אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

גנץ: "נתניהו הולך למשפט – חייבים להתקדם"

במערכת הפוליטית הגיבו למשיכת בקשת החסינות של ראש הממשלה, שעות לפני הדיון בעניינו. גנץ: "אף אדם לא יכול לנהל מדינה ולנהל במקביל שלושה תיקים פליליים חמורים". עמיר פרץ: "מציע לנתניהו לפרוש"

גנץ: "נתניהו הולך למשפט - חייבים להתקדם"
  צילום: אלקסי רוזנפלד

במערכת הפוליטית הגיבו לדרמה סביב ההודעה על הסרת בקשת החסינות של ראש הממשלה, שהגיעה הבוקר (שלישי) שעות ספורות בלבד לפני הדיון בעניינו בוועדת הכנסת.

יו"ר כחול לבן בני גנץ, שנמצא כעת בדרכו חזרה מוושינגטון, כתב כי "נתניהו הולך למשפט- חייבים להתקדם. בפני אזרחי ישראל ניצבת בחירה ברורה: ראש ממשלה שיעבוד עבורם או ראש ממשלה שעסוק בעצמו. אף אדם לא יכול לנהל מדינה ולנהל במקביל שלושה תיקים פליליים חמורים על שוחד, מרמה והפרת אמונים".

עוד באותו נושא

דרמה פוליטית: נתניהו מושך את בקשת החסינות


11

גם מספר 2 בכחול לבן, יאיר לפיד, אמר כי "נתניהו ידע שהוא מגיש בקשה מופרכת, טוב עשה שמשך אותה. אין דבר כזה חסינות מפני שוחד, מרמה והפרת אמונים". לדבריו, "אי אפשר לנהל שלושה תיקים פליליים ובמקביל להתעסק בעסקת המאה. אם נתניהו היה פטריוט כמו שהוא טוען, הוא כבר היה עוזב את תפקידו. הוא רצה את החסינות והסיר אותה כשהבין שאנחנו מנצחים אותו במאבק הפרלמנטרי. לא עשינו את זה בשמחה. זה לא ממלא את ליבו של אף אחד באושר שנגד ראש הממשלה יוגש כתב אישום, אבל זה היה ברור שבקשת החסינות הזאת אינה תקינה".

יתר חברי הכנסת של כחול לבן הגיבו גם כן להודעה בטוויטר. "בשורה התחתונה, ממש בקרוב ראש ממשלה על ספסל הנאשמים: שוחד, מרמה והפרת אמונים" כתבה מיקי חיימוביץ'. דברים דומים אמר גבי אשכנזי, שהזכיר כי "בקרוב מאוד נתניהו יתייצב למשפט. תוכנית השלום היא תכנית היסטורית, אבל היסטוריה לא מובילים מספסל הנאשמים". ח״כ אורלי פרומן הבהירה כי ״‏כנסת ישראל היא לא עיר מקלט לנאשמים בשוחד, מרמה והפרת אמונים. ראש ממשלה הנאשם בפלילים לא יכול מבחינה מוסרית וערכית להמשיך ולכהן בתפקידו. אנחנו חייבים להתקדם!״.

עמיר פרץ: "מציע לנתניהו לפרוש"

במפלגת העבודה, היו"ר עמיר פרץ פנה לראש הממשלה: "נפל דבר היום בישראל. נתניהו החליט להסיר את בקשת החסינות, ואזרחי ישראל מבינים היום שנתניהו מחזיר אליהם את האחריות. אני מציע לנתניהו לפרוש מריצה לראשות הממשלה, כפי שהסיר את חסינותו לפני הדיון המשמעותי. הגיע הזמן שנתניהו יפנה את הזירה הפוליטית, יטפל בענייניו הפליליים וישאיר לנו לדאוג לחסינות למי שזקוקים לה באמת".

ח"כ איציק שמולי אמר כי "משהחליט נתניהו למשוך את בקשת החסינות מהכנסת על היועץ המשפטי לממשלה להעביר, כמתחייב, עוד היום את כתב האישום לבית המשפט. ישראל אכן עומדת בפני הכרעות היסטוריות חשובות, אבל כפי שהעיד נתניהו בעצמו על קודמו בתפקיד – ראש ממשלה הנאשם בפלילים נטול כל מנדט להחליט בהן עבור מדינתו ועמו. נתניהו צריך לעדכן את הסטטוס החדש שלו – מאורח בבית הלבן ליושב על ספסל הנאשמים".

גם במרצ הגיב היו"ר ניצן הורוביץ: "נתניהו נכשל בניסיונו לחמוק ממשפט צדק. ראש הממשלה אכן עושה היום היסטוריה, ואחראי לבושת המאה: רה"מ המכהן הראשון שעומד לדין בעבירות פליליות של שוחד, מרמה והפרת אמונים. על הנאשם נתניהו לפנות את הזירה הפוליטיות מיד, ללכת לעסוק בענייניו הפליליים ולאפשר לנו לדאוג לחסינותה של ישראל". תמר זנדברג הוסיפה כי "הניסיון של נתניהו להפוך את הכנסת לעיר מקלט לעבריין קרסה היום. הנאשם בשוחד צריך להתפטר ולעמוד למשפט כאזרח ולא מכסא ראש הממשלה אליו הוא נדבק".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
31 תגובות - 22 דיונים מיין לפי
1
בחירות
זלברמן | 28-01-2020 10:17
אדון מגמגם אתה לך לרעות עזים
נחש, רצוץ את ראשו.
אביגדור | 28-01-2020 12:51
גנץ, ראש הנחש, קיבלת מביבי, מתנה מלכותית, זכית לכבוד מלכים, שאין לך ולא יהיה לך, שום סיכוי להגיע לכך. ובמקום, להודות לביבי אלף אלפי תודות, על שנתן לך להנות מכבוד זה, אתה מחפש, לעקוף, להיפגש, קודם, להיפגש לבד, נואם מילים רעילות, לטוס חזרה, להוביל דיונים להסרת חסינותו?!?!?! על זה נאמר, כפוי טובה. וזה דבר, שאלוקים לא רק שלא אוהב, אלא ממש שונא ומתעב....
טמבל. אתה משווה בין משה רבינו ל...
עמיחי | 28-01-2020 10:54
משה היה מנהיג בגלל צדקותו והיותו עבד ה'. ולכן אף היותו כבד פה שזה באמת פסול לכל מנהיג אחר - ומשה עצמו טען שזה פסול- ה' בעצמו כביכול נכנס לעובי הקורה וסידר לו את העניינים דרך אהרון. אבל ברור שבלי סיוע אלוקי מגמגם פסול להנהגה. טמבל אדיוט שאין לך שום שכל וכח חשיבה עיונית. אתה רק יכול לעשות השוואות זולות שאין בהם שום הגיון לוגי רק סילוף של שכל. טפשים כמוך עדיף שלא הייתם נולדים כי אתם רק כתם על העולם.
משה כבד הלשון ורועה הצאן
כ | 28-01-2020 10:34
לא מספיק מנהיג בשבילך אני מבין?
2
הי !! הי !! אהבל גנץ.אל תתפור חליפה !! חמור 1
גנץ-שוואנץ איכסה | 28-01-2020 10:21
פוי של גנץ
מכבי צהוב
איתי וייס | 28-01-2020 15:25
רגע מתי תבינו מלא מלא מלא מלא פרשות הלוואי מישהוא יזכה לכאלה פרשות וכלום ראש ממשלה הכי טוב במדינה אמרו משיח לאיודע אבל באמת הכי מוצלח מלא בעיות וצוחק על כולם האמת קוסם חבל לא מבינים כלום בשמאל היו הולכים לאחדות כלום גוש גדול ינצח מי לא יודע
3
בוא תשמע יא אהבל
חיים | 28-01-2020 10:25
נתניהו הוא גאון לא קונבנציונלי הוא יכול לנהל גם 10 תיקים וגם מדינה. לעומתו אתה חתיכת שמ.ק לא מסוגל לנהל צבא ולהוסיל לניצחון לכן עדיף לך לסגור את הפה ולשבת בשקט
מכבי צהוב
איתי וייס | 28-01-2020 15:31
מסכים רק אל תאמרו ביבי עוד
תיקי נתניהו
האדיוט | 28-01-2020 11:09
אמר מי שאמר : ראש ממשלה עם כתב אישום לא יכול לכהן בתפקידו כי יש חשש שהחלטותיו יהיו מוטות משיקולים זרים ..... ואיך קרה שהגאון הגדול שכבר ידע דבר או שניים מכל פרשיותיו הקודמות , בראון חברון , פרשת עמדי , פרשת מתנות בית ראש הממשלה , פרשת ביבי טורס , ופרשת המעונות . לא רק שלא הצליח להמנע מכתב אישום כעת , אלא גם לא ראה לא ידע ולא שמע ... בשעה שכל הכוורת של משרדו עסקה במכרזים תפורים ושוחד בפרשת הצוללות ..... במקום 3 קופים קבלנו ראש ממשלה אחד ..... גאון הוא לא
4
מימד חמישי
ציפי | 28-01-2020 10:55
בגץ תפר תיק שוחד כנגד סיקור אוהד המצאה של בגץ בחיזוק התקשורת ופלטפורמה טובה לגנץ ולשתופיו !
מה זה השטויות האלה
האדיוט | 28-01-2020 14:39
תגידי , את בסדר ? מדינה עם מערכת בריאות קורסת , תחבורה ציבורית עלובה , חקלאות לא קיימת , מערכת חינוך בצניחה חופשית , ושלטון החוק שמותקף מבוקר עד ערב .... ואת חושבת שזה ראש ממשלה שאכפת לו ממך ? זה 10 שנות הצלחה ? אז מה זה כשלון ...... יאללה , שילך הביתה למשפט , לכלא , למי אכפת .... רק שילך
5
חייבים להתקדם בפרשת המימד החמישי פרשת הרפז
זהותניק | 28-01-2020 11:17
אשכנזי.לפיד מילצן.חייבים לחקור את כל השחיתויות האלה
6
רק ביבי
דוד | 28-01-2020 11:58
עכשיו ברור לי מי אתם בבחירות האחרונות הייתי כחול לבן אבל עכשיו אני חוזר הבייתה ביבי ורק ביבי
כל הכבוד
ציונה | 28-01-2020 18:02
כל תומכי ימין שהאמינו שכחול לבן ימנית מגלים כעת שזאת רשימה שמיתחזה לימנית ומשתפת פעולה עם השמאל וכל מטרתה להפיל את נתניהו ואת הימין.
רק לא ביבי
זה מה שהעם אמר | 28-01-2020 14:40
לפחות 75% לא הצביעו לו ....
7
גנץ טירון פוליטח
רם | 28-01-2020 12:08
גנץ יקירי אתה עדיין טירון פוליטי עד שתגיע לרמה של נתניהו אתה צריך לאכול הרבה חרה ובמדינה כמו שלנו צריכים אנשים עם בצים לא אחד שמגמגם ולא החלטי ומה שצריך לעשות ביום יכול לחכות חודשיים תשב בצד תלמד ואל תעשה לנו נזקים ובושות
8
בפי השמאל כל תיק הוא "תיק חמור"
בצלאל | 28-01-2020 12:14
דמגוגים חדלי אישים
9
אני עוברת מימינה לליכוד
נגמר | 28-01-2020 12:20
רק נתניהו.
10
המימד החמישי
אשקלון | 28-01-2020 12:27
מר גנץ אתה צריך לעמוד למשפט על הונאה במימד החמישי,אתה לא תברח מז אתה תכנס לכלא עוד לפני נתניהו אתה לא תוכל להתחמק
11
מ"ה
אזרייה | 28-01-2020 13:30
הענס לעפפיס זובבבבברג יא עז פרו מן ושות' נוספים הסס יותר מדיי שנים משוחדים מפרים אמונים ומרמים את האזרחים את המדינה ואת עצמם ; - ממשיכים לפלוט הזייות ברצף ! שאפילו הגרבצ שרובו רקוב / משלהם , - יעשה חסד אדיר גם עם עצמו גם איתנו וגם עם המדינה , - שסוף סוף יתחיל להצדיק את שכרו - שישים קץ ! לסאגה הבירייונית העבריינית והפושעת !
12
בלגנץ הוא שצריך לעמוד למשפט
שםלי | 28-01-2020 13:40
בלגנץ אדם שאינו ראוי. הוא לא היה ראוי להיות רמטכ”ל ואינו ראוי להיות מועמד לראשות ממשלה ולא רק שאינו ראוי להיות ראש ממשלה בפועל. הדבר היחיד שהוא ראוי לו הוא כתב אישום. בלגנץ הוא שצריך להיות נאשם. ממצאי מבקר המדינה: בשנת 2016 חברת המימד החמישי בניהולו של בנימין גנץ הציעה למשטרה לרכוש מערכת שפיתחה תוך הצגת עובדות לא נכונות על מוצר שלמעשה לא קיים. היה צורך לבצע בדיקת יכולות המערכת לכך צריך אישור ועדת פטור במשרד האוצר לפי תקנה 11 לתקנות חובת מכרזים. לוועדת המכרזים שדנה בעניין הפטור הוצגו נתונים בעקבותם אישרה הוועדה את הפטור ממכרז. לוועדת המכרזים הוצגה חוות דעת של מנהל הטכנולוגיות של המשטרה שכללה פרטים כוזבים אודות החברה., על-פי חוות הדעת שהוגשה לוועדת המכרזים ב-2016, החברה הייתה קיימת ארבע שנים, אף שהיא התאגדה רק בשנת 2014 ונאמר שלחברה חמישה לקוחות שהם גופים ביטחוניים וקיים אצלה זה שנה וחצי מוצר מדף - מבדיקת המבקר עלה כי מדובר בפרטים כוזבים, לחברה לא היה מוצר מדף ולא היה לה שום לקוח שהינו ארגון ביטחוני. בעקבות הצגת נתונים כוזבת מצד החברה, המשטרה הסכימה ללא מכרז ושילמה מקדמה של 4 ארבעה מליון שקל ואף התכוונה להתחייב מראש במקרה של הצלחה על רכישה בסכום של 50 מליון שקל גם כן ללא מכרז. כאן התנגדה ועדה המכרזים. המשטרה התכוונה להרחיב את ההתקשרות אך באוצר סיכלו זאת. בניגוד לחוק מבקר המדינה לא הפנה את ממצאיו המחשידים בפלילים ליועץ המשפטי לממשלה. לכן ליכוד ועמותת לביא דרשו מהיועץ המשפטי לממשלה לחקור את גנץ את נסיון לקחת במרמה 50 מליון שקל. מאחר שהלה לא החל לחקור, עתרה לביא לבגץ. הפרקליטות הודיעה שקבלה ממבקר המדינה חומרים בעלי היבטים פליליים ושבודקים. חברת המימד החמישי בראשותו של גנץ גרמה למשטרה הפסד של 4 ארבעה מליון שקל שיכל לגדול לעוד 50 חמישים מליון אילולי נסגרה החברה.
13
תחינה
סתםאחד | 28-01-2020 13:59
אנא, עם ישראל, אל תתנו לשלטון הבלהות והשמד של השמאל לחזור.
14
מכבי צהוב
איתי וייס | 28-01-2020 15:19
באמת מפחד אישום אשרי היודע הבוחרים יעזבו הכרישים יבלעו שטויות אשמיע באמת אין עליכם ניצחתם הבוחרים בחרו באמת רשעים
15
מכבי צהוב
איתי וייס | 28-01-2020 15:30
בסדר אבל הגידו ביבי יכול להתמוד או לא הוא באמת אשם אסור להתמודד פוליט י איו אמיתיים כן או לא
16
רשימת כן ולא ממשיכה לחפש איך להמלט מבחירת העם
ציונה | 28-01-2020 15:39
מפלגת כן ולא(בעד תכנית טראמפ בקריצה לבוחרי הימין וײבתאום עם הפלשתינאיםײ בקריצה לשמאל ולמשותפת) ממשיכה במצע היחידי שברשותה: אנטי ביבי ומנסה בכל דרך למנוע טרם הבחירות התמודדות הליכוד בראשות בנימין נתניהו. ביבי יכול לתפקד פי עשרת מונים יותר מגנץ בכל מצב שהו וכבר הוכיח זאת אין ספור פעמים.
17
להיכן להתקדם? הרי גם בביה"ס כולך שליליים
בני בני | 28-01-2020 16:16
צריך יכולת להתקדם באבא בני בני יש זרם כלום לא סטאטי ואתה מה? כלומניק לצערינו אינך ולא תהיה בגובה הסוליה של נתניהו כי ביבי אף פעם לא הרשה לעצמו להיכשל! ואצלך אדוני הכשלון מושרש עד כי נחזה בתווי פניך
18
גנץ
קופרין | 28-01-2020 17:16
נו למה גנץ לא רוצה שיספרו מה עם העמותה שלו וכסף של אולגרך רוסי שמקורב לקרמלין ומכרז שלא היה קיים?
19
גנץ
חגית | 29-01-2020 4:44
גנץ יש לי רעיון תבקש מאחמד טיבי להיות ראש ממשלה הרי זה יהיה הדבר הכי נכון בשבלכם
20
המימד ה5 = סרק סרק ולא חוקרים
א. | 29-01-2020 14:32
למה לא חוקרים מופנה לבגנץ
21
כל עך פתאטי להצטלם אחרי דגל אמריקאי וישראלי
מירחם | 29-01-2020 17:53
כאילו הוא נמצא בחדר הסגלגל. מגוחך ונראה מלאכותי כמו הריצה שלו בבוקר בדיוק והמקרה ראתה אותו דנה ויס כמו את מנדבליט. והם חושבים שהצופים טיפשים.
22
ביבי
אילן | 30-01-2020 8:16
גנץ שמענו את המשפט הזה כבר מאות פעמיים תנסה משהו חדש יותר עם סליינג