אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מזכירות הליכוד אישרה את שיריונו של גדי יברקן

מזכירות הליכוד אישרה לשריין את חבר הכנסת גדי יברקן שהודח היום מרשימת כחול לבן על רקע המגעים עם הליכוד לשריון. יברקן פנה לראשי מפלגתו ועדכן אותם בפניה, אלה בתגובה הדיחו אותו

בליכוד אישרו את שיריונו של גדי יברקן במקום ה-20
  (צילום: עופר חג'יוב)

מזכירות הליכוד אישרה הערב (רביעי) את שריונו של חבר הכנסת גדי יברקן שהודח היום מרשימת כחול לבן ברשימת הליכוד לכנסת ה-23.

יברקן ישוריין במקום ה-20 ברשימת הליכוד כנציג העדה האתיופית.

ח"כ גדי יברקן עלה לישראל במסגרת מבצע שלמה, כתב ספר שירה, פעל לחיזוק וביצור מעמדם הרשמי של מנהיגיה הרוחניים של הקהילה האתיופיות. לפני ששובץ בכחול לבן כחלק ממפלגת תל"ם בראשות בוגי יעלון, יברקן היה חבר מפלגת הליכוד ואף מועמד ברשימתה לכנסת ה-19.

לפני חודשיים, ביציאה מאולפן סרוגים, נפגשו חברי הכנסת גדי יברקן וגדעון סער בין ראיונות. סער חיבק את יברקן ואמר לכתבים: "לא רק שאני אשב איתו בממשלה. אני אומר לך הוא גם יחזור לליכוד. הוא היה חבר שלי בליכוד."

עוד באותו נושא

גדעון סער חזה: "אתה תראה גדי יברקן יחזור לליכוד". צפו

כפי שדיווחנו מוקדם יותר, יו"ר כחול לבן, בני גנץ הדיח מרשימת כחול לבן את חבר הכנסת גדי יברקן, והודיע: "‏החלטתי בתיאום עם חה״כ רא״ל (במיל׳) בוגי יעלון להדיח מרשימת כחול לבן את ח״כ גדי יברקן".

ההדחה מגיעה לאחר שח"כ גדי יברקן מכחול לבן קיבל הצעה מהליכוד לערוק בתמורה למקום ה-20 ברשימה. יברקן הוא חבר מטעם מפלגת תל"ם של בוגי יעלון המוצב במקום ה-33 ברשימת כחול לבן. הוא שקל את ההצעה של הליכוד כשהוא העלה דרישה לראשי כחול לבן לשדרג אותו ברשימה שלהם.

הרעיון מאחורי הצעת העריקה של הליכוד, הוא החזרת "הקול האתיופי" שנדד מהליכוד לכחול לבן, בעקבות מחאת יוצאי אתיופיה בשנה שעברה. בכנסת ה-21, בימים שלפני פיזור הכנסת, במצב של תיקו 60, הציעו ליברקן לערוק מכחול לבן לליכוד והוא סרב בתוקף. לו היה מסכים הבחירות היו יכולים להגיע ל-61 ולא לצאת לבחירות.

בראיון שקיים אצלנו באולפן סרוגים אמר, "הליכוד הסתכל על הקהילה כמובן מאליו, וניסו להשתמש בי כעלה תאנה. אבל אני לא עלה תאנה של אף אחד. הלכתי והקמתי את תל"ם עם בוגי יעלון, שמהווה כיום את האגף הימני בתוך כחול לבן" סיפר. "אני גאה על כך שהקמנו תנועה מאפס והתחברנו למפלגה אחת גדולה שרוב הציבור בישראל מצאו בה בית – כולל יוצאי אתיופיה שהטו את הכף. אם ה-3 מנדטים הללו היו הולכים לליכוד, כנראה שהסיפור היה אחר".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו