אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

המבזבזים: כמה עוד חסר לעוצמה לישראל ועם שלם

מי לא עבר את אחוז החסימה? עוצמה לישראל קיבלה מעל שני מנדטים, עם שלם קיבלה מנדט וחצי, אבל חבריהם לא יכהנו בכנסת הבאה, הן לא עברו את אחוז החסימה.

המבזבזים: כמה עוד חסר לעוצמה לישראל ועם שלם
  עוצמה לישראל (צילום: פלאש 90)

לפי ספירת הקולות עד כה, הצביעו 3,616,947 מצביעים, ומתוכם הקולות הכשרים הם 3,579,115.

לפי החשבון הזה, כדי להכניס חבר לכנסת זקוקה מפלגה לכמעט 30,000 קולות (ליתר דיוק: 29,826). אחוז החסימה עומד על 72,338 קולות.

קדימה היא המפלגה הקטנה ביותר שעברה את אחוז החסימה, לפי הספירה הנוכחית (לא כולל החיילים) היא זכתה ב74,735 קולות. כ24,00 קולות יותר מאחוז החסימה. (אחרי ספירת קולות החיילים יעלה אחוז החסימה, ויתכן שהיא לא תעבור).

המפלגה הגדולה ביותר שלא עברה את אחוז החסימה היא עוצמה לישראל. היא זכתה ב61,825 קולות. יותר משני מנדטים. אלמלא התמודדה עוצמה לישראל בבחירות, יש להניח שהקולות האלה היו מגיעים לבית היהודי שהיה מכניס עוד שני חברי כנסת. כדי להכנס לכנסת זקוקה עוצמה לישראל לעוד יותר מ10,000 קולות. אבל לא להתבלבל, גם אילו היו עוד 10,000 חיילים שהצביעו עוצמה לישראל, היא לא תעבור את אחוז החסימה, כי אחרי ספירת קולות החיילים יעלה גם סך כל הקולות, ממילא יעלה גם ערכו של אחוז החסימה וערכו של כל חבר כנסת.

המפלגה השניה שלא עברה את אחוז החסימה היא עם שלם עם 43,095 קולות. עוד מנדט וחצי שנגרעו ממחנה הימין.

אחריה עלה ירוק עם 35,109 קולות, קצת יותר ממנדט.

אחריה הכח להשפיע של הרב אמנון יצחק עם 26,744 קולות. הוא אינו מגיע אפילו למנדט אחד.

אחרי המפלגה הזאת יש עוד 16 רשימות קטנות, את הרשימה חותמת מורשת אבות עם 499 קולות בלבד.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
13 תגובות - 13 דיונים מיין לפי
1
בבחירות הבאות לא אצביע להם
מצביע נץ | 23-01-2013 15:06
זה היה הזדמנות היסטורית שיש להם 2 חכי"ם, איחוד של ליכוד וליברמן שהבריח עוד קולות, וימין מאכזב של בנט. אם עם כל זה הם לא עברו כנראה שלא יעברו שוב (אלא אם יהיה מהפך גדול) הצעה שלי שינסו להשתלב בפריימריז של הבית היהודי מתוך הצהרה שמקבלים עליהם את הכרעת הרוב או שמחזירים את המנדט. אם יחליטו לרוץ עצמאית הנחמה שלי שבבחירות הבאות יזרקו רק מנדט אחד ולא שנים לפח כמו באחרונות בהצלחה רבה ונקווה לטוב
2
מצביעי עוצמה לישראל לא היו מצביעים לבית היהודי!
יהודה ושומרון | 23-01-2013 15:16
הקהל האיכותי של בוחרי עוצמה לישראל הוא ציבור עקרוני ערכי שלא מחליף את דעותיו כמו המפלגה הדתית לאומי על שלל כינוייה בשנים האחרונות (המזרחי/מפד"ל/האיחוד הלאומי וכדו') אם לא היה את בן ארי ומשנתו הברורה והסדורה לא היינו באים להצביע ל"כוכב החדש" עם הכיפה הקטנה של הציונות הדתית וזו שלצידו שאיפילו לא מנסה להסתיר את חילוניותה עם ישראל הפסיד עוצמה לישראל לא תוכל לשרת את הציבור מתוך הכנסת הנוכחית בעז"ה בכנסת הבאה אבל את הדעות והערכים לא מוכרים ( אפילו לא תמורת בצע כסף עבור פינויים שקטים וד"ל)
3
יש לאפשר הסכמי עודפים גם על קולות של מפלגות שלא עוברות
מישהו | 23-01-2013 16:12
את אחוז החסימה. שיטה כזו תגרום שרצון הבוחרים יתבטא בצורה אמיתית יותר משתי סיבות- א. קולות המצביעים ישארו בגוש הטבעי שלהם. ב. אנשים יצביעו למפלגה בה הם בהם מעוניינים, בלי השיקול של "יעברו או לא יעברו".
4
מס' 2 צודק לחלוטין
מצביעה נץ | 23-01-2013 16:39
לא הייתי מצביעה כלל אם לא הייתה מפלגה כמו עוצמה לישראל. אני מוכנה להתפשר על כל מדיניות כלכלית או חברתית, (עד שירווח, ותמיד אפשר לתקן) אך לא על מדינת ישראל בא"י. לא תהיה הזדמנות שניה להקים מדינה יהודית.
5
אני הצבעתי לעוצמה לישראל...
עמי יצחקי | 23-01-2013 17:17
ואני מעדיף להצביע למרץ, מאשר להצביע לימין מזוייף כמו הבית היהודי או הליכוד!!! אז נא לא לכתוב שטויות, מר שחר צפריר.
6
מאוכזבת מאוד. אני חושבת שהיינו צריכים לרוץ עם הבית.
הצבעתי נץ. | 23-01-2013 17:49
לא מאמינה שאלדד, הח"כ היחידי שזכה באמון המלא שלי, לא יהיה בכנסת. היה עדיף לרוץ עם הבית ולהציב תנאים כאלה ואחרים. הרי כולנו ידענו שיש סיכוי שלא נעבור את אחוז החסימה, אבל רצינו להאמין. עכשיו נשארנו עם התוצאות ואין מי שמייצג אותי בכנסת. עצוב לי.
7
2 מנדטים רצו ייצוג בכנסת, והבית היהודי דחו אותם
| 23-01-2013 20:21
8
לא הבנתי חשבתי שגם כל הקולות שלא עברו את אחוז החסימה
יואב | 23-01-2013 22:45
הולכות לפח ואז החישוב הוא אחרת
9
אתה שוכח שהרבה חרדים הצביעו לעוצמה לישראל
אני | 23-01-2013 22:57
ואני באמת לא בטוחה שחרדים נחשבים ימין. דרעי = אחראי לאסון אוסלו
10
מאד מאד חבל שעוצמה לישראל לא תיהייה בכנסת
תומר | 23-01-2013 23:31
הסודנים ימשיכו להשתלט על ת"א ולא יהייה מי שיעזור לכם למה לא הצבעתם נץ?? זועבי תמשיך לשתף פעולה אם האוייב מתוך הכנסת, למה לא הצבעתם נץ?? נשמשיך לתת להם שטחים ולקבל עוד טילים הפעם גם על המרכז, למה לא הצבעתם נץ?? ועוד הרבה דברים, ואתם יודעים מה זה מגיע לנו כי עם ישראל הוא עם ****.
11
המגיב מהפייס יא נעל! :)
דני | 24-01-2013 2:33
מיסטר טכניון, ה10,000 קולות שדיבר עליו הכותב זו הכמות הנדרשת לעוצמה לישראל לעבור את אחוז החסימה הנוכחי. הם יצטרכו אף יותר מכך משום שבנוסף לקולות האלו יתווספו לספירה עוד 230,000 הקולות של כלל החיילים, קולות אלו הם אשר יגדילו את אחוז החסימה. (כמות כזו היא 6 אחוז מכלל הקולות!)
12
הציבור מטומטם ולכן הציבור ישלם-ראה בחירות 92'
מתן | 24-01-2013 4:20
לא ניתן להתעלם מהעובדה שההסתה הגזענית אנטי-יהודית של התשקורת הישראלית נגד המפלגה וחבריה, היוותה גורם מרתיע לאנשי ימין רבים בציבור הישראלי שלא להצביע "נץ בקלפי". הצביעות בתשקורת הישראלית שוברת שיאים בלתי נתפסים. מרבית אנשי התשקורת בישראל משתייכים לשכבה דלה ומצומצמת של שמאל אנטי ציוני, אנטי-ישראלי, פאן ערבי, גזעני כלפי יהודים, בייחוד אלה שומרי המסורת, פאשיסטי שמאלני ומתנהלת במתכונת של משטרת דעות טוטליטרית. מי שאינו מיישר קו עם מטרותיו הבוגדניות של הגיס החמישי היושב באולפני הטלויזיה, הוא בעיניהם "מסוכן, קיצוני, גזען" וכו'. בתשקורת אין מקום לדעות אחרות מלבד בל"ד, חדש ומרצ (ראו את רשימת "המוזמנים" באולפני הטלויזיה במהלך מבצע "עמוד ענן". מרבית הציבור אינו מיודע, אינטליגנט או מבין עניין וזו בלשון המעטה, מאמין לשקרי התשקורת הנתעבת, לוקח אותם ברצינות כאמת לאמיתה, חושש מה יגידו חבריו, מכריו ומשפחתו אם יודה בתמיכתו במפלגת הימין האמיתי היחידה בבחירות אלה ולכן או שלא מצביעים כלל, או שרצים להצביע למפלגת האופנה של דוגמן תחתוני האיגרוף יאיר לפיד (נושא לפיד השנאה). הציבור מטומטם ולכן הציבור ישלם על הפשעים שייעשו בשמו, בשם קולותיו, אך חשוב מכך, נגדו, בקדנציה הקרובה, בעיקר בכל הקשור להתמודדות עם אתגרים לאומיים בטחוניים: גדר גבול יציבה+פעילות נגד מסתננים עבריינים וגונבי גבול, ריסון ומאבק נגד חיילי הגיס החמישי-שמאל קיצוני אנטי-ישראלי בשת"פ עם האויב הערבי המתועב, מאבק נגד מלחכי הפנכה בכנסת שתמורת שורה בספרי ההיסטוריה עליהם כ"אנשי שלום" (לא משנה אם אמיתי או לא, לא משנה מה המחיר) מוכנים למסור את ארץ ישראל לאויב הערבו-פאשיסטי ע"י נוסחה שהוכחה ככישלון חרוץ ומדמם פעם אחר פעם של "שטחים תמורת שלום" ועוד ועוד. אנשי "עוצה לשיראל" באשר הם (הרבה יותר מ 65,000 מצביעים..) ימשיכו לפעול ללא לאות בשטח למען שמירה על מדינת ישראל כביתו הלאומי היחיד של העם היהודי !
13
"עוצמה לישראל"-הימין האמיתי של ישראל
מתן | 24-01-2013 4:25
יאיר לפיד, עוד מימיו כעאלק "עיתונאי", היה בדיחה מהלכת ונשאר כזה בתור דוגמן תחתוני איגרוף שעכשיו רוצה להיות ראש ממשלה. גם בנט, כשמסתכלים עליו, רואים זגזגן חסר יציבות עם עמוד שדרה עקום במקרה הטוב או חסר אחד כזה לחלוטין במקרה הפחות טוב שמעניין אותו האגו האישי שלו והקריירה הפוליטית ותו לא, ולעזאזל עם העקרונות, האידיאולוגיה, האמונה והחינוך, בקיצור מראה שלבנימין נתניהו כשזה התחיל את דרכו הפוליטית וראו כמה הידרדר מאז לכיוון שמאל אנטי ציוני מסוכן, מסוכן אפילו יותר מממשלת הזדון של רבין .הציבור מטומטם ולכן הציבור ישלם על הפשעים שייעשו בשמו, בשם קולותיו, אך חשוב מכך, נגדו, בקדנציה הקרובה, בעיקר בכל הקשור להתמודדות עם אתגרים לאומיים בטחוניים: גדר גבול יציבה+פעילות נגד מסתננים עבריינים וגונבי גבול, ריסון ומאבק נגד חיילי הגיס החמישי-שמאל קיצוני אנטי-ישראלי בשת"פ עם האויב הערבי המתועב, מאבק נגד מלחכי הפנכה בכנסת שתמורת שורה בספרי ההיסטוריה עליהם כ"אנשי שלום" (לא משנה אם אמיתי או לא, לא משנה מה המחיר) מוכנים למסור את ארץ ישראל לאויב הערבו-פאשיסטי ע"י נוסחה שהוכחה ככישלון חרוץ ומדמם פעם אחר פעם של "שטחים תמורת שלום" ועוד ועוד. אנשי "עוצה לשיראל" באשר הם (הרבה יותר מ 65,000 מצביעים..) ימשיכו לפעול ללא לאות בשטח למען שמירה על מדינת ישראל כביתו הלאומי היחיד של העם היהודי !