אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

השופט דחה את העתירה, אירוע סיום הש"ס בבני ברק יתקיים

יושב ראש ועדת הבחירות דחה את עתירתו של יו"ר הליכוד בבני ברק כנגד תקצוב אירוע סיום הש"ס בעיר בטענה כי מדובר באירוע פוליטי, וזאת בשל "השיהוי שנפל בהגשתה"

השופט דחה את העתירה, אירוע סיום הש"ס יתקיים
  Olivier Fitoussi/Flash90

השופט בית המשפט העליון, ניל הנדל, דחה היום (שני) את עתירתו של יעקב וידר, יו"ר הליכוד בבני ברק וחבר מועצת העיר כנגד קיום אירוע סיום הש"ס בבני ברק המשותף לעיריית בני ברק, עיריית ירושלים ומפלגת דגל התורה.

לטענתו של וידר, תקצוב האירוע יכול להגיע מכיסה של דגל התורה בלבד, מכיוון שמדובר באירוע תעמולה במסווה של סיום ש"ס.

עוד באותו נושא

מספר על היד וחיוך ניצחון: דב לנדאו חגג בסיום הש"ס


3

במכתב שהגישו היועצים המשפטיים של שתי העיריות, נטען כי "הכנס מושא העתירה אינו כנס בחירות, אלא מדובר באירוע לימודי-דתי. עוד נטען כי העיריות מקפידות שלא יהיו בכנס תכנים פוליטיים, וכי גם בהסכמים שנכרתו סביב הכנס נכתב במפורש כי חל איסור על תעמולת בחירות במסגרת הכנס".

השופט הנדל בחר לדחות את העתירה על הסף מפני שהוגשה היום, שעות ספורות לפני האירוע, למרות שהתאפרה להגישה מוקדם יותר: "אין מנוס מסילוק העתירה על הסף מחמת השיהוי שנפל בהגשתה", כתב השופט "כמובן, וכפי שהבהירו גם היועצים המשפטיים של העיריות עצמן, הדין אוסר על עריכת תעמולה בכנס מושא העתירה, הממומן מכספי ציבור".

השופט הוסיף כי: "אנו מצויים בתקופת בחירות, ועל גורמים פוליטיים שונים, ככל שישתתפו בכנס, מוטלת החובה להיזהר ולדקדק בכל דבריהם ומעשיהם,לבל יעברו על הוראות חוק דרכי תעמולה".

בהתייחסות לטענותיו של וידר כי העירייה הפרה את הדין בכמה הקשרים כגון דיני מכרזים, כתב השופט כי: "טענות אלה אינן בסמכותו של יושב ראש ועדת הבחירות המרכזית, ועתירה לצו מניעה מכוח חוק דרכי תעמולה אינה המקום המתאים להעלותן".

וידר: "מכבד את ההחלטה"

יעקב וידר מסר לסרוגים כי: "לא יעלה על הדעת שימים ספורים אחרי שהעסקנים הטילו שורת גזירות ומיסים על תושבי בני ברק, שחלקם מתקשים לקנות לחם וחלב לילדיהם בבוקר – ‏הם מעבירים סכומי עתק מקופת העירייה לאירוע פוליטי. לצערי הם בחרו שלא להשיב, ולכן נאלצתי לעתור הבוקר ליו"ר ועדת הבחירות המרכזית כדי שיורה לבטל את האירוע או לממן אותו מחשבון המפלגה".

"לצערי ‏יו"ר ועדת הבחירות המרכזית דחה את העתירה שלי לביטול העברת כספי הציבור לאירוע הבחירות ולהשבת הכסף לכיסי התושבים, זאת לאחר שהעירייה סוף סוף התחייבה שהאירוע לא יהיה פוליטי ובגלל שהעתירה הוגשה באיחור. אני עדיין חושב שהתושבים לא צריכים לממן במיליונים אירועים כאלה אך מכבד את ההחלטה".

 

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו