אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

‏בנט הודיע: "ימינה מאוחדת, לא בלוק טכני"

יו"ר הימין החדש מודיעה כי 'ימינה' רצה כרשימה אחת ולא בבלוק טכני, כמו ההתפצלות שהתרחשה מיד בליל תוצאות הבחירות. בנט: "גאה להנהיג תנועה שמחברת את כל גווני הציונות הדתית"

‏בנט הודיע: "ימינה מאוחדת, לא בלוק טכני"
  (צילום: חיים גולדברג\סרוגים)

בבוקר שאחרי האיחוד הדרמטי, יו״ר הימין החדש, נפתלי בנט מודיעה כי רשימת 'ימינה רצה כרשימה אחת ולא בבלוק טכני, כמו ההתפצלות שהתרחשה מיד בליל תוצאות הבחירות.

בפעם הקודמת נדרשו לעשות זאת ראשי ימינה מצד הרבנים ולהיפרד למחרת הבחירות בעקבות מינויה של איילת שקד כאישה חילוני, לעמוד בראש, אך כעת משבנט נמצא בראש הרשימה הבעיה הוסרה והם לא צפויים להיפרד אחרת תפוצל הרשימה ל- 4 מפלגות שונות – הבית היהודי, הימין החדש, אח"י והאיחוד הלאומי

בחשבון הטוויטר שלו כתב בנט: "התאחדנו.‏ לא בלוק טכני, סיעה מאוחדת לפני ואחרי הבחירות. ‏ימינה – טב", זה הפתק עימו יגיעו לקלפי גם בפעם הזאת. "גאה להנהיג תנועה שמחברת את כל הימין האידאולוגי וכל גווני הציונות הדתית:‏ דתיים, חילונים, מסורתיים, חרד"לים, ליברלים – כולנו בעד שלמות ארץ ישראל ועם ישראל, ומסורת ישראל. ‏חירות האדם.‏ הנבחרת הכי טובה בישראל. ‏לניצחון", ציין.

באוקטובר האחרון הוועדה המסדרת של הכנסת אישרה את פיצול ימינה לשתי סיעות: הבית היהודי- האיחוד הלאומי והימין החדש. לשם הגיע ח"כ אופיר סופר, מהימין החדש מגיע ח"כ הטרי מתן כהנא, שניהם חברי הוועדה שנימקו את המהלך. לאחר ההצבעה, ימינה תהפוך לשתי סיעות: באחת השר הרב רפי פרץ ומוטי יוגב מהבית יהודי, יחד עם השר בצלאל סמוטריץ' וסופר מהאיחוד הלאומי. בשנייה ישבו יו"ר המפלגה נפתלי בנט, איילת שקד שחוזרת להיות מקום שתיים וכהנא.

חה"כ סופר אמר כי הוא "מאחל לבוחרים שלנו שהבית היהודי והאיחוד הלאומי יתאחדו". חה"כ מתן כהנא הציג את הבקשה: "אנחנו מבקשים כמו שהבטחנו לבוחרים שלנו בכל מערכת הבחירות להתפצל לסיעות נפרדות שהבטחנו".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
הצבעה בסקרים, לא מבזבזת מנדטים.
חרדל חכם | 16-01-2020 11:37
כידוע הצבעה בסקרים, לא מבזבזת מנדטים. כולם להצביע בכל הסקרים רק לעוצמה יהודית. נראה מי יעבור את אחוז החסימה ומי יעלם מהחיים הפוליטים. זאת מחאה ציבורית נגד הנוכלים שרימו את כל הציונות הדתית!
2
הסיבה היחידה שבנט לא רצה את עוצמה יהודית
חיים | 16-01-2020 11:39
הוא מתכנן רגע אחרי הבחירות לבגוד בימין ולחבורת לכחול לבן.
3
בניחוח פוליטי
זאב קם | 16-01-2020 11:55
בוא נדבר על העשייה של בנט , שקד וסמוטריץ. בבחירות מועד א':בנט נטש את הבית היהודי עם חובות כבדים לא חבר לזהות והפיל את כל גוש הימין. בבחירות מועד ב':בנט חבר לבית היהודי במקום לחבור לזהות, על הדרך הוא גם סילק את עוצמה יהודית. סהכ מפלגת ימינה גילחה לגוש בסביבות 8-10 מנדטים. בחירות מועד ג':ב8 בערב בנט דיבר על לקחת קולות מכחול לבן וליברמן. ב24:30 בלילה הוא כבר גנז את הרעיון הליברלי והתחבר לסמוטריץ ומדינת הלכה. בערב למחרת הוא ריסק את הבית היהודי והעיף את עוצמה יהודית. קלמן ליבקינד אמר:בכל צומת פוליטית בנט פונה בפניה הלא נכונה זה כל כך עצוב עד כמה זה נכון ובמיוחד בבחירות הנוכחיות. הסיכוי של בנט לעבור את אחוז החסימה בבחירות הנוכחיות הוא ברמת האפסי. הסירחון שעולה מדרך הקמת המפלגה, מרתיעה רבים וטובים. הציונות הדתית הם אנשים ערכיים ולא בנויים למהלכים פוליטים לא ישרים. הרשימה של בנט זה רשימה של אנשים נוכלים!.
4
מפלגת הרמאים והרפורמים
פנט אסתר | 16-01-2020 11:55
כל כך עצוב לא נשאר לנו למי להצביע רבניך ושריך סוררים...
5
ימינה לא מפלגה דתית לאומית
תיקון לחיי"ם | 16-01-2020 12:05
זו לא מפלגה דתית לאומית נציל את הגוש. נצביע ליכוד
6
מעולה צעד נכון מספיק קשקשת
יוסי | 16-01-2020 12:36