אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ראש המוסד לשעבר: "אנא הסירו את אפליקציית אלקטור"

ראש המוסד לשעבר תמיר פרדו, מתריע על הסכנה שבאפליקציית אלקטור, בה משתמשת מפלגת הליכוד, כדי לבנות מאגרי תמיכה ולעודד מצביעים להגיע לקלפי ומבקש מהציבור: "הסירו את האפליקציה ובכל מקרה אל תוסיפו שום פרט עליה"

ראש המוסד לשעבר: "אנא הסירו את האפליקציה"
  (צילום: מאיר ועקנין/פלאש90)

ראש המוסד לשעבר תמיר פרדו, מתריע על הסכנה שבאפליקציית אלקטור, בה משתמשת מפלגת הליכוד, כדי לבנות מאגרי תמיכה ולעודד מצביעים להגיע לקלפי.

עוד באותו נושא

פרצה באפליקציית הליכוד חשפה את פרטי הבוחרים


4

בסרוגים דיווחנו לפני יותר משבועיים על פרצת אבטחה חמורה שהתגלתה באפליקציית "אלקטור", המשמשת את הליכוד לאיסוף וניתוח מידע של מצביעים פוטנציאלים בבחירות הקרובות. הפרצה חשפה את הפרטים האישיים של הבוחרים הרשומים בה, ביניהם שמות הבוחרים, מספרי תעודות זהות, כתובות ומספרי טלפון.

מבדיקה של חוקר אבטחת המידע רן בר זיק עלה כי במשך יממה היה המאגר כמעט חשוף לחלוטין – והוא לא נפרץ בידי האקרים מתוחכמים. במהלך הזמן הזה דלף מידע שהוזמן על ידי הליכוד, כשהמידע הרגיש הפך לגלוי לאחר שמפלגות שעובדות עם האפליקציה הזינו את הפרטים האישיים של בעלי זכות הבחירה – שמסופקים להן על פי חוק – לתוך האפליקציה. ‎

פרדו, שמאז פרישתו מהמוסד מתבטא בעיקר בעמדות שמאל ונגד ראש הממשלה, אומר בראיון לד"ר ענת בן דוד: "ברגע שאת מזינה את השם שלי, ואני רואה את הפרטים שלי ושל האחרים, הדבר הזה מאחד לאחד הולך וגדל בטור הנדסי. באותו רגע זה מתפתח כמו מגפה.

האפליקציה הזו מסוכנת לביטחון מדינת ישראל לביטחון חיילי ומפקדי צה"ל, שירות הבטחון הכללי והמוסד."

בסיום הראיון הוא פונה באופן אישי לציבור: "לפיכך אני פונה אליכם, אנא הסירו את האפליקציה, תמחקו אותה, ובכל מקרה אל תוסיפו שום פרט עליה ואל תשתפו שום פרט באפליקציה".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
13 תגובות - 10 דיונים מיין לפי
1
עוד אחד
מגיב | 26-02-2020 11:05
עוד שמאלני שמנסה להפחיד....!!!
תמיר!!
בני 1 | 26-02-2020 13:06
אתה פרד לא חמור
2
ממתי ראש מוסד עוסק באפליקציות.. שכחתי הוא שמא
גוגו | 26-02-2020 11:29
הכל כשר להפיל את ביבי. סרוגים אתר פח
3
ניסו להקניט את גנץ על האזנה ובליכוד חופשי חוש
אזרחית | 26-02-2020 12:24
חושפים את האזרחים לכל דכפין
4
מפלת הליקוק
מישהו | 26-02-2020 13:02
בריוני הליקוק לא בוחלים בשום דרך לעבור על החוק .וכל זאת רק כדי להגן על ראש עם כיתבי אישום .שחדשות לבקרים חושף סודות מדינה .מפקירים סודות מדינה לאויבים מסביבנו .
5
תודה שאמרת, עכשיו אני מתקין אותה
אלי | 26-02-2020 13:21
לא ידעתי על קיומה, תודה על העדכון.
תודה על הידע, רץ להתקין את האפליקציה
אריק | 27-02-2020 5:22
ומספר לחברה... הבנאדם הזה מר פארדו פשוט שונא את ביבי... הוא איש חוצפן עם ראש קטן
שאמרו לו שיקבל כל דבר, אבל השכן שלו יקבל כפלי
אתה מזכיר לי את ההוא | 26-02-2020 15:50
...אז הוא ביקש שיעקרו לו עין. אם אתה חושד שתמיר פרדו, אדם שעסק עשרות שנים בשמירת בטחונך, חייך ועתידך בארץ הזו, פועל כי ''הוא שונא ביביביבי'', אתה סובל מאי הבנה עמוקה של המציאות. או סתם ''ביביסט'' מצוי. וסכל.
6
פרדו צבוע
כרמל | 26-02-2020 22:21
פרדו שירת עם יוני נתניהו בסיירת מטכל. כשהיה אחד המועמדים לראשות המוסד הוא ידע יפה מאוד איך לדבר עם נתניהו שזכר לו את החברות עם אחיו ומינה אותו. ברגע שסיים תפקיד התחיל ללכלך כמו כפויי טובה אחרים.
7
נתניהו ועושי דברו הורסים את עם ישראל מבפנים!
יהודי אומר אמת | 27-02-2020 5:16
עם ישראל תתעוררו לפני שיהיה מאוחר מידי! ההיסטוריה מלאה ברדיפות שואה וניסיונות להכחיד את עם ישראל תוך שימוש בשקרים ובהוצאת דיבה רעה על היהודים. בימינו נתניהו ועושי דברו הורסים את עם ישראל מבפנים בשימוש בשקרים ובהוצאת דיבה רעה על אנשים בפוליטיקה בישראל, שקרים והוצאת דיבה על רמטכ''לים, על היועץ המשפטי לממשלה, על המשטרה, על מערכת המשפט, דרך שיסוי, פילוג והסתה שפוגעות בעם ישראל והורסות אותו מבפנים. האוייב מבפנים הוא הרבה יותר מסוכן כי הוא הורס את הנשמה של עם ישראל! נתניהו מסוכן למדינת היהודים. האם לא למדנו את לקח העבר?! האם נמשיך לתת לעריץ חסר רסן וחסר מצפון לפלג ולפגוע באחדות הקיום של עם ישראל?! הגיע הזמן להגיד לא לשקרים, לא להסתות, לא לפילוג, כן לאחדות, כן ליושר ואמת, כן לנצח מדינת ישראל. כולם צריכים ללכת לקלפי עם תחושת אחריות ומחוייבות להציל את עם ישראל, לבחור בכחול לבן ולהציל את עם ישראל מהסרטן שמתפשט מבפנים!
8
ראש המוסד לשעבר טיפש וקנאי
רננה | 27-02-2020 5:28
האפליקציה הזו מצליחה ובגדול עבור הליכוד וזו הבעיה היחידה של ראש המוסד
9
עוד שמלאן
רמי | 27-02-2020 6:51
עוד שמולאני ערב רב האיש הוא מבלה כמו שופטי בגץ
10
שיחזור לבית אבות החטייאר החמאר הזה
מני | 27-02-2020 20:25
קשה להאמין שהוא היה ראש המוסד... אולי היה במוסד אחר, בנאדם עם אפס כריזמה, אפס מנהיגות