אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

באו להרים | תלמידי ישיבת שדרות לא נכנעים לטרור

תלמידי ישיבת ההסדר בשדרות חוגגים 25 שנות פעילות בעיר וממשיכים להעלות את מורל התושבים בעיר שחטפה כל כך הרבה "החוסן הזה מוקרן מידי יום על העיר ותושביה"

באו להרים | תלמידי ישיבת שדרות לא נכנעים לטרור
  באדיבות המצלם

ישיבת ההסדר 'אפיקי דעת' בשדרות שהפכה אתמול לזירת אירוע בטחוני בדמות רקטה שפגעה בגן שעשועים, הצמוד למבנה הישיבה, מציינת 25 שנות פעילות שמרביתן עברו עליה תחת מציאות בטחונית מורכבת. מה שלא פגע ברמת הלימוד, באיכותו או בכמות המאסיבית של התלמידים, שהפכו אותה לישיבת ההסדר הגדולה ביותר בארץ.

"הישיבה משקפת בקטן את האווירה הקיימת בעיר כולה- משפחתיות, חברות, אחווה וחמימות ספרדית גדולה" מספר הרב משה שחור, ר"מ בישיבה ומוותיקי הרבנים. "האווירה בבית המדרש במהלך הלימוד, החברותות והשיעורים היא אוירה של חוסן ועוצמה ואת הרוח הגדולה הזו אנו משתדלים לשדר לתושבי העיר לכל אורך שנותינו כאן. הישיבה והקהילה בשדרות שבעשרים השנים האחרונות סובלת מחיים תחת איום בטחוני ממשי, לא נפגעת לרגע מהמתחולל בחוץ ואף להפך-  יש גדילה מספרית משמעותית מפתיעה. במספרים שלא חלמנו עליהם ושלא היינו מאמינים. עברו עלינו כאן ימים קשים. אבל תמיד הייתה אווירת התקדמות והתפתחות, תחושת שליחות ללמוד תורה במקום הזה. החוסן הזה מוקרן מידי יום על העיר ותושביה וכן על תלמידים נוספים המתדפקים על דלתות הישיבה. 

איתנים בחזית | ישיבת שדרות בגיוס המונים ענק למגן את המבנים ולבסס את הישיבה בעיר | קחו חלק ותרמו לחצו כאן >>

איך מרגישים את המצב הבטחוני ביומיום?

השגרה כאן היא דבר שברירי. תמיד יש לנו תחושה שבכל רגע יכולה להתרחש הסלמה ומטח רקטות יכול להפתיע אותנו. תלמידי הישיבה מורגשים בכל תחומי החיים בעיר. בחירום, בשגרה, בהתנדבויות, בתחומי החינוך בבתי האבלים, בבתי כנסת, במתן מענה לצרכים עירוניים שעולים מידי פעם. הן בשגרה והן בחירום- התלמידים רואים עצמם חלק אורגני מהעיר. בכל סבב רקטות יש לנו מתנדבים שעוברים בבתי קשישים ומחזקים אותם. בודקים את מצבם, תומכים בהם בשעותיהם הקשות. הדבר מאוד קריטי למורל העירוני ומצב הרוח האישי של כל אחד מושפע משכניו וחבריו. וכשתלמידי הישיבה מגיעים לתושבים ועוברים ברחובות, הם מעצימים את האוכלוסייה המקומית. החבר'ה שרים, רוקדים ונותנים תחושה של התרוממות הרוח במקומות בהם עלולה להיות רוח נפולה. ובנוסף יש פה שלל התנדבויות שתלמידי הישיבה קשורים אליהן. ביניהן: מד"א, זק"א, חינוך מיוחד, כולל של פנסיונרים, בעלי צרכים מיוחדים, עבודה עם סטודנטים ועוד. תחושת השליחות ואווירה טובה, מקרינים אנרגיות טובות על העיר. זה משפיע על כל דבר כאן. אנחנו מקבלים תגובות אוהדות מהחנווני במכולת ועד אנשי העיריה והשלטון המקומי. 

כמה מבוגרי הישיבה נשארו לגור בעיר?

"בהערכה גסה אני יכול לומר שיש כאן היום כ-200 משפחות שמתגוררות בעיר כשהבעלים התחילו את דרכם כתלמידי הישיבה. אפילו ראש העיר שלנו מר אלון דוידי שימש כמנהל הישיבה בעצמו במשך שנים ארוכות".

עוד מוסיף הרב שחור ואומר כי הישיבה מתאימה לכל אחד ואחד. "מעלה מיוחדת נוספת בישיבה היא המנעד הרחב בה. יש כאן בחינה של 'הזהרו בבני עניים שמהם תצא תורה' ועד תלמידי חכמים גדולים מאוד. במקום פועל כולל הלכה, כולל דיינות של תלמידי חכמים גדולים בסברה ובבקיאות, ביכולת פסיקת הלכה". 

"בוגרינו יוצאים לדרכם עם יראת שמיים, קשורים לתורה ומלאים באהבת תורה גדולה.  ב"ה התחלנו בקטן מאוד עם עשרה תלמידים ובזכות מסירות הנפש האדירה של ראש הישיבה הרב דוד פנדל, הישיבה הלכה והתעצמה בכמות ובאיכות. ב-19 השנים בהן זכיתי ללמד כאן, לא עבר יום בלי בניה. תלמידי חכמים נקראים בגמרא 'בנאים' כיוון שהם עוסקים בבנין העולם. אצל הרב פנדל זה ממש מעשי".

במקום נבנו עד כה פנימיות, כיתות לימוד, בנין רוחני לצד בניה מאסיבית. תורה מפוארה בכלי מפואר. 

מספר התלמידים ההולך וגדל מחייב צוות גדול של ר"מים שעוסקים בלימוד תורה. וכן במספר רב של תלמידים שיש למצוא להם קורת גג ממוגנת ומבוטנת. 

בימים אלו אנו יוצאים לקמפיין גיוס המונים למיגון הישיבה בשדרות!

ממש ברגעי השיא של ההכנות אנו חווים התקפות צבע אדום שממחישות יותר מדיי את הצורך במיגון חדר האוכל, מיגון המטבח ובנייתו, הרחבת בית המדרש, ג'ימבורי לילדי שדרות ובעיקר חיזוק החוסן הלאומי. התגייסו לצידנו לתת יד ולחזק את החזית הדרומית של מדינת ישראל.

איתנים בחזית | ישיבת שדרות בגיוס המונים ענק למגן את המבנים ולבסס את הישיבה בעיר | קחו חלק ותרמו לחצו כאן >>

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
9 תגובות - 7 דיונים מיין לפי
1
יישר כוח לישיבה
יוסי | 25-02-2020 13:40
אני תורם!
2
בהצלחה צדיקים
ר | 25-02-2020 14:02
אתם עושים כל כך טוב, מגיע שנחזיר לכם טוב!
3
היה עדיף אם במקום להתחבא בישיבה חצי מהשירות
חצי טוב | 25-02-2020 15:48
הייתם פשוט נמצאים בצבא כמו חבירכם החילונים
תגובה ל3
תלמיד ישיבה | 26-02-2020 17:49
אני לעומתך מתגייס ל5 שנים וגם בשנה וחצי שבצהל אני עושה יותר ממך
4
את התרומה תבקשו מהליכוד שאתם מצביעים להם
חיים | 25-02-2020 18:22
כיוון שאתם חלק מהעדר של אנשי הליכוד - מגיע לכם שהליכוד יזום ויעביר לכם כסף .
5
עכשיו אני מבין היכן מתחבאים התחמנים
צנחן זקן | 25-02-2020 20:41
ההסדרניקים שלא עושים מסדרים ותורנויות בבוקר, מקבלים פי 4 יותר כסף (בשביל מין צריך חתונה) ומשרתים לסרוגין הם צלמה של הציונות הדתית. זמרי ופנחס וכל השאר....
6
משתמטים עלובים רוצים לשנורר??
חצופים | 25-02-2020 22:09
לא מספיק שסדרתם לעצמכם קומבינה של חצי שירות, אתם עוד רוצים לשנורר כסף על זה?
לך קיבינימט ימסכן
אריאל | 26-02-2020 20:57
תורמים יותר ממך לעם ולמדינה חתיכת ממרומר מטומטם. תשאל כל תושב בשדרות יגיד לך כמה אנחנו נותנים לעיר ומעניקים לה.
7
בתור בוגר הישיבה: יישר כח לתלמידים, ואני מעוד
נדב גרוס | 26-02-2020 10:50
מעודד תרומה לישיבה זו...