אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

עוצמה יהודית: סמוטריץ' קורץ לגנץ

במפלגת עוצמה יהודית מגיבים לאישור שנתן שר התחבורה להקמת דוכן תפילין על ידי נשות הכותל, וטוענים כי הוא עושה הכל כדי להוכיח לכחול לבן שהוא 'כשר' לשבת בממשלה שלהם

עוצמה יהודית: סמוטריץ' קורץ לגנץ
  יונתן זינדל/ פלאש 90

במפלגת עוצמה יהודית מגיבים הבוקר (שני) לאישור שנתן שר התחבורה, בצלאל סמוטריץ', לנשות הכותל להקים דוכן להנחת תפילין בתחנות הרכבת, וטוענים שהוא עושה מאמצים להוכיח לאנשי כחול לבן שהוא 'כשר'.

מעוצמה יהודית נמסר: "אם חשבנו עד כה שרק בנט הוא זה שמנסה לקרוץ לגנץ, מסתבר היום שגם סמוטריץ' עושה מאמצים להוכיח לאנשי כחול לבן שהוא 'כשר' להצטרף לממשלה שלהם".

עוד באותו נושא

באישור סמוטריץ': נשות הכותל הקימו דוכן תפילין


76

"ב'ימינה' כמו ב'ימינה', הג'וב ומשרד השר הם המטרה המקדשת את כל האמצעים, גם אם זה כולל את ריצוי הרפורמים ואנשי השמאל".

עוד נמסר: "רק ארבעת המנדטים של עוצמה יהודית יחייבו את את בנט וגם את סמוטריץ' להישאר בגוש הימין ולא לחבור לגנץ. רק עם עוצמה יהודית – יש ממשלה ימנית".

מספר 2 ברשימת עוצמה יהודית, יצחק וסרלאוף, הגיב גם כן: "כתושב תל אביב שפועל רבות בשנים האחרונות למען צביונה היהודי של העיר, כואב לי מאוד על החלטתו של השר סמוטריץ'. ארגון נשות הכותל הן פרובוקציה אחת גדולה שנועדה לקעקע את הערכים היהודיים במדינת ישראל. בעבר, כבר התקפל בנט ובנה להן רחבה בכותל המערבי".

"כעת מגיע סמוטריץ' ומאפשר להן להקים דוכני תפילין ולהמשיך לפגוע ביהדות. אסור שחופש הביטוי יבוא על חשבון היהדות. אם מחר הן יבקשו להיות רבני עיר ודיינות האם גם אז השר סמוטריץ' יענה לבקשתן?"

כזכור, מוקדם יותר פרסמנו כי נשות הכותל הקימו היום דוכן להנחת תפילין בתחנת הרכבת סבידור מרכז, באישורו של שר התחבורה בצלאל סמוטריץ'.

דוכן התפילין של נשות הכותל בסבידור מרכז (ללא קרדיט)

לאחר מספר דקות לאחר שהציבו את הדוכן, נתבקשו נשות הכותל לפנות את הדוכן ולצאת החוצה. לאחר פניה להנהלת הרכבת ולשר התחבורה, בצלאל סמוטריץ', אושרה העמדת הדוכן בתוך המתחם.

יוכי רפפורט, מנכ"לית נשות הכותל, מסרה: "התרגשנו לגלות כי שר התחבורה נדרש לנושא ונוהג במאור פנים כלפי דוכן הנחת התפילין של נשות הכותל. אנו מזמינות את השר ואת ראשי וראשות מפלגת ימינה להגיע לדוכני הנחת התפילין של נשות הכותל ולקיים יחד איתנו את המצווה החשובה".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
8 תגובות - 7 דיונים מיין לפי
1
מה רע בדוכן תפילין ?
התמים | 17-02-2020 12:41
האם דוכן התפילין מדיח לבצע מעשי עוול ? האם דוכן התפילין מעורר את יצר הרע ? האם הנחת התפילין תרחיק אנשים מהיהדות ? ואם נשות הכותל יקימו דוכן שמחלק אוכל חינם - נטען שהן עושות פרובוקציה ? מה הבעייה שלכם ? תחיו את חייכם ותנו לאחרים לחיות את חייהם כפי שהם רוצים לחיות אותם. למה הכפייה הדתית ? למה צרות המוחין וצרות העיין ? תנו לנשום בארץ הזאת. הניחו לנו כבר.
2
כל הכבוד לבנט, מצביע לו בלב שלם
אריה | 17-02-2020 12:41
עמדת ימינה בנושא דת ומדינה: 1.נקים בתי דין לגיור כדי להנגיש את הגיור לכל מי שחפץ בהם. 2.מתן אפשרות לנשים להתפלל ברחבת הכותל על פי השקפת עולמם:נשים יכולות ללבוש טלית ולעלות לתורה. 3.הכרה מלאה בכל הזרמים ביהדות ונאפשר פלורליזם יהודי. 4. נחיל תחבורה מצומצמת בשבת באיזורים חילונים.
3
נמאס כבר מהשטויות של בן גביר החוכמולוג
בר כוכבא | 17-02-2020 12:41
נמאס כבר מהשטויות של בן גביר החוכמולוג המופקר חסר האחריות. ילדותי
התגובה שלך טיפשית
חיים | 17-02-2020 12:52
תנסה לכתוב טיעון שלם...
4
עמדת ימינה היא העמדה המקובלת
זאב | 17-02-2020 12:42
בתי מדרש פלורליסטים – במדינת ישראל קיימים היום בתי מדרש אשר מטרתם העיקרית היא לימוד של תרבות עברית-יהודית. מטרתם של בתי המדרש היא להפגיש את אזרחי המדינה השונים עם התרבות היהודית, עם זרמי המחשבה השונים הטמונים בה ואף עם המחלוקות הערכיות והחינוכיות שהמחשבה היהודית התמודדה איתן במהלך הדורות ועד היום. זאת מתוך רצון לקדם רב-תרבותיות ביהדות, ובכלל זה עיסוק בזיקה שבין יהדות לישראליות. ימינה תפעל ליצירת שוויון תקציבי בין כל הגופים העוסקים בהנחלת לימודי התרבות היהודית לגווניה, ובלבד שיזדהו עם ערכי המדינה.
5
ימינה זה מפלגה ליברלית! לכן אני תומכת בה
רעות | 17-02-2020 12:43
גיור – במדינת ישראל חיים היום כ-350,000 עולים מברית המועצות לשעבר שעלו לארץ מכוח חוק השבות ואינם מוכרים כיהודים על ידי הרבנות הראשית. כשהם רוצים להתגייר, הם נתקלים בחומות בצורות של נוקשות מצד דיינים המנותקים מאתגרי השעה ומהצורך לחבר אוכלוסייה זו לכלל עם ישראל. ימינה תפעל להקמת בתי דין מקומיים לגיור ולפתיחת האזורים כדי להנגיש את הליכי הגיור לכל אזרח שיחפוץ בהם. ימינה תוודא קיומם של מסלולי גיור ידידותיים יותר למתגייר ממרביתם של אלה הקיימים היום. המערכת הקיימת היום מערימה קשיים על המתגיירים, מצמצמת גיור ומגבילה התבוללות, דבר שאינו עולה בקנה אחד עם מטרותיה של מדינת ישראל. כדי להנגיש את תהליכי הגיור לכל אזרח החפץ בהם תפעל ימינה להסדרת נושא בירור היהדות של עולים מברית המועצות לשעבר ומאתיופיה בבואם להתחתן במסגרת הרבנות הראשית, כך שיוסרו מעליהם החסמים הקשורים בהוכחת יהדותם.
6
סמוטי ימכור הכל בשביל כסא, רודף כבוד !!!!!!!!
רק עוצמה | 17-02-2020 14:13
בנט בעד גיור רפורמי, תחבורה ציבורית בשבת, מתווה חילול הכותל, האמנה הבזויה אמנת גביזון-מידן הידוע לשמצה. בנט תומך בגיוס בנות והדוברת שלו הייתה להטבית. המועמד של בנט הציוני דתי לרבנות הראשית יהיה מישהו מצוהר, בית הלל או נאמני תורה ועבודה. ימינה זו מפלגת מימד - אותה גברת בשינוי אדרת. הוא ילך על ברית האחים 2 - ויקים ממשלת גנץ-בנט-ליברמן שתלחם בקודשי ישראל. אסור להצביע ימינה - ימינם ימין שקר!!!!!
7
ימינה רפורמים ארורים
מרדכי | 17-02-2020 14:48
רק עוצמה יהודית