אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

בנט אישר את תכנית ההתייעלות של צה"ל

שר הביטחון, נפתלי בנט, אישר היום את התוכנית הרב שנתית של צה"ל "תנופה" שגובשה על ידי הרמטכ"ל: "התוכנית נועדה לייצר צה"ל גמיש, חכם וקטלני יותר. נמשיך לפעול, בכל זמן ובכל מקום"

בנט אישר את תכנית ההתייעלות של צה"ל
  Gershon Elinson/Flash90

לאחר סדרת מפגשי עומק עם בכירי צה"ל ומערכת הביטחון, שר הביטחון, נפתלי בנט, אישר היום (ראשון) את התכנית הרב-שנתית "תנופה" שגיבש הרמטכ"ל, הקבינט יאשר את התכנית בכינוסו הקרוב.

התכנית הוצגה לשר על ידי ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, סגן הרמטכ"ל אלוף אייל זמיר, ראש אגף התכנון, אלוף אמיר אבולעפיה, ובכירים נוספים, בתום סדרת דיונים שעסקו בניתוח אתגרי העתיד של צה"ל בעשור הקרוב.

עוד באותו נושא

"לא נאפשר לנתניהו להפוך את ירושלים לעוטף יו"ש"


17

בתוך כך, אישר השר שורת החלטות בתחום מוכנות צה"ל ללחימה בזירות השונות, רכש אמצעי לחימה, פיתוח יכולות חדשות, שיפור האימונים, ארגון הצבא, תנאי המשרתים בצה"ל ועוד.

השר בירך את צה"ל ומפקדיו על התהליך המעמיק שבוצע והוסיף כי בראייתו התכנית מביאה עימה בשורה משמעותית שתאפשר להגדיל את היתרון של צה"ל על פני אויביו.

לאחר אישור שר הביטחון, תובא התכנית לאישור הקבינט המדיני-ביטחוני בכינוסו הקרוב ובהמשך תוצג לוועדת החוץ והביטחון של הכנסת.

שר הביטחון, נפתלי בנט מסר: "תוכנית רב שנתית "תנופה" נועדה לייצר צה"ל גמיש, חכם וקטלני יותר. ביסוד התכנית עומד העיקרון של הכרעת האויב בצורה מהירה ועוצמתית, אל מול זירות רבות ומורכבות. התכנית מנצלת את היתרונות של מדינת ישראל ואת עוצמותיה, תוך הסתכלות מפוכחת על האתגרים והסיכונים, ובראשם האיום האיראני. אנו לא נירתע, להיפך. נמשיך לפעול, בכל זמן ובכל מקום".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
8 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
הצעת הייעול הכי טובה- פיטורי שר הביטחון העלוב
רק עוצמה | 26-01-2020 14:27
הניאו-רפורמי הזה גורם נזק לכל מה שהוא נוגע בו. צריך להעיף אותו כמה שיותר מהר מהאפשרות לגעת בצהל. ממילא ימינו ימין שקר !!!!! עדיף את גלאנט - חילוני למהדרין - שר הביטחון על פני הניאו-רפורמי.
גלאנט
חיים | 26-01-2020 15:51
פי 100 יותר טוב מהאיש מרעננה
2
בנט הרס את גוש הימין
דוד | 26-01-2020 14:54
בוא נדבר על העשייה של בנט , שקד וסמוטריץ. בבחירות מועד א':בנט נטש את הבית היהודי עם חובות כבדים לא חבר לזהות והפיל את כל גוש הימין. בבחירות מועד ב':בנט חבר לבית היהודי במקום לחבור לזהות, על הדרך הוא גם סילק את עוצמה יהודית. סהכ מפלגת ימינה גילחה לגוש בסביבות 8-10 מנדטים. בחירות מועד ג':ב8 בערב בנט דיבר על לקחת קולות מכחול לבן וליברמן. ב24:30 בלילה הוא כבר גנז את הרעיון הליברלי והתחבר לסמוטריץ ומדינת הלכה. בערב למחרת הוא ריסק את הבית היהודי והעיף את עוצמה יהודית. רק קלמן ליבקינד אמר:בכל צומת פוליטית בנט פונה בפניה הלא נכונה זה כל כך עצוב עד כמה זה נכון ובמיוחד בבחירות הנוכחיות.אין סיכוי בעולם להגיע ל61!. הסירחון שעולה מדרך הקמת המפלגה, מרתיעה רבים וטובים. הציונות הדתית הם אנשים ערכיים ולא בנויים למהלכים פוליטים לא ישרים. הרשימה של בנט זה רשימה של אנשים נוכלים!.
כן
חיים | 26-01-2020 15:53
לצערי הגואל הפוליטי ממש מרחיק מצביעים בקושי בקושי יעברו .רפי. בכלל מבולבל .הרס הרס
אתה צודק
510 | 26-01-2020 15:48
בנט הוא נוכל פוליטי .הוא אפס .הוא אנטומיה של כישלון על הציבור הימני להחרים ולהחריב את הסיכוי שלו לעבור את אחוז החסימה שיילך לאובדון פוליטי
3
מודעת דרושים
יעקב סוויסה | 26-01-2020 15:02
דרושים 150 אלף נוכלים על מנת להכניס 5 נוכלים לכנסת:בנט,רפי,שקד,סמוטריץ, מתן כהנא. כל שאר הרשימה, במקומות לא ריאלים!
4
כבישים
יגור | 26-01-2020 15:50
בתור שר הביטחון הביטחון .מה עם קידום טיפול בכבישים איומים בשומרון בהרי יהודה .אתה שר הביטחון תעשה משהוא .
5
מאז שנפתלי קיבל את סיר הביטחון הוא יושב עליו
אביעד | 26-01-2020 16:06
הרבה וחושב שהוא מאוד שימושי