אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הערכה: בני גנץ יסרב לטראמפ, לא יגיע לוושינגטון

בכחול לבן נוטים לדחות את הזמנת הנשיא טראמפ להגיע השבוע לארצות הברית עם ראש הממשלה לקראת פרסום תכנית המאה. הערב: הצהרה מיוחדת של גנץ מכפר המכביה

הערכה: בני גנץ יסרב לטראמפ, לא יגיע לוושינגטון
  (צילום: הדס פרוש/ פלאש 90)

מפלגת כחול לבן נוטה לדחות את ההזמנה של הנשיא טראמפ להגיע השבוע לארצות הברית יחד עם ראש הממשלה נתניהו, בכדי להיות חלק מהפרסום על תכנית המאה. הערב: גנץ עורך הצהרה מיוחדת בכפר המכביה שם יודיע על החלטתו.

עוד קודם גנץ מתכנס עם יועציו לקראת ההצהרה לאחר שכבר אישר את הגעתו אך לאחר זמן קצר ביטל מהחשש לתמונת נצחון מדינית של נתניהו, כשגנץ משמש בה רק תפאורה.

בכחול לבן מתרצים כי האמריקנים טרם העבירו להם בינתיים לו"ז ברור שמפרט את חלקו של גנץ בביקור.

בתוך כך, מתכוונים בכחול לבן להמשיך את דיוני החסינות ולא ייותרו על כינוס מליאת הכנסת ביום שלישי הקרוב חרף היעדרותו של  נתניהו, אך בליכוד מעדיפים גם במקרה כזה להתעסק בסדר יום מדיני ולא באישור הוועדה שצפויה להתחיל את דיוניה כבר בימים רביעי חמישי.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
10 תגובות - 8 דיונים מיין לפי
1
גנץ ותוכנית המאה
משה כהן | 25-01-2020 18:25
גנץ הפחדן ! מסרב לצאת מבונקר הצמר גפן שעטפו אותו יועציו והתקשורת השמאלנית, הוא פוחד להתמודד עם הזרקורים , שמא יכשל בלשונו. מצמרר לחשוב שהאיש הזה יהיה ראש ממשלה.!!!!
2
שיתבזה
יו יו, גם | 25-01-2020 18:28
זה מתאים.
3
מי שצריך להיות נאשם הוא בלגנץ
שםלי | 25-01-2020 18:54
ממצאי מבקר המדינה: בשנת 2016 חברת המימד החמישי בניהולו של בנימין גנץ הציעה למשטרה לרכוש מערכת שפיתחה תוך הצגת עובדות לא נכונות על מוצר שלמעשה לא קיים. היה צורך לבצע בדיקת יכולות המערכת לכך צריך אישור ועדת פטור במשרד האוצר לפי תקנה 11 לתקנות חובת מכרזים. לוועדת המכרזים שדנה בעניין הפטור הוצגו נתונים בעקבותם אישרה הוועדה את הפטור ממכרז. לוועדת המכרזים הוצגה חוות דעת של מנהל הטכנולוגיות של המשטרה שכללה פרטים כוזבים אודות החברה., על-פי חוות הדעת שהוגשה לוועדת המכרזים ב-2016, החברה הייתה קיימת ארבע שנים, אף שהיא התאגדה רק בשנת 2014 ונאמר שלחברה חמישה לקוחות שהם גופים ביטחוניים וקיים אצלה זה שנה וחצי מוצר מדף - מבדיקת המבקר עלה כי מדובר בפרטים כוזבים, לחברה לא היה מוצר מדף ולא היה לה שום לקוח שהינו ארגון ביטחוני. בעקבות הצגת נתונים כוזבת מצד החברה, המשטרה הסכימה ללא מכרז ושילמה מקדמה של 4 ארבעה מליון שקל ואף התכוונה להתחייב מראש במקרה של הצלחה על רכישה בסכום של 50 מליון שקל גם כן ללא מכרז. כאן התנגדה ועדה המכרזים. המשטרה התכוונה להרחיב את ההתקשרות אך באוצר סיכלו זאת. בניגוד לחוק מבקר המדינה לא הפנה את ממצאיו המחשידים בפלילים ליועץ המשפטי לממשלה. לכן ליכוד ועמותת לביא דרשו מהיועץ המשפטי לממשלה לחקור את גנץ את נסיון לקחת במרמה 50 מליון שקל. מאחר שהלה לא החל לחקור, עתרה לביא לבגץ. הפרקליטות הודיעה שקבלה ממבקר המדינה חומרים בעלי היבטים פליליים ושבודקים. חברת המימד החמישי בראשותו של גנץ גרמה למשטרה הפסד של 4 ארבעה מליון שקל שיכל לגדול לעוד 50 חמישים מליון אילולי נסגרה החברה.
4
מדליית זהב לפיטר פלצ'יק!
כבוד | 25-01-2020 18:58
במקום להשחית את זמנו בבית הכנסת ובאכילת חמין, פיטר פלציק התחרה היום בטורניר הגראנד פרי בתל אביב ובא על שכרו עם ניצחון יפה ומדליית זהב! ברכות לפיטר!!!
גם מירי רגב באה לעודד בשבת!
יפה מאד | 25-01-2020 19:09
גם שרת הספורט בין מחללי השבת!
ברכות גם לאורי ששון
ברכות | 25-01-2020 19:06
גם אורי ששון לא נרתע לחלל שבת יחד עם אלפי ישראלים שבאו לעודד את נבחרת הג'ודו וזכו לחזות בהשיגים יפים
5
כל הכבוד לגנץ, ראש הממשלה הבא!
יש אלטרנטיבה! | 25-01-2020 19:04
יש תחליף לממשלת החסינות/שחיתות של ביבי. עם כל הכבוד לטראמפ, לא הוא יקמבן בשבילנו עסקאות מתוזמנות היטב ללוח האיטרסים האישיים בלבד של החשוד המרכזי - בשוחד, מרמה והפרת אמונים.
6
כל הכבוד לגנץ. בוז לספין החילוץ של טראמפ
יאיר | 25-01-2020 19:22
טראמפ משפט הדחה וביבי-חסינות עוזרים האחד לשני להסיט את דעת הקהל.
7
גנץ מתאים להיות ראש האופוזיציה
תיקון לחיי"ם | 25-01-2020 19:24
ראש ממשלץת ישראל גדול עליך גנץ.
8
תכנית המאה
יוס | 25-01-2020 21:52
מה לא ברור הרי זה צפוי האיש לא מנהיג ולא יהיה הוא נשלט בידי הסובבים אותו יש הבדל בין התיעצות וקבלת החלטה לבין לקבל בכול מצב את הדעה הסובבת האיש בסך הכול בובה על חוטים כולם יודעים זאת ובמקרה של נפילה בבחירות סביר להניח שהחברים שמסביבו יארגנו לו מסיבת פרידה וגם את זה הוא צריך לקחת בחשבון וזאת האמת וזאת המציאות