אצביע ימינה-למרות היותי איש בית היהודי
דוד | 28-02-2020 1:44
מפני שכל עוד חבורת ימינה לא תתחייב כי לא תפצל את הציונות הדתית יותר, לא אצביע לה. ורק בגלל זה אצביע לעוצמה, רק בשביל שילמדו מזה. אין דבר חמור יותר מקרע בעם ושנאת חינם. לא יכול לתת גיבוי לזה בשום צורה. הקבה סלח בימי אחאב על עז , אך לא סלח בימי המבול על שנאת חינם.
3
שחצן יהיר וגס רוח שעף על עצמו ברמות על
שומרון | 27-02-2020 20:41
רחמנות על אישתו וילדיו שחיים עם גוש גאווה שכמותו
4
אצל החרדים מילה זו מילה!
זה ההבדל | 27-02-2020 20:41
אצל הסרוגים אפשר להפר אפילו חוזה חתום
5
שקרן דאגת לכיסא שלך והשארת את עוצמה בחוץ
טל | 27-02-2020 20:42
אם באמת היו מעניינים אותכם קולות הימין הייתם דואגים להם..
6
סמוטריץ אין קשר בינך לבין חרדל
דודו | 27-02-2020 20:43
תמשיך להצמד דבק לאיילת שקד ולהוציא ציציות בחוץ. אתה בלוף כמו כל המפלגה הפח שלך.
7
ציבור מפואר עם רשימה פח
חרדל חכם | 27-02-2020 20:44
אז הרכב מפלגת ימינה הוא כזה- עצוב שזה מה שהציונות הדתית מציעה לבוחר. מס' 1 ברשימה, בנט - בגד במפלגת האם שלו, במהלך מערכת בחירות והותיר אותה עם חובות ובלי כסף לקמפיין ורץ להקים מפלגה שתתחרה על אותם קולות. שלא עבר וגרם למפלת הימין במועד א, קיבל הזדמנות שנייה במועד ב, אז עשה כל מאמץ לא לאפשר לבן גביר להצטרף ככה שוב הימין לא ינצח. אהה ומה עשה במועד ג? שוב אותו דבר. בנט איש אחראי ומוסרי? מס' 2 ברשימה, רפי פרץ- סגר עם בן גביר ככה שסמוטריץ לא יהיה ראשון. אז סמוטריץ סגר בנט, ככה פרץ לא ירוץ עם בן גביר. אז פרץ הפר הסכם עם בן גביר ורץ בנט בשביל לקבל מקום 2 ותפקיד שר. ולקח את הטפסים מבן גביר ככה לא יתמודד. פרץ האיש לסמוך עליו? מס' 3 ברשימה, סמוטריץ חבר לשקד להפיל את פרץ באמצעות פריימריז, שלא צלח חבר לבנט להפיל את בן גביר ולהכניע את פרץ. כאשר הוא שר בזכות הקולות של בן גביר. סמוטריץ האיש האמין לסמוך עליו ? מס' 4 ברשימה, שקד בגדה עם בנט במפלגת האם שלה, והייתה שותפה למפלת הימין במועד א' ולסחבת הבחירות עד עכשיו, קיבלה הזמנות שנייה בראשות מפלגה ולא הצליחה לאחד סביבה לא את פייגלין ולא את בן גביר. ותחת מהפכת המשפט שלה נפסלו 3 מועמדים יהודים בוגרי צבא מלרוץ לכנסת ,ומי שפגעו בחיילי צה''ל הוכשרו לכנסת. היא נציגת הימין האידיאולוגי? סילמן, הצטרפה לבית יהודי במועד א, כי בנט נטש, נהייתה חכ בזכות הקולות של בן גביר, אז במועד ג, הכירה לו טובה בזה שהיא סייעה לבנט ללחוץ את רפי פרץ להפר הסכם ולבגוד בבן גביר. על ידי שברגע האחרון חברה לימין החדש של בנט. היא הנציגה לסמוך עליה בכנסת? ישיבות גבוהות, היסדר, מדרשות, אולפנות, קצינים. וזה מה שהצלחנו להוציא מתחת ידינו?
8
תמשיך להשמיץ את הרב טאו...
יעקב סוויסה | 27-02-2020 20:45
תצלום לקבל את הקולות של החרדלים...
איפה ההשמצה?!
אחד שאכפת לו | 28-02-2020 1:39
קראת בכלל הטקסט, הוא אמר שהוא עפר לרגליו(של הרב טאו) ורוב התלמידי חכמים הגדולים של הציונות הדתית לא במקום שלו הוא לא זלזל בו בשום מילה
9
סמוטריץ תמשיך לצעוק ולצעוק
שלום ורשבסקי | 27-02-2020 20:49
כולם יודעים שאתה אפס אחד גדול.... מלא אגו ושחצנות!
10
החרדים לא מצרפים אותנו למניין?!?!
זאב | 27-02-2020 20:52
אני דווקא גר בסביבה חרדית. כולם שם צדיקים ומתייחסים הכי יפה שבעולם! הלוואי ולרבני ימינה היה יראת שמיים אמיתית כמו אברך חרדי פשוט....
חצוף בזוי. ושקרן.
חיים | 28-02-2020 0:23
כתבת את התגובה כביכול כמו דתל לאומי אבל אתה חרדי מתנשא
אתם לא מקבלים אף אחד שחושב אחרת מכם.
. | 27-02-2020 23:34
.
11
סמוטריץ אתה גוש אגו אחד גדול
יעל | 27-02-2020 20:54
אתה הסיבה שעוצמה לא בפנים !!!! בכוונה חתמת קודם עם בנט בניגוד ל100 רבנים שאמרו לך לעשות הפוך. קודם לחתום עם הבית היהודי ועוצמה ואז להוסיף את בנט. אתה אדם רע מאוד! דמגוג ענק שלא שווה שקל!
12
הרב אבינר קורא לציבור
אילה קורן | 27-02-2020 20:56
לא להצביע למפלגת ימינה!!!!
13
רשימה חלקית של רבנים שלא הביעו תמיכה בימינה
אהרן | 27-02-2020 20:57
מי שמצביע לרשימה של נוכלים, הוא שותף לנוכלות. הם ורבניהם! אחד האיסורים החמורים, היא הפרת מילה, לא יחל דברו... וחולדה ובור יעידו! לא נמחל לרב פרץ וניר אורבך ויובל צור, סמוטריץ, בנט ושאר הנוכלים. עד סוף הדורות. וחולדה ובור יעידו! רשימת 84 הרבנים שלא מביעים תמיכה במפלגת ימינה. 1.הרב שילת 2.הרב מרצבך 3.הרב דב ליאור. 4.הרב טאו. 5.הרב שלמה אבינר. 6.הרב אליעזר קשתיאל 7.הרב איסר קלונסקי. 8.הרב משה גנץ 9.הרב יגאל לווינשטיין 10.הרב סתיו 11.הרב שרלו. 12.הרב מדן 13.הרב מוטי שטרנברג . 14. הרב עמיאל שטרנברג. 15.הרב חיים סבתו. 16.הרב קוסטינר 17.הרב יששכר גואלמן. 18.הרב חיים גנץ. 19.הרב יגאל שפרן. 20.הרב קלנר 21.הרב אלי בזק 22.הרב ישעיהו דורון. 23.הרב עודד וולנסקי 24.הרב יעקב לבנון. 25.הרב יעקב פייגנבוים 26.הרב יוסף רודריגז 27.הרב אוהד תירוש. 28.הרב שי סוויסה. 29.הרב גיסר 30.הרב גינסבורג 31.הרב זכריה בן שלמה. 32.הרב ריסקין 33.הרב ראם הכהן 34.הרב רוזנצויג. 35.הרב דברת 36.הרב אוריאל ספז. 37.הרב איתי הלוי 38.הרב אחיקם הלוי. 39.הרב יהודה קרוייזר. 40.הרב יהושוע כץ. 41.הרב יהונתן גואלמן. 42.הרב רפאל שנור. 43.הרב אלעזר נאה 44.הרב מרדכי הס. 45.הרב יעקב לנזר. 46.הרב דני מילר. 47.הרב דני סטיסקין. 48.הרב ערן טמיר. 49.הרב בן ישי 50.הרב דוד חי הכהן. 51.הרב יגאל קמינצקי. 52.הרב ג'עמי. 53.הרב אריאל אדרי. 54.הרב חיים נבון. 55.הרב עמיחי גורדין. 56.הרב דוד ג'עמי. 57.הרב אליעזר איגרא 58.הרב יהושוע צוקרמן. 59.הרב ישראל אריאל. 60.הרב יגאל אריאל. 61.הרב צבי רוזנברג. 62.הרב יחזקאל קופלד. 63.הרב איתי הלוי. 64.הרב יאיר פרנק. 65.הרב אליהו שרביט. 66.הרב מוטי טאו. 67.הרב מאיר דרוקמן. 68.הרב שמשון בריד 69.הרב אלי בזק. 70.הרב יהושוע שמידט. 71.הרב אסף שטראוס 72.הרב יהושוע מגנס. 73.הרב איתמר אורבך. 74.הרב יגאל לרר. 75.הרב יורם מושקביץ. 76.הרב אורי רותם. 77.הרב יאיר גזבר. 78.הרב אופיר . 79.הרב יאיר גואלמן. 80.הרב תמיר אלמליח. 81.הרב מוטי ברוך. 82.הרב ראובן נתנאל. 83.הרב נתנאל אנקרי. 84.הרב דניאל הרשקוביץ
כל הכבוד על ההשקעה
דוד | 27-02-2020 23:40
ישר כח
לא כתבת אותי...
דידי | 27-02-2020 21:18
קורע
14
לא הבנתי את מי צריך לכבד
יואב קרקובסקי | 27-02-2020 21:03
אותך צריך לכבד?! לא הייתי משתמש בך אפילו בתור סמרטוט רצפה.
15
כל מילה בסלע!
סמוטריץ | 27-02-2020 21:04
מסכימה עם כל מילה! מעריכה אותך מאוד... מהציבור התורני שמקושר לרב דוד חי הכהן אך לא מבינה את צעדיו...
אשריך סמוטריץ'
כ | 27-02-2020 22:22
אשריך סמוטריץ' צודק 100%
16
למה לטנף את הפה?????
פנט אסתר | 27-02-2020 21:05
ולמה לומר דברים שיש בהם חילול השם ולמה לומר דברים שישרתו את התקשורת כמו בנט הכפיל את תקציב הישיבות
17
עדיף לזרוק קול לפח מאשר לביוב
שחר | 27-02-2020 21:14
תתבייש לך חסר בושה לחלוטין, עשית הכל כדי להפסיד את הקולות האלו אל תתלונן.
18
לא מצרפים אותך למניין?!
דוד | 27-02-2020 21:21
גם אני לא הייתי מצרף אותך למניין !! כי אתה אדם נוכל, שחצן וצבוע... בכוונה חתמת עם בנט ועשית מבצע צבאי לפרק את השותפות עם הרב רפי. חרדל אמיתי לא יצביע לרשימת נוכלים! מה שברור זה סילמן הנוכלת מתנדנדת ואני מעדיף את פינדרוס הצדיק. מה עדיף?! פינדרוס/סילמן?!
19
גם הדתיים הלאומיים לא אוהבים חרדים אז למה לקש
שמואל | 27-02-2020 21:24
תהיה אמיתי פעם אחת אבל עד הסוף תציג גם את המגרעות שלך לא רק של השני.
20
שכנעת אותי אצביע עוצמה!, תודה סמוטריץ
דוד | 27-02-2020 21:36
בהתחלה הייתי רק עוצמה, אבל כל התעמולה של ימינה וטוקבקיסטים שאומרים: אם לא בנט אז תצביע ג' שס מחל אבל רק לא עוצמה, ובאמת הייתי מתנדנד בין ג' לעוצמה, אבל עכשיו סמוטריץ אמר דברים בטעם למה כן להצביע לעוצמה ולא ג' וכו.
21
מילים מילים
חרדל חכם | 27-02-2020 21:54
השאלה בסוף: את מי עדיף להכניס לכנסת?! את פינדרוס/נוכלת סילמן ?!
22
אני מצביע לימינה רק בזכות סמוטריץ וסופר
אלקנה | 27-02-2020 22:02
.
23
עוד לא נולד קשקשן כזה
גדי | 27-02-2020 22:04
רק עוצמה
רק ימינה
מורה | 27-02-2020 23:18
רק ימינה
24
חרדים לפןפיק של עצמם
יהודה | 27-02-2020 22:06
גוועלד
25
בצלאל יקירי איתמר בן גביר הוא עו''ד מצליח
יעקב | 27-02-2020 22:18
ואתה מה המקצוע שלך?
נוכל זה המקצוע שלו
קדומים | 28-02-2020 7:28
אבל לא סתם נוכל נוכל יהיר שחצן וגס רוח
26
דברים ידועים
רונן מרציאנו | 27-02-2020 22:44
אמת. כל מילה אמת.
בן גביר נוכל
אני | 27-02-2020 23:17
במצפה רחבעם בתור עורך דין הוא טען שבתמונה ממולו האיש ששילם לו, לא שרף בית, אבל השופט הרשיע את האיש הזה ושם אותו בכלא. תאמרו שהוא חייב להתפרנס, אולם מי שמתפרנס מהתעללות במתנחלים, לא ראוי לדבר על נקיון דעתו ועל אידאולוגיה. קישט!
27
כל המגיבין פה חבורה של חרטטנים שלא מסוגלים לפ
חיים | 27-02-2020 23:16
קצת תשימו לב מה קורה סבביכם תפתחו את האוזניים תנסו לשמוע. כל מה שסמוטריץ אומר אמת ויציב ונכון סוף סוף משהו מוציא את האמת החוצה. ומי שהולך להצביע בן גביר יש לי הצעה שתחסוך לו זמן והיא שישים את הפתק בפח הקרוב עי חבל לו על הזמן
28
סמוטריץ נגד החרדים!
יעקב | 27-02-2020 23:25
סמוטריץ אנחנו החרדלים אוהבים ומעריכים את החרדלים הרבה יותר ממך.... תמשיך לשבת צמוד צמוד לגברת שקד ולצעוק אני חרדל... אתה כלום ושום דבר
29
צודק לגמרי
א | 27-02-2020 23:35
לצערינו, האמת איתו. זו בושה גדולה שכך הם פני הדברים. העובדות מדברות בעד עצמן.
30
למה שנצרף למניין מינים וכופרים שלא שבים?!
בועז | 27-02-2020 23:50
אתם מצהירים שהחלק שלכם הוא ציוני ולאומי אז תשארו עם החלק הזה עד סופכם הקרב ובא! הקבה גם לא מצרף אתכם בעולמו הנצחי... רק בחושך דרככם 24/7 ושם תשבו לנצח!!!!
31
כל הכבוד בצלאל, סופסוף דתי לאומי תורני גאה
יעל | 27-02-2020 23:54
כמו שצריך .
32
איזה השמצות
יהודי | 28-02-2020 0:03
אני מאוד הערכתי את סמוטריץ' עד ששמעתי את הנאום הזה, למען האמת אני די בהלם. נכון שיש חילוקי דעות השקפתיים בין הציבור החרדי לציונות הדתית, ואילו דברים שהיו ידועים כבר עשרות רבות של שנים. אבל ההשמצות חסרות השחר על ציבור החרדי ונציגיו פשוט מקוממים, את רוב נושאי הדת בהחלט אלו הנציגים החרדים שמניפים (וסמוטריץ לרוב חובר אליהם בניגוד לחלק האחר של ימינה), וראו מה קרה בעבר כשהבית היהודי רצה לתוך ממשלה שהדירה חרדים ופגעה קשות בישיבות ובערכי היהדות במדינה. וכן זה אותו השר אריאל שאתה טוען שדאג לכותל שבעבר פגע קשות בישיבות החרדיות העיקר כדי להגדיל את תקציב הישיבות הדתיות לאומיות, גם מגעיל וגם מושחת. כשאני חושב את מי ארצה בכנסת את פינדרוס או את מספר 5 בימינה, התשובה שלי ברורה, גם כיהודי וגם כימני. ולסיום האם לא ראוי שתדון גם את החרדים לכך זכות כפי שאתה דורש לדון את בנט (למרות שמעשיו ודיבוריו בעבר מלמדים על טיב כוונותיו).
33
שקרן!
יהודי | 28-02-2020 0:05
סמוטריץ שחצן וחצוף! איך הוא מעז לזלזל בחזון עושים פי 1000 ממנו למען הצביון היהודי במדינה! איך הוא מעז לדבר על הרב טאו ולהגיד מה הוא מצביע מבלי לדעת למה וכמה ואיך! אל תקראו סמוטריץ כי אם סמרטוטריץ!
34
סמוטריץ+סמרטוט 0
דת"ל | 28-02-2020 0:07
הבעיה שלו שהוא חושב שהחילונים יותר קרובים אלינו יותר מהחרדים. טיפש! לא רק בגלל בנט ושקד אני לא מצביע להם גם בגללו!
35
אנטישמי קטן
יהושע | 28-02-2020 0:08
ליברמן הוא האנטישמי הגדול וסמוטריץ הקטן , אה לא מצרפים למנין , החרדים אוהבים אהבת נפש מי ששומר על חוקי הבורא ומקיים מצוותיו , תגיד אתה השתגעת
36
כל דבריו אמת לאמיתה לצערי.
חיים | 28-02-2020 0:22
החרדים בזים לרבנים שלנו והציבור שלנו כמו מטומטם נותן להם את הקול.. איזה חוסר ביטחון עצמי וכפיפות קומה מבישה.
37
האמת הכנה
רותם | 28-02-2020 1:00
הסיבה שהחרדים לא מכבדים אותנו זה בגלל שאנחנו בעצמנו לא סגורים על עצמנו.... חצי מהציונות הדתית חילונית.... יש הרבה יותר חול מקודש..... הרב קוק לא צפה כזה דבר!!! תגידו מה שבא לכם אבל אין ספק שג' ושס יותר דתיות מימינה..... סמוטריץ יחסית דתי אבל חצי מהמפלגה דתיים כמו גנץ.... וההשפעה הדתית שלהם חלשה במיוחד!!! אין ספק שאצל החרדים היא גבוהה יותר..... אז מי שהדת אצלו היא ערך עליון שיעשה חושבים
38
רק שכחת לספר לנו מי בנה טמפל לרפורמים בכותל
לגבי הכותל | 28-02-2020 1:06
רק שכחת לספר לנו מי בנה טמפל לרפורמים בכותל הדרומי. וגם שכחת לספר לנו מי נותן לרפורמיות שמחללות את הכותל להיכנס לתוך מכינות קדם צבאיות ולהעביר את מרכולתן הרפורמית. בקיצור לדעתי האישית זה יותר גרוע להיות תומך אקטיבי של המתבוללים מאשר להיות מתנגד שהוא קצת פאסיבי.
39
יש בכנסת חבר כנסת אחד ששווה להצביע לו
סמוטריץ הכי נורמאלי | 28-02-2020 2:19
אפילו השמאלנים אומרים שהוא הכי יעיל שיש
40
סמוטריץ הוא לא חרדל
דינה | 28-02-2020 2:31
הוא שחצן
41
להיתחדש ותשוב לנעוריה- עיברייה נוסעת בזמן מחכ
כאילו הכל מוצה | 28-02-2020 3:29
אין לנו לגיטימציה כי הברית בינינו לבין אלוהים ניגמרה גם ברית הקשת בענן היסתיימה איננה יותר. עכשיו אני מבינה את המושג עידן אחרית הימים. העולם כולו פגני אלילי המכונתיות הישתלטה עליו המכונה השולטת עליה מדבר הנביא הענק דניאל. מכונת הבינה מלאכותית מלאה לעג גרוטאסקה ופנטזיה אדירה מדהימה. אבסורד הפכים וכולך מישתאה. זה אומר שהעולם על בלימה. האיזמים היסתיימו קץ ההיסטוריה של פוקיאמה. גם הדתות המונותאיסטיות הרוסות. זה מיפלט לאמונה המקורית התנכית ששכחנו אותה ומימנה אלפיים שנה- אמונת הנבואה. חידה פליאה הישתאות שפשוף עיניים, והקבלה לפנטזיתנו האדירה של המכונה השולטת. תחליף אותה ותאיר את הסביבה ואת העולם כולו, ממעשי גן עדן. מחכים למלך הוליווד האמיתי הלו הוא אלוהי צבאות ישראל שיתגבר על הפיקציה השלטת ויביא את הסרט הכי מעניין בחזרה לעתיד לגן עדן. שבת שלום
42
שנאת אחים בשביל כמה קולות
פיני | 28-02-2020 5:36
לכן עדיף לא להיות פוליטיקאי.
43
כל הרוחניות שלו לא שוה בגלל רגע כזה
עמית | 28-02-2020 5:38
הלחץ עשה את שלו
אין לו שום רוחניות זה רק שחצנות גאווה ויהירות
יובל | 28-02-2020 7:30
הדת זה רק הכיסוי שלו לתאווה האין סופית שלו לכבוד
44
לא תקום עוד ממשלת ערב רב בארץ ישראל!!!
מאיר - עברי אנכי | 28-02-2020 6:42
לא תקום עוד ממשלת ערב רב בארץ ישראל!!!
45
סמוטריץ
רעות | 28-02-2020 7:18
אתה אנטישמי!
46
בכיין
ערן | 28-02-2020 8:21
טוען שהוא יותר מקפיד מהחרדים, אבל על איסור דאורייתא מה ששנוי עליך... לא שומר? אז בפעם הבאה שיפסיקו ליילל כמו תינוקות שאסור לירות בנגמש!