אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

חיבוק חם ללומדי התורה בציונות הדתית

קרן אחד לאחד מעניקה מלגות לאברכים: "חשוב שיהיו רופאים בני הציונות הדתית, חשוב שיהיו עורכי דין, אנשי צבא וביטחון וגם אנשי חינוך אבל חשוב לא פחות שלא נפקיר את המרחב התורני"

חיבוק חם ללומדי התורה בציונות הדתית
  צילום באדיבות: קרן אחד לאחד

לומדי התורה ובעיקר האברכים אינם נמצאים בראש טבלת השכר הלאומית. ובפרט שמהמעט שהם מקבלים מהמדינה קיצצו כמאתיים שח לכל אברך. סכום שלהרבה אנשים הוא זניח אבל לאברך שחיי מהיד לפה וממלגה זעומה הוא משמעותי, דווקא בגלל זה היוזמה של קרן אחד לאחד שמחזקת את לומדי התורה ומבססת את העולם הרוחני של כולנו היא משמחת

לאחרונה הודיעה הקרן במייל לישיבות הכוללים כי היא פותחת את שעריה למלגאים נוספים לקראת חג הפורים וחג הפסח "המטרה שלנו היא לתת ללומדי התורה, את השקט הנפשי כדי שיוכלו ללמוד תורה, לגדול ולהיות תלמידי חכמים בעתיד. אנחנו מסייעים בעדם בצד הכלכלי" אמרו השבוע בקרן.

עוד באותו נושא

הרב בירנבוים: "הציונות לא נמדדת רק בעליה לארץ"

קרן אחד לאחד שנוסדה על ידי הרב יצחק נריה מעניקה מדי שנה תמיכה כלכלית לאברכים צעירים בני הציונות הדתית "ההסכם הלא כתוב בנינו הוא שהם לומדים תורה בשקט ואנחנו מעניקים להם תמיכה כלכלית. חשוב שיהיו רופאים בני הציונות הדתית, חשוב שיהיו עורכי דין, אנשי צבא וביטחון וגם אנשי חינוך אבל חשוב לא פחות שלא נפקיר את המרחב התורני ודווקא מהמגזר הציוני דתי לא יצמחו הדורות הבאים של רבנים ותלמידי חכמים" ציינו בקרן.

השבוע כאמור פתחו בקרן את האפשרות לקבל מלגה לחג הפורים ולחג הפסח דווקא בגלל שבזמנים אלו ההוצאות רבות. זו סביה לתת להם חיבוק חם מכולנו. כל אברך שלומד בישיבות שברשימה של הקרן ( כמאה ישיבות וכוללים צינויים) יכול להגיש בקשה ולפרט את צרכיו. הקרן מתייעצת על הבקשות של אברכים עם ראשי הישיבות בציונות הדתית. כדי להחליט על גובה התמיכה לכל מלגאי.

סך המלגות אינו ידוע כי הוא משתנה בהתאם לסכום שנצבר בקרן. בקרן אחד לאחד מדווחים כי בעבר היו שנים בהם זכינו לסייע במילון שח לאברכים לחגים זה אולי נשמע הרבה אבל בממוצע אנחנו מקבלים כ1300 בקשות כך שסך הסיוע למשפחה בודדת אינו מופרז.כרגיל המלגות מחלקות ל3 דרגות בהתאם לצורך בין נזקק ביותר נזקק ועד חיבוק חם כאשר באופן טבעי מי שנזקק ביותר הם הראשונים לקבל וגם סכומים גדולים יותר.עוד מבהירים באחד לאחד כי התורם יכול לייעד את תרומתו לאברכים מהישיבה שקרובה ללבו. הכסף אינו עובר לישיבה אלא ישירות לחשבון הבנק של ה אברך.

הרב יצחק נריה, יו"ר קרן אחד לאחד:"כי זו זכות גדולה אנחנו עושים מאמצים רבים כדי להעניק להם את האפשרות לשבת וללמוד תורה. זו זכות עבור עם ישראל כולו. בחסדי השם אנחנו מצליחים לקיים עשרות אברכים כאלו מדי חודש ולקראת החגים אנחנו מצליחים לאתר עוד קבוצות של אברכים המקבלים סיוע כלכלי מהקרן ובכך אנחנו מגיעים למאות לומדי תורה המקבלים סיוע מהקרן. אמנם המעמסה הכלכלית על הקרן לא קלה ואנחנו נאבקים כל הזמן כדי לקיים את הקרן הכל כך חשובה הזו, אבל אני מאמין שהמרחב התורני של בני הציונות הדתית חייב לצמוח גם בדורות הבאים"

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
7 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
כאילו שמה שחסר זה בטלנים טפילים ...
חחח | 24-02-2020 14:36
כאלה יש בשפע. לא צריך עוד. להפריט!! בולשביקים עלובים.
חחח
דניאל | 24-02-2020 15:03
האירוניה היא שללא האנשים האלו בדורות שחיו אבותיך, היה לך סיכוי גדול יותר להיות בולשביק
2
כשיהודי יוצא להצביע יש לכך אמירה חשובה. על כן
אברהם צוקרמן | 24-02-2020 17:26
רק עוצמה יהודית. כאשר יהודי יוצא להצביע יש לכך אמירה חשובה. על כן חשוב שכל יהודי יצביע אך ורק למה שהוא מאמין בו. חשוב שיהיו כמה שיותר יהודים שאומרים אנחנו לא מתפשרים על אות אחת בתורה, אנחנו לא נסכים לגיורים שלא כהלכה. לפני 90 שנה הרב חרלפ התנגד להסכם החלוקה כי אמר שאין לנו זכות לוותר על חלק כלשהו מארץ ישראל..
3
לתת לאברכים ולומדי תורה חיבוק חם מכולנו. כל א
ליאת פרידמן | 24-02-2020 17:28
לתת לאברכים ולומדי תורה חיבוק חם מכולנו. כל אברך שלומד בישיבות ( כמאה ישיבות וכוללים ציוניים) יכול להגיש בקשה ולפרט את צרכיו. הקרן מתייעצת על הבקשות של אברכים עם ראשי הישיבות בציונות הדתית. כדי להחליט על גובה התמיכה לכל מלגאי.
4
ישיבת מיר מקבלת 140 מיליון בשנה
המורה להיסטוריה | 24-02-2020 18:22
גם הישיבות האחרות מקבלות מאות מיליונים בשנה - אז תפסיקו לקשקש על האברכים המסכנים שמקבלים מעט כסף מהמדינה. אברך לומד כל החיים - ולא תורם למדינה דבר. לפני קום המדינה ישבו במיר כמה מאות תלמידים, היום - עשרות אלפים. זה יקר לנו מידי. תרגיעו עם הישיבות ואולי יהיה פה שקט.
5
חזק וברוך כל הכבוד! להגדיל תורה ולהאדירה
דתי לאומי | 24-02-2020 18:53
אשריכם
6
יחסית לעבודה היצרנית הם בראש המשתכרים
בושה | 24-02-2020 21:11
מקבלים תשלום על תפוקה שלילית. בחורים צעירים ובריאים מתבטלים ללא בושה ומצפים שציבור העובדים יממן אותם. חייבים להפריט!!!