אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ח"כ קרעי דורש למשוך את כתב האישום נגד נתניהו

חבר הכנסת שלמה קרעי פנה ליו"ר הכנסת וליועמ"ש בדרישה כי כתב האישום נגד ראש הממשלה ימשך ויוגש מחדש, כאשר המטרה היא לייצר 30 ימים נוספים לבקשת חסינות שתידון רק לאחר הבחירות

ח"כ קרעי דורש למשוך את כתב האישום נגד נתניהו
  באדיבות המצלם

חבר הכנסת שלמה קרעי פנה ליושב ראש הכנסת, יולי אדלשטיין, וליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט ודרש מהם למשוך את כתב האישום נגד ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ולהגישו מחדש לאחר שתוקן אמש ולאחר שהתברר כי הוגש ללא תעודות חיסיון, כאשר המטרה היא לספק לנתניהו 30 ימים נוספים לבקשת חסינות שתידון רק לאחר הבחירות.

קרעי טוען במכתבו כי "ראש הממשלה משך את בקשת חסינותו מחשש שהדיון בעניינו יהפוך לתעמולת בחירות. שעות ספורות לאחר מכן, הגיש היועמ"ש את כתב האישום לבית המחוזי בירושלים, יחד עם בקשה להארכת הזמן לקבלת חיסיון ב- 45 יום. בקשה זו והגשת כתב אישום ללא תעודת החיסיון ביחד, מנוגדות לחוק". עוד ציין כי "אתמול, ביקשה פרקליטות המדינה לשנות את כתב האישום עצמו".

עוד באותו נושא

הפרקליטות ביקשה חסיון על חלק מהראיות נגד נתניהו


34

"קיימת הרגשה לא נעימה בלשון המעטה בכל הנוגע לחיפזון ולהליך המזורז, עד כדי אוסף חריג של שגיאות, בתיקי ראש הממשלה. נראה כי כתב האישום הוגש לבית המשפט כ"טיוטת כתב אישום", עם שגיאות מהותיות בעובדות שעליהן מתבסס כתב האישום. כתב האישום הוגש בחיפזון כזה, כאילו עמד בצקם של פרקליטינו להחמיץ".

עוד הוסיף: "טיוטת כתב האישום כפי שהוגשה ליו"ר הכנסת ולבית המשפט בשגיאות מהותיות ביודעין או שלא ביודעין, לא יכולה להוות כתב אישום על פי דרישות חוק חסינות חברי הכנסת. כאשר מגישים כתב אישום ליו"ר הכנסת בהתאם לחוק זה, הוא צריך להיות כתב אישום שלם ולא גיבוב מקרי של טענות שאמיתותן תיבדק בהמשך הדרך".

קרעי מסיים את דבריו בדרישה מהיועמ"ש ומיו"ר הכנסת: "אבקש ממך אדוני היועץ המשפטי לממשלה, לפעול בהתאם לחוק חסינות חברי הכנסת ולהגיש כתב אישום מתוקן מחדש ליו"ר הכנסת. ממך אדוני יו"ר הכנסת אבקש, לעמוד על זכותך לקבל כתב אישום מתוקן בהתאם לחוק, ובמידה ותיענה בשלילה, לשקול אף לפנות לבירור העניין בבג"צ".

כתב הבקשה של הפרקליטה ליאת בן ארי

כזכור, לאחר הגשת כתב האישום נגד ראש הממשלה, הפרקליטות הגישה לבית המשפט המחוזי בירושלים בקשה לחסיון על חלק מהחומרים בתיקי ראש הממשלה בטענה שאלה חומרים מודיעיניים, ועל כן לא ימסרו לצוות ההגנה של נתניהו, וביקשו מבית המשפט לתת ארכה של 45 ימים להוצאת תעודת החיסיון.

לסרוגים נמסר מהפרקליטות כי: "פקודת הראיות קובעת כללים לגבי מידע שאין לגלותו, משום שהוא חסוי, כגון זהות של מקורות מודיעיניים. על מידע מסוג זה מוצאת תעודת חיסיון. הוצאת תעודות חיסיון הן עניין שגרתי בתיקים פליליים. חומר שהוצא לגביו תעודת חיסיון אינו מוגש לבית המשפט כראיה, אלא אם סבר ביהמ"ש כי הראיה עשויה להועיל להגנת הנאשם ומידת התועלת שבה להגנה עולה על העניין שיש לא לגלותה".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
13 תגובות - 9 דיונים מיין לפי
1
כתב האישום הוגש לבית המשפט
חושם בקרקס | 03-02-2020 20:56
כמה דביל אפשר להיות?
מכבי צהוב
איתי וייס | 03-02-2020 22:03
לא דיברתי על בית הדין בכלל על התקשורת שלילית בעייתית
2
איך תמיד מוצאים את הדוס הפרייאר התורן
עמיחי | 03-02-2020 21:11
למה נציגי המגזר צריכים להתלכלך בבוץ של הזנאי הזה?
הסחי והביוב מגיע ממכם
עובד | 05-02-2020 11:17
הסחי והביוב מגיע ממכם
רואים שכיפה סרוגה מטמאת את עם הקודש בשפלות
שופך בוז על נדיבים | 03-02-2020 22:30
רואים בחוש איך שכיפה סרוגה מטמאת ומטנפת את העם שאמור להיות אור לגויים בשפלות בטומאה ובסחי של שוחד מרמה והפרת אמונים בחסות מתנחלים.
3
מכבי צהוב
איתי וייס | 03-02-2020 22:02
ניצפה מוקש יש באישום נתניהו כי האהבה להאשימו גוברת יותר ויותר ואמיתות הדבר לא קיימת חבל לאולמרד לא קיימת כמעט כלל מה היה לביבי והמבין יבין
4
יופי קרעי.הלשון שלך במקום,אבל לא מספיק עמוק.
מאשר צוללות למצרים | 04-02-2020 7:28
תנסה להשתפר
כמה זבל אתה יכול להיות להגיד את הדברים
מוקי | 05-02-2020 10:04
אתה במילה אחת סירחון
5
קרעי הקורע
התמים | 04-02-2020 10:00
למה קרעי הזה מתנהג תמיד כחמור הקופץ בראש ? אם יש פגם מהותי בכתב ( ואין כזה, הכל קשקוש וספין של ביבי על שטויות ) האישום - יש להעלות את הטיעון בפני בית המשפט שיכול לבטלו. לא קרעי ולא יתר השפוטים של ביבי צריכים לעסוק בזה. עניין משפטי - נדון בבית המשפט. די כבר עם תרגילי הסחבת והפוליטיקה המגעילה .
6
כתב אישום
עדי | 04-02-2020 15:24
מי זה הקרעי הזה? איפה אתה חי , בצפון אפריקה, באוגנדה, או בסודן? שחור מטומטם אחד,
7
קרעי עושה עבודת קודש למען דמוקרטיה
מיכאל | 04-02-2020 16:55
קרעי קרא לסדר את היועמש ואת הפרקליטות, הציג את ערוותם ברבים
8
טעות בכתובת
אורן | 04-02-2020 17:47
עדיף שהחכ הנכבד ידרוש מרוהמ פעילות רצינית להפסקת הטרור שחובים הוא, משפחתו ושכניו לישובי עוטף עזה.
9
מה אתה מצפה שמנדלבליט שמשתף פעולה עם כחול לבן
מוקי | 05-02-2020 10:03
אתה רוצה שמנדלבליט המושחת שחבר לכחול לבן עם שותפו לפשע אשכנזי יעזור לך לטובת נתניהו צריך להטיס את המושחת מיכסאו