אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אלה התיקים שהעבודה-מרצ דורשים בממשלה הבאה

מפלגת העבודה ומרצ חשפו את הדרישות שלהם לממשלה הבאה: עמיר פרץ דורש תיק חברתי-כלכלי. הורוביץ דורש את תיק החינוך ולוי-אבקסיס את תיק הבריאות

אלה התיקים שהעבודה-מרצ דורשים בממשלה הבאה

במסיבת עיתונאים שהתקיימה הבוקר (א') הכריז יו"ר העבודה-גשר-מרצ על דרישת תיקי החינוך והבריאות בממשלה הבאה.

עוד באותו נושא

עמיר פרץ: "בני גנץ תודיע שלא יהיה סיפוח ללא הסכם"


39

ח"כ עמיר פרץ, יו"ר העבודה-גשר-מרצ: "אני אשרת את עם ישראל בתיק חברתי כלכלי בכיר שאת תוכנו נבנה לקראת הקמת הממשלה החדשה. אדרוש שותפות ומעורבות במו״מ המדיני שיפתח מיד לאחר הקמת הממשלה בראשות בני גנץ.

שמח שהמפלגות נטשו את העיסוק בשאלה "רק ביבי או רק לא ביבי", ולאחר שנה מעייפת של דיון אישי ופרסונלי כולם נהיו חברתיים. אני שמח על כך שאנחנו הפכנו לספינת הדגל החברתית של ישראל, אך לאלו המאמצים היום את האג׳נדה החברתית שלנו אני מזכיר: בשביל שינוי חברתי צריך תהליך שלום, ובשביל שלום צריך צדק חברתי. אנחנו נהיה המצפן המדיני והלב החברתי של הממשלה הבאה."

ח"כ אורלי לוי אבקסיס, יו״ר גשר: ״שנים שאני נלחמת עבור האוכלוסיות החלשות, רואה וכואבת את חוסר האונים. אני מכירה היטב את הצפיפות הנוראית והמחסור במיטות, אני שומעת את הבקשות הנואשות של הצוות הרפואי שכבר לא עומד בעומס ודוחף אותם לאבד את חייהם מתוך ייאוש. הגיע הזמן שנצטרף לשולחן הממשלה, כדי שנוכל לבסס בישראל סדר עדיפויות לאומי חדש, תוך מעבר להשקעה חברתית בבריאות, ברווחה ובחינוך״.

שלושה בתי חולים

לוי אבקסיס הציגה את סדר העדיפויות הלאומי של העבודה גשר מרצ בבריאות: בניית שלשה בתי חולים אזוריים והקמת עשרה חדרי מיון קדמיים; ייבוא והטמעה של טכנולוגיות למניעת הדבקה בזיהומים; הגדלה משמעותית של מספר תקני הרופאים, הרופאים המתמחים ,האחים והאחיות; הוספת יחידות מכשור רפואי מציל חיים בכל מוסדות מערכת הבריאות; הנהגת רפורמה בתחום הקנאביס הרפואי ורישומו כתרופה מן המניין, וכמובן הגדלת תקציב סל התרופות.

ח״כ ניצן הורוביץ, יו״ר מרצ: "הקניית יידע ומקצוענות לא מספיקים, בלי חינוך לערכים אין משמעות אמיתית למילה חינוך. הגיע הזמן להחזיר את משרד החינוך לידיים ממלכתיות ואחראיות. אנחנו מתחייבים היום שהעבודה-גשר-מרצ תבקש את תיק החינוך והתרבות בממשלה הבאה. להחליף את ביבי זאת משימה אחת, אבל להוציא את רפי פרץ ממשרד החינוך ואת מירי רגב ממשרד התרבות זאת משימה חשובה לא פחות, ורק אנחנו, העבודה-גשר-מרצ יכולים לעשות זאת. רק אנחנו נוכל לתת כיוון חדש לממשלה החדשה".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
16 תגובות - 13 דיונים מיין לפי
1
פשוט לא יאמן איך שני המרוקאים האלו רצים
מנצורה | 09-02-2020 12:32
עם מרצ ומוכנים להעמיד שר חינוך מתהפך... וזאת עוד הבת של דוד לוי... הזוי והזויה... יאללה תחזרו למרוקו, שמלך מרוקו יחנך אותכם, איבדתם כיוון בלגמרי
2
את משרד התרבות צריך לסגור!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
משלם מיסים עצבני | 09-02-2020 13:57
אני לא משלם מיסים כדי שהמדינה תממן כל מיני אומנים וסרטים.
אז מה אם לא כל מיני? בית כנסת לגברים?
סימן שאלה | 09-02-2020 17:10
מה הבעיה
חבל
חבל | 09-02-2020 15:55
תממן גם תממן כל עוד אני צריך לשים כסף כדי שהבטלנים יוכלו ללמוד תורה ועוד להעז לטעון שזה בכלל לטובתי... לפחות אמנים עובדים ומתפרנסים.
3
ואם לא תקבלו
עדי | 09-02-2020 14:59
בהנחה שבני גנץ ינצח בבחירות ולא יתן לכם התיקים שבקשתם מה תעשו? איזה מין חוצפה יש לכם שכבר אתם מבקשים תיקים ולא משנה ממי מגנץ או ביבי. שני מרוקאים הזויים לגמרי.
4
מזכירים לי את שמעון פרס ב96
אבי | 09-02-2020 15:09
התחלתם לתפור חלופות ולהתבשם מהסקרים חכו ליום הבוחר תקבלו בראש
5
כמה חשוב שראש הממשלה ינצח תבחירות.
סתיו | 09-02-2020 15:16
.
בחירות הבאות יסתיים עם ניצחון בניימין נתניהו
אריאל תם | 11-02-2020 6:05
אם לשים על מוזניים הישגיו של גדול מהנהיגים בתולדות עם ישראל ביבי נתניהו מקבלים משקל הר לעומת משקל נוצה עם גנץ . הציבור שעיניו בראשו יודע להעריך היטב. לדעתי ולדעת רוב הציבור שעיניו בראשו יודע מראש בוודאות גמורה מה יקרה למדינה שחלילה משילות המדינה יעבור לידי גנץ זה אומנם תרחיש דימיוני בכל.זאת יביא לאסון לאומי . כול הישגיו של בנאמין נתניהו יטבטלו בין היתר הישגיו מדיניים כלכליים ביטחוניים אדירים בעלי משמעות הסטוריים יתבטלו התרכיש נדמיוני בלבדנניח גנץ הרכיב ממשלתו כרגע לא נכנסים לעניין איך ? לא משנה איך : ישראל יהפוך למשולש ברמודה ברשות איימו עודה פשוט עם יהודי ימצא את עצמו בדרך לאבדון השמדה עצמית טוטאלי בנצוחו של אחמד טיבי ברשות גנץ. יבוטל תוךצשבועיים חוק הלאום גנץ ופמלייתו הפוסט ציונית שמול ציקיצונית יחרבו את מדינת היהודים בדרך לאבדון לאומי. אבל זה לא יקרה כול עוד המנהיגנו המוכשר מתנת השם האהוב ליבנו בנימין נתניהו באודו חי וקיים בריא ושלם בה. בבחירות הקרובות ביבי נתניהי ימשיך לנהל את מדינת היהודים בארץ ישראל. חוק הלאום ישאר לנצח . נבביא תרחיש הבא דמיוני שבו גנץ חלילה ירכיב ממשלתו עם תומכיו משולש ברמודה בתתמיכה ובליווי איימן עודה. תרחיש שה כזה תוך חודשיים יהפוך ללא רלוונתי, כי ממשלה מסוג המובא הדמיוני יתפזר במהרה בכאוס ודאי .
6
ערכים
שרה | 09-02-2020 16:29
ערכים שמצמיחים אנארכיסטים וגולני שמאשים יהודים שחוטפים מכות ממחבלים .אוי לנו
7
תגובה
אבנר | 09-02-2020 16:56
ומה איתך אמיר?איזה תיק אתה רוצה?אתה היור אולי את תיק החוץ?תיסע למרוקו ותביא לנו מאכלים אותנתיים.קח איתך משקפת שלא יעבדו עליך וישלחו משהו אחר.
8
אמת מרצ
רן | 09-02-2020 17:20
בקושי עוברים את אחוז החסימה ורוצים 3 שרים. בדיחה. הם צנועים תדרשו יותר. גם ליאיר גולן את שר הביטחון
9
האיש הזה מצחיק
ציני ורציני | 09-02-2020 20:16
מנהל מפלגה קקיונית עם אחת שמכרה נשמתה בשביל כסא, ועוד כמה הזויים מהשמאל הקיצוני.
10
בחלומות הלילה בצאת הכוכבים יהיו תיקים למרצ
גלית | 09-02-2020 21:19
תיקים לעבודה מרצ רק בחלומות הלילה בצאת הכוכבים.
11
הלוואי. סוף סוף מישהו יתחיל לעבוד שם.
המאיר | 10-02-2020 4:20
המצב היום על הפנים. חייבים שינוי מרענן.
12
מתלבט
אברהם | 10-02-2020 19:34
אמרתי לעצמי שאצביע כחול-לבן הפעם, הסיפור של הגוש היה מוגזם בעיני, נתניהו טובע בחקירות . נמאס מהליכוד. אבל אני רואה את המצב בבתי החולים וחושב שאולי יש משהו יותר חשוב מאשר ימין ושמאל. מדובר פה בחיי אדם, ממש שוקל להצביע לאמת. אם זה יציל חיים של כמה חולים אז למה לא ?
13
זוועה
ניקיטוש | 14-02-2020 22:57
הצפיפות הבלתי נסבלת, הוילונות המוכתמים במסדרונות אשר מהווים כחוצץ בין החולים לבין העוברים והשבים... כל אלו רק עוד חלק קטן מפגיעת בפרטיות של החולים