אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

בחסות השר מש"ס: ביזוי של הרב הראשי לירושלים

יו"ר המועצה הדתית בירושלים החליף את המפתח בלשכת הרבנים הראשיים וסרב לתת עותק לרב הראשי שנותר בחוץ. בלשכה מאשימים את ש"ס: ""תורמת תרומה עקיפית לבזיון הרב שטרן, הרבנות והציונות הדתית כולה"

בחסות השר מש"ס: ביזוי של הרב הראשי לירושלים
  (צילום: נעם ריבקין פנטון/פלאש90)

ההתנהלות של שר הדתות מש"ס מביאה עוד מופע מבזה של הרבנות בירושלים. הבוקר (ב') הגיע רבה הראשי של ירושלים, הרב אריה שטרן, כמדי יום ללשכתו, ולתדהמתו גילה כי הוא נעול בחוץ.

לאחר כמה דקות בהן נאלץ לחכות בחוץ, פתח עבורו אחד מעובדי המועצה את הדלת. את המפתחות החליף אמש יו"ר המועצה הדתית יהושע ישי בטענה שהמפתח נשבר למנקה. אך סרב לתת עותק מהמפתח לרב הראשי.

עוד באותו נושא

בגלל המאבק בש"ס: האם הרב אריה שטרן יודח?


12

הרקע לסירוב הוא סכסוך ישן בין יו"ר המועצה הדתית לרב העיר. בימים האלה מסתיימת כהונתו של הרב הראשי שיצא לגימלאות. לשר הדתות ישנה סכמות להאריך את כהונתו בחמש שנים נוספות, כפי שנעשו לרבנים נוספים שהגיעו לגיל 75.

דלת הלשכה של הרבנים בירושלים

בלשכת הרב הראשי מאשימים את ש"ס, שלדבריהם: "תורמת תרומה עקיפית לבזיון הרב שטרן, הרבנות והציונות הדתית כולה."

מהמשרד לשירותי דת נמסר בתגובה:" בהתערבות מנכ"ל המשרד לשירותי דת עו"ד עודד פלוס סוכם כי לא יפגע מעמדו של כב הרב הראשי לירושלים הגאון רבי אריה שטרן עד לבירור בשאלת הארכת כהונתו. יו"ר המועצה הדתית מר יהושע ישי הונחה שלא לפגוע בפעילות הרב שטרן".

ימינה: "השר וקנין, אל תתן יד לביזוי תלמידי חכמים"

יו"ר הבית היהודי הרב רפי פרץ הגיב על הביזוי של הרב אריה שטרן: "לא חרבה ירושלים אלא בשביל שביזו בה ת"ח שנאמר: "ויהיו מלעיבים במלאכי האלהים ובוזים דבריו ומתעתעים בנביאיו עד עלות חמת ה'. ‬‫כבר תקופה ארוכה שהתקנות נמצאות על שולחנו של שר הדתות וקנין. אני פונה מכאן לחברי השר אריה דרעי, אני יודע כמה עולם התורה חשוב לך, אל תתן יד לביזוי תלמידי חכמים. הגיע הזמן לשים סוף לסאגה המשפטית של רבה הראשי של ירושלים הרב אריה שטרן.״

ח"כ איילת שקד, צייצה הבוקר בחשבון הטוויטר שלה: "‏התעמרות ברב הראשי של ירושלים. אני קוראת לשר הדתות לחתום על התקנות מידיית להארכת כהונתו ולשים סוף למסכת ההשפלה הזו."

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
16 תגובות - 14 דיונים מיין לפי
1
האם יהושע ישי היה יור המועצה אלמלא משפחה של
אלי ישי. | 17-02-2020 12:19
מי אתה בכלל יהושע ישי?
2
ואני שרציתי להצביע להם
מצביע לשעבר | 17-02-2020 12:24
אם זה ממשיך ככה עוד אצביע לעוצמה. שיעשו תשובה דחוף
3
יהדות =אינטרסים
דוידי משה | 17-02-2020 12:50
לכל מי שלא יודע .אין ביהדות תורה .יש כח ושררה .כשאתה דורך על הדתיים מתגלה האמת הקלוקלת .
4
מיטב מסורת הסכסוכים
גלגל | 17-02-2020 13:59
מבית מדרשו של הרב עובדיה.
5
בנט תודה! סוף סוף מפלגה ליברלית לא מתנצלת!
גדי טאוב | 17-02-2020 14:22
עמדת ימינה בנושא דת ומדינה: 1.נקים בתי דין לגיור כדי להנגיש את הגיור לכל מי שחפץ בהם. 2.מתן אפשרות לנשים להתפלל ברחבת הכותל על פי השקפת עולמם:נשים יכולות ללבוש טלית ולעלות לתורה. 3.הכרה מלאה בכל הזרמים ביהדות ונאפשר פלורליזם יהודי. 4. נחיל תחבורה מצומצמת בשבת באיזורים חילונים.
6
איילת שקד בכנס בחירות בפתח תקווה.
רינת | 17-02-2020 14:24
אמרה אתה דעתה בכל נושא, בלי להתחמק ועל כך אני מצדיע לה ומצביע לה גיור – במדינת ישראל חיים היום כ-350,000 עולים מברית המועצות לשעבר שעלו לארץ מכוח חוק השבות ואינם מוכרים כיהודים על ידי הרבנות הראשית. כשהם רוצים להתגייר, הם נתקלים בחומות בצורות של נוקשות מצד דיינים המנותקים מאתגרי השעה ומהצורך לחבר אוכלוסייה זו לכלל עם ישראל. ימינה תפעל להקמת בתי דין מקומיים לגיור ולפתיחת האזורים כדי להנגיש את הליכי הגיור לכל אזרח שיחפוץ בהם. ימינה תוודא קיומם של מסלולי גיור ידידותיים יותר למתגייר ממרביתם של אלה הקיימים היום. המערכת הקיימת היום מערימה קשיים על המתגיירים, מצמצמת גיור ומגבילה התבוללות, דבר שאינו עולה בקנה אחד עם מטרותיה של מדינת ישראל. כדי להנגיש את תהליכי הגיור לכל אזרח החפץ בהם תפעל ימינה להסדרת נושא בירור היהדות של עולים מברית המועצות לשעבר ומאתיופיה בבואם להתחתן במסגרת הרבנות הראשית, כך שיוסרו מעליהם החסמים הקשורים בהוכחת יהדותם.
גיור זה לא כרטיס מועדון.
איש ישראל | 17-02-2020 16:10
עם ישראל לא מחזר אחרי גויים כדי להכניסם. יש גם הוכחות גנטיות לכך בימינו, וגם בלעדיהם המסורת שלנו חזקה מספיק. ה-350 אלף האלה - רובם הגדול בכלל לא מעוניין בסוג של תהליך כלשהו, מתוך אלה שכן מעוניינים לעבור את התהליך - רובם לא עושים את זה מתוך רצון טהור, כדת משה וישראל, וממילא נפסלים. הם חושבים שאם החילונים הם יהודים למה שהם לא יהיו? ובכן יהדות זה לא דת זה לאום, וספציפית - לעם ישראל יש דת משלו. והכלל הוא שללאום אתה נולד, לא מצטרף (ישנם יוצאים מן הכלל כמובן, כמו אנשים שבאמת ובתמים עוברים גיור. ואין ללמוד מהלאומים המודרניים של זמננו, שהם תוצאה של חקיקה מודרנית. אזרחות צרפתית לא תהפוך ניגרי לצרפתי.) נושא הגיור הוא כלל ישראלי - וממילא יקבע על-ידי רובם ככולם של גדולי הדור, ציוניים וחרדיים כאחד.
7
גשמי נדבות יורדים עלינו
חרד''לניק מצביע אגוד | 17-02-2020 15:07
הצבע והריח קצת מוזרים
ציוני שמצביע למפלגה אנטי ציונית.
איש ישראל | 17-02-2020 16:12
הרב צבי יהודה לא היה מחבב דבר כזה. להזכירך - אגודה החריבה את גוש קטיף.
8
אא
איתן | 17-02-2020 16:07
הייתי פעם מקורב לרב שטרן, מתוקף תפקידי. תח, רב כישורים אך מורעל מהשקפת המזרחי וממילא לא חובב חרדים.
9
המיזרוחניקים עבדים של הדוסים.
אחלה בלוק | 17-02-2020 16:13
ויחד עם הערבים חגרמו להעלמות מדינת ישראל היהודים העובדת.
10
בעולם התחתון כמו בעולם התחתון
הערס המזוקן | 17-02-2020 16:24
עם קדושים.אין מה לדבר
11
איילת שקד היא גיבורה! בחוג בית היא אמרה אמת!
דנה זומר | 17-02-2020 16:40
מצדיעה לה על האומץ! בתי מדרש פלורליסטים – במדינת ישראל קיימים היום בתי מדרש אשר מטרתם העיקרית היא לימוד של תרבות עברית-יהודית. מטרתם של בתי המדרש היא להפגיש את אזרחי המדינה השונים עם התרבות היהודית, עם זרמי המחשבה השונים הטמונים בה ואף עם המחלוקות הערכיות והחינוכיות שהמחשבה היהודית התמודדה איתן במהלך הדורות ועד היום. זאת מתוך רצון לקדם רב-תרבותיות ביהדות, ובכלל זה עיסוק בזיקה שבין יהדות לישראליות. ימינה תפעל ליצירת שוויון תקציבי בין כל הגופים העוסקים בהנחלת לימודי התרבות היהודית לגווניה, ובלבד שיזדהו עם ערכי המדינה.
12
פייק ניוז
לא יאומן | 18-02-2020 0:13
לא יאומן השקרים של העיתונות! שר הדתות יצחק וקנין נזף בחומרה ביושב ראש המועצה הדתית בירושלים, על האירוע הזה. איך הופכים את הקערה, איך?
13
בושה
ניסים | 19-02-2020 11:20
לא מפלי אותי מאז ומתמיד שס ביזו את תלמידי החכמים של הדתיים של כיפות הסרוגות זו הסיבה שאני אף פעם לא אצביע למפלגת שס על ביזוי תלמידי חכמים
14
אנחנו יודעים מה הפרצוף האמיתי שלהם
חילוני | 19-02-2020 14:53
מה אתם מופתעים. הכל בסד הכל בעעזרת השם. בקיצור. הכל כסף.