אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

בן גביר: "סומך על הרב רפי פרץ שלא יפר את ההסכם״

בעקבות המתיחות עם נפתלי בנט, איתמר בן גביר קרא שוב לפעול לאיחוד בימין והבהיר כי לא יפרוש מהחיבור עם הבית היהודי: "״אני סומך על רפי פרץ שלא יפר את ההסכם״

בן גביר: "סומך על הרב רפי פרץ שלא יפר את ההסכם״
  (צילום: חיים גולדברג\סרוגים)

דרמה בימין: לאחר שנפתלי בנט הבהיר כי לא יישב איתו במפלגה מאוחדת, יו"ר עוצמה יהודית איתמר בן גביר כינס הערב (רביעי) מסיבת עיתונאים בה קרא פעם נוספת לפעול לחיבור בין המפלגות. בדבריו הבהיר כי הוא סומך על הרב רפי פרץ כי הוא לא יפר את ההסכם.

(צילום: סרוגים)

"יש לנו הסכם עם הרב רפי פרץ, ואני לא מאמין שהוא יעלה על דעתו להפר את ההסכם" אמר. "יש לי מחלוקות עם נפתלי בנט, אבל אנחנו לא הולכים לחתונה, אלא להציל את ממשלת הימין".

לדבריו, "קראתי את הדברים של בנט בפייסבוק בדבר התמונה. למרות שאמרתי פעמים רבות שאני נגד פגיעה בערבים וחפים בפשע, החלטתי מתוך אחריות להסיר את התמונה בסלון. אני חושב שעל הפרק נמצאת הקמת ממשלת שמאל עם אחמד טיבי ואיימן עודה, ממשלה שיכולה לפנות יישובים. כל חיי פעלתי למען מדינת ישראל ועם ישראל. אני מקווה שגם נפתלי בנט וגם בצלאל סמוטריץ' יגלו אחריות".

עוד באותו נושא

בן גביר: אסיר את תמונת גולדשטיין למען אחדות


22

כזכור, מוקדם יותר הערב בנט הדף בתקיפות את האפשרות כי בן גביר יצטרף לרשימה וכותב בדף הפייסבוק שלו: "כיושב ראש מפלגת הימין החדש שמתמודדת לכנסת,וכשר החינוך לשעבר של מדינת ישראל,לא אכלול ברשימה שלי מי שמחזיק בסלון ביתו תמונה של אדם אשר רצח 29 איש חפים מפשע. זה כל-כך מובן מאליו, שאני נדהם שאני נדרש להסביר זאת בכלל. דמיינו חבר קונגרס אמריקאי שהיה תולה על קיר ביתו תמונה של מי שרצח עשרות יהודים בבית כנסת בזמן התפילה. זה נשמע לכם הגיוני? לא אכפת לי כמה ילחצו עליי. זה בכלל לא עולה על דעתי. זה לא יקרה. זו החלטתי הסופית".

על פתרון לפלונטר הפוליטי כותב בנט: "יש לכך פתרון פשוט ומיידי: שראש הממשלה יזמן אליו את ידידי הרב רפי פרץ, יסייע לו להצטרף אלינו, ושיקרא לבן גביר להסיר את התמודדותו לכנסת. אם רה"מ יצליח, הימין לא יאבד אף קול.אם בן גביר יחליט בכל זאת לרוץ, ראש הממשלה יבהיר לציבור שהפעם שאין לבן גביר שום סיכוי לעבור את אחוז החסימה. יהיו מעט מאד אנשים שיבזבזו את קולם. זה בידי ראש הממשלה, ורק בידיו", כותב בנט, ומוסיף על הלחצים מהליכוד לצירוף בן גביר: חבריי בליכוד—אם אתם כל כך רוצים אותו, שריינו אותו אצלכם!".

בן גביר אמר בתגובה כי "לאור העובדה שגורל עם ישראל וארץ ישראל מונח על כף המאזניים, ועל הפרק סכנה של הקמת ממשלה שתגרש יהודים מהבית, אני מודיע כי לטובת האחדות וניצחון הימין בבחירות אני מסיר את התמונה בסלון. אני קורא לך ולשר סמוטריץ' לגלות אחריות ולהציל את שלטון הימין".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
13 תגובות - 12 דיונים מיין לפי
1
הלם, תדהמה
טרונצ׳ו | 15-01-2020 20:09
איתמר בן-דלפון עשה אי פעם בחייו משהו חוץ מאשר ״הצהרה לתקשורת״?
2
דווקא בן גביר
בנט מושחת | 15-01-2020 20:24
כם אם איתמר רץ לבד אני שם רק לו
3
בהצלחה
הדסה | 15-01-2020 20:34
לך הכולל זה
4
אתה מעדיף את ההסכם שלך על פני ארץ ישראל
מתן | 15-01-2020 20:41
התנהגת בשפלות לבצלאל, ביזיתם אותו כמה שאפשר, יכולת כבר להיות ברשימה משותפת עם פרץ ואיתו, אבל השפלתם אותו ואת האיחוד הלאומי בלי שום סיבה רק מפחד לישבניכם. עוד המנכל שלך ומועמד עוצמה וסרלאוף אמר לו לקחת את המקום שהכנתם לו ולשתוק. תפרוש הפעם אם ארץ ישראל ועם ישראל חשובים לך, מביש שלסתיו שפיר יש יותר אחריות מאשר לך.
5
למה אין רשימה גדול של כל הימין כולל הליכוד???
שמואל | 15-01-2020 20:43
??
יש מחלוקת אידאולוגית עמוקה בין בנט לנתניהו
חח | 15-01-2020 21:17
נתניהו רוצה להיות ראש הממשלה ובנט גם
6
איתמר תכין תוכנית מגרה
אזרח | 15-01-2020 21:19
לא ללכת עם עיניים עצומות, הגיוני מאוד שפרץ יכנע הוא יפחד להשאר בחוץ
7
לא משנה איך עוצמה יהודית הולכת אני רק איתה
יוסף | 15-01-2020 21:31
אני לא יודע מה יקרה בימין אבל מה שבטוח שאני הולך רק עם עוצמה יהודית!!!
8
ואו, מסיר את התמונה
אזרחית מודאגת | 15-01-2020 21:33
ממש פרס נובל לשלום מגיע לו אם זה לא היה עצוב זה זה היה מצחיק אני לא מתכוונת להצביע לבנט בגלל החיבור עם סמוטריץ'-אבל מסכימה עם כל מילה שלו
9
יש לי פתרון
יגאל | 15-01-2020 21:56
שיצטרף לסתיו שפיר. היא מחפשת פרטנר
10
פילוג יגואיסטי
חסיד שרבטוב | 15-01-2020 22:59
בנט מתחיל לדבר את האמת שלו , וגם היום הרסו מאחז כשבנט שר הבטחון , איתמר בוא לליכוד עזוב ימין חדש ימין ישן הכל חרטה , ימין כרגע זה רק ביבי , בקיצור אם אני יכולתי להשפיע , הייתי אומר לך איתמר ולרפי עזבו את האינטרסנתים של ימין עלק חדש , אין יותר ימין היום יותר מליכוד . האחרים זה מילכוד . פעם שהיה מפד״ל עוד הייתי רגוע היום אין אידיאולוגיה יש כסא ירום ממך , מאוד עצוב שהיגענו למצב ביש שכזה , רק מלך המשיח שבפתח יציל אותנו בעז״ה
11
יצא הומו הרב רפי...
דוד | 15-01-2020 23:19
אין מה להוסיף.
12
בנט
שמעון | 16-01-2020 12:06
איזו השוואה דפוקה .אפשר בכלל לעשות השוואה בין יהודים בבית כנסת באמריקה .למוסלמים בחברון. חברון עיר של שונאי ישראל כולם . יהודים באמריקה לא פועלים לחיסול אמריקה . נכון המעשה היה בזוי .אך ההשואה שלך דפוקה