אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ניצחון: בית הספר הדתי ביפו לא יסגר

בעקבות מעקב אתר סרוגים והתערבות שר החינוך, ולאחר שהוגשה עתירה בנושא, עיריית תל אביב חזרה בה מההחלטה לסגור את בית הספר הדתי ביפו. הדבר מהווה ניצחון לקהילה הדתית בעיר

ניצחון: בית הספר הדתי ביפו לא יסגר
  שערי בית הספר נעולים (מתוך דף הפייסבוק של יפה נוף)

ניצחון לקהילה הדתית ביפו: בעקבות מעקב סרוגים אחרי הפרשה, התערבותו של שר החינוך, הרב רפי פרץ, שהפכה את החלטת החמ"ד, ולאחר שהוגשה עתירה בנושא על ידי משרד עורכי הדין בן ארויה-וולף, עיריית תל אביב חזרה בה מהחלטתה ואישרה כי בית הספר הדתי ביפו, 'יפה נוף', לא יסגר.

עוד באותו נושא

עיריית תל אביב מצפצפת על משרד החינוך


7

לאחר מגעים בין משרד החינוך ועיריית תל אביב, העירייה הסכימה לפתוח רישום לבית הספר, תחת הצבת דרישות שונות, ביניהם הקטנת מתחם בית הספר במעל לחמישים אחוז לטובת בית ספר לתלמידים עם הפרעות התנהגות קשות, וללא התייחסות לסוגיית אזורי הרישום שעלתה בעתירת ההורים. בתמורה, ביקשה העירייה למחוק את עתירת ההורים שהוגשה לבית המשפט לעניינים מנהליים, לאלתר.

לאחר התנגדות ההורים להצעה, שלדבריהם משאירה את בית הספר קיים אך ללא תנאים המאפשרים לו אופק להתפתחות, הנחה בית המשפט את משרד החינוך לפתוח את הרישום לבית הספר באופן מיידי, כאשר לגבי הפרטים השונים בנתונים במחלוקת נקבע דיון בבית המשפט לחודש הבא.

הורי הקהילה הדתית ביפו מסרו לסרוגים: "אנו מודים לרב רפי על העמידה לצד בית הספר, ועל הדאגה הכנה לחינוך של ילדי יפו. אנחנו שמחים שערית תל אביב הבינה כי לא יתכן להותיר את העיר יפו ללא בית ספר דתי, ולאור זאת פתחה את הרישום לבית הספר".

"עם זאת, מתוך ההבנה כי העיר יפו זכאית לחינוך דתי, יש לאפשר לבית הספר לא רק להמשיך ולהתקיים, אלא לקבל את התנאים הבסיסים הדרושים בכדי לצמוח, מבחינת אזורי רישום ותנאים פיזיים. לאור התנגדותה של הערייה למתן התנאים הדרושים לצמיחת בית הספר, לא נותר לנו אלא להמשיך בעתירה שהוגשה לבית המשפט בכדי שיאמר את המובן מאליו כי לא מספיק לנטוע עץ, יש צורך גם לתת לו קרקע פורייה ומים חיים".

ההורים סיימו: "אנו פונים בקריאה למי שאמונים על החינוך, לשר החינוך, החמד, ועריית תל אביב, להמשיך ולסייע בכדי לאפשר את המשך הצמיחה של בית הספר".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
7 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
שמחה
שמח | 13-02-2020 15:34
יופי חי!
יופי. יחנכו להיטמא בשוחד מרמה והפרת אמונים בח
ושם האחד אליעזר | 13-02-2020 22:36
יופי. יחנכו להיטמא בשוחד מרמה והפרת אמונים בחסות מתנחלים.
2
אני תוהה לעצמי
רמלאי בדם ובנפש | 13-02-2020 19:26
למה צריך לפנות לבית משפט אם שר החינוך עוזר
3
האליטה המפדלניקית העבישה
בושה | 13-02-2020 20:13
שוב מעדיפים את האליטה המפדלניקית המתנשאת והפריבילגית על פני ילדים מוחלשים.
4
כה"כ ! ומה ? עם חילול שבת ! עם תחב"צ
י פ ה מ א ו ד ! | 13-02-2020 21:03
בשבת ! שזועק לשמיים !
5
הניצחון הגדול מאז מלחמת ששת הימים!
מדהים | 13-02-2020 21:42
כוחותינו לחמו בעוז נגד הצורר מתל אביב ויכלו לו! אפילו סמוטריץ שלא ידוע בתור לוחם עז תרם את חלקו כשהסתנן לחוף הילטון במסווה של אוחצה.
סמוטריץ אוחצ'ה בארון...
תוכיח שאין לך אוחצ'ה | 25-06-2020 17:59
סמוטריץ אוחצ'ה בארון