אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

חתונת המאה של 'צוות משמחים'

חברי ההנהגה הצעירה של הבית היהודי ממשיכים לשמח זוגות רבים ביום חתונתם. בימים אלו חוגגים הצעירים את החתונה מספר מאה שהם באים לשמח, ולמעלה משלושת אלפים משמחים.

חתונת המאה של 'צוות משמחים'
  משמחים בחתונה (ההנהגה הצעירה)

גם במהלך מערכת הבחירות שהסתיימה זה עתה, המשיכו חברי ההנהגה הצעירה של הבית היהודי להגיע לחתונות ולשמח חתנים וכלות, דתיים חרדים וחילוניים. בין עמידה בצומת לבין הגעה לפאנל, בין חלוקת סטיקרים ותליית שלטים נסעו הצעירים לחתונות, רקדו ושימחו.

בימים אלו חוגגים חברי ההנהגה הצעירה את החתונה המאה של הצוות. הם מתכננים אירוע מיוחד לציון הדרך המיוחדת שעברו יחד, ונזכרים בכמה סיפורים מיוחדים, כשעל תחילת הדרך פרסמנו ב'סרוגים' לפני שנה וחצי.

לכל חתונה מגיעים כשלושים צעירים ובסך הכל עד כה השתתפו בחתונות של הצוות למעלה משלושת אלפים צעירים וצעירות. "כשיצאנו לדרך לא חלמנו שנגיע למספרים האלה. לפני חודש מישהו אמר לי שאנחנו מתקרבים לחתונת המאה. ברגע הראשון אמרתי לו שהוא מגזים אבל אז ספרתי והבנתי שהו צודק" מספר אביחי גרינוולד רכז צוות משמחים.

רעיה חיראק, רכזת בצוות, פגשה באחת החתונות בחורה צעירה שהגיעה למקום כדי לבדוק את האולם לקראת החתונה שלה עצמה. אלא שאז היא ראתה את 'המשמחות' ונדלקה. היא ניגשה לרכזת וביקשה שגם לחתונה שלה הצוות יגיע. כמובן שתוך מספר ימים הבקשה נענתה וגם בחתונתה הצוות הגיע לשמח.

אבל מסתבר שיש גם תקלות. "באחת הפעמים, הגענו לחתונה עם חמישים חבר'ה אלא שההורים לא ידעו בכלל שאנחנו מגיעים ודרשו בתוקף שנעזוב. הכלה דווקא רצתה שנישאר אבל ההורים סירבו. היה ממש לא נעים אבל החבר'ה לא התווכחו ופשוט התפזרו". הצעירים למדו את הלקח מהחתונה ההיא ולכן כיום "מוודאים עם הורי הזוג שהם מעוניינים שנגיע" אומרת חיראק.

גרינוולד ממשיך לתאר: "כבר קרה פעם שהתקשרו אלי פחות משעתיים לפני החתונה וביקשו שנבוא עם 20 חבר'ה לשמח. כמובן שלא קל לארגן 'משמחים' בהתראה כ"כ קצרה אבל הצוות הצליח לארגן אנשים והמשפחה שמחה מאוד. אחר כך רבים מהם מתקשרים לפרגן ולהודות על החבר'ה המדהימים". גם כשהחתונה היא ביום שישי חברי ההנהגה הצעירה לא מוותרים ובאים לשמח.

ויש חתונות שחשוב להם במיוחד להגיע "קורה שזוג מתחתן ללא ההורים, או בנוכחות הורה אחד בלבד. אם זה בגלל שהם עלו לבד וההורים בחוץ לארץ, אם בגלל שאחד ההורים נפטר או שהיו בעיות  במשפחה. במקרה כזה אנחנו משתדלים לרקוד אפילו יותר טוב מבדרך כלל והמתנה הכי גדולה שאנחנו מקבלים זה באמת לראות את השמחה בעיניים של החתן והכלה".

הצעירים אף זוכים לקבל מפעם לפעם מכתבי תודה. באחד מהם נכתב: "…זכו הזוג לחוויה שלא תישכח כל ימיהם, לשמחה עד לב השמים. בזכות קבוצתכם המדהימה. החל משירות ותשבחות בכסא הכלה, ליווי הזוג אל מתחת לחופה הקדושה. במהלך שבע הברכות, והעולה על כולנה השמחה במעגלי הריקוד, משני עברי המחיצות. שמחה יהודית אמיתית… כל האורחים הנכבדים מן השמים ומהארץ כולם נפעמו והתרגשו לנוכח מפעלכם הכביר… עליכם ועל שכמותכם נאמר – אשריכם ישראל".

נתנאל אריאל, דובר ההנהגה הצעירה של הבית היהודי, אומר: "אנחנו גדלנו על מאמר חז"ל 'כל המשמח חתן וכלה כאילו בנה חורבה מחורבות ירושלים', המשפט הזה הוא הדגל שמנחה אותנו. הצוות המדהים הזה עוזר לחתנים וכלות לשמוח ביום חתונתם ומבחינתנו זה הדבר הכי חשוב שיש".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו