אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אושר החיפוש בטלפונים של יועצי ראש הממשלה

בית המשפט המחוזי בתל אביב הפך את החלטת ביהמ"ש השלום בעיר, וקבע כי יבוצע חיפוש בטלפונים של כל יועצי ראש הממשלה. עורכי דינם יגישו ערר לבית המשפט העליון

אושר החיפוש בטלפונים של יועצי ראש הממשלה
  Flash90

בית המשפט המחוזי בתל אביב קיבל היום (שישי) את עמדת הפרקליטות, ואישר את צווי החיפוש בטלפונים של כל יועצי ראש הממשלה. בהחלטה זאת הופך המחוזי את החלטת ביהמ"ש השלום שקבע כי יבוצעו חיפושים רק במכשירו של עופר גולן.

בשיחה עם סרוגים, עורכי דינם של יועצי ראש הממשלה אמרו כי החלטה זו מקוממת והבהירו כי יפנו לבית המשפט העליון בדרישה להפוך את החלטת המחוזי.

עוד באותו נושא

לשכת עורכי הדין מצטרפת לעתירתם של יועצי נתניהו

בפסק הדין השופט הגיב לעמדת ההגנה לגבי הלך רוחם של החוקרים בפרשה, וקבע כי "אין מקום לבחון הלך רוחם של החוקרים בחקירה זו, ולפיכך אין מקום לשמוע דברי "בעלי תפקידים" אחרים".

כזכור, בית המשפט השלום בתל אביב לדחות באופן חלקי את בקשת המשטרה לצווי חיפוש במכשירי הטלפון של יועצי ראש הממשלה, למעט במכשירו של עופר גולן, בו יבוצע חיפוש מוגבל.

השופט כתב בפסק הדין: "אינני מתעלם מכך שבית המשפט העליון קבע כי בעניינו של עופר נודעת חומרה מיוחדת לנוכח העובדה שהוא נדרש לצאת מחדר החקירה חזרה לרכבו על מנת להביא את מכשיר הטלפון, וזאת בליווי קצין משטרה, חרף האמור, התוצאה לפיה דווקא בעניינו של עופר גולן יתקבל הצו, על אף הפגיעה החמורה יותר בזכויותיו בהשוואה לשאר החשודים, איננה יוצרת קושי כלשהו".

בתגובה, המדינה הגישה ערעור לבית משפט המחוזי בו נכתב כי בזמן שבית המשפט השלום מצא שסקירת הראיות מעלה באופן חד וברור כי גם ללא תוצרי החיפוש שלגביו נקבע כי נפלו בו פגמים, מתקיימת תשתית ראייתית טובה המבססת את הצווים במועד הגשת הבקשות, היה עליו לאשר את צווי החדירה שהתבקשו.

המדינה סבורה, כי בית המשפט השלום השלום פירש בצורה שגויה את החלטת שופט בית המשפט העליון, יוסף אלרון, באופן שהובילו למסקנה בדבר דחיית הבקשה. לטענת המדינה, על בסיס מבחן אובייקטיבי המתמקד באפשרות לקבל כיום את צווי החדירה המבוקשים על סמך הראיות ה"נקיות", המופרדות מהראיות שנקבע לגביהן כי נפל פסול באופן מיצוין, וזאת במקום המבחן המשולב – האובייקטיבי והסובייקטיבי – שיישם בית המשפט השלום.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
מה הם מנסים להסתיר??
לחשוף הכל!! | 21-02-2020 13:37
כניראה שלא מעט שחיתות ומעשים נכלוליים מסתתרים בטלפונים שניתפסו! כדאי גם לפרסם את תוכן השיחות של שקד ונווה. אפשר להסתיר שיחות בעלות אופי מיני, אבל לחשוף את השחיתות!!
2
מדינת בולשיט
עמיחי | 21-02-2020 13:56
כל מערכת המשפט פה מסריחה
אנחנו פושעים צועקים
יועצי ראש הממשלה | 22-02-2020 13:14
כל התנהלות הכוורת של ראש הממשלה צועקת אנחנו מושחתים , נכלולים , חסרי מעצורים , ומותר לנו הכל ..... שיבוא משהו וידליף את כל הזבל , התחכנות , והשחיתות שמכילים הטלפונים , נכון פרטיות חשובה , אבל לשפוך אור על האפלה שראש הממשלה ויועציו מטביעים אותנו בתוכה חשובים יותר .... התנהלות ראש הממשלה ויועציו מזכירה יותר ויותר התנהגות של ראש מאפיה וחייליו . השחתה שהביאו שנות שלטונו של נתניהו היא ממש סכנה לקיום המדינה .
3
תפסיקו לקרוא לפרקליטות "מדינה"
שוש | 21-02-2020 14:33
אין פסק שלא מוצא חן בעיניהם שהם לא משנים עי ערעור .בית המשפט מיותר לחלוטין הפרקליטות להלן המדינה תמיד משיגה את יעדה אם לא בערכאה ראשונה בשניה
4
חיפוש
סתם | 22-02-2020 8:27
כפי הנראה יודעים שתיקי נתניהו תפורים.מחפשים תיק חדש
5
בג"ץ רוצה שכולם ידעו שמערכת המשפט מושחתת
שפוי | 23-02-2020 10:40
אין מילים אחרות איך להגדיר את זה מלבד מערכת משפט מתעבדת !! פשוט שחיתות היא כבר מילה. יפה בשבילה פשוט ארגון פשע מסוכן !!!