אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

היועמ"ש רומז: גנץ לא חשוד בחקירת המימד החמישי

היועמ"ש הוציא הודעה בנוגע לחקירת המימד החמישי, ממנה משתמע כי יו"ר כחול לבן בני גנץ איננו חשוד בפרשה. בתוך כך פורסם כי המשנה לפרקליט גיבש עמדה לפיה יש היבטים פליליים בפרשה

היועמ"ש רומז: גנץ לא חשוד בחקירת המימד החמישי
  (צילום: אוליבר פיטוסי\פלאש 90)

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, התייחס היום (חמישי) לפרסומים לגבי פתיחה בחקירה נגד המימד החמישי, בראשה עמד יו"ר כחול לבן, בני גנץ. מהמכתב עולה כי גנץ אכן איננו חשוד נכון לעכשיו.

היועץ כתב כי: "מ"מ פרקליט המדינה, עו"ד דן אלדד, למד את החומרים בנושא ושמע את עמדות הגורמים הרלוונטיים בפרקליטות, ביחס לפניות השונות והחומרים שנאספו בעניין חברת "המימד החמישי". לאור מכלול נסיבות העניין, היועץ המשפטי לממשלה מילא את ידיו של מ"מ פרקליט המדינה לגבש את המתווה המתאים להמשך טיפול בנושא".

עוד באותו נושא

ארדן: איך יודעים מי חשוד במימד החמישי לפני בדיקה?


5

עוד הוסיף כי: "היועץ המשפטי לממשלה סיכם עם מ"מ פרקליט המדינה, כי ככל שבעתיד יתעוררו חשדות שונים מאלה הקיימים היום, אשר מצדיקים את מעורבותו של היועץ המשפטי לממשלה, הדברים יובאו בפניו להנחייתו ולהכרעתו".

כיוון שהיועמ"ש לבדו מוסמך לאשר או להורות על פתיחת חקירה פלילית נגד נבחר ציבור, ההודעה כי דן אלדד יחליט האם תיפתח חקירה, מאשרת את הדיווח של העיתונאי אביעד גליקמן מאמש, כי גנץ כרגע לא חשוד בפרשה.

בתוך כך, פורסם הערב בחדשות 13 כי המשנה לפרקליט המדינה לעניינים פליליים, עו"ד שלמה (מומי) למברגר, גיבש חוות דעת הסוברת כי בפרשת המימד החמישי יש היבט פלילי.

בד בבד, מפלגת הליכוד פנתה הערב אל מ"מ פרקליט המדינה, בדרישה כי יפתח בחקירה פלילית נגד המימד החמישי כבר לפני הבחירות, ולא רק לאחריהן כפי שפורסם.

מהליכוד נמסר כי: "היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, ופרקליט המדינה לשעבר, שי ניצן, כבר קבעו בעבר את העיקרון לפיו יש לנקוט באופן מידי, עוד לפני הבחירות, בהליכים הנוגעים למועמדים לראשות הממשלה ולאישי ציבור, בין היתר, משום שלגישתם יש לתת מידע שלם ומלא לבוחר עוד לפני הכרעתו".

"לאורה של מדיניות זאת, שבאה לידי ביטוי במלוא עוצמתה בשורה של החלטות ופעולות שנעשו ערב בחירות בעניינו של ראש הממשלה, מר בנימין נתניהו, לא ייתכן כי בנוגע לבני גנץ ולמימד החמישי תינקט מדיניות אחרת".

עוד הוסיפו: "הכללים חייבים להיות אחידים לגבי כולם ולא בררניים כך שכשדובר ביו״ר הליכוד וראש הממשלה, מר בנימין נתניהו, זכות הציבור לדעת היא לפני הבחירות וכשמדובר בבני גנץ זכות הציבור לדעת היא רק אחרי הבחירות"

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
8 תגובות - 8 דיונים מיין לפי
1
מצפים לצדק בפרקליטות? אצל היועץ ?
עיניים | 20-02-2020 19:40
האם ייתנו לחתול לשמור על השמנת?
2
לך תאמין
כוורן | 20-02-2020 19:41
שהדבורים פעלו ללא ידיעת מלכתם!
3
גנץ איש ישר מאד
הבחירה שלי | 20-02-2020 20:21
נקי כפיים ובר לבב.
4
למה היועץ הזה מתערב בבחירות ???!!!! מוזר
אייל | 20-02-2020 20:54
ואולי גנץ כן חשוד מרכזי... הרי לא היתה חקירה עדיין... כמו במקרה של כחלון, שלא חקרו... ולפתע זה לא ברור בכלל איך לא חקרו... משהו פה לא מריח טוב
5
כמו במקרה של כחלון שאמרו שאין כלום, ולפתע מתב
בני | 20-02-2020 20:55
מתברר שזה לא בדיוק ככה... ככה יתכן גם במקרה של בני גנץ
6
מושחתים מנדלבליט את אשכנזי את גנץ
יובל | 21-02-2020 0:36
בנימין נתניהו, ראש ממשלה שאין לנו בדור הזה אדם שמגיע לעשירית ממנו. אני מסתכל על ההישגים, על ההכרה בעולם, והכי חשוב המדינה שלי וירושלים שלנו. מעדיף ממשלה שלו, על ממשלה שנתמכת על ידי מחלקי סוכריות לאחר שחיילינו או אזרחינו נפגעו. לכולם יש פרשיות מגנץ והמימד החמישי, והכפר הירוק, ועתה מפרסם יואב יצחק על סרטונים אינטימיים ומביכים שנמצאו בטלפון של גנץ, והוא עלול להיות נתון לסחיטה של האיראנים ועוד.... ואשכנזי ומנדלבליט בפרשת הרפז, לא ייאמן כמה הסתירו, וכמה חוסר אימון. ועל כל אלה נאמרו דברי.
7
איך נותנים לא
שרה | 21-02-2020 9:15
לא ברור לי איך נותנים לשקרן הזה עדיין להיות בתפקיד. הלא כולם שמענו את הקלטת אים אשכנזי על השקרים שלו .איך איפשר לאמין למנטלביט הוא שקרן משבש, חקירות.ברור שיגיד לגנץ לא אשם הוא יפגע בחלשים ב כולם רק לא על גנץ ומפכל. משטרה .אז למה קוראים לזה ממיד החמישי הלא יש ביקורת קשה על גנץ .ממבקר המדינה למה הוא לא מפרסם את הקלטת שלו אים אשכנזי .צריך לקום ולעשות הפגנות מול הפרקליטות לשחרר מייד את הקלטת.זכות של הציבור לדעת. כפי שרצו לדעת על ביבי חוק זה חוק לגבי כולם..
8
כחול לבן האמיתית - מה יהיה
יובל | 23-02-2020 16:46
רק עניין של זמן עד שנתפכח ! בנימין נתניהו ראש הממשלה שאין לנו כעת בדור הזה אדם שמסוגל להגיע לחלק מהעשייה ההצלחות וההישגים שלו. אני מסתכל על הכריזמה, שמשליכה על כל העולם, הכבוד שמיוחס לנו בבית הלבן, וההכרה בעולם בכלל. לא הכל קל במדינה שלנו אבל צריך לראות את הדברים הטובים שנעשו כאן מההישגים הקטנים ועד הגדולים , החל משכר החיילים, שמיים פתוחים וכלה בהכרה בעולם כולו, והכי חשוב המדינה שלי, הגולן, וירושלים שלי. מעדיף ממשלה שלו על ממשלה שנתמכת על ידי מחלקי סוכריות לאחר שחיילינו או אזרחינו נפגעו. לכולם יש פרשיות, החל מגנץ והמימד החמישי, והכפר הירוק, וכעת מפרסם יואב יצחק על סרטונים אינטימיים ומביכים שנמצאו בטלפון של גנץ, והוא עלול להיות נתון לסחיטה של גורמים עויינים כמו האיראנים ועוד.. ואשכנזי ומדלבליט בפרשת הרפז, לא ייאמן כמה הסתירו, וכמה חוסר אמון והפרת אמונים היה שם, מי יודע, אם לא נחקור לא נדע. ובן ברק, יואב סגלוביץ ועוד... ועוד.. נ.ב - הצבעה לליברמן לדבריו מתפרשת שהיא בזבוז קולות לא לכאן(לחרדים) ולא לכאן (לרשימה המשותפת) הרי ליברמן כבר לא בצד הימני של המפה, אם הוא בעצמו מצהיר או לא שולל שיתאחד עם מרצ. ועל כל אלו נאמרו דברי.