אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

בישראל ביתנו מנסים לבטל כינוס של יוצאי ברית המועצות

במפלגת ישראל ביתנו מנסים לעצור אירוע של אסירת ציון לשעבר, נטליה רוטנברג, וטוענים כי מדובר בתעמולת בחירות אנונימית. עו"ד יצחק בם: "על ראשו של ליברמן בוער כובע האנטישמיות"

בישראל ביתנו מנסים לבטל כינוס של יוצאי בריה"מ
  Miriam Alster/Flash90

במפלגת ישראל ביתנו מנסים לעצור אירוע של יוצאי ברית המועצות בשם 'לא לשנאה, כן לאחדות!' שאסירת ציון ומסורבת העלייה, נטליה רוטנברג, היא אחת ממארגניו. מארגני האירוע טוענים כי הם "יוצאים נגד הקמפיין האנטישמי של ישראל ביתנו".

מספר ימים לאחר שהוגשה במשטרה תלונה נגד רוטנברג שתרגמה מרוסית את הקמפיין של ישראל ביתנו והעלתה אותו לאתר בשם 'סכנה מביתנו', שלחו עורכי הדין של המפלגה מכתב התראה בדרישה כי יתבטל הכנס, וטוענים כי: "דומה כי האירוע המתוכנן אינו אלא רכיב נוסף במערך מתוכן ומאורגן של תעמולה אנונימית נגד מרשתנו, המבוצעת באמצעותך בעבור גורם מעוניין".

עוד באותו נושא

ליברמן הגיש עתירה לבג"צ נגד הרב הראשי לישראל


5

עוד מוסיפים במכתב כי "האירוע, ההזמנה לאירוע והמערך האינטרנטי המתואר ביחד ולחוד, עולים לכאורה כדי תעמולת בחירות אנונימית". לסיום מאיימים עורכי הדין כי במידה ולא תענה נטליה לדרישתם הם ישקלו לפנות נגדה לוועדת הבחירות המרכזית.

במכתב התגובה ששלח עו"ד יצחק בם, המייצג את רוטנברג, טען בם: "הכנס נשוא מכתבך הנו כנס א-פוליטי שנועד לדון בהתגברות ביטויי האנטישמיות בישראל. אכן, אני מבין שעל ראש מרשתך, שיושב הראש שלה ממצב את עצמו כתעמולן אנטישמי העושה הון פוליטי מליבוי שנאה כלפי הציבור היהודי הדתי והחרדי, בוער הכובע".

"אולם, במקרה זה הכובע בוער לשווא – הכנס נועד לדון בהתגברות ביטויי האנטישמיות בישראל ואין תכליתו לשכנע או לקרוא להצבעה למפלגה מסוימת, או להימנעות מתמיכה במפלגה מסוימת. משכך, הכנס אינו בגדר תעמולת בחירות ואין הוא מהווה פעילות בחירות".

עוד הוסיף עו"ד בם: "כדי לוודא שאלה אכן תכני הכנס, אני מציע, כי ראשי מרשתך יבואו אליו. אולי הדבר ישכנע אותם לחדול מניסיון לעשות הון פוליטי מליבוי ביטויי שנאה כלפי הדת היהודית ומאמיניה".

עו"ד יצחק בם: על ראשו של ליברמן בוער כובע האנטישמיות (יח"צ)

בם סיים: "נראה כי מרשתך מנסה להלך אימים על גב' רוטנברג תוך שהיא מאיימת עליה בנקיטת הליכי סרק והכל במטרה להשתיק אותה. אכן, דברי מרשתי אולי אינם נעימים לאוזניו של ח"כ ליברמן וחבר מרעיו, אך תנוח דעתם – את גב' רוטנברג הם לא יצליחו להשתיק. באשר לאיום לפנות לוועדת הבחירות – עודני ממתין לפנייה לוועדת הבחירות לגביה התראת במכתבך הקודם, כי הרי אצל מרשך 'מילה זו מילה'."

עו"ד יצחק בם המייצג את נטליה מסר בתגובה למכתב ההתראה של ישראל ביתנו: "על ראשו של ליברמן בוער כובע האנטישמיות. הכנס הצפוי להתקיים מחר נועד לדון בהתגברות ביטויי האנטישמיות בישראל – ליברמן ומפלגתו אינם הנושא. אם ליברמן חושב שהביקורת על ביטויי האנטישמיות נוגעת אליו – מוטב שבמקום לסתום פיות ינסה להתמודד איתה ולהדוף אותה".

נטליה רוטנברג מסרה בתגובה: "ליברמן אינו מפסיק להטריד אותי. לאחר שהגישו נגדי תלונת סרק במשטרה, דרישה מעו"ד להוריד את האתר שלי, הוא דורש לבטל את הכנס נגד האנטישמיות מחר. אמשיך להילחם נגד אנטישמיות בשפה הרוסית שמכה שורש במדינת ישראל האהובה והחשובה לי מכל".

ממפלגת ישראל ביתנו נמסר: "לאחר בדיקה מעמיקה זיהינו שרוב הפעילים באתר הם לכאורה תומכי ופעילי הליכוד. בנוסף לכך, האדם הראשון שלקח על רוטנברג חסות הוא יואב יצחק, מקורבו של נתניהו. מי ששלח את מכתב התגובה בשמה של רוטנברג הוא עורך דין, חבר בבית הדין של הליכוד.כל העקבות לגבי ההתארגנות ופעילות האתר מובילות לכאורה למפלגת הליכוד. הממצאים הועברו לטיפול המשטרה וזאת לאחר שהוגשה תלונה".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
8 תגובות - 7 דיונים מיין לפי
1
ליברמן זבל קטן אנטישמי קטןומכוער
אלכס | 26-02-2020 19:01
.
אנטיש מיות
יעקב | 28-02-2020 2:28
לא ברור מה רוצים מליברמן. והרי ככל שהוא מגביר את ההתבטאויות האנטישמיות שלו כך מספר המנדטים שלו הולך וקטן ואילו של יריביו הולך ועולה. כדאי שהוא ימשיך בכך עד לבחירות וכך הוא יפול לבור שכרה לעצמו בהבל פיו
2
אנטישמים
ציקי | 26-02-2020 20:14
הבוחרים של ליברמן מהגרים דוברי רוסית אנטישמים הגיעו לישראל לפי זיקה ושייכות ליהדות ובישראל הם נלחמים נגד היהדות
3
כך נוצר העם
אני | 26-02-2020 22:54
יוצאי ברית המועצות לשעבר וספציפית יהדות רוסיה התקיימו כלאום על סמך הדם. לא היה גיור. אפילו משפחות יהודיות מרמות הגבוהות בשלטון רוסי במשך דורות הקפידו לא להתערבב עם גוים אלא התחתנו עם יהודים נוצרים. שמרו על הדם ועל ההסטוריה. הם היו אנשים חזקים, מגנים על העם היהודי, מקדמים מדינה, גיבורים ומפורסמים. הם גם נרדפו בשל הדם היהודי בהיותם נוצרים או חילוניים. בישראל העליה ההמונית נתקלה בשלילת יהדותם וכל ההישגים, שלילת הסטוריה, כל מה שהחזיק אותם כלאום גאה, נפרד מאחרים. שלילת זכויות שהיו להם של ערכי כבוד עצמי, עבודה במקצוע הפכו את הדמות של יהודי ישראלי כגוי מתחת לגוים - שכבר לא היה נבדל משאר העמים ולא היה אור לגוים כפי שנהגו לחשוב ולהרגיש בחול. מרבית העולים מבריהמ שהגיעו בתקופת העליה ההמונית אבדו הכל - מרכוש, דיור וכספים ועד אזרחות - שרוסיה נטלה מהם ביציאה. נשארו להם רק ערכי כבוד וההשגים - והם נתפשו כחסרי משמעות בארץ - בשל המגזר הדתי שנתפש כמקור לשלילת השכלה, ערכים כלל אנושיים ועם, וכופה צורת חיים שאפיינה תרבויות בתחילת דרכן לפני אלפי שנה. לברמן מוחה נגד אותן התפישות וההתנהגויות שגורמות לשלילת דת יהדות בקרב יוצאי חבר העמים ותפישתו כישות מסוכנת, מפלגת, שוללת חופש מצפון ופוגעת אנושות בעם על-ידי שלילת יהדות כעם והכנסת גוים - נכדים של רוצחי יהודים - דרך גיור למעמד של בני העם יותר יהודים מאשר הם, היהודים האמיתיים. אנטישמיות זו שנאת שמים - יהודים לפי מוצא אתני, לפי דם, הדבר היחידי שמאחד את העם ונותן תוקף להבטחות ה' בברית עם אברהם - זרע אברהם, בן שרה. סוגיית הדת בעייתית לא רק עבור ליברמן אלא עבור צברים מכל העדות. לא ראוי לתקוף אותו בשל אמירותיו, גם כי מה שנטען ביהדות אורטודוקסית כלפי יהודים חילוניים הרבה יוצר פוגע ומסוכן ועדיין קוריאים לזה חופש חינוך, חופש בחירה.
4
דוברמן
סיסקוביץ | 27-02-2020 1:29
מאיפה הגעת אדון אנטישימי ליברמן?אתה פרא אדם גזען במיץ הזבל אתה זוורע שינאה תאומית מקומך אחרי סורג ובריח!תסביר לעולים מאיפה יש מליוני שקלים לילדים שלך בחשבון?תעשה טוב אם תתנדף מישראל מקומך בגרמניה!!
5
אלי
אלי | 27-02-2020 8:00
לחשוב שפעם הצבעתי לאנטישמי הזה גועל נפש
6
גם אנטישמי וגם מתנהל כיו"ר ארגון פשע
איתן | 27-02-2020 15:51
מה נסגר עם הדוב המולדבי??
7
ליברמן הוא סוג של תפוז רקוב
ציוני גאה | 28-02-2020 15:55
איך ניתן להסביר שליברמן ששונא ערבים ואת מפלגות השמאל עשה היפוך של 180 מעלות ומוכן לשבת איתם באותה קואליציה עתידית שהוא וחבריו מנסים לבנות , כנראה שיש עננה של שחיטות מעל ראשו לכן הוא צריך את מפלגות השמאל שישתיקו את פרקליטות המדינה .