חודש יוצא מן הכלל לאנשים מיוחדים בנחל שורק - סרוגים

חודש יוצא מן הכלל לאנשים מיוחדים בנחל שורק

בשבועיים האחרונים מתקיים במועצה אזורית נחל שורק פרויקט להעצמת אנשים עם צרכים מיוחדים ובני משפחותיהם. מדובר בחבירה מדהימה של המועצה למיזם ארצי של החברה למתנ''סים ''תושווים ללא גבולות'' שנבנתה במיוחד לחודש פברואר ''היוצא מן הכלל''

author-image
חודש יוצא מן הכלל לאנשים מיוחדים בנחל שורק

בשבועיים האחרונים מתקיים במועצה אזורית נחל שורק פרויקט להעצמת אנשים עם צרכים מיוחדים ובני משפחותיהם. מדובר בחבירה מדהימה של המועצה למיזם ארצי של החברה למתנ"סים "תושווים ללא גבולות" שנבנתה במיוחד לחודש פברואר "היוצא מן הכלל" מבחינת מספר הימים שבו.

בתכנית שנבנתה מראש ברגישות ובאהבה על ידי צוות מיוחד מהמועצה והמתנ"ס אפשרו לתושבים להצליח להתחבר לעולמם של בעלי הצרכים המיוחדים.

במסגרת התכנית – מפגשים בסלון עם הורים לילדים עם צרכים מיוחדים, מופע, הקרנת סרטים, סיורים, סדנאות וכל מה שעשוי לעזור לסיפורם של בעלי הצרכים המיוחדים להיות פחות שקוף ועל ידי כך לעודד את השווים במועצה שלנו.

החודש נפתח בהופעה של אלרועי ודפנה אדרעי – בני זוג בשנות השלושים לחייהם, שניהם מתמודדים עם נכות קשה שנגרמה להם כתוצאה משיתוק מוחין, שלימדו אותנו איך הרוח מסייעת לתת מזור למצוקת הגוף.

שחקני "הרצון לנצח" הגיעו למשחק בית עם הקבוצה הבוגרת "אליצור נחל שורק". מדובר בשחקנים עם לקות קוגניטיבית כגון תסמונת דאון, אוטיזם וכד'. שמענו סיפורים אישיים על מסע בגידול ילד מיוחד. בחפץ חיים סיפר דוד פומברג אבא של יאיר פומברג על מסע גידולו של יאיר כילד עם תסמונת דאון עד שנעשה "כוכב להקת שלווה" ועל האתגרים הלא פשוטים שאחים, אחיות והורים לילדים כאלו מתמודדים איתם.

ביד בנימין התארחה אסתר גם אצל משפחת יידוב. אסתר שיתפה אסתר את הקהל בסיפור המרתק אודות בנה, מתניה ותיארה כיצד לאורך השנים נאבקה המשפחה למציאת מסגרת לימודית המתאימה לילד הלוקה באוטיזם, למימוש זכויותיו ולשילובו המיטבי בחברה.

ביום רביעי יצאו 35 ילדים עם צרכים מיוחדים ליום של כיף בחרמון באוטובוס מונגש.  במוצ"ש האחרון נהנו תושבי המועצה מסרטו של יענקל גולדווסר "שרוכים" המדבר על גדי – בחור המתמודד עם אוטיזם ויתום מאימו שעושה את כל הדרך כולל התגברות על מהמורות עד להשגת אישור לתרומת כילייתו שלו לאביו חולה הדיאליזה.

התקיימה הצגה "מיוחדת" של תיאטרון מטמון – הצגה לגיל הרך על קבלת השונה. ברביעי הקרוב שיחה עם אביעד פרידמן מחבר הספר "ביום בו תקרא לי אבא". אביעד סיפר את סיפור גידולו של בנו האוטיסט אברומי, סיור לשלווה, ניידת המשאלות לילדים עם צרכים מיוחדים ופעילויות שיתופיות נוספות בבתים המיוחדים של נחל שורק – בבית החם לנערות, במועדונית שמ"ש לילדים, בבית הסיעודי ובמרכז היום  לקשיש.

אלי אסקוזידו ראש מועצה אזורית נחל שורק על המיזם: "אני שמח שנעשים אצלנו כל המאמצים על מנת לחבק ולתת מענה לכל אדם באשר הוא אדם. בחודש הזה יש לנו את הזכות לשתף את כל הקהילה בעשייה, בחינוך וברצון לפתיחת הלבבות והלוואי שנפתח את ליבנו לקבל את השונה על פי יכולתו"

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו