אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

היום שאחרי: יוגב ובן דהן מקימים מחדש את הבית היהודי

היום שאחרי הדחתו המשפילה של ח"כ מוטי יוגב מרשימת ימינה הוא וסגן השר לשעבר אלי בן דהן, מכריזים על כינוס בשבוע הבא להקמה מחדש של הבית היהודי

יוגב ובן דהן מקימים מחדש את הבית היהודי
  (צילום: גילי יערי/פלאש90)

היום שאחרי הדחתו המשפילה של ח"כ מוטי יוגב מרשימת ימינה (הוצב במקום ה-12, למרות שנבחר ראשון במרכז המפלגה), הוא וסגן השר לשעבר אלי בן דהן שהוצב גם הוא במקום לא ריאלי, מכריזים על כינוס להקמה מחדש של הבית היהודי.

עוד באותו נושא

הרב אלי בן דהן שוקל לפרוש מרשימת הבית היהודי


10

בהודעה שהפיצו השניים לפעילים וחברי מרכז הם מזמינים אותם למפגש במעוז הסרוג גבעת שמואל ביום שלישי הקרוב, ובו מה שהם הגדירו "דיון והצגת הצעות מעשיות לשיקום והתחדשות הבית היהודי", על רקע חוסר האמון של עשרות חברי מרכז ופרישה של חלק מהם מהמפלגה.

אמש פרש יוגב מרשימת הבית היהודי כשהוא מטיח האשמות קשות בחוסר האמון והאמינות של היו"ר הרב רפי פרץ: "לא אתמודד עם אדם לא ישר". בתוך קבוצות הווטסאפ של הבית היהודי זוכה יוגב להוקרה, וכזכור הוא ניצח בבחירות הפנימיות במרכז.

מוטי יוגב פורש מהרשימה, בגלל בעיות אמינות

תמיכה ביוגב בקבוצות הבית היהודי

מה יכולים לעשות במצב הנוכחי הפעילים? בשביל זה צריך לבחון מה אומרת חוקת הבית היהודי.

נזכיר, בשנת 2014 שינה בנט את חוקת המפלגה באופן שנתן כוח מוחלט ליו"ר בכל החלטה. בנט כבר פרש מהבית היהודי, אבל הסמכויות נשארו אצל היו"ר למרות שלא נבחר לפי החוקה, אלא בהוראת שעה.

אז מה אומרת החוקה?

פעילי הבית היהודי יכולים לדרוש את כינוס מרכז המפלגה כדי להצביע על החלטה ליציאה לפריימריז על היו"ר. לשם כך הם צריכים להחתים כ-200 איש, על אף שמדובר במשימה קשה, במצב הזעם הנוכחי על היו"ר, לא מדובר במצב בלתי אפשרי.

סעיף 74 לחוקת המפלגה:

20% מחברי המרכז רשאים לבקש כינוס מרכז שלא מן המניין לשם דיון והחלטה בהצעה שתובא על ידם. בקשת החברים לכינוס שלא מן המניין כאמור, תוגש ליושב ראש המרכז עם העתק למזכירות המפלגה. הבקשה האמורה תוגש בכתב, בחתימת ידם של המבקשים, כשלצד החתימה יירשם בכתב ידו של המבקש מועד חתימתו. הבקשה האמורה תכיל את נוסח ההצעה המוצעת להחלטה והמרכז יצביע בעדה או נגדה כפי לשונה. מרכז המפלגה לא יקבל החלטה על פי המוצע, אלא אם נוכחים בעת ההצבעה, לצד כללי הקוורום הרגילים גם 60% של מבקשי הכינוס שלא מן המניין.

כלומר, צריך לאסוף כמאתיים חתימות בכתב יד (!), ואותן להגיש ליו"ר המרכז. המסמך צריך להכיל סעיפים עליהם מצביעים בעד או נגד, כשדרוש רוב מיוחס של 60% של מבקשי הכינוס. כלומר צריך לארגן כינוס של מתנגדים, להחתים אותם על ההצעה, ואז לקוות ש-120 מהם גם יגיעו לאסיפה.

אבל זה לא הכל. אחרי שהוגשה ההצעה ליו"ר המרכז יכול היו"ר למסמס את הכינוס. הסעיף הבא בחוקת הבית היהודי

75. יושב ראש המרכז, בהתייעצות עם נשיאות המרכז, יכנס, בתוך 45 יום, מיום שהוגשה הבקשה כאמור, ישיבה שלא מן המניין של המרכז לשם דיון והצבעה בבקשת חברים, או שיכלול את הדיון וההצבעה במושב רגיל של המרכז או במושב שלא מן המניין שבו נידונים עניינים אחרים.

במצב הנוכחי, לא נראה שהרב רפי פרץ, יעשה עוד תרגילים, כדי לדחות את הכינוס. במקביל, יכול הרב פרץ להכריז על הקדמת הבחירות ליו"ר המפלגה בתאריך מוסכם (כרגע הוא הסכים לבחירות במרץ 2021) או לפרוש, מה שיוביל למינוי יו"ר זמני (שלא יתמודד על הראשות) עד לבחירות ליו"ר המפלגה בתוך 60 יום.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
18 תגובות - 11 דיונים מיין לפי
1
אם הבית היהודי ידיח את הרב רפי
משה | 16-01-2020 14:04
סה לא ישנה את הרשימות לבחירות הקרובות אבל יתן דליפה להמשך
אינשלה שפרץ לא יעבור את אחוז החסימה
ימין | 16-01-2020 15:11
כאשר זמם לעשות כן ייעשה לו!!! לפרץ ובנט יחד עם סמןטריץ נוכלים בלתי נלאים!!! לא נבחר בכם לעולם
רק לא פרץ ובנט
ימין | 16-01-2020 15:09
אסור לבחור במושחתים-שקרנים -שאין להם אלהים- וימכרו את אמא שלהם בשביל כסאות!!! רק אין יראת אלהים במקום הזה והרגוני... וכל מי שהכניס עצמו לרשימה השחורה הזאת של פרץ ובנט -אינו ראוי להנהגת הימין-ובטח לא הדתי!! אנחנו נחליט במי לבחור וזה יהיה בעוצה יהודית או ליכוד !!! מקוים שבן דהן ויוגב יבנו מחדש את המפלגה הציונית דתית האמיתית ונתגבש סביבה מהר ככל האפשר
2
בהצלחה
חיים | 16-01-2020 14:07
יופי יש תקווה .יבנו ישקמו מחדש .הרי הפעילים ראשי המחוזות בזים לרפי ומנכלו .טוב מאוד יש תקווה לעתיד בהצלחה רבה רבה
הרב רפי איש אמת. כל השאר הבל. אם היה נשאר עם
אברהם צוקרמן | 19-01-2020 22:51
הרב רפי איש אמת. כל השאר הבל. אם היה נשאר עם איתמר בן גביר היו אומרים: א. הרב רפי לא שומע בקול הרב דרוקמן. ב. לא מנהיג. מנהיג צריך לקבל החלטות קשות והיה צריך להיפרד מאיתמר בן גביר. עכשיו כאשר הרב רפי נפרד מבן גביר, קיבל החלטה קשה, שמע בקול הרבנים, אז אומרים שהוא בוגד. דבר אחד טוב יצא - אין מפדל,אין בית יהודי, אין איחוד לאומי, בנט בלע את כולם. סוף סוף.
3
טוב עושים יוגב ובן דהן
ימין | 16-01-2020 14:09
אנחנו לא בוחרים בפרץ וסמוטריץ ןבנט בשום אופן!!!!!! נחליט בין עוצמה יהודית לבין הליכוד.. מבחינתינו שיעלמו הנוכלים מהעולם
רק עוצמה
משה | 17-01-2020 0:03
הפעם חייב אמת
זה כבר לא ענין מפלגתי
מישהו | 16-01-2020 14:31
הציונות הדתית בקריסה הנוער מסתכל על הרבנים והמנהיגים ויסיק מסקנות את התוצאות נראה בעוד מספר שנים
4
מצביעי הבית היהודי עומדים בהסכם עם עוצמה יהוד
דנה | 16-01-2020 14:35
מילה של מרכז המפלגה זו מילה.
קטע בדיוק זה מה שאמרנו במשפחה שלנו
חבר מרכז הבית היהודי | 17-01-2020 10:11
לנו אסור לבגוד ולכן נצביע לבן גביר. בלי קשר לסקרים.
5
סמוטריץ עמד הגדר כמו "זונה פוליטית".
דוד | 16-01-2020 14:36
גמר את שתי המפלגות כמו אידיוט.
6
הרב פרץ לא ילך הביתה
מפוכחת | 16-01-2020 14:40
מי שהולך הביתה זה מוטי יוגב. מי שחותר תחת ההנהגה בשעת משבר כמוהו וכמו סילמן, לא יהיה בכנסת הבאה.
7
מקווה שיקום בית יהודי חדש ולא שקרן. רק עוצמה!
יוסף | 16-01-2020 15:19
מקווה שידיחו את רפי פרץ הבוגד והשקרן העלוב הזה מקווה שלאנשים יהיה שכל ויצביעו עוצמה יהודית!!!
8
הצלחה
אוחנה | 16-01-2020 15:23
תתצליחו.אבל בלי סמוטריץ , בבקשה
לא לתת לסמוטריץ דריכת רגל במפלגה בבבקשה
שמואל | 17-01-2020 9:40
חברי הבית היהודי לא רוצים אותו שם!! אמרתי מזמן כבר שמוטי יוגב צריך להיות בראש , שכנעתי כמה חברים, אבל לא מספיק. מקווה שעכשיו דברים ישתנו. אני כחבר הבית היהודי נאמן להבטחה ואצביע לבן גביר כמו שסוכם!
9
בעוד שבועיים בלי נדר אקים מחדש את מפא"י
מרא דאתרא | 16-01-2020 15:46
אבל ממש בלי נדר אני מתלבט קצת בין מפאי, ובין האפשרות לייסד מחדש את הציונים הכלליים והמפלגה הפרוגרסיבית. אבל בשום פנים ואופן לא אייסד את החזית הדתית המאוחדת נמאס כבר מהחרדלים והחרדים האלה שמשתלטים לנו על החיים. כן חבר'ה פעם החרדים והדתיים הלכו יחד במפלגה אחת- אמת לאמיתה - אפילו שהיו להם תמונות של רבנים על הקיר בסלון.
10
הצעה אמיתי
שי | 16-01-2020 16:32
אם תלכו ביחד עם עוצמה הבחירות האלו כמסוכם אולי ניתן לבדוק באם יש אפשרות להכניס אותכם לרשימת עוצמה ולהצליח לעבור את אחוז החסימה. זה יתן תקווה למלפגה ישרה שאפשר לבטוח בנבחריה. אופציה שניה היא גם לחבור לעוצמה ולרדם מהבחירות האלו ולהתארגן כבר עכשיו לאסוף שברים ולהקים משהו חדש.
11
הרב רפי איש אמת. כל השאר הבל. אם היה נשאר עם
אברהם צוקרמן | 19-01-2020 22:50
הרב רפי איש אמת. כל השאר הבל. אם היה נשאר עם איתמר בן גביר היו אומרים: א. הרב רפי לא שומע בקול הרב דרוקמן. ב. לא מנהיג. מנהיג צריך לקבל החלטות קשות והיה צריך להיפרד מאיתמר בן גביר. עכשיו כאשר הרב רפי נפרד מבן גביר, קיבל החלטה קשה, שמע בקול הרבנים, אז אומרים שהוא בוגד. דבר אחד טוב יצא - אין מפדל,אין בית יהודי, אין איחוד לאומי, בנט בלע את כולם. סוף סוף.