אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מקלב עורר סערה: "לא סוגר בפני כחול לבן את הדלת"

במהלך ראיון שהעניק ח"כ מקלב לi24news, על ישיבה עם כחול לבן: "אנחנו לא סוגרים בפניהם את הדלת, לפיד הוא הבעיה", אך הודה: "גם היום אני מדבר עימו". לשכת מקלב: "יהדות התורה חלק בלתי נפרד מבלוק הימין"

מקלב עורר סערה: "לא סוגר בפני כחול לבן את הדלת"
  (צילום: אריאל ליבא)

חה"כ אורי מקלב מדגל התורה התייחס בראיון שהעניק אתמול לערוץ i24news לישיבה עם כחול לבן בממשלה: "אנחנו לא סוגרים בפניהם את הדלת, לפיד הוא הבעיה אבל כחול לבן צריכים לפתור אותה והם יכולים לפתור אותה", הובא תרגום דבריו באתר חדרי חרדים.

על היחס של כחול לבן לנושאי דת ומדינה, אומר מקלב כי "לגבי המצע של כחול לבן בנושאי הדת בישראל, אנחנו חושבים שאין לנו בעיה עם רוב החברים במפלגה הזו גם עם גנץ עצמו. התייחס לעבודה המשותפת במשך השנים: "הלכנו עם גנץ ועבדנו איתו כמו גם עם בוגי יעלון שעבדנו יחד במשך שנים וגם עם גבי אשכנזי" עם זאת הבהיר כי "כן יש לנו בעיה עם יאיר לפיד. אם לפיד יקבל את העמדות שלנו בנושאים האלה נהיה שותפים דומיננטיים בממשלת האחדות".

מקלב הודה כי חרף ההצהרות נגד לפיד, לחרדים ישנו קשר עימו: "גם היום אני מדבר עם לפיד, זה לא שאנחנו לא מדברים אחד עם השני. עברנו דרך מאוד סבוכה, הוא הוכיח שהוא התנהל באגרסיביות כלפי המגזר החרדי, שניסה לחנך את הציבור כולו", אך הפנה את האצבע כלפי כחול לבן: "אנחנו לא סוגרים בפניהם את הדלת, לפיד הוא הבעיה אבל כחול לבן צריכים לפתור אותה והם יכולים לפתור אותה", זאת בהמשך לשאלת המגיש.

לגבי העתיד אמר מקלב כי "אם לפיד יגיד אני רוצה לדבר איתכם ואני מכבד את הדרישות שלכם, אז יש על מה לדבר".

יהדות התורה חלק בלתי נפרד מבלוק הימין

מלשכת ח"כ מקלב נמסר: "בניגוד מוחלט לפרסומים שונים, אין כל קשר בין דברי ח"כ אורי מקלב לבין הכותרות והדברים שפורסמו, אין כל שינוי בעמדת יהדות התורה בתמיכתה הברורה בבנימין נתניהו, כחלק בלתי נפרד מבלוק הימין".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
למה מ"כלב???
שוה מ"כלב" | 15-02-2020 21:49
למה הכלב ממשיך???????????????
חייבים להסיר המסוה מעל הפרצוף של הצבוע
מי חביריו? | 15-02-2020 22:30
חייבים להסיר המסוה מעל הפרצוף הצבוע של גפני. לא יאומן כי יסופר הנה ציטוטים של גפני מתוך ראיון שנערך אתו בוועידת הארץ מתאריך יוני 2017: לא יאומן כי יסופר. בנושא המדיני אני קרוב יותר לעמדות השמאל הפלסטינים היו פה לפנינו ואנחנו אלה שהוצאנו אותם מפה השמאלנים יותר אינטליגנטים מהימנים אני לא שמאלני ולא ימני, אני עובד בשכל. נכון שבנושא המדיני אני יותר קרוב לעמדות השמאל וכך כל מצביעי דגל התורה אני תומך בקיום משא ומתן מדיני עם הפלסטינים תמיד שואלים אותי בהרצאות מהסוג הזה - אתה מבחינה מדינית נוטה יותר לשמאל, למה אתה לא הולך איתם? זה כי אתם יושבים עם הרפורמים אני לא אוהב את החקיקה שהממשלה הזו מביאה בכל מיני נושאים ימניים הרבה דברים אם הייתי יכול הייתי מצביע נגד. אבל אין לי בן ברית. אין לי בשמאל מי שיגיד - מה שאצלך בציפור הנפש אנחנו איתך באש ובמים ואז אני יהיה מוכן בתמורה להיות באש ובמים בנושאים שלכם. לא יאומן כי יסופר
2
אחת ולתמיד אנחנו חייבים-לברר; מי הוא גנץ????
אחת ולתמיד | 15-02-2020 22:14
אחת ולתמיד אנחנו חייבים-לברר; מי הוא גנץ????? אולמרט מגלה את פרצופו של גנץ. טובה גדולה עשה לנו אהוד אולמרט, שטס לארצות הברית לקיים מסיבת עיתונאים יחד עם הערבי וכו' אבו מאזן, לחזק אותו נגד מדינת ישראל, דהיינו נגד מדינת השמד, ונגד תכנית המאה של הנשיא טראמפ. כי אם עוד היה למי ספק מיהו אהוד אולמרט ומה הן השקפותיו, ומה הוא ביקש כאשר היה ראש הממשלה, אז הוא קיבל זאת בצורה הכי גלויה, עד כדי שהוא אומר בצורה ברורה, כי הוא בעד לשוב לגבולות 67 דבר שאפילו השמאלנים הכי קיצונים כבר מפחדים לדבר על זה. אבל לא רק על זה, מפני שתקופת אולמרט כבר עברה ואין לו כל סיכוי לשוב לפוליטיקה הישראלית ובודאי שלא לראשות הממשלה, מה שחשוב הוא לדעת מי הם החברים של בני גנץ, מי הם יועציו ומה הוא מתכווין לעשות אם חלילה תהיה לו אפשרות להקים ממשלה. אהוד אולמרט אומר כי הוא פועל ועושה הכל שבני גנץ יבחר, הוא רוצה שיצביעו למענו ומוסיף כי הוא ידידו הקרוב ואף מייעץ לו וימשיך לעשות זאת ברגע שתהיה אפשרות לגנץ להרכיב ממשלה, שפירושו כי מסביבו של גנץ יסתובבו נחשים ועקרבים מי שלא ירצו עוד לשמוע על תכנית המאה אלא יבקשו לשוב לקווי 67, וכפי שאולמרט מודה בעצמו, כי הוא ויתר על הכותל לערבים דבר שרק מרחיקי לכת היו מעיזים להציע הצעה כזו... אהוד אולמרט מגלה לנו את פרצופו של בני גנץ, אם אתה רוצה לדעת מיהו בני גנץ, תסתכל על אולמרט זה הפרצוף שתמצא אחרי הבחירות, גנץ ואולמרט חושבים אותו דבר ועושים אותו דבר. גם נחוץ להדגיש: שגנץ שלא ירקוד על שתי חתונות, אי אפשר להכריז שיקים ממשלה חילונית ולדרוש תחבורה ציבורית בשבת, ועוד, ואחר כך לבוא לקושש קולות חרדים, התחברת עם לפיד שונא הדת, עוכר ישראל, וכו' וכו' אז שב בשקט אתו, אל תבלבל את המח ואל תעשה טובות עם ההנחת תפילין, תמשיך לגמגם עם לפיד וחבריך השלומיאלים, אי אפשר לרקוד על שתי חתונות, החרדים לא פריירים. הדיבורים היום הם של לפני בחירות, שמבטיחים ככה ובטוח שיעשו אחרת, וכפי שנהגו קודמיהם להבטיח לפני הבחירות אבל לא הבטיחו לקיים אחרי הבחירות לא דבר ולא חצי דבר בקיצור לא מקיימים כלום.