אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

התרגיל של נשות הכותל לסמוטריץ'

נשות הכותל עוקצות את שר התחבורה. בתגובה לדבריו כי "רצוי להעמיד דוכני יהדות והנחת תפילין בתחנות הרכבת", שיגרו אליו נשות הכותל מכתב בו ביקשו להקים בעצמן דוכן תפילין ביום שני הבא

התרגיל של נשות הכותל לסמוטריץ'
  Hadas Parush/Flash90

בהמשך להצהרתו של שר התחבורה, בצלאל סמוטריץ', בשבוע שעבר, כי יאפשר העמדת דוכני יהדות והנחת תפילין ברכבת ישראל, פנתה היום מנכ"לית ארגון נשות הכותל לשר, בבקשה כי יאשר את הצבתו של דוכן הנחת תפילין לנשים של נשות הכותל, ברכבת מרכז, בעוד כשבוע.

עוד באותו נושא

בושה • פעילי תחב"צ דרשו: ללא דוכני תפילין ברכבת


39

במכתב לשר  נכתב: "שמחנו לשמוע בימים האחרונים על מחויבותך הרבה לכל נושא הנגשת היהדות ומצוות תפילין, גם ברכבת ישראל המצויה תחת אחריותך. כמוך, גם לנו המצוות חשובות ואנו פועלות על מנת להעצים נשים כך שייקחו חלק פעיל ומשמעותי בחיי הדת שלהן. בדומה לדוכני חב"ד, גם נשות הכותל מקימות דוכנים להנחת תפילין והתעטפות בטלית".

"אנחנו מציעות לעוברות ושבות לקחת חלק במצווה. ביום שני, כ"ב שבט, 17.2.2020, נבקש להקים דוכן כזה בתחנת רכבת סבידור מרכז. כתמיד, גם הפעם ביקשנו אישור ונאמר לנו שדוכן כזה מותר להקים רק מחוץ לתחנת הרכבת. נודה מאוד לעזרתך בקבלת אישור להקמת הדוכן בתוך מתחם תחנת הרכבת, בסמוך לדוכנים הקיימים במקום".

המכתב המלא של נשות הכותל לשר התחבורה

בסיום המכתב עקצו את השר: "נברך אותך על המהלך ונאחל לך ולכל יהודייה ויהודי השואפים לכך, לעלות מעלה ברוחניות ולהתקרב אל אבינו שבשמיים".

עוד באותו נושא

נשות הכותל לרב רבינוביץ': השב את ספר התורה הגנוב


15

כזכור, בשבוע שעבר העלה דף טוויטר המיועד לטפל בתקלות ברכבת תמונה של חב"דניק לצד דוכן תפילין בתחנת הרכבת סבידור מרכז, ולצידה נכתב: "אז ביררנו… ואסור לפתוח דוכנים להנחת תפילין בתחנות הרכבת. נתקלתם – דווחו לנו ונעביר הלאה לטיפול". שר התחבורה הגיב לדברים: "לתומי חשבתי שבאתם לשפר את השירות של הרכבת ולא לעסוק באנטישמיות ורדיפת יהדות. אבהיר: כל עוד אני שר התחבורה מותר ואף רצוי להעמיד דוכני יהדות והנחת תפילין בתחנות הרכבת (ולא רק בהן) ניסיתם להקים ונתקלתם בקושי? פנו אלי ונטפל בעזרת השם".

מלשכתו של שר התחבורה לא התקבלה תגובה והיא תצורף לכשתתקבל.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
60 תגובות - 31 דיונים מיין לפי
1
המקובלים: כל נשות הכותל שאחזו ס''ת יחלו בסרטן
נשות הקוטל | 09-02-2020 12:12
נשות הכותל'' בגימטריה: ''הם יחלו בסרטן''. אינשאללה בקרוב
למה לקלל?
ישראל קריטנברג | 17-02-2020 11:46
הית מקלל יהודי/ יהודיה מחללי שבת/ אוכלי חזיר? מדברי לשון הרע?
מכבי צהוב
איתי וייס | 16-02-2020 19:10
רגע קללות גידופים זה פשע לדעתי לא מקומנו מזה סרטן הבוראמישמור לא דעתינו
ועל יהודים אמרו יהודים :
טלי | 14-02-2020 17:55
רחמנים בני רחמנים ...
אתה יהודי ?
טלי | 14-02-2020 17:24
גם אינך אדם !
הבנות של רש''י גם הניחו תפילין,גם אותן קיללת?
אפרתית | 13-02-2020 18:48
אין איסור לנשים להניח תפילין, נכון, הן נלחמות בשם השיוויון 'רחמנא לצלן', אני מבנה שקשה לך עם זה, זה לא הופך אותן לכופרות למה לקלל אותן? הן יהודיות גם עליהן חלה הברכה ''אוררך ארור ומברכך ברוך'', הזהר בלשונך!!!
אמן ואמן שכל השליחות של צוררי עמנו יחלו ויעלמ
בן הארץ! | 09-02-2020 19:15
אלו הם גיס חמישי אוייבינו וצוררי עמנו , חיינו ומשפחותינו , הם הכופרים בקודשי ישראל , תורת משה , ובדרכנו מורשתנו מאת אברהם אבינו , יש להוקיאם ולסלקם מקהל עמנו , ומקרבנו !!!
בשם דת שהמצאתי יש להקים דוכן לאכילת צפרדעים
ממציא דתות מקצועי | 09-02-2020 15:15
לפי הדת שהמצאתי ברגע זה, האל דורש שנאכל צפרדע שלוש פעמים ביום. סמוטריץ נא להקים דוכן בכל תחנת רכבת למילוי מצוות הדת שלי.
תגובה אנטישמית לצנזר מיד
בושה | 09-02-2020 14:14
לא לאפשר אנטישמיות באתר דתי
2
יחי ההבדל הקטן - - -
יחי ההבדל הקטן - - - | 09-02-2020 14:09
חבד מזכים את מניחי התפילין במצווה ונשות הדיסקוטל מחטיאות את הרבים בעבירות על עשרת הדיברות ועוד בכותל.
מכבי צהוב
איתי וייס | 16-02-2020 19:13
רגע בנות רשי לא דוגמא בפה של אף אחד לגנאי כי קשה נשות הכותל גויות לא יהודים חפשו אחר אין לא לומדים מיפה
תגובה
יחי ההבדל הקטן | 12-02-2020 2:12
נשות הכותל לא נצמדות להלכה כי הנוסח שהן אומרות מהסידורים שלהן אסור על פי ההלכה. כל פעם שהן אומרות שמונה עשרה עם ברכות מזויפות - זה דבר שאסור משום לא תישא את שם ה' לשוא. כל פעם שהן עושות הפסק באמצע שמונה עשרה - זה דבר שאסור משום לא תישא את שם ה' לשוא. וגם כשהן אומרות נוסחים שדורשים מניין ואין להן מניין - זה דבר שאסור משום לא תישא את שם ה' לשוא. לעבור על עשרת הדיברות!!!! בכותל זה בדיוק כמו לעשות את חטא העגל בהר סיני. ואוי למדינת ישראל שמאפשרת זאת. ואני במקומך הייתי מפרסם בראש כל חוצות שאני נגד מעשי רעייתי רק שהיא כפמיניסטית מצפצפת עלי.
תגובה ל"נשוי"
יחי ההבדל הקטן | 12-02-2020 2:12
נשות הכותל לא נצמדות להלכה כי הנוסח שהן אומרות מהסידורים שלהן אסור על פי ההלכה. כל פעם שהן אומרות שמונה עשרה עם ברכות מזויפות - זה דבר שאסור משום לא תישא את שם ה' לשוא. כל פעם שהן עושות הפסק באמצע שמונה עשרה - זה דבר שאסור משום לא תישא את שם ה' לשוא. וגם כשהן אומרות נוסחים שדורשים מניין ואין להן מניין - זה דבר שאסור משום לא תישא את שם ה' לשוא. לעבור על עשרת הדיברות!!!! בכותל זה בדיוק כמו לעשות את חטא העגל בהר סיני. ואוי למדינת ישראל שמאפשרת זאת. ואני במקומך הייתי מפרסם בראש כל חוצות שאני נגד מעשי רעייתי רק שהיא כפמיניסטית מצפצפת עלי ומצפצפת על ההלכה.
תגובה
נשוי לאשת הכותל | 11-02-2020 23:05
נשאלת השאלה מי מחטיא את הרבים נשות הכותל ..שנצמדות לפסקי ההלכה .או פוסקי ההלכה הגאונים בגימטריה נבובים גאון 60 נבוב 60 . עלהם נאמר .לו חכמו ישכילו יבינו לאחריתם
3
מכתב תגובה לשר סמוטריץ
תגובה | 09-02-2020 14:24
קראתי שהארגון הפלילי נשות הכותל מנסה להקים חלילה דוכני הנחת תפילין ברכבת ישראל. ברצוני להדגיש שמדובר בארגון טרור לכל דבר, שמתנהג באופן פלילי מדי חודש בחודשו, ומתוך זלזול במסורת ישראל ומתוך עבירה על עשרת הדיברות. ואמנם שלטון החוק מפחד להתעסק איתן כי יש להן פה גדול. והדבר מראה על איפה ואיפה במערכת החוק - מצד אחד עוצרים אנשים בשביל למצוא בפינצטה איזה סיגריות או שמפניה שמישהו קיבל, ומצד שני כאן יש ארגון שעובר על החוק מדי חודש בחודשו, ואף אחד משלטון החוק לא נוקף אצבע. והואיל ומדובר בארגון פלילי אנטי חוקי, יש לך את כל הלגיטימציה לדחות את פנייתן הבלתי חוקית. ובאותו אופן, גם לאסור על כניסתן למכינות קדם צבאיות - שאמורות לחנך לנאמנות לחוק, ולא להפרות חוק חוזרות ונשנות! איפה מערכת החוק שלנו? איפה המוסר האנושי הבסיסי? איפה העיקרון של דין אחד לכולם? ואיך יכול להיות שהן מעל החוק????? סעיפים פליליים בפעילות נשות הפרובוקציה: עבירה על חוק המקומות הקדושים (6 חודשים), עלבון דת (שלוש שנות מאסר), פגיעה ברגשי דת (שנת מאסר), הפרת הוראה חוקית (שנתיים מאסר), המרדה – קריאה לציבור התומכים שלהן לעבור על החוק (5 שנות מאסר), העלבת עובד ציבור (ששה חודשי מאסר), תקיפת עובד ציבור (3 שנות מאסר), הפרעה לעובד ציבור (שנת מאסר), תקיפה שלא כדין (שנתיים מאסר), ואף תקיפה הגורמת חבלה ממשית (שלוש שנים מאסר) ולכאורה אפילו שוחד (מאסר עשר שנים) על פי תיקון 99 תשסח בחוק העונשין: כי הן מקבלות מליון שח לשנה שוחד מגורמים אנטי ציוניים על מנת להניע עובד צבור למשוא פנים או להפליה – כי זה בדיוק מה שקורה כאן: מטרת הכספים שהן מקבלות היא לאלץ את הממונה על הכותל להתנהג כלפיהן במשוא פנים, ולאפשר להן לעבור על חוקי ההלכה היהודית במקום הקדוש ביותר ביהדות, שבו על פי החוק אמורה להישמר הההלכה. וסך השנים המצטבר עד כה הוא 31 שנות מאסר בפועל - - - והואיל ומדובר בחבורת נשים שבחוקתם או בתעמולתם או בדרך אחרת הן מטיפות או מעודדות לעשות מעשה שמטרתו המפורשת או המשתמעת היא המרדה, הרי שמדובר גם בהתאגדות אסורה, שעונשם של החברים בה או התורמים לה הוא מאסר ששה חודשים, והואיל והן גם מטיפות או מעודדות, בדיבור, בכתב או בדרך אחרת, לעשות הפעולות האסורות על פי הסעיף של התאגדות אסורה, הרי דינן מאסר של עוד שלוש שנים. והואיל ומדובר גם בהתקהלות אסורה, כיוון שבעצמן הן טוענות שבעקבות מעשיהן עלולה להיגרם שפיכות דמים, כפי שאמרה מנכלית הארגון יוכי רפפורט בראיון בישראל היום הכתובת על הקיר, דם עוד יישפך בכותל. (אני לא מאמינה שזה יקרה חלילה וחס! אבל לזה הן שואפות כפי שהן עצמן אומרות!), והואיל שהן עצמן מודות שבעצם התקהלותם הן עלולות לעורר אנשים אחרים, ללא צורך וללא עילה מספקת, להפר את השלום, ולכן דינן מאסר שנה נוספת. ועוד לא דיברנו על טקסי בת מצוה שהן עורכות תוך כדי חשיפת ילדות קטנות להתנהגויות לא חוקיות – והרי קיבלנו התעללות בקטין, שדינה מאסר שבע שנים, ואם המתעלל הוא האחראי על אותו קטן, הרי הדין הוא מאסר של תשע שנים. סך הכל קיבלנו 42 וחצי שנות מאסר. יותר ממאסר עולם...
צדקת זועמת !
יעל | 14-02-2020 17:49
מרוב זעם - לוקה הכשלים לוגיים. תסבירי לי מניין את מסיקה שנשות הכותל מעוניינות שיישפך דם ? רק משום שהן גם עומדות על הפרק דעתן וממשיכות בפעולותיהן ? את ממש מסיתה נגדו, של גם לזה יש עונשים בחוק. הלוואי שימצא להן הממון לתבוע אותך. ותסבירי לי - אם הן מקבלות תרומות גדולות, איך זה מכריח את הממונה על הכותל להיענות לרצונותיהן ? הוא מקבל שוחד ??? ואין לו עמוד השדרה המוסרי להתנגד לשוחד ?
4
חבורת לוזריות.
לילך כהן | 09-02-2020 15:15
גועל נפש
יש להן מקום במתחם הבורסה
תשובה | 12-02-2020 2:14
לפי דבריך, יש להן מקום במתחם הבורסה. שם לפחות הן לא ימכרו את הנשמה שלהן.
תגובה
ישראל | 11-02-2020 23:09
חתיכות חבל על הזמן .איך גועל נפש .?גם עשירות .להצמד לרב או אליה? .אין שאלה
5
הוכחה נוספת שתפקידן רק לייצר פרובוקציות
שוב אותו השיר | 09-02-2020 15:36
אם היה לכן מפעל של דוכנים בארץ אז עוד היה אפשר להבין אבל לבוא בדווקא בגלל חבד רקכדי לסכסך בין יהודים ליהודים בארץ העיקר לתקוע אצבע בעין. וציבור שלם נופל לטימטום שלכם בשל חופש הפרט....
6
הרפורמים חלק ממזימת הרצל לחיסול היעדות ועמנו!
בן הארץ! | 09-02-2020 19:17
מהנסיונות הכושלים , של הרצל במזימתו לחיסול היהודות ומורשתו של הקדוש אברהם אבינו היתה !!! כשפנה לאפיפיור כדי לנצר את היהודים !!! וכך היה אם רעיון אוגנדה , וארגנטינה כמדינות ליהודים שלא צלחו בידו !!! וכשכשל בכך , כנראה אז הרצל אימץ את השם ציונות , כדי להוליך שולל את עמנו היהודי , דרך השימוש במילת הקודש ציון , ממנה נוצרה המילה ציונות !!! ומכאן ואחרי כל זאת , שמדינת ישראל היהודית , עדיין באמת עוד לא נולדה ולא נוסדה !!! וכך מעולם ועד היום , גם לא דנו עדיין למעשה את הרצל וחבורתו , על מעשוו הנפשעים נגד העם היהודי !!! שלדעתי , יתכן והיוו מקור השראה להיטלר והנאצים !!! וכך גם הביא וגרם , לסיכסוך רב השנים והערוך בהיסטוריה האנושית !!! אם מי שהם , בני בריתנו ההיסטוריים והאמיתיים הערבים והאיסלם , שבמשך אלפי שנים נתנו חסות ומגן לאשכנזים , מפני הפרעות הרצח והאונס , שביצעו בהם האירופיים !!! אותם אירופיים שלהבנתי הרצל וחבורתו הנפשעת , פעלו בשליחותם להרס היהדות !!! וכאן אפשר בנקודה זו , להגיד על קלנר זה , שהוא בור נבער מדעת , ששורשוו כנראה אירו-פגניים !!! כמו כוזרים רבים שגיורם נתון בספק גדול!!! ולכן גם אינם , מכירים ויודעים את דרכו ומורשתנו האמיתית מאת הקדוש אברהם ואבינו האמיתי !!! שהנחיל ליהדות והאיסלם את ערכי החיים , ודרך לחיים נכונים ומבורכים !!! וכך הוא אם רבים אחרים בדת היהודית , ובמיוחד מהציונות הדתית שלמעשה , הרצל שיטה אותם כשהשתמש בהם , כעלה התאנה שלו , תוך השימוש במילה ציונות , להטעיית עמנו !!!
גם הרצל ?
טלי | 14-02-2020 17:54
הרצל שניסה למצוא מקום כלשהו בו יהודים יוכלו להיות בטוחים וחופשיים ?!
תגובה לשושי
תגובה | 12-02-2020 2:20
היהדות מורכבת מהתורה שבכתב ומהתורה שבעל פה. בתורה שבכתב כתוב לשמוע לרבנים של כל דור ודור. התורה שבעל פה מורכבת מדברים שמשה קיבל בעל פה מהר סיני, וגם מתקנות של כל דור ודור כגון קריאת מגילה ונרות חנוכה וכו'. ואנחנו היהודים הדת שלנו מבוססת על התורה שבכתב לפי ההסברים של התורה שבעל פה. וגם קדושת הכותל כתובה בתורה שבעל פה. ואז מגיעה קבוצה שלא מאמינה לא בתורה שבכתב ולא בתורה שבעל פה! גם גם את שבת קודש יור נשות הכותל מחללת במוצהר ובמופגן ונלחמת נגדה! והן מגיעות לכותל שהן לא מאמינות בקדושה שלו בכלל - הן כותבות בפייסבוק שלהן שקדושת הכותל זו המצאה של הרבנות הראשית - והן באות לכותל רק כדי לחלל אותו! בושה וחרפה.
7
נשים מטורללות.
נחמה | 09-02-2020 20:57
נשים עלובות ומטורללות. מנסות להמציא דת חדשה ,ומשתמשות בספרי תורה שהם קודש הקודשים של הדת היהודית שלנו.אם שמתם לב אחת המופרעות בתמונה מחזיקה ספר תורה עטוף בדגל של הומואים.
תגובה לנחמה
שושי | 11-02-2020 23:17
יש תורה ויש יהדות .זה לא אותו דבר .את היהדות המציאו הרבנים לכל מי שלא יודע היהדות סילפה את התורה חד משמעית ..בתורה לדוגמא לא נאמר להדליק נרות בשישי. ובטח לא בחנוכה מי פסק ? הרב נחמה תאמיני למה שאומרים לך .תבדיקי
8
חרדלים רק לעזה
לוי | 09-02-2020 21:11
מה כבר מצפים מסמוטריץ שנופל לכל פח בדרך חרדלים מטורללים מקומם בחבל עזה- שיעברו כעת לשם ויעזבו אותנו מההבלים שלהם
מי שמדבר. רפורמית שמאלנית מטורללת, שקט!
עופי חזרה לאמריקה | 13-02-2020 1:52
עופי חזרה לאמריקה או לחברייך בעזה, שם תרגישי בבית
התורה תמיד מנצחת לא יעזור לאף אחד
ירושלים | 11-02-2020 12:06
תעשה תשובה גמורה
פגם הברית ניכר בך
ת. | 09-02-2020 23:28
.
9
הרי הם נגד הכיבוש
מוסה | 10-02-2020 0:19
אז מה הן מחפשות בכותל שנכבש ב67 ? ולמה הן צריכות ספר תורה שבו כתוב: שוכב עם זכר מות יומת ? ומחלל השבת מות יומת? ולמה ספר כשר רק כאשר נכתב בידו של גבר בלבד? מה לא טוב להן תנך מופס על נייר כרומו משובח? ותפילין מעור של בעלי חיים, אי אפשר להסתפק בפלסטיק, צבעוני במקום בצבע שחור?
הם מקיימות את הכתוב
רבינובסקי | 10-02-2020 7:45
בקשר למשכב זכר. לכן הן מעדיפות נשים...
10
ספר תורה עשוי מעור של חיה מתה וכתובים עליו דב
דני צור | 10-02-2020 12:37
איך זה קשור בדיוק לאלוהים של היהודים?
תגובה
תגובה | 12-02-2020 2:21
צא ולמד. כנס לאתר הידברות. יש שם המון חומר. בהצלחה.
11
גימיק של שבוע ונגמר
נתנאל | 10-02-2020 17:46
אין לנשות הכותל את מסירות הנפש של חבד. יעשו דוחן אחד במקום אחד פעם אחת ונגמר הסיפור. הכלבים נובחים והשיירה עוברת חבד ימשיחו להקים מלא דוחנים בכל הארץ...
הן יקימו דוכנים,
יוסי | 14-02-2020 18:00
ואתה תאכל דוחן.
אבל משלמים להן על זה
לא כזה פשוט | 12-02-2020 2:23
כל מיני רפורמים מתבוללים מארהב שלא הספיק להם השואה השקטה בארהב ומנסים בכח חלילה להביא אותה לפה, משלמים להן על כך ומה לא עושים בשביל כסף. ואגב אותם רפורמים מתבוללים גם משלמים לכל מיני ארגונים שמחלקים חנוכיות וסידורים לכל מיני כושים באפריקה ולכל מיני קוזאקים ברוסיה כדי להביא לפה בכח גויים שאחר כך חלילה יתבוללו ויגרמו לבזבוזי מליארדים על חשבוננו בגלל שאי אפשר להקים ממשלה כי הגויים הרוסים שהיגרו הנה לא מוכנים שתהיה ממשלה שקשורה לדת כי הם הרי אנטישמים.
12
מטומטמות ומביישות
רחלי | 11-02-2020 1:47
יגדלו זקן? יעשו ברית מילה ? לא. אז למה דווקא צפילין , טלית וכו? פשוט מטופשות ולא נורמליות
13
למה "סרוגים" מפרסם רפורמיות?
ליאת פרידמן | 11-02-2020 16:32
מדוע?
"נשים עם כסף"? צריך אשה שתפרנס אותך?
ומה קשור פה בכלל? | 14-02-2020 21:24
סמרטוט
תגובה
אבי כהן | 11-02-2020 22:59
יש בנות חתיכות למה לא לפרסם .אולי סוף סוף תהייה אישה עם כסף .
14
נשות הכתל
שרה . | 12-02-2020 2:23
רוצות להתקרב לאבינו שבשמים.כנראה הן קימו את כל המצוות וממש שואפות להניח תפילין בלי כיסוי ראש.בדיחה
15
תפילין
שרה | 12-02-2020 2:32
משה מסר תורה מסיני וכו וכו.אנו מתנהלים כיהודים על פי שולחן ערוך.מענין למה הן לא חובשות כיסוי ראש או שטריימל הזויות .כבר רק טלית קימו את כל המצוות .
16
חיזקו ואימצו נשים יקרות
מיי | 12-02-2020 13:41
תמשיכו באהבת התורה שלכן יקרות , חיזקו ואימצו ותמשיכו . אל דאגה עוד מעט דור הנפילים הזה מת ואנחנו כולנו נשים וגברים ניזכה באורה של תורה שמותאמת לדור ללא אפלייה של גזע ומין . התורה ניתנה לכולנו לא רק לגברים
את מדברת לעצמך שמאלנית פמינאאצית מטורללת?
יה פאתטית | 13-02-2020 1:53
?
17
ו....למה האתר הזה נותן לפסיכיות במה?
תרגיל עלאק | 13-02-2020 1:51
אף אחד לא שם עליהן חוץ מכם. ואיזה תרגיל בדיוק, זו לא הנחת תפילין מה שהן עושות אלא ליצנות , הוא לא צריך להגיב לכל פרחה.
18
בקרוב הקורונה אצלכם
יח | 13-02-2020 16:57
אין להיות גיבור על הקדוש ברוך הוא
19
את מי הם מעניינים !!!
אבי | 13-02-2020 20:50
לא עדיף לראות מילאן -יובנטוס ?! יש הרבה כתות .תתעלמו מהם חבל על הזמן שלכם
20
צריך להתעלם מארגוני הקרן החדשה להשמדת ישראל
פשוט | 13-02-2020 22:50
זרועות התמנון
21
הרב הרפורמי !!! ליאו בק
חרדה למדינה | 14-02-2020 10:17
וארגון הגג של יהודי גרמניה הצליחו בין השנים 1933-38 להוציא מתוך גרמניה הנאצית כ-60% מיהודי גרמניה ובדיעבד, להצילם. אותו רב רפורמי נשאר בגרמניה, נכלא במחנה טריזנשטאט, ניצל (כי אלוהים בו האמין העריך את פעולתו) ונפטר ב-1956. וזאת בניגוד גמור לרבנים אורתודוקסים ברחבי אירופה שנמלטו אבל השאירו את קהילותיהם מאחור, קהילות שנרצחו ונמחקו.
22
התגובות כאן איומות.
טל | 14-02-2020 17:36
יהודים מוקיעים יהודים ומקיאים על יהודים. על השם נאמר אל קנא. השאירו לו את התפקיד לשפוט ! מי ומה האדם שישפוט כך יצירי אל אחרים ? אתם לוקים בעיוורון ובשינאה, וחושבים שזו יהדות. אותי לימדו שהיהדות דת רחומה.
זה לא יהודים, האלו רומסות ומבזות את היהדות!
לאמשנה | 14-02-2020 21:26
חובה להוקיע ולהקיא אותן, שלוחות הקרן החדשה!
23
כת הזויה
Mr K | 16-02-2020 9:54
יש בישראל חוק המאפשר לוחמה נגד כתות קיצוניות עד להשמדתם המוחלטת. נשות הזבל האנושי חייבות להפסיק פעילותן החבלנית לפני ביצוע החיסול. (מדובר בחיסול הכת הקיצונית, ולא אנשיה)
24
מכבי צהוב
איתי וייס | 16-02-2020 19:09
סמורטיץ אבקש שתאמר נשות הכותל מחוץ לימין בכלל לא תפילין וכלום כי זה הרס את הימין
25
מכבי צהוב
איתי וייס | 16-02-2020 19:15
יהודים ממתי מותר לשנות הלכה בעם יהודי אף פעם רק הלכה אמיתי שיש סימוכין סתם פוליטי אסור
26
מצוות לנשים
יהודיה | 17-02-2020 19:27
קודם תקיימו את המצוות שהנשים חייבות בהן, אחכ אם אתן רוצות תקיימו גם את של הגברים..
27
נשות הכותל
דינה | 19-02-2020 13:24
השם פתר אותנו מי כול כך המון דברים אז למה ללכת נגד השם איפה זה נישמע שאישה מניחה תפילין איפה הצניעות
28
טומאת הנשים
ברק | 20-02-2020 5:00
בושה וכלימה לדת ותורת ישראל. טימאתם תכותל בנידה שלכם. ועוד מחזיקות ספרי תורה סביב ניאוף מתמיד בכותל. כת של נשים חולות וטמאות. לא אתפלא עם הכותל יפול עליכם ונשמתכם תצא מהגוף .
29
תפילין זוהי מצווה לגברים.
צבי | 21-02-2020 14:18
מיכל בתו של שאול, הייתה צדקת ממש, לא חיללה שבת, לא התחתנה עם גוי וכול,
30
יהדות שנעלמת
יואב כהן | 21-02-2020 15:58
מה שהיטלר לא הספיק לעשות החילונים עושים ליהודים החרדים
31
בהמות גויות אמריקקיות שמאלניות מרושעות
למה מקדמים אותן פה?? | 27-02-2020 1:10
.