אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הסרט קשר חופשי כולו קידוש ה' אחד גדול!/ תגובה

הסרט הזה הוא כולו קידוש ה', הדור צמא לגישה אמיתית יותר, פנימית יותר, בריאה יותר שלא מפחדת לתת ביטוי לעומק הסערה שהנשמה עוברת לפעמים במסע שלה כאן בעולם התחתון.

הסרט קשר חופשי כולו קידוש ה' אחד גדול!/ תגובה
  קידוש ה'. קשר חופשי (אור ישר)

עם כל הכבוד לכותבת, ועם ההבנה שיכול להיות שאשה/בחורה רואה את הסרט בצורה שונה מגבר/בחור, קשה לי להבין את דברי הביקורת שנכתבו כאן.

הסרט הזה הוא כולו קידוש ה' ואשרינו שזכינו להיחשף לעוצמות כאלו של גילוי עבודת ה' דרך המסך. נכון שהסרט לא משאיר אותנו אדישים, ואולי יש כאלה שמעדיפים להתעלם ממתחים, אתגרים, מכשולים ונפילות שיש בחיי עובד ה'.

לעומת הגישה הזאת, אני חושב שהדור צמא לגישה אמיתית יותר, פנימית יותר, בריאה יותר שלא מפחדת לתת ביטוי לעומק הסערה שהנשמה עוברת לפעמים במסע שלה כאן בעולם התחתון.

עד עכשיו עולם התורה כמעט נטש לגמרי את המגרש הזה וביטויים של אלימות, הפקרות וליצנות מלאו את החלל.

הרב כדורי זצ"ל פעם אמר להרב פרוספר מלכא שליט"א שמשיח בן דוד יעביר את דברו דרך המסכים והבמות. הודות להנהגה האמיצה של הרב שמואל טל שליט"א, בבית הספר למשחק וקולנוע של תורת החיים מצליחים להחיות כלים של אומנות שעולם התורה נטש, והופכים להיות שותפים פעילים עם בן דוד בהעברת רוחו לאומה.

אסיים בדברים שכותב הרב יעקב אריאל שליט"א בהקדמה שלו לספר שו"ת דרמה של הרב דוד אברהם ספקטור שליט"א: "תיאטרון טוב, שהוא ערכי ותרבותי, יכול לשמש מנוף ליראת שמים. ולכך התכוונו חז"ל באומרם עתידין בתי קרקסאות ובתי תיאטראות שייהפכו לבתי כנסיות ולבתי מדרשות. כלומר שהבמה תיהפך לבמה מקודשת, המקדשת שם שמים ברבים. ואולי עתה, עם התקרב מועד הגאולה, הגיעה השעה לגאול גם אומנות זו מגלותה ולקדשה".

==

הרב אריה וקסמן הוא ר"מ בישיבת שעלבים.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו