אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אזרח ישראל שניהל בתי הימורים והלבין הון הוסגר לארה"ב

אוראל גוהר, אזרח ישראל שנאשם כי ניהל עסקי הימורים בלתי חוקיים במסגרת ארגון פשע במדינת קליפורניה שבארצות הברית, הוסגר ביום שישי האחרון מרצונו לרשויות ארה"ב

אזרח ישראל שניהל בתי הימורים הוסגר לארה"ב
  Yonatan Sindel/Flash90

אוראל גוהר, אזרח ישראל ובעל מעמד של תושבות קבע בארה"ב, הנאשם בכך שניהל בתי הימורים והלבין את רווחיו מהם בארצות הברית, הוחזר לארה"ב  ביום שישי האחרון לאחר שנמלט מן הדין לישראל, כך מדווחת היום (ראשון) המחלקה הבינלאומית בפרקליטות המדינה.

על פי בקשת ההסגרה שהגישה ממשלת ארצות הברית, אוראל גוהר, יחד עם אחרים, לרבות אחיו יניב, עסק בניהול עסקי הימורים בלתי חוקיים בצפון מדינת קליפורניה, וזאת במסגרת ארגון פשע.

עוד באותו נושא

ישראל תסגיר לצרפת אזרח שחטף את ילדיו הקטינים

גוהר ושותפיו שלטו במספר גדול של מכונות מזל אלקטרוניות, אותן דאגו להתקין בבתי עסק שונים בצפון קליפורניה, כגון מכולות, תחנות דלק, חנויות לממכר אלכוהול וחנויות למוצרי עישון. עסקי ההימורים הניבו לגוהר ולשותפיו רווחים גדולים במזומן, והם ביצעו פעולות שונות על מנת להסתיר את מקור הכנסותיהם.

לאחר שנעצר, שוחרר בערובה, אך זמן קצר לאחר מכן, בינואר 2018, נמלט יחד עם אחיו יניב במהירות מארה"ב למקסיקו באמצעות דרכון מזויף, ובהמשך שב לישראל. באפריל 2019 הגישה ארצות הברית בקשה למדינת ישראל להסגרתו של גוהר על מנת שיעמוד לדין על מעשיו בבית המשפט המחוזי במחוז המזרחי של מדינת קליפורניה.

בדצמבר 2019 נעצר גוהר על ידי משטרת ישראל ומיד לאחר מכן הגישה המחלקה הבינלאומית בפרקליטות המדינה לבית המשפט המחוזי עתירה להכריז עליו בר הסגרה לארה"ב. באותו יום הודיע גוהר כי הוא מבקש לחזור לארצות הברית מרצונו. בהתאם להוראות חוק ההסגרה, גוהר נשאר במעצר עד להעברתו בפועל לידי רשויות ארצות הברית ביום שישי האחרון.

בפרקליטות מציינים כי בקשת הסגרה מאת רשויות ארה"ב הוגשה בזמנו גם בעניין אחיו של גוהר, יניב. יניב נעצר ביולי 2019, ואף הוא ביקש לחזור מרצון. חזרתו מרצון של יניב גוהר לארה"ב בוצעה ביולי 2019.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו