אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

תושבי גוש עציון לבנט: עצור את השת"פ בין המנהל האזרחי לארגוני שמאל

תושבי גוש עציון פנו לשר הביטחון ולרמטכ"ל בדרישה כי יעצור שיתוף פעולה פסול הקיים לטענתם בין המנהל האזרחי בגזרה ובין ארגוני שמאל רדיקלים הממומנים על ידי ממשלות זרות

תושבים זועמים: שת"פ בין המִּנהָל לארגוני שמאל
  חסן ברג'ייה בהפרת סדר ליש היישוב שדה בר יחד עם פעילות זרות מ EAPPI וקובי סניץ מראשי "אנרכיסטים נגד גדרות". (צילום: פרויקט DMU)

תושבי גוש עציון פנו היום (חמישי) לשר הביטחון, נפתלי בנט, לרמטכ"ל, אביב כוכבי, וקצינים בכירים נוספים בדרישה להפסיק את שיתוף הפעולה החד צדדי, לטענתם, בין המנהל האזרחי וארגוני שמאל רדיקלים הממומנים על ידי ממשלות זרות.

המכתב נשלח בעקבות סיור שהתקיים ביום שני האחרון באזור היישובים פני קדם ותקוע, כולל כניסה ליישובים, בו לטענת התושבים, לקחו חלק היועמ"ש של מנהל האזרחי בגזרת עציון, יאיר גור, ביחד עם דרור אטקס מארגון "כרם נבות", עו"ד קאמר משרקי מארגון חקל – שני ארגונים הממומנים על ידי ממשלות זרות. וכן עם חסן ברג'ייה מועדות ההתנגדות ולשעבר דובר בחזית העממית, וגורמים נוספים הקשורים לרש"פ ולמשפחות עם מעורבות בטרור והובלת הפרות סדר באזור.

ממידע שהגיע לסרוגים, הסיור התקיים בעקבות עתירה שהוגשה לגבי חלקות אדמה מסויימות באזור, ובשל כך נצרך הצבא לאפשר את כניסתה של עו"ד קאמר משרקי לשטחים הכלולים בעתירה, וכי הפגם שנפל בסיור היה איפשור הכניסה של הארגוני השמאל הרדיקלים יחד עם העו"ד.

במכתבם מציינים התושבים כי: "יש לציין כי ארגונים אלה הינם ארגונים הממומנים על ידי ממשלות זרות וכי הם משרתים את האינטרסים הפוליטיים המובהקים של אותן ממשלות, ומי שאינו מבין זאת – פוגע בביטחון המדינה ובעתיד ההתיישבות באופן חד-משמעי".

בנוסף, טוענים התושבים כי מדובר בפעילות המתואמת עם הרשות הפלסטינית: "חסן זוהרה (המכונה ברג'ייה)  היה בעבר דובר בארגון הטרור החזית העממית, וכיום מוגדר כ"מנהל וועדות ההתנגדות לגדר ולהתנחלויות" הפועלות באזורינו. הוא שליח מטעם הרשות הפלסטינית האחראי על פרובוקציות אלימות בישובים היהודיים ובאיזור בית-לחם וגוש עציון, אותן הוא מבצע בתאום אנרכיסטים זרים, ישראלים ופלסטינים חלקם אנשים עם עבר ביטחוני. ברג'ייה עצמו היה עצור לפני מספר חודשים ומשפחת זוהרה היא המשפחה העיקרית האחראית על הפרובוקציות באזור גוש הרודיון".

התושבים כתבו לשר הביטחון כי קיים שיתוף פעולה פסול בין המנהל האזרחי ובין ארגונים הרוצים להפקיע אדמות בשטחי C וכי לא מדובר במקרה חד פעמי: "הסיור שנערך עם גורמים הפועלים כסוכנים זרים בשירותיהן של ממשלות זרות ועם גורמי טרור של ממש צריך להוות תמרור אזהרה נוסף, שכן אין זו הפעם הראשונה בה המנהל משמש ככלי למימוש אינטרסים זרים. ברשותנו צילומי וידאו ועדויות נוספות מהשנה האחרונה המוכיחים מעבר לכל ספק כי באירועים בסוגיית הקרקעות קציני המת"ק נאלמו דום וביצעו הוראות שעו"ד משרקי העבירה להם בשיחת טלפון כשהיא לא נוכחת במקום. מנגד לא התאפשר הדבר כשעורכת דין מטעם הישובים הישראלים ביקשה לשוחח עם אותו קצין המנהל האזרחי."

"גם מקרה בו המת"ק מכניסים לישובים גורמים עם עבר ביטחוני אינו דבר חדש. בשנה שעברה אירע מקרה דומה בכפר אלדד בו תוך כדי צעידה בתוך הישוב אותם גורמים צילמו את שכונת הקרוואנים מבלי שהחיילים ואנשי המת"ק שליוו אותם עשו דבר כלשהו למנוע זאת. רק כשהובא הדבר לידיעת הרבש"ץ הוא מנע מהם לצלם".

התושבים סיימו את מכתבם ודרשו מהשר לעצור את שיתוף הפעולה: "אנו רואים בחומרה את העובדה שצה"ל והמנהלי האזרחי באופן פרטני מקיימים סיורים המשפיעים על תפיסתם, סיורים בהם עובר מידע חיוני על כוונות המדינה, הוראותיה ועל עתיד ההתיישבות בהם לוקחים חלק פעיל בכירים של ארגונים רדיקליים פוליטיים ואף גורמי טרור פלסטינים שנעצרו בעבר על ידי צה"ל, שימשו ומשמשים כמובילים שלהתנגדות אלימה נגד מדיניות ישראל ביהודה ושומרון".

יוזמי המכתב תום ניסני ועמית ברק מוועד הפעולה גוש הרודיון מסרו: "שיתופי הפעולה הפסולים של הצבא ובפרט המנהל האזרחי עם גורמים בעלי אינטרס מובהק ומוצהר כנגד ההתיישבות ונוכחות ישראלית ביהודה ושומרון, ובניגוד למדיניות הממשלה היא סכנה ברורה שגורמת בשטח לאיבוד משאבים, קרקעות ולפגיעה קשה בעתיד ההתיישבותי ביהודה ושומרון. מישהו צריך לעשות בדק-בית ולמנוע את שיתוף הפעולה הרציף עם גורמים בעלי אינטרס זר ובעיקר את אלו במימון מדינות זרות".

יושב ראש מועצת גוש עציון, שלמה נאמן, הגיב לדברים אף הוא: "לא ייתכן שאויבי ישראל יגיעו לשטחי יישובינו בחסות לובשי המדים וישתמשו לאחר מכן בחומרי הסיור למאבקם בנו. מדובר באירוע תמוה ולא מתקבל על הדעת וברגע שזיהינו מי הם "המסיירים", פנינו לגורמים בכירים בצה"ל ובמנהל האזרחי במחאה ובדרישה לקבל הסברים. הבנו מהשיח שלנו מול צה"ל שלא מדובר במדיניות חדשה ואף יעשו צעדים כדי שמראית עין של שיתוף פעולה עם גורמים קיצוניים אנטי ישראלים לא יחזור, אנו שמחים על הבהרה זו ומצפים שמערכת צה"לית תחדד נהלים בהתאם".

תגובת היחידה לתיאום פעולות הממשלה בשטחים: "הטענות אינן נכונות, ולהלן העובדות:מדובר בסיור שנערך במטרה לבחון את אמינותן של טענות מטעם תושב פלסטיני ביחס לאדמתו, בטרם עתירה לבג״ץ בעניין. את הסיור מחויב המנהל האזרחי לקיים עפ״י חוק. קצין המנהל האזרחי לא זיהה את הגורמים המתוארים בפנייתכם בזמן אמת, וכן לא ידע על הגעתם למקום, שהרי אילו כן – השתתפותם בסיור הייתה נמנעת באופן מיידי. המנהל האזרחי פועל בממלכתיות ועפ״י החוק, ללא שיתוף פעולה עם גורמים פוליטיים כאלו או אחרים, וכך ימשיך לעשות".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
לעצור שיתוף הפעולה בין ישראל למתנחלים בפלסטין
ישראלי | 23-01-2020 17:45
לא ברור למה ישראל משקיעה כסף בשטחים שמחוץ למדינה, חבל על הכסף. צריך להחזיר את התינוקות הסרוגים השבויים חזרה לתחומי מדינת ישראל.
ישראלי דיבר על מדינת ישראל לא על ארץ ישראל.
תשובה לחיים | 23-01-2020 19:24
אתם חיים בשטחי היישות הפלסטינאית. לא מתאים לך ספח את פלסטין לישראל והקם את ישראסטין המדינה הדו לאומית.
ישראלי
חיים | 23-01-2020 18:33
כל מקום שהובטח לעם ישראל על ידי הקבה הוא ארץ ישראל ואם לא מוצא חן בעיניך לך לשתות את מי הים של עזה
2
דרישה צודקת מאוד, והיא המבחן של נפתלי בנט
יוסף, ירושלים | 23-01-2020 18:10
אני מאוד מקווה שנפתלי בנט יממש את סמכותו ויפסיק את הקשר הרע בין המנהל האזרחי ובין ארגוני השמאל הללו.
3
לחלק את המדינה
ת | 23-01-2020 19:40
זה מדינה שלי העם שלי ולא ניתן לכם לחלק את העם שלי וארץ הקודש שלי אני יצרך לאלוהים שיציל אותנו מערב רב וישמעלים וגויים כמוכם
4
מעניין מה הנביאים היו אומרים על המתנחלים...
יאיר | 23-01-2020 20:18
הם אפילו לא מכחישים שגנבו אדמה, רק לא רוצים שיתעדו את זה. כל כך מזכיר את כבשת הרש, כרם נבות... לא פלא שמעל ל- 40% בורחים מהציונות הדתית.