אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

המשטרה תוקפת: יהודה גליק הוא פרובוקטור

משטרת ישראל הוציאה תגובה למעצרו של חכ"ל יהודה גליק, בה היא תוקפת אותו וטוענת כי מדי שבוע הוא מייצר פרובוקציות בהר, וזאת מבלי להזכיר את שמו בתגובה כלל. ארגוני הר הבית הוציאו הודעות גינוי למעצר

המשטרה תוקפת: יהודה גליק הוא פרובוקטור
  יונתן זינדל/ פלאש 90

משטרת ישראל הגיבה היום (שלישי) למעצרו מהבוקר של חבר הכנסת לשעבר יהודה גליק, וטענה כי בחודשים האחרונים גליק מגיע מספר פעמים בשבוע אל הר הבית, ומייצר פרובוקציה כמעט בכל ביקור. תגובת המשטרה מתעלמת מכך שיהודה גליק הינו חבר כנסת לשעבר ואיש ציבור ידוע, ומכנה אותו 'מבקר'. ארגוני הר הבית גינו את המעצר.

מדוברות המשטרה נמסר: "בשעות הבוקר הגיע להר הבית מבקר מלווה ב 2 חברי קונגרס אמריקאים ובני משפחותיהם, שסיירו בשטח הר הבית והביקור הסתיים ללא אירועים חריגים".

עוד באותו נושא

ח"כ לשעבר יהודה גליק נעצר ונאזק בהר הבית


6

"לאחר זמן קצר, חזר המבקר לנקודת הבידוק בכניסה להר הבית (שער המוגרבים) ונכנס לשטח ההר ללא תיאום עם השוטרים והחל להסתובב בהר הבית בניגוד לכללי הביקור הנהוגים במקום, אותם מכיר מביקוריו הקודמים, הוא סירב להישמע להוראות השוטרים ולהתלוות אליהם תוך המשך יצירת פרובוקציה מולם, דבר שאילץ אותם לעכב אותו, ולאחר שהמשיך ליצור פרובוקציה מול השוטרים, הם נאלצו להודיע לו שהוא עצור, גם בשלב זה המשיך במעשיו דבר שאילץ את השוטרים לאזוק אותו".

במשטרה טענו כי "הוא שוחרר מהאזיקים עוד בשטח ההר ולווה ע"י השוטרים לחקירה. נציין כי במהלך החודשים האחרונים אותו מבקר הגיע מספר פעמים מדי שבוע על מנת לבקר בהר הבית, בהם כמעט כל ביקור היה מלווה בפרובוקציה שהובילה לא פעם להימנעותם של מבקרים נוספים להצטרף לקבוצתו".

יהודה גליק עולה אל הר הבית עם חברי הקונגרס האמריקנים:

ממטה ארגוני המקדש נמסר לאחר המעצר כי הם "דורשים לשנות את המצב בהר הבית שהביא הבוקר למעצרו של חבר הכנסת לשעבר גליק במקום. לא יתכן שבמקום הקדוש ביותר לעם ישראל, הפורעים מאושרים להלך חופשי והמתפללים היהודים מודחקים לקבוצות מאובטחות ולמסלולי לחץ, שגוררות מעצרים של חפים מפשע על שאינם עומדים בכללים הקשים והמפלים. על הדרג המדיני לדאוג שהר הבית יאובטח כראוי כדי שיהודים יוכלו להלך שם חופשי, או לחלק את שעות הכניסה למקום אם אין מענה אבטחתי".

דובר מטה ארגוני המקדש, אסף פריד, כתב בתגובה בחשבון הפייסבוק שלו: "המעצר של יהודה גליק הבוקר בהר הבית פשוט מטריף אותי. גם אם הוא ביצע עברה חמורה (והוא לא) מן הראוי שינהגו בו לפחות בכבוד שנוהגים בשיח סבארי ולא יעצרו אותו בכח בהר הבית. ערבים שמבצעים עברות חמורות בהר הבית נעצרים לרוב ביציאה מההר ובטח לא בצורה כזאת. פשוט טרוף".

מהקרן למורשת הר הבית נמסר: "ח"כ לשעבר יהודה גליק, מייסד הקרן למורשת הר הבית, נעצר באזיקים כאחרון העבריינים ורק כי העז "ללכת לאט מדי", לטענת השוטרים בהר הבית. מזה זמן שמשטרת ישראל בחסות המשרד לביטחון פנים של השר ארדן ממשיכים להצר את צעדיהם של העולים להר הבית היהודים. המצב הזה לא יכול להימשך ואנו קוראים למקבלי ההחלטות להתעשת ומיד".

תיעוד מוסלמי בו נראה גליק הולך בהר כאשר שוטרים מקיפים אותו ונוזפים בו על הליכתו האיטית:

במפלגת עוצמה יהודית הגיבו למעצרו של גליק: "אנו מוחים בתוקף על מעצרו של יהודה גליק הבוקר בהר הבית. כל מי שמכיר את גליק יודע שהוא נלחם על זכויות לגיטימיות ועל כן מדובר במעצר שווא וחלק מההתנכלות של המשטרה ליהודים שעולים להר. אנו קוראים למשטרה לשחרר את גליק במיידי ולשנות את החוקים שמפלים לרעה את היהודים שעולים להר".

ממועמדת ימינה לכנסת, שרה ב"ק נמסר: "המצב שבו תחת ריבונות ישראלית יהודים לא יכולים להסתובב בהר הבית באופן חופשי ללא פיקוח משטרתי על צעדיהם היא הזויה ואבסורדית. המדיניות של רדיפה והצרת צעדיהם של יהודים בלבד היא עידוד ישיר לגורמים המוסלמים הקיצוניים. מוטב שמדינת ישראל תצר את צעדיהם של הגורמים המסיתים והאלימים ולא של יהודים שוחרי שלום שמבקשים לקיים את מצוותם".

מקבוצת הליכודניקים 'הליכוד בהר' נמסר: "החלטת המשטרה לעצור ולאזוק את חכ"ל יהודה גליק בהר הבית מפני שהלך לאט מדי, היא החלטה בזויה ואיומה, שמהווה רוח גבית לכיבוש המוסלמי דווקא משום היות גליק סמל למאבק על ציונות בסלע קיומנו. חוסר הצדק זועק לשמיים נוכח העובדה שמחבלי חמאס צרחו קריאות מלחמה בהר הבית ביום שישי האחרון, תוך שהם מניפים את דגלי ארגון הטרור המוסלמי באין מפריע כאילו היו בעזה ולא בירושלים. על רוה"מ ושר הבט"פ לשים סוף לחרפה הזו".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו