אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

היועמ"ש: יש לאפשר לח"כ היבא יזבק לרוץ לכנסת

היועץ המשפטי לממשלה הודיע לועדת הבחירות המרכזית כי לפי דעתו יש לאפשר לח"כ היבא יזבק לרוץ לכנסת ה-23, למרות אמירותיה השנויות במחלוקת כיוון שאין בראיות נגדה "מסה ראייתית קריטית" לפסילה

היועמ"ש: יש לאפשר לח"כ היבא יזבק לרוץ לכנסת
  Hadas Parush/Flash90

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, הודיע הערב (שני) לוועדת הבחירות כי עמדתו היא שיש לאפשר לחברת הכנסת היבא יזבק לרוץ לכנסת בבחירות הקרובות.

בהודעתו כתב היועץ: "לאחר בחינת הדברים בכובד ראש, היועץ המשפטי לממשלה סבור כי הגם שחלק מן התבטאויות של העותרת, כפי שפורטו בבקשות, מקרבות אותה קרבה של ממש לרף הפסילה, הרי שלנוכח הצהרותיה והבהרותיה בפני ועדת הבחירות, אין מדובר בתשתית אשר מצדיקה את פסילתה, בהתאם לאמות המידה הנוקשות שנקבעו בהלכה הפסוקה".

עוד באותו נושא

עוצמה יהודית: "דין אחד ליהודים ודין אחר לערבים"


35

"זאת בפרט, לאחר שהמשיבה הבהירה בתצהיר שהגישה לוועדת הבחירות כי היא מתנגדת לאלימות, ואף הבהירה בהמשך באופן מפורש כי היא לא קראה ולא התכוונה לפגיעה באזרחים או בחיילי צה"ל. כל זאת, בשים לב לכמות המועטה של הראיות המהותיות, פרישתן בזמן, היעדר ביסוס בדבר פעילות חוזרת ונשנית, ובפרט כאמור –הבהרות והצהרות מפורשות של המשיבה, המגובות בתצהירים אישיים, לצד החרטה שהביעה על חלק מן ההתבטאויות החמורות, וההסברים שנתנה ביחס לאחרות".

"נוכח הסברים אלו, אף שעלול להיוותר ספק באשר לכוונותיה של המבקשת, ודאי מלכתחילה,הרי שבהתאם לפסיקת בית המשפט העליון, ספק כזה פועל לטובת המועמד ולא ניתן לפוסלה". היועץ הוסיף כי לדעתו "במקרה דנן לא הצטברה "מסה ראייתית קריטית" של ראיות חד משמעיות, ברורות ומשכנעות, הנדרשות לפי פסיקת בית המשפט העליון לשם פסילתה מלהתמודד בבחירות לכנסת".

"הראיות שהובאו במסגרת בקשות הפסילה הן בחלקן משמעותיות ומטרידות ביותר, וחלק מהפרסומים וההתבטאויות של המשיבה הם קשים ביותר ומעוררי שאט נפש. לעמדת היועץ המשפטי לממשלה, הפרסומים והתבטאויות המשיבה שהובאו במסגרת הבקשות דנן קרובות קרבה ממשית אל הקו האסור, שהחוצה אותו מנוע מלהתמודד בבחירות לכנסת. עם זאת, הבקשות דנן – בשים לב להסברי המשיבה בתצהיריה שהוגשו לוועדת הבחירות, כפי שיפורטו להלן – אינן מבססות תשתית ראייתית משכנעת, ברורה וחד-משמעית, העולה כדי "מסה ראייתית קריטית" שבהתאם לפסיקתו העקבית של בית המשפט העליון ואמות המידה הנוקשות שהותוו במסגרתה, מאפשרת פסילת מועמד בבחירות לכנסת".

"דם אזרחי ישראל וחיילי צה"ל עומד למרמס"

מארגון בצלמו שמייצג את משפחות הנרצחים על ידי המחבל סמיר קונטאר בפיגוע בנהריה נמסר: "היום היועמ"ש קבע שדם אזרחי ישראל וחיילי צה"ל עומד למרמס. מדובר בתקיעת סכין בלב המשפחות השכולות ובלב חיילי צה"ל שהיבא התירה את דמם. בעוד את מיכאל בן ארי הוא פסל על דברים פחותים בהרבה. כאן הוא חיפש כל דרך להכשיר. חוץ מלהצביע בל"ד הוא עשה הכל בעד היבא שתיכנס לכנסת. מדובר באיפה ואיפה וריסוק שארית האמון שעוד נותר במערכת".

עוד באותו נושא

היבא יזבק ליועמ"ש: עומדת מאחורי דברי

כזכור, בתגובתה לבקשת היועץ, הודיעה יזבק כי היא אינה חוזרת בה מדבריה, אך טוענת כי אין בקריאתה לסיום ה'כיבוש' ביו"ש מוטיב של אלימות נגד כל אדם שהוא, בין אם במדים ובין אם לא.

יזבק כתבה: "אני עומדת מאחורי שני המשפטים שאמרתי, אכן האמירה שעמים רשאים לפעול למען שחרורם, מבטאת עמדה אוניברסאלית בהתאם למשפט הבינלאומי כי כל עם זכאי להגדרה עצמית. אך אין בעמדה אוניברסאלית שביטאתי קריאה או תמיכה כלשהי לשימוש באלימות".

עוד הוסיפה: "אכן אני עומדת מאחורי דבריי שהמשך הכיבוש אינו לגיטימי. ואכן אני רציתי במשפט הזה להחזיר את המראיינים לנושא הכיבוש. ואכן רציתי להשתמש במכוון במילים 'המשך הכיבוש' כדי להזכיר כי זוהי הבעיה המרכזית שהשיח הציבורי הישראלי מתעלם ממנה. אך אין בשני המשפטים שלי הנ"ל תמיכה או קריאה בשימוש באלימות לא נגד חיילים ולא נגד אזרחים".

"אני חוזרת ומדגישה שאני לא קראתי בראיון (וגם לא התכוונתי) לשימוש באלימות מכל סוג נגד אף אדם בין אם הוא במדים או לא במדים, אזרח, תושב או חסר מעמד".

דבריה של יזבק נמסרו הבוקר לאחר שאתמול בערב הודיע היועץ על דרישתו לקבל הסברים לדבריה של יזבק, והזכיר אמירה מסוף הריאיון הטלוויזיוני שנערך בערוץ 13 בו נאמרו הדברים הבאים:

מראיין: "האם זה חלק מהתנגדות סבירה מבחינתך, ולגיטימית לכיבוש, לפגוע בחיילים או לפגוע ברמטכ"ל".

ח"כ יזבק: "החוק הבינלאומי בעצמו מאפשר לעמים שהם תחת כיבוש לפעול למען שחרורם".

מראיינת: "כלומר, את תופסת כלגיטימי פגיעה בחיילים?".

ח"כ יזבק: "מה שלא לגיטימי זה המשך הכיבוש".

עוד באותו נושא

עוצמה יהודית: "דין אחד ליהודים ודין אחר לערבים"


35

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
32 תגובות - 24 דיונים מיין לפי
1
מנדלבליט הוא הסטן בהתגלמותו
גלגל | 27-01-2020 18:15
מרזל גופשטיין ובן ארי פסולים, אבל הזאתי כשרה! יש להדיח את מנדלבליט וכל הכנופיות שלו מיד ולדון אותו על בגידה... וגם להזמין את הרבנים לשימוע על השתתפותם עם ממשלת זדון.
המקובלים: 'המן-דלבליט הוא מקליפת עמלק ישמעאל'
המנ-דלבליט שטן | 28-01-2020 10:18
המקובלים: 'המן-דלבליט הוא מקליפת עמלק ישמעאל'. המקובלים: 'המן-דלבליט הוא מקליפת עמלק ישמעאל'. המקובלים: 'המן-דלבליט הוא מקליפת עמלק ישמעאל'
2
מנדלבליט טוב לערבים
אחמד ט. | 27-01-2020 18:21
.
3
מנדלבליט
משה העירקי | 27-01-2020 18:21
ירד מהפסים לגמרי דעתו השתבשה לאור הפגנות השמאל במשך שנים מתחת לחלון ביתו.מופרע תכנס את החברים החדשים מה0מול הבזוי שישלימו לך מניין .
4
היועמ"ש פשוט עובד אצל אנשי בל"ד
רק עוצמה יהודית! | 27-01-2020 18:22
למי שעוד היה זקוק להוכחה לכך. התשובה שלנו חייבת להיות מבול של פתקי 'נץ' בקלפי! חייבים להכניס להם עוצמה יהודית לכנסת!
5
איך לא מפטרים את
אפי | 27-01-2020 18:29
המטורלל הזה כבר ממש נהיה הכל ברמת ההזיה עם כל ההחלטות המטורפות האלה וכאילו שמעשהו חשב שהמטורלל הזה יפסול את הרשעה המסיתה הזאת למזלה היא מבלד שמוגנים על ידי היצור הכי הזוי במדינה ביום משל היו לצמח מוגן אי אפשר להמשיך כך יותר חייבים להפגין עד שיפוטר אשכרה הוא נגד היהודים ובעד הערבים
הרייך של אהרון ברק !!!
יוסי | 27-01-2020 19:19
הרייך של אהרון ברק !!!
6
בושה
שמעון | 27-01-2020 18:30
אדוני היועץ המשפטי . אתה .דפוק אין מילה טובה ונכונה יותר
7
ההחלטה נכונה בהתבסס על העובדות ולא על צעקות
א | 27-01-2020 18:37
קראתי את בקשות הפסילה ואת התגובה של חכ יזבק. חכ יזבק הבהירה היטב: היא מתנגדת לאלימות והיא מתנגדת לפגיעה בכל אדם באשר הוא. חלק מדבריה הוצאו מהקשרם, וחלקם נוסחו בצורה לא זהירה ולא מקובלת (כך, למשל, היא שיתפה פוסט שקרא לקונטאר שהיד - אבל לא הביעה תמיכה במעשיו, אלא התנגדות להפעלת סיכול ממוקד נגדו; היא שיתפה פוסט שמתנגח בשמרנים ערבים, המתנגדים לנשים בחיים הציבוריים, והמזכיר להם את תפקידן של נשים במאבק הלאומי הפלסטיני, כולל הטרוריסטית (המתועבת) דלאל מוגרבי - והפוסט אכן נוסח באופן בעייתי (חכ יזבק הביעה צער על צורת ניסוחו), אבל קהל היעד שלו הבין היטב שהוא לא מדבר על תמיכה בטרור, אלא על מעורבות של נשים בחיים הציבוריים - וניתן להשוותו לאנשים בציבור היהודי שזוכרים ומשבחים את דוד רזיאל ואת מאיר הר-ציון, בלי להתייחס לכל מעשיהם החמורים; ויתר ההתבטאויות עוד פחות חמורות ועוסקות בשביתת רעב, מעצרים מינהליים וכיוצא בזה (כך למשל, מי שמסר מידע על הרמטכל היה פשוט צעיר תמים שנפל למלכודת של חיזבאללה ושבית המשפט המחוזי קבע שהוא עשה כל שביכולתו כדי להשתחרר מהסוכנים של חיזבאללה, וממילא לא גרם נזק אמיתי, הביע חרטה ושוקם, ולכן שוחרר שחרור מוקדם)). אבל אי אפשר להפוך את חכ יזבק למה שהיא לא: היא לא תומכת בטרור, ולא תומכת באלימות. כל מי שמכיר אותה העיד על כך, והיא עצמה סיפקה הסברים לכל דבריה. חכ יזבק הבהירה, בלי אבל ובלי אולי, שהיא מתנגדת לאלימות בכל תוקף, ונתנה הסברים מפורטים לאמירותיה. זה ההבדל הגדול בינה לבין נציגי עוצמה יהודית שנפסלו (בן ארי, מרזל וגופשטיין): נציגי עוצמה יהודית התפתלו וניסו להסביר שהאמירות הגזעניות הקשות שלהם לא התייחסו לכל הערבים, אלא רק לאויבים (ואיכשהו נמנעו מלענות לשאלה, המתבקשת, כמה מערביי ישראל לדעתם הם אויבים וכמה מהם נאמנים; בדבריהם נמצאו טענות שלפחות 99% מערביי ישראל הם אויבים, ולכל היותר 1% הם נאמנים). המסקנה הבלתי נמנעת היא שבן ארי, מרזל וגופשטיין הפיצו אמירות גזעניות קשות ביותר נגד רוב-רובם של אזרחי ישראל הערבים (אם לא כולם). על כך הם נפסלו. חכ יזבק, לעומתם, הבהירה היטב, בלי התפתלויות ובלי התחמקויות, שהיא מתנגדת לאלימות, נקודה. לא ניתן לפסול את מי שהבהירה היטב שהיא מתנגדת בכל תוקף לכל אלימות.
עובדות ולא צעקות? אתה מטומטם גמור: העובדות הן
אוראור | 14-01-2021 19:41
שהמכשפה הזאת יימח שמה אמן תומכת טרור - ומודה בזה - ופירסמה פוסט שתומך בחרא הזה - יימח שמו - ואתה מזבל לנו במוח - עם פיכסלוסופיה זולה - ועם זילזול באינטליגנציה! לך תתאסלם ותהיה שהיד - לא תחסר לנו - יא חמאר - מטומטם!!!!!!
א זה קיצור של אידיוט? אופס: שאלה
אוראור | 13-10-2020 17:39
רטורית - והמבין יבין! תעשה טובה!
פחחחח גם מרזל, בן אריה וגופשטיין הבהירו היטב
אמיר | 27-01-2020 19:57
שהם מתנגדים לאלימות. אבל להם זה לא עזר. ותראה איזה קטע, מנדלבליט לא טרח לבקש מהם הבהרות בכלל. כמה כיף שאפשר להגיד על מי שמרגיז אותך שיש נגדו מסה קריטית ומי שלא לא.
8
בדיוק בגלל זה חייבים להצביע לעוצמה יהודית
טל | 27-01-2020 18:38
מערכת משפט שלפיה היבא יזבק יכולה להתמודד בבחירות ובן ארי, מרזל וגופשטיין פסולים מלרוץ - זו מערכת משפט שזקוקה לטיפול שורש יסודי ודחוף. ואת טיפול השורש הזה רק איתמר בן גביר יוכל לעשות אם ייבחר. איילת שקד, עם כל הכבוד, אמנם מינתה כמה שופטים עם אג'נדה קצת יותר חיובית אבל את טיפול השורש הדרוש שם היא ממש לא עשתה והנה בדיוק ההוכחה !!! לכן חייבים להצביע 'נץ' ולהכניס את בן גביר לכנסת !!!
נכון מאוד
דוד | 28-01-2020 1:03
נכון
9
מר-דביל
yosi | 27-01-2020 19:18
אחד ששם סמרטוט על הראש כמו הכופר ישעיהו ליבוביץ, מגדל שערות על הפנים כמו רוצח ההמונים ערפאת , נראה כמו קריקטורה אנטישמית מימי הביניים , מה אפשר לצפות ממנו???
10
גם לכהנא התירו לרוץ ודחו את הערעור של הימין
יעקבp | 27-01-2020 19:39
רק אותו צריך להאשים. הוא נתן לגיטימציה לקיצוניות ובזה פתח פתח לכל הקיציונים משני המתרסים. היום זה קם עלינו
אתה עשיו ולא יעקב - והמבין יבין!
אוראור | 16-09-2020 16:25
תעשה טובה!!!!!!!!!
11
פשוט לא להאמין את ההיתפתלויות המשפטיות כשרוצים
דודי | 27-01-2020 19:41
עד כמה אפשר לרדת נמוך אני מכבד את היועץ אבל הוא נותן הרגשה חזקה שהוא תפס צד
12
מנ דביל יט
סמי | 27-01-2020 19:42
שוה רשע וגס רוח וחצוף.
13
מה ההבדל בינה לבין בן גביר?
משפט צדק | 27-01-2020 19:54
אם לתומך בברוך גולדשטיין מותר לרוץ אז גם ליזבק. לזכותה יאמר שבניגוד לבן גביר היא מצליחה לשמור על משקל תקין ולא מגדלת כרס.
כשירצחו את משפחתך - והיא תתמוך ברוצח
אוראור | 08-11-2020 18:00
אז מעניין אם לא תשנה את דעתך - והמבין יבין!
14
מנדבליט
דוב | 27-01-2020 20:27
מנדבליט תופר לעצמו חליפה לבית המשפט העליון.שם הוא זקוק לשמאלנים,שאותם הוא מנשק היום.אם הייתי במקומך הייתי זורק את הכיפה השחורה.היא ממש מביישת.
15
מנדבליט קורץ לתפקיד הבא
אליעזר | 27-01-2020 21:52
שופט בית המשפט עליון עם כל הטבות בצידה. במילה אחת - מושחת
16
האם מנדלבליט כזה שונא ישראל או שהוא שיכור כח?
איתן | 27-01-2020 22:54
אמרת מנדלבליט = אמרת איפה ואיפה... יגיל הנקין העמיד את דברי מנדלבליט ביחס לבן ארי וביחס ליזבק ונתן להתרשם
17
אני לא בטוח שהוא יהודי
אופיר | 27-01-2020 23:37
תתבייש לך שאתה נותן לרוע כח. שידוע שערבים מבינים רק כח ואז הם מעריכים יותר. בושה למדינה שאתה היועץ
18
אם היא היית מהימין היה תומך בפסילת
למוקי | 28-01-2020 8:23
מנדלזבלית כמה זבל אתה יכול להיות אם היה משהו מהימין היית שמח לפסול נקווה שיפרסמו את ההקלטות שירו כמה אתה מושחת
19
החלטת מנדלבליט
שאול סלע | 28-01-2020 10:11
כמה עזות מצח כמה אפשר איך מקבלים החלטה לא שעוונית חכ יהודים פסולים בחסות בית המישפט בושה איך אפשר להחזיר בצורה כזו את האימון לפנות לבגץ
20
מנדבליט
ט | 29-01-2020 5:27
מנדבליט אתה חלאה בן אבלה כלב באותו יושר שאתה נוהג כך בעזרת השם יהי לך בריאות אדיוט חלאה
21
טמטום מערכתי
אבו נאצר | 29-01-2020 9:43
למה הימין לא מגיש בגץ נגד כניסת תומכת טרור לכנסת? מנדלבליט הלא יוצלח, לא מבין את מה שמבינים דוברי ערבית ואף לא מבקש יעוץ בהבנת הדברים בטרם יפסוק. יש מנטליות ותפישה ערבית בסיסית שרוב הישראלים היהודים לא מבינים.
22
י
י | 29-01-2020 16:38
חייבים להעיף את הפלסטינית הפמניסטית הזאת וגם את אביחי מנדלבליט הכלב המת הזה
23
לשני המטומטמים שבעד יזבק: היא בעד ברברי ששחט
אוראור | 29-01-2020 20:20
למוות פעוטה אומללה וחפה מפשע - אז מה אתם מצדיקים אותה - אה?אולי תתמכו גם בהיטלר - אה? מה ההבדל בינו לבין קונטאר - אה? תתביישו לכם: צבועים , בוגדנים ורעים - מאחלת לכם שאיזה מחבל יפגע במשפחותיכם המזדיינות - ואז כבר נראה מה תכתבו - טוב? זבלים! אה - ושתדעו: היה לכם יותר מזל אילו הייתם ערבים - כי לערבים הייתי עוד עונה בסבלנות - כי הם אויבים ותו לא -אבל אתם גם אויבים וגם בוגדים שזה הכי גרוע - והמבין יבין! תתביישו ל כ ם |!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
24
מאחלת לשני הסתומים הנאצים שהגיבו פה בעד
אוראור | 30-06-2020 12:23
יזבק שירצחו את הנשים והילדים שלהם - ואז כבר נראה מה המטומטמים האלו יכתבו ויחשבו - והמבין יבין! זבלים!