אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ההצלחה של בנט מעידה על הכשלון שלו

ההצלחה של בנט להקים מפלגת ימין מאוחדת בלי איתמר בן גביר, מוכיחה ששנה אחרי שנטש בטריקת דלת, הוא עדיין הפוליטיקאי הכי חזק בציונות הדתית, תואר שמעיד דווקא על כשלונו לצלוח את המסע אליו יצא לפני שנה

ההצלחה של בנט מעידה על הכשלון שלו
  (צילום: אוליבר פיטוסי/ פלאש90)

1. אז אחרי הערב הדרמטי שעבר על הציונות הדתית, יש מי שרואים את סיום המהלך- אחדות של בנט, סמוטריץ' והרב פרץ- הישג של בנט, בעיקר לאור הצלחתו להותיר את איתמר בן גביר ועוצמה יהודית מחוץ למפלגה המאוחדת, ולהכניס 5 נציגים של 'הימין החדש' לעשיריה הראשונה. שנה אחרי שנטש את הבית היהודי אפשר לומר בפה מלא: נפתלי בנט הוא עדיין הפוליטיקאי הכי חזק בציונות הדתית. תואר שמעיד דווקא על הכשלון של המיזם שלו 'הימין החדש'.

(צילום: סרוגים)

2. כשנטש את הבית היהודי, יחד עם איילת שקד ושולי מועלם (אליה נגיע בהמשך) טען בנט כי הוא עושה זאת כדי להציל את גוש הימין. "אם אתמודד במפלגה שאינה מגזרית", שכנע בנט בעיקר את את עצמו, "אצליח למשוך קולות של מצביעים מהימין הרך שעברו מנתניהו לכחול לבן ולליברמן". בסופו של דבר כולם זוכרים איך זה נגמר: בנט משך קולות בעיקר מהבית היהודי, ריסק את הציונות הדתית ואיבד מנדטים יקרים שמנעו מגוש הימין להקים ממשלה. בנוסף, כל הכוכבים ששריין- מקרולין גליק ועד אלונה ברקת- נטשו את המיזם הפוליטי הצעיר ששקע במצולות.

3. אחרי שגילה את כוחו הפוליטי האמיתי, חזר בנט בריצת אמוק לציונות הדתית, חבר לאיחוד הלאומי של בצלאל סמוטריץ' ולבית היהודי של הרב רפי פרץ, והקים יחד איתם את מפלגת 'ימינה'. באופן רשמי הייתה זו שקד שעמדה בראשות המפלגה המאוחדת, אך רוח המפקד הייתה של בנט. בסופו של דבר זה נגמר בכשלון צורם; 7 מנדטים בלבד של 3 מפלגות; רק פי 3 מאיתמר בן גביר שרץ לבד והביא 84,000 קולות.

עוד באותו נושא

מבן גביר ועד סילמן: הכל על הדרמה הפוליטית במגזר


6

4. מספר חודשים אחרי שהיה מחוץ לכנסת וחייו הפוליטיים נראו לקראת סיום, חזר בנט משום מקום למשרד הבטחון שם ניסה לשקם את 'הימין החדש'. דרך משרד הבטחון והתרפקות על העבר של איילת שקד במשרד המשפטים, הוא חשב שהוא יצליח לעבור הפעם את אחוז החסימה. רק שלשום הוא הצהיר כי 'הימין החדש' תתמודד לבד, ואחרי פחות מיממה כבר חתם על הסכם עם הרב רפי וסמוטריץ', חזר שוב לחיקה הציונות הדתית ממנה ניסה לברוח כל כך, והוכיח את הקלישאה שאפשר להוציא בן אדם מהציונות הדתית אבל אי אפשר להוציא את הציונות הדתית ממנו.

אז בסופו של יום: שנה אחרי נטש בטריקת דלת, בנט הוא הפוליטיקאי החזק בציונות הדתית, תואר ממנו הוא ניסה לברוח בכל דרך.

עוד באותו נושא

ההצלחה של בנט מעידה על הכשלון שלו


14

5. גם הסתכלות על הרשימה המאוחדת החדשה לא מגלה הישג מיוחד של בנט. בסופו של דבר מדובר באותם אנשים שהיו שם בשנה האחרונה: בנט, שקד ומתן כהנא. בהמשך העשיריה הראשונה במקום לא ריאלי נמצאת שירלי פינטו. ולא שכחנו את שולי מועלם שנזרקה לעשיריה השנייה, למרות שבזכותה בנט יצא להרפתקה לפני שנה. אז בלי רכש נוצץ ובלי לשמור על שולי מועלם, בנט לא יכול לרשום לעצמו לרשום לעצמו יותר מדי הישגים. אז בנט ושאר חברי הרשימה מתגאים במספר הגדול של הנשים בעשיריה הראשונה-5- אבל לא מספרים לכם שרק 2 מהן נמצאות במקום ריאלי.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
14 תגובות - 10 דיונים מיין לפי
1
בנט חושב על בנט בלבד
חיים | 16-01-2020 17:45
רוצים לשמור על שלטון הימין להצביע רק ליכוד בנט חושב רק בנט
בנט עוד ימיט אסון על מדינתינו הקדושה
מוחמד אל בנט | 19-01-2020 7:18
סך הכל בנט אדם פזיז
חיים היקר, גם ביבי חושב רק על ביבי
משה | 16-01-2020 18:11
וסער על סער, וכץ על כץ וכן הלאה. ככה זה בפוליטיקה
2
בנט הולך להפיל את כל הימין
בנט | 16-01-2020 18:12
בעבר רצה לעשות מפץ- הימין החדש-הפיל את עצמו ושקד. הפעם הוא יפיל יחד איתו -במפץ הגדול- גם את הנוכל הגדול רפי פרץ ואת הנוכל הקטן-בצלאל סמוטריץ!!!!! מטומטם-מי שיבחר בשקרנים המועדים הללו- אנחנו נבחר הפעם בעוצמה יהודית או בליכוד!!!!!
3
נקמת הבורקס 3!
נאה דורש | 16-01-2020 18:51
עדיף רשימה עם הכרסתנים הגזענים ולא להיות בכנסת מאשר להיות בכנסת בלי הכרסתנים הגזענים! ובבורקס תרד ננוחם!
4
קולע בול
ישי | 16-01-2020 19:05
זה כל כך ברור לכל מתבונן, השאלה מתי ערוץ 7 יפנימו
הם יפנימו כשהציבור יפסיק להכנס לאתר
יעקב | 17-01-2020 4:28
והם יפסידו כסף. כרגע הם מקבלים שלמונים מכל אותם אלה שמריצים ובפרט מסמוטריץ.
5
ימינה לא מפלגה דתית לאומית
תיקון לחיים | 16-01-2020 19:07
ימינה לא מפלגה דתית לאומית מצביעים ליכוד (מצביע טב קבוע)
6
איש עלוב ומגזר סמרטוט
חיים | 16-01-2020 19:29
כנראה גם בהמשך המגזר ימשיך לסגוד לכישלון המהלך הזה
7
בנט הרס את הציונות הדתית.
חיים | 16-01-2020 22:14
בוא נדבר על העשייה של בנט , שקד וסמוטריץ. בבחירות מועד א':בנט נטש את הבית היהודי עם חובות כבדים לא חבר לזהות והפיל את כל גוש הימין. בבחירות מועד ב':בנט חבר לבית היהודי במקום לחבור לזהות, על הדרך הוא גם סילק את עוצמה יהודית. סהכ מפלגת ימינה גילחה לגוש בסביבות 8-10 מנדטים. בחירות מועד ג':ב8 בערב בנט דיבר על לקחת קולות מכחול לבן וליברמן. ב24:30 בלילה הוא כבר גנז את הרעיון הליברלי והתחבר לסמוטריץ ומדינת הלכה. בערב למחרת הוא ריסק את הבית היהודי והעיף את עוצמה יהודית. קלמן ליבקינד אמר:בכל צומת פוליטית בנט פונה בפניה הלא נכונה זה כל כך עצוב עד כמה זה נכון ובמיוחד בבחירות הנוכחיות.הסיכוי של בנט לעבור את אחוז החסימה בבחירות הנוכחיות הוא ברמת האפסי. הסירחון שעולה מדרך הקמת המפלגה, מרתיעה רבים וטובים. הציונות הדתית הם אנשים ערכיים ולא בנויים למהלכים פוליטים לא ישרים. הרשימה של בנט זה רשימה של אנשים נוכלים!.
מי שהרס את הציונות הדתית הוא רונצקי שהביא
את העלוקות הללו לבית | 17-01-2020 6:39
היהודי, לעולם לעולם קולי לא ילך לציונות הדתית, מאז ומתמיד הפכה למפלגה מכוערת וגועלית, רק כהתרסה, מה לא טוב לכם בן העדה הכורדית, הוא יותר טוב מכולם, תהיו בטוחים שאם היה בפנים היה מתיישר לטובת הארץ החברה והעם, לא אשפה כמו הבוגדים בנט ושקד שעל גב אחרים רוכבים ללא הרף, בוגדים הם לעולם בוגדים, בית יהודי יתרסק בבחירות הבאות וכהתרסה הקול שלי ושל רבים מחברי ילכו לעוצמה או לליכוד רק לא הציונות הדתית בעיקר בהתנחלויות, כפויי טובה היו ויישארו תמיד, אסור להצביע להם, בוגדים הם לעולם בגדים נוכלים גנבים רמאים, זה העלוקות בנט ושקד סרטני גרורות ביחד עם סמוטריץ' ,
8
דתיים לאומיים איכותיים יש בליכוד.
משה | 16-01-2020 22:16
שלמה קרעי, ציפי חוטובולי, יולי אדלשטיין. ימינה זה אוסף של חוליגנים
9
לא הבנת כלום. הוא הראה לרבנים שהם צריכים אות
נ | 16-01-2020 22:43
הוא הראה לרבנים שהם תלויים בו. והוא יעשה מה שירצה בלי שיוכלו ללחוץ עליו. בדיוק מה שרצה. ובדיוק ממה שפחדו.
10
בנט מנצח בטקטיקות ומפסיד באסטרטגיות
בני | 17-01-2020 0:20
הוא חוכמולוג