אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

בני גנץ בראיון ראשון: "אני לא מאמין לנתניהו בכלום"

יו"ר כחול לבן שובר שתיקה של חצי שנה; מתייחס להקמת ממשלה עם הרשימה הערבית: "אני מאמין שנהיה מספיק גדולים ונוכל להקים ממשלה גם בלי תמיכתם". ומגיב: "אני אדם רגוע, לא לחיץ"

בני גנץ בראיון ראשון: "אני לא מאמין לנתניהו בכלום"
  (צילום מסך מתוך ערוץ 12)

לאחר שתיקה ממושכת של חצי שנה, מתראיין הערב (שבת) יו"ר כחול לבן בני גנץ לשורת ערוצים כלליים והעביר את המסר המרכזי מבחינתו על הקמת ממשלה עם הרשימה הערבית המשותפת: "אני מאמין שנהיה מספיק גדולים ונוכל להקים ממשלה גם בלי תמיכתם".

בפתח דבריו הצהיר כי "אנחנו נקים ממשלה, אנחנו רואים שלביבי אין ממשלה, ובלי ביבי אין אחדות. מה שיקרה זה שנהיה המפלגה הגדולה ביותר בפער משמעותי, יחד עם שותפים אחרים נקים ממשלה ברוב יהודי, או לחלופין נקים ממשלה עם הליכוד בלי ביבי".

גנץ משאיר פתח לתמיכה של הערבים מבחוץ

גנץ שלל ישיבה בממשלה עם הרשימה הערבית משותפת אך סירב לשלול את תמיכתם מבחוץ: "לא נשב עם המשותפת ולא נידרש לתמיכתם, אני מאמין שנהיה מספיק גדולים ונוכל להקים ממשלה גם בלי תמיכתם. האזרחים הערבים הם שווי זכויות בישראל, אבל אנחנו חלוקים לחלוטין עם הרשימה המשותפת בנוגע לאיך יראה ההסדר המדיני בינינו לבין הפלסטינים. מכיוון שכך, ומכיוון שהם לא מכירים בישראל כמדינה יהודית, לא נוכל לשבת איתם".

אז איך בכל זאת יקים ממשלה? גנץ מכוון לשיתוף פעולה עם ישראל ביתנו ומרצ והעבודה: "כחול לבן תהיה המפלגה הגדולה ביותר בפער משמעותי ונקים ממשלה רק עם מפלגות שרואות בישראל מדינה יהודית ודמוקרטית בשיתוף של ליברמן. אני לא אשב עם הרשימה המשותפת ואני לא צריך תמיכה שלהם- אנחנו נוביל בפער משמעותי".

"ליברמן הודיע שהוא ישב עם העבודה מרצ ונתניהו יפסיד את הבחירות, אין לנו הסכמות עם ליברמן, כן הגענו להישגים חסרי תקדים איתו בהבנות על דת ומדינה. בשביל שמדינת ישראל לא תלך בפעם הרביעית לבחירות, הבוחרים צריכים להצביע ולקחת החלטה".

גושי ההתיישבות יישארו, לא חוזרים לקווי 67

גנץ התייחס לעסקת המאה: "אני מתכוון לקדם את תכנית טראמפ ונתניהו מתכוון לעשות מזה הצגה. אני בעד ריבונות, בעד החלת החוק הישראלי בבקעת הירדן ובמקומות נוספים", אומר גנץ מבלי להזכיר את יהודה ושמרון. "אנחנו לא רוצים מדינה דו לאומית, ולכן ההיפרדות היא מרכיב חשוב בתוך התכנית שלנו תוך שמירה על צרכי הביטחון של ישראל. אנחנו נעשה מו"מ לגבי התכנית של טראמפ יחד עם הפלסטינים. אם הם ירצו יכולים להתקדם איתנו, אם לא – אנחנו חייבים להתקדם. אני מתכוון לקדם את ישראל בכל אחד מהמישורים".

על הפנייה לימין הרך, גנץ השיב: "קבענו במצע שלנו: בקעת הירדן, גושי ההתיישבות, ירושלים – לא חוזרים לקווי 67 ולא עושים שם דבר שהוא חד צדדי באחריות מלאה. אנחנו עומדים מאחורי הדברים שלנו".

על עזה: "צריך 3 רגליים שעל בסיסם נשענות: הרגל הצבאית-ביטחונית, עם עוגן הגנתית והתקפית. לצערי נתניהו לא השתמש ברגל ההתקפית כמו שצריך".

על כך שהוא צעד מאחורי נתניהו: "אני מנהיג ואני מדבר ומסתובב. מוזמנים להצטרף אלי כל יום לכנס במקום אחר, כולם שואלים אותי מה שהוא רוצה. אני לא מציג שקפים מוכנים מראש. הדבר האחרון שאפשר להגיד עלי הוא שאני לחיץ, אני אדם רגוע ולא נלחץ. מבקרים אותי שאני לא אגרסיבי ולא תוקף פוליטית. אני אקשיב היטב לאנשים גם כשזה לא נעים לי. עובדה שעם כל הביקורת כחול לבן הגיעה להישג הכי גדול מבחינה אלקטורלית – אז איך הלא מנהיג הזה הקים מפלגה משום דבר והגיע להישג היסטורי".

על הירידות עליו כי הוא מגמגם, טועה ולחיץ: "הדבר האחרון שאפשר להגיד עלי הוא שאני לחיץ, אני אדם רגוע ולא נלחץ. מבקרים אותי שאני לא אגרסיבי ולא תוקף פוליטית. אני אקשיב היטב לאנשים גם כשזה לא נעים לי. עובדה שעם כל הביקורת כחול לבן הגיעה להישג הכי גדול מבחינה אלקטורלית – אז איך הלא מנהיג הזה הקים מפלגה משום דבר והגיע להישג היסטורי".

על עימות משותף מול נתניהו: "מוכן לעימות, אבל אגיד איזה עימות יקרה: העימות של נתניהו עם עדי התביעה במשפט שלו. יש כבר הרכב שופטים וכתב אישום, שמה יהיה הרבה עימותים".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
32 תגובות - 21 דיונים מיין לפי
1
בדיחה עצובה
אלי | 15-02-2020 21:05
גנץ לא מתאים
צריך להחליף את הציבור אם יצביע לחמור גנץ
גנץ מ..ג..מ..ג..ם | 16-02-2020 7:04
לא שמענו מנו מלה אחת של: חכמה, ידע, רעיון מעניין. כל הזמן ''רק לא ביבי''. שישלם תמלוגים לביבי.
גם אני לא מאמין לביבי בכלום
הג׳וקר | 16-02-2020 6:09
מילא אם אני , אזרח קטן לא מאמין לו בכלום , אבל גם השרים שלו וחברי הכנסת שלו לא מאמינים לו בכלום . אין סוף לכמויות השקרים שהנאשם בשוחד מרמה והפרת אימונים מנסה למכור לנו ..... ראש ממשלה מושחת משחית מסית ומדיח שמקומו מאחורי סורג ובריח , וכן אנחנו רוצים לדעת איך נמכרה צוללת למצרים .... ואיך ביבי השקיע סכום זניח בחברה של בן דודו וקיבל מיליונים .... אולי זה בגלל שהבן דוד הגאון עשה עסקים עם טיסנקרופ , וזה היה מסלול עוקף גנור ....
סירקו אותו מרחו פודרה עליו. אבל נותר אהבל
גנץ מ..ג..מ..ג..ם | 16-02-2020 0:27
מדבר כמו תוכי טורקי. החוקרים טוענים שיש לו מנת שכל של ילד בן 12.5
אחת ולתמיד אנחנו חייבים-לברר; מי הוא גנץ????
מי הוא גנץ | 15-02-2020 22:13
אחת ולתמיד אנחנו חייבים-לברר; מי הוא גנץ????? אולמרט מגלה את פרצופו של גנץ. טובה גדולה עשה לנו אהוד אולמרט, שטס לארצות הברית לקיים מסיבת עיתונאים יחד עם הערבי וכו' אבו מאזן, לחזק אותו נגד מדינת ישראל, דהיינו נגד מדינת השמד, ונגד תכנית המאה של הנשיא טראמפ. כי אם עוד היה למי ספק מיהו אהוד אולמרט ומה הן השקפותיו, ומה הוא ביקש כאשר היה ראש הממשלה, אז הוא קיבל זאת בצורה הכי גלויה, עד כדי שהוא אומר בצורה ברורה, כי הוא בעד לשוב לגבולות 67 דבר שאפילו השמאלנים הכי קיצונים כבר מפחדים לדבר על זה. אבל לא רק על זה, מפני שתקופת אולמרט כבר עברה ואין לו כל סיכוי לשוב לפוליטיקה הישראלית ובודאי שלא לראשות הממשלה, מה שחשוב הוא לדעת מי הם החברים של בני גנץ, מי הם יועציו ומה הוא מתכווין לעשות אם חלילה תהיה לו אפשרות להקים ממשלה. אהוד אולמרט אומר כי הוא פועל ועושה הכל שבני גנץ יבחר, הוא רוצה שיצביעו למענו ומוסיף כי הוא ידידו הקרוב ואף מייעץ לו וימשיך לעשות זאת ברגע שתהיה אפשרות לגנץ להרכיב ממשלה, שפירושו כי מסביבו של גנץ יסתובבו נחשים ועקרבים מי שלא ירצו עוד לשמוע על תכנית המאה אלא יבקשו לשוב לקווי 67, וכפי שאולמרט מודה בעצמו, כי הוא ויתר על הכותל לערבים דבר שרק מרחיקי לכת היו מעיזים להציע הצעה כזו... אהוד אולמרט מגלה לנו את פרצופו של בני גנץ, אם אתה רוצה לדעת מיהו בני גנץ, תסתכל על אולמרט זה הפרצוף שתמצא אחרי הבחירות, גנץ ואולמרט חושבים אותו דבר ועושים אותו דבר. גם נחוץ להדגיש: שגנץ שלא ירקוד על שתי חתונות, אי אפשר להכריז שיקים ממשלה חילונית ולדרוש תחבורה ציבורית בשבת, ועוד, ואחר כך לבוא לקושש קולות חרדים, התחברת עם לפיד שונא הדת, עוכר ישראל, וכו' וכו' אז שב בשקט אתו, אל תבלבל את המח ואל תעשה טובות עם ההנחת תפילין, תמשיך לגמגם עם לפיד וחבריך השלומיאלים, אי אפשר לרקוד על שתי חתונות, החרדים לא פריירים. הדיבורים היום הם של לפני בחירות, שמבטיחים ככה ובטוח שיעשו אחרת, וכפי שנהגו קודמיהם להבטיח לפני הבחירות אבל לא הבטיחו לקיים אחרי הבחירות לא דבר ולא חצי דבר בקיצור לא מקיימים כלום.
2
ואנו לא מאמימנים לך בשום כלום
חיים | 15-02-2020 21:34
אתה יכול אולי לנהל גנון במקרה הטוב
להתעורר הליכוד וכחול לבן הולכים להעלות המע"מ
יעקב | 16-02-2020 3:35
הליכוד וכחול לבן שניהם היו בעד הגדלת תקציב למימון בחירות בסבב הנוכחי. בלי בושה, המדינה בגרעון ועל זה יש להם כסף. אתם יודעים מה מחכה לנו אחרי הבחירות??? הליכוד וכחול לבן מתכננים להעלות את מס הבריאות ב0.5%, מה שיצא לנו מהכיס כל חודש מהמשכורת , ובנוסף להעלות את המעמ ל19%-כל מוצר יתייקר ב2%. הפעם אבחר בעוצמה יהודית שרוצה לקחת את הכסף עי החזרת מסתננים. עלות אחזקת מסתננים כל שנה כמליארד שח , עפ דוח מבקר המדינה. אם אתם אנשי שמאל תצביעו למפלגת העבודה. רק לא למפלגות הגדולות!!
3
בנט שר הבטחון בממשלת גנץ. יש כבר סיכום ביניהם
מישהו שיודע | 15-02-2020 21:36
בנט יחבור לגנץ. הם מסתדרים מצויין.
בנט
יגור | 16-02-2020 17:00
רוצה ראשות ממשלה הוא אופורטוניסט דרגה 100. זה בנט . לא יחבור לגנץ כי זה יפגע בו פוליטית
4
קראנו את עשאת הדיברות, ביבי עבר על 9 לפחות.
ניר | 15-02-2020 21:51
באמת, יש דיבר שהוא לא עבר עליו? למיטב ידיעתי, על לא תרצח. אבל לא יודע בוודאות.
5
דתי או מסורתי שיצביע ח"ו לגנץ, הוא בוגד.
ברוך | 15-02-2020 21:51
בוגד ביהדות בוגד במדינה יהודית.
אתה מנותק מהמציאות
ידידיה | 16-02-2020 8:39
אפשר לחלוק איתם על עמדותיהם, אבל אתה מגזים. יש בכחול לבן אנשים שהקדישו את חייהם לבטחון העם היהודי, מי אתה לאומתם? מה שרואים בתגובתך זה שנאת חינם
דתי ימני שמצביע ימינה הוא אדיוט גמור
דוד רוזן | 16-02-2020 0:38
ימינה זה לא דת ולא ימין זה סתם חבורת אנשים עם דעות מנוגדות שהתאחדו למען הכיסא ותו לא
6
הבן אדם פשוט בדיחה הוא מגמגם ולא מבינים כלום
יוסי | 15-02-2020 21:53
וזאת אני כותב מבלי לפגוע בציבור המגמגמים. הוא באמת יש לו בעיה רפואית
ונניח שיש לו בעיה רפואית. אז? לפחות הוא לא שק
מנחם | 15-02-2020 22:08
למי תצביע? לביבי? הוא שקרן. לרפי פרץ? הוא שקרן. לעוצמה יהודית? אתה שקרן.
7
סמוטריץ' רימה את צה"ל והתחזה לבן ישיבה
קובי ברין | 15-02-2020 22:25
סמוטריץ רימה את צהל ודחה גיוס ברמאות בצלאל סמוטריץ' אדם מושחת נוכל ורמאי שהיה רשום כתלמיד ישיבה בישיבת קדומים והצהיר שתורתו אומנותו כדי לקבל מלגת אברכים ממשרד הדתות ולדחות גיוס כבן ישיבה שתורתו אומנותו ובמקום ללמוד בישיבה הלך ללמוד לתואר ראשון במשפטים בקריה האקדמית אונו ורק לאחר סיום התואר בגיל 28 התגייס לשרות צבאי מינימלי כפקיד בקריה בתל אביב . בושה שבצלאל סמוטריץ' מייצג את הציונות הדתית ועוד מתיימר לתקוף אחרים על תרומתם למדינת ישראל. עם כל הכבוד שיש לשקד בנט ומתן כהנא הפעם לא נבחר ימינה בשום אופן רק בגלל בצלאל סמוטריץ. חשוב לציין שעובדות אלו התפרסמו בתקשורת ובצלאל סמוטריץ' עם כל הפה הגדול שיש לו מעולם לא הכחיש את העובדות האלו. לפרסם בכל מקום חשוב שהציבור ידע איזה טיפוס הסמוטריץ הזה
8
עוד מישו שם לב לפאדיחה שלו
גיא | 15-02-2020 23:23
הציבור יבחר בבחירות?!
9
חד צדדי
אני | 15-02-2020 23:26
גנץ אתה די בדיחה התוכנית מבוססת על חד צדדי אנחנו נספח והפלשתינאים יחליטו אם הם רוצים, או לא, מדינה( בתנאי... ברגע שגנץ מתנה תוכנית בהסכמת הפלשתינאים, פירושו שאין לו שום כוונה לספח באמת בקיצור בדיחה
10
ארוך כמו שרוך אהבל כמו נעל
בני | 16-02-2020 3:02
ממשיך לחקות את ביבי... עכשיו תסר
11
ועכשיו תסרוקת תואמת ביבי
מני | 16-02-2020 3:03
תהיה יצירתי יא גאנצי תביא משהו משלך... אל תחפש להיות תואם ביבי... למה לבחור בחיקוי אם המקורי קיים
12
גנץ לא מאמין לנתניהו
יחיאל | 16-02-2020 7:30
סליחה בעצמך ובחבורה שלך ואלה האומורים להיות המפלגות השותפות שלך אתה כן מאמין?? עם כל הכבוד
13
גנץ לא מבין בכלום רק מחפש איך להפיל את ביבי
חולון | 16-02-2020 8:14
לביבי זכות להוכיח את חפותו כמו כל אזרח שחשוד עדיין אינו נאשם בכלום וגנץ די למלמל כל הזמן לא עשיתה כלום בצוק איתן ולא כאשר הייתה בפיקוד צפון או בשומרון די לנגן על חשבון ביבי החשדות כלפיך אתה טוען שזה שקר למה להאמין לך ואם תהיה ראש ממשלה הציבור דואג הסקר אומר שאינך מתאים לראשות ממשלה תלמד להשכיל ולא כל הזמן לנסות לדהור על הגב של ביבי
14
איך יודעים מתי ביבי משקר? כשהוא פותח את הפה
חולצ | 16-02-2020 9:15
הלאה עם המשפחה הזאת. הייתי מצביע ליכוד אם היו מסוגלים להעמיד מישהו אחר בראשו
15
גנץ חסין מחקירות
רמי | 16-02-2020 10:03
מדוע? ועדיין לא חוקרים את גנץ? העם לא מטומטם רואים שיש איפה ואיפה. בנימין נתניהו מנהיג גדול וחכם,ויודע לדבר עם מנהיגי העולם. בנימין נתניהו יעלה ויצליח ,כאשר יענו אותו כן ירבה וכן יפרוץ נצח ישראל לא ישקר.....................
לעיוור שקורא לעצמו התמים: שמור לעצמך
אוראור | 17-02-2020 17:54
את הרכילויות והשקרים שלך - והמבין יבין - הבנת????????????? תעשה לנו טובה!
ביבי - ונצח ישראל ?????
התמים | 16-02-2020 10:26
הנואף, הרמאי והגנב הזה משקף את נצח ישראל ? תגידו, לגמרי נפלתם על הראש ?רוצים לתמוך בביבי השקרן - תתמכו. אבל להלל אותו כאילו היה לפחות שילוב של דוד המלך, הרמבם והבעל שם טוב - קצת מוגזם.....מדובר בפוליטיקאי מהזן הגרוע ביותר : שקרן מובהק שרואה את האינטרס שלו כקודם לאינטרס המדינה. משסה את חלקי העם זה בזה ומשסע את המדינה. הורס את מערכות החוק והמשפט כדי לשרוד פוליטית, ערכים של יושרה וצדק ממנו והלאה ודת ישראל ממש לא מעניינת אותו. אז זה המשיח שלכם ? שבתאי צבי כבר טוב ממנו.....
16
יובל המבולבל שלנו בני
אזרח | 16-02-2020 13:16
דגל אדום אה דיגלון אה כרטיס צהוב... הפרת אמונים אה מרמה אב שוחד אה שוחד מרמה והפרת אמונים הצליח לו בסוף קרא לה דפנה במקום דנה אחרי שעה שמדברים וכמובן השליף ביד כמו מירי רגב בראיון מוקלט הבחור הזה הוא מוח וכמובן שלא התחייב לכלום כרגיל
17
איך גנץ נלחם במנהרות בצוק איתן
משה | 16-02-2020 13:56
הוא רצה להגיש נגדם כתב אישום...
18
מי אתה
יגור | 16-02-2020 16:56
גנץ אתה לא לחיץ אתה רדום .אין לך פיפל כלל.את ממש לא מתאים לראשות ממשלה ובטח לא שר בכיר .אולי שר התיירות .כלפיך אין בעיית אמון כי איננו יודעים מה השקפתך בכל עניין .אתה מדקלם וגם זה לא ברמה . קשה להבין אך בוחרים בך . הסיבה רק מתוך שנאה לביבי .ותקשורת שעשתה שטיפת מוח והושפעת
19
גנץ
אהרן דרעי | 17-02-2020 0:12
גנץ נבל שקרן.מניפולטיבי.טיפש זורע שנאה ומשלח מדנים בין אחים.הוא השלישית מה קשור.מסוכנים למדינה.כמה שרבים היה מלוכלך ומסוכן הם עולים עליו אלף מונים.אוי ואבוי למדינה אם אלו מנהיגות אותה.הם פוסט ציונים.ויחריבו את המדינה.רק ביבי רק ימינה
20
די - מה אתה אומר , בנוש...................
אוראור | 17-02-2020 17:53
לא - כאילו שאתה יותר אמין מביבושקה - והמבין יבין..... עוד אחד שמשחק אותה - כרגיל!.
21
פה בני הנמושה גנץ ובשבילי פלסטיין לפני הכל
גנץ העלוב | 19-02-2020 3:36
כולם יודעים שיש גוש אחד שדואג ליהודים זה הגוש של נתניהו והימין ויש גוש אחד שדואג לפלסטינים וזה גוש השמאל שלנו-תיקראו את המצע שלנו ותבינו שבשבילנו בכחול לבן זה תמיד פלסטיין לפני הכל הרי הבטחנו לאפשר להם מיליארדי דולרים לשיקום שכמובן לא הילך לשום שיקום אלא לטרור ולחמאס בלבד,עוד הבטחנו לעקור יהודים כדי לתת שטחים לפלסטינים ולהקים להם מדינת טרור,נחבר את עזה עם הרשות,נוריד את המצור ולא נהרוג חפים מפשע בשום פנים ואופן(לא נגיב וזה יגרום להם לירות עלינו ולעשות טרור יום יום במשך 4שנים בממשלת כחול לבן-מרץ פרץ,הרשימה המשותפת ועוד ניתן להם מתנות על זה ואז הם יעשו פי 10 יותר טרור כדי לקבל עוד מתנות נוו כמו שתמיד קורה בתקופות השמאל האיומות!