אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

לראשונה: היתר יציאה לישראלים לסעודיה

שר הפנים יאשר היתר יציאה לישראלים המבקשים לבקר בסעודיה בכמה מקרים: בתקופת החג המוסלמי, עלייה לרגל למכה או להשתתפות בפגישות לזמן של עד 9 ימים. ההחלטה מתואמת עם גורמי הביטחון

לראשונה: היתר יציאה לישראלים לסעודיה
  יורש העצר הסעודי מוחמד בן סלמאן (צילום: שאטרסטוק))

שר הפנים, אריה דרעי, חתם לראשונה על צו המאפשר היתר יציאה של ישראלים לסעודיה, וזאת בהתאם לסמכותו לפי סעיף 7 לחוק הכניסה לישראל. ההחלטה מתואמת עם גורמי הביטחון, עם משרד החוץ, המל״ל ועם שאר הגורמים הרלוונטיים.

עם זאת, ההיתר יציאה לסעודיה ינתן רק בשני מקרים בלבד: יציאה לצורכי פולחן דתי בתקופת החג המוסלמי 'חאג" וקיום מצוות העומרה- עלייה לרגל למכה שבערב הסעודית, שעושים המוסלמים בכל זמן בשנה. בנוסף, יציאה לצורכי השתתפות בפגישות עסקיות או לשם חיפוש השקעות, תאושר לתקופה של עד 9 ימים וזאת בתנאי שהמבקש הסדיר את כניסתו לסעודיה ומחזיק בהזמנה מגורם רשמי.

במשרד הפנים מציינים כי מתן ההיתר לסעודיה, מותנה בכך שאין מניעה ליציאת המבקש מכל גורם אחר.

הבלוגר הסעודי מוחמד סעוד כבר  הפך מזמן לתופעת רשת בישראל, ולפני 3 שבועות כבר אירח השבוע בביתו שבסעודיה שני ישראלים חרדים ונראה שזו רק ההתחלה.

"אירחתי שני יהודים נפלאים ומתוקים בבית שלי" סיפר מוחמד "האנשים האלה כל כך טובים, אני מקווה שהם יגרמו לעוד יהודים לבוא לבקר בערב הסעודית" וסיכם עם הזמנה ליהודי הארץ והעולם: "הבית שלי פתוח לכולם".

I hosted two wonderful and sweet Jews in my house, Avi Goldstein & Benny Waxler, this people are so good, I hope this will bring more Jews to Saudi Arabia, my home is open to everyone.

פורסם על ידי ‏מוחמד סעוד‏ ב- יום רביעי, 4 בדצמבר 2019

אבי גולדשטיין שהתארח בביתו של מוחמד יחד עם חברו בני, סיפר ברשתות החברתיות כי מוחמד לא חסך בדבר ואפילו ארגן להם אוכל כשר, טיולים ומתנות.

"מוחמד סעוד הוא מוסלמי סעודי, הוא תומך בישראל יותר מכל ישראלי אחר" סיפר גולדשטיין והוסיף "הוא כל כך אוהב את העם היהודי בישראל. הוא אפילו מסכן את החיים שלו למעננו.

הצדיק הזה אירח אותי יומיים בארמון שלו, לקח אותי לטייל בעיר שלו ופינק אותי בהרבה מתנות יוקרה. וכל זה לא בשביל להתחנף! אלא להראות לעם ישראל שיש גם סעודים שאוהבים אותנו".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
ישראלים ?
יאיר | 26-01-2020 13:46
המוסלמים בארץ אם פעם לא ראו עצמם כישראלים . אז למה להדביק להם תווית לא נכונה .