אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מפלגת העבודה עתרה: להעלות את ביתא ישראל לארץ

מפלגת העבודה עתרה לבית המשפט העליון בדרישה כי יועלו כל יהודי ביתא ישראל שהוחלט על ידי הממשלה כי עלייתם תאושר, ולא רק 43 מהם כפי שהתפרסם: "לאחר הבחירות לכנסת, החלטת הממשלה תישכח"

העבודה עתרה: להעלות את ביתא ישראל לארץ
  Olivier Fitoussi/Flash90

מפלגת העבודה עתרה היום (ראשון) לבית המשפט העליון בבקשה כי הממשלה תעלה את כל 398 בני הפלאשמורה מאתיופיה לפני הבחירות, וזאת בשל פרסומים לפיהם מתכוונים ארבעה מחברי הליכוד להחזיר איתם במטוסיהם רק 43 יהודים מביתא ישראל.

בעתירה נכתב: "הגם שעיתוי קבלת ההחלטה אינו עומד בכל אמת מידה באשר לאופן פעולתה של הממשלה ערב בחירות – העותרת אינה מתנגדת ואף דורשת את העלאת כל 398 מבני הקהילה בהקדם האפשרי גם אם משמעות הדבר שזה ייעשה ערב הבחירות. זאת, בשל החשש הממשי אשר מגובה היטב בנסיון העבר כי לאחר הבחירות לכנסת, החלטת הממשלה האחרונה תישכח ויוסר עניינם של שאר הממתינים באתיופיה מסדר יומה של הממשלה".

עוד באותו נושא

הממשלה אישרה העלאה של כ-400 עולים מאתיופיה

עוד הוסיפו כי: "במקרה או שלא במקרה, מחר, 24.2.2020 צפויים שר העלייה והקליטה, שר התקשורת וחברי הכנסת לשעבר גדי יברקן ואברהם נגוסה – אשר כולם חברי מפלגת הליכוד – להמריא לבירת אתיופיה כדי להביא עמם 43 מבני הקהילה הממתינים שם. כפי שדווח, קיימים "אילוצים שונים" אשר מונעים את הבאת כל 398 מבני הקהילה הממתינים לעלייתם ארצה".

"מלבד הודעה לקונית אשר הוצאה לעיתונות לא ייצא כל עדכון אודות אי-הבאתם של בני הקהילה ולא ניתן כל נימוק מניח את הדעת מדוע לא יובאו כל בני הקהילה, כמקשה אחת, בהקדם האפשרי. ברור לעותרת כי ישנם שיקולים הנוגעים לבריאות הציבור בהקשר הבאתם ארצה של בני הקהילה אולם נראה כי אין בכך מתן הסבר סביר להפרדה נוספת בין בני הקהילה אשר ספק רב אם ייפתר לאחר הבחירות".

בעבודה תקפו: "המסקנה המתבקשת היא כי יישום החלטת הממשלה האחרונה כך שיובאו 43 בלבד מתוך 398 הממתינים לעלייתם אינה סבירה באופן קיצוני ודינה להתבטל. הסעד המבוקש לפיכך הוא הבאתם של כל 398 מבני הקהילה בטרם הבחירות תוך נקיטת כל האמצעים הדיפלומטיים ואלה הקשורים לבריאות הציבור בהקדם האפשרי וכל עוד הם על אדמת ישראל. כל אותם 398 הממתינים מוכרים היטב למשיבות וחזקה עליהן כי תיעשנה כל הבדיקות לכך שהבאתם ארצה היא בהתאם לקריטריונים שנקבעו".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
ביתא ישראל הגיעו כבר מזמן
למיטב ידיעתי | 23-02-2020 15:28
ביתא ישראל הגיעו כבר מזמן במבצע משה ובמבצע שלמה ועכשיו מייבאים משם כל מיני נוצרים שהסוכנות הלא יהודית חילקה להם חנוכיות וכיפות
2
אנא לדייק! זה לא ביטא ישראל אלא הפלשמורה.
שוקי26 | 23-02-2020 15:28
לא מבינים אותי? אז תבדקו עובדות אצל נציגי הקהילה פה.
3
מפלגת האבודה
ירחמיאל | 23-02-2020 15:43
מפלגת העבודה זקוקה דחוף למצביעים . הם יודעים שיש עוד כמה סיבובי בחירות בזמן הקרוב .רואים את הנולד ומכאן היוזמה
4
לא להעלות את קרוביהם הנוצריים של הפלאשמורה.
שמאלני | 23-02-2020 17:13
רוצים לגייר אותם, סבבה. אחרת, מציע לסגור את השגרירות והקונסוליה, לנתק את החשמל והמים ולא לחזור לשם יותר.
5
לא מאהבת המן אלא משנאת מרדכי
השמאל מחרבן עלנו | 03-03-2020 13:02
מאותן סיבות שאותם בריונים מכוערי נפש הציפו את דרום תל אביב ואילת בכ200 אלף מהגרים ממאות מדינות שונות בעולם(רובן מאפריקה), הם שואפים לשנות המאזן הדמוגרפי במכוון כדי שיוזרמו יותר קולות למפלגות שמייצגות אותם, וכדי לעשות הפרד ומשול. וכדי להכחיד את כל המתנגדים שלהם שלא מסכימים להיות עבדים ממושמעים(ככה הם הכחידו את תושבי דרום תל אביב המקורים) המאפייה השמאלנית הם הצוררים הכי גדולים שקמו לעם היהודי בכל ההיסטוריה.