אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

גנץ נפגש עם טראמפ: "אתה ידיד אמת של ישראל, תודה"

לאחר שנפגש עם רה"מ נתניהו, הנשיא טראמפ נפגש עם בני גנץ בפעם הראשונה - והציג בפניו את פרטי "עסקת המאה". בתום הפגישה גנץ ימריא חזרה לארץ לקראת דיוני הכנסת מחר בחסינות נתניהו

גנץ נפגש עם טראמפ: "אתה ידיד אמת של ישראל, תודה"
  (צילום: אלעד מלכה)

לאחר שנפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, נשיא ארה"ב דונלד טראמפ נפגש כעת (שני) עם יו"ר כחול לבן בני גנץ, וצפוי להציג בפניו את פירוט המתווה של "עסקת המאה".

בתום הפגישה גנץ הודה לטראמפ וכתב בטוויטר: "הנשיא טראמפ, אתה ידיד אמת של מדינת ישראל והעם היהודי. תודה רבה מעומק הלב על קבלת הפנים החמה". בהמשך הערב גנץ ימריא חזרה לישראל כדי להשתתף מחר בדיון הכנסת על הקמת הוועדה שתדון בבקשת החסינות של ראש הממשלה בנימין נתניהו.

גנץ אמש בנתב"ג (צילום: אלעד מלכה)

כאמור, מוקדם יותר הערב טראמפ נפגש גם עם ראש הממשלה, שאמר בפתח הפגישה כי "יש כאן הזדמנות ונראה מה יקרה, אני מצפה לעשות היסטוריה". טראמפ מצידו הוסיף כי "זו הזדמנות לשלום, אני חושב שיש סיכוי". לדבריו, "התוכנית חשובה לשלום במזרח התיכון. לכל מקום אליו הלכתי שמעתי שישראל והפלסטינים צריכים לעשות שלום, לפני שיהיה שלום כולל במזרח התיכון. אני חושב שאנו מאוד קרובים לזה. רוב האומות הערביות הסכימו איתנו והן אוהבות את תוכנית השלום".

(צילום: אלעד מלכה)

בתשובה לשאלה האם הוא יאפשר צעדים חד צדדיים לישראל? השיב הנשיא: "ובכן, יש סיבה שנתניהו פה". עוד נשאל טראמפ על הגעתו של יו"ר כחול לבני גנץ: "הם שני מתמודדים טובים, איזו מן מערכת מזורה יש לכם, אנחנו מחכים ומחכים ומחכים וזה כבר בסיבוב השלישי"

כזכור, גנץ החליט לנסוע לוושינגטון רק לפני יומיים, זאת לאחר שתיאם את פגישתו עם טראמפ ודרש להיפגש עם הנשיא בנפרד מראש הממשלה נתניהו. "ארה"ב היא ידידת אמת של ישראל ואזרחיה, הברית ארוכת השנים בנויה על ערכים זהים ועל אינטרסים מושתפים. טראמפ הוא ידיד אמת של מדינת ישראל ויהודי ארה"ב. כהונתו של הנשיא טראמפ הפכה את הברית בנינו לעמוקה, חזקה ועוצמתית יותר מאי פעם" אמר גנץ. לדבריו, "בחודשים האחרונים ניהלתי עם אנשי הנשיא הקרובים ביותר, עם בכירי הבית הלבן ועם ידידי השגריר דיוויד פרידמן שורת מפגשים ושיחות הנוגעים לתוכנית המאה".

"אני יכול לומר כי תכנית המאה תירשם בדברי הימים כאבן דרך משמעותית המגדירה את הדרך בה יכולים הצדדים השונים בסכסווך לצעוד להסכם אזורי והיסטורי. המתווה לו היה שותף גם נתניהו עוד עתיד לחולל בקרבנו מחלוקות פנימיות גדולות וכואבות" טען, אך הרגיע: "אני מתחייב לצמצם למינימום את המחלוקת אך לפעול בכדי שהמתווה יהיה בסיס להתקדמות לעבר הסדר מוסכם מול הפלסטינים ומול מדינות האזור, תוך המשך והעמקת השותפות האסטרטגית עם ירדן, מצרים ומדינות נוספות באזור. אנו נמצאים בשעה גורלית לקביעת דמותה וגבולותיה הביטחוניים והמדיניים של מדינת ישראל, לצד מאבק על דמותה הדמוקרטית"

"מסיבה זו, ובתיאום עם הממשל האמריקני, נענתי להזמנה האישית והנפרדת של טראמפ, ואפגש עימו באופן אישי ביום שני – כיו"ר המפלגה הגדלה ביותר בישראל. אני מודה לו על ההזמנה" חשף – זאת בניגוד להערכות ממוקדם יותר היום בכחול לבן, שם אמרו כי גנץ יסרב להזמנה. "בתום פגישתנו החשובה אשוב לישראל כדי להוביל מקרוב את הדיונים הנוגעים להסרת החסינות של בנימין נתניהו. כדי לקדם את תוכנית המאה – עלינו לצעוד מאוחדים, תחת ראש ממשלה שיש לו לגיטימציה ציבורית לממש אותה".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
בפני מי הוא מדבר ??
ג.מ | 27-01-2020 19:43
נראה שיש מולו לפחות 5 מסכים .
טראמפ: הכנתי צלחת עם תבן עבור הבהמה גנץ
גנץ-שוואנץ | 27-01-2020 22:12
ראה שורה 1
2
רק ביבי
גיא | 27-01-2020 20:13
תאמין לי גנץ יצאת כבר מכל החורים ,אתה קנאי ואובססיבי . רדוד מאוד בהתנהגות ואתה כל כך צפוי שרק שמאלני מסכן יכול לרקוד במחול המסוכן שלך ..
3
חנפן
שין ברג | 28-01-2020 7:51
גנץ שוונץ
4
בלגנץ אתה כלל אינך ידיד ישראל
שםלי | 28-01-2020 13:04
בלגנץ אדם שאינו ראוי. הוא לא היה ראוי להיות רמטכ”ל ואינו ראוי להיות מועמד לראשות ממשלה ולא רק שאינו ראוי להיות ראש ממשלה בפועל. הדבר היחיד שהוא ראוי לו הוא כתב אישום. בלגנץ הוא שצריך להיות נאשם. ממצאי מבקר המדינה: בשנת 2016 חברת המימד החמישי בניהולו של בנימין גנץ הציעה למשטרה לרכוש מערכת שפיתחה תוך הצגת עובדות לא נכונות על מוצר שלמעשה לא קיים. היה צורך לבצע בדיקת יכולות המערכת לכך צריך אישור ועדת פטור במשרד האוצר לפי תקנה 11 לתקנות חובת מכרזים. לוועדת המכרזים שדנה בעניין הפטור הוצגו נתונים בעקבותם אישרה הוועדה את הפטור ממכרז. לוועדת המכרזים הוצגה חוות דעת של מנהל הטכנולוגיות של המשטרה שכללה פרטים כוזבים אודות החברה., על-פי חוות הדעת שהוגשה לוועדת המכרזים ב-2016, החברה הייתה קיימת ארבע שנים, אף שהיא התאגדה רק בשנת 2014 ונאמר שלחברה חמישה לקוחות שהם גופים ביטחוניים וקיים אצלה זה שנה וחצי מוצר מדף - מבדיקת המבקר עלה כי מדובר בפרטים כוזבים, לחברה לא היה מוצר מדף ולא היה לה שום לקוח שהינו ארגון ביטחוני. בעקבות הצגת נתונים כוזבת מצד החברה, המשטרה הסכימה ללא מכרז ושילמה מקדמה של 4 ארבעה מליון שקל ואף התכוונה להתחייב מראש במקרה של הצלחה על רכישה בסכום של 50 מליון שקל גם כן ללא מכרז. כאן התנגדה ועדה המכרזים. המשטרה התכוונה להרחיב את ההתקשרות אך באוצר סיכלו זאת. בניגוד לחוק מבקר המדינה לא הפנה את ממצאיו המחשידים בפלילים ליועץ המשפטי לממשלה. לכן ליכוד ועמותת לביא דרשו מהיועץ המשפטי לממשלה לחקור את גנץ את נסיון לקחת במרמה 50 מליון שקל. מאחר שהלה לא החל לחקור, עתרה לביא לבגץ. הפרקליטות הודיעה שקבלה ממבקר המדינה חומרים בעלי היבטים פליליים ושבודקים. חברת המימד החמישי בראשותו של גנץ גרמה למשטרה הפסד של 4 ארבעה מליון שקל שיכל לגדול לעוד 50 חמישים מליון אילולי נסגרה החברה.