גפני במתקפה: "אסור לאיש הזה להיבחר לכנסת"

יו"ר ועדת הכספים תקף את אביגדור ליברמן והתייחס לסערה סביב דבריו של הרב רפי פרץ: "ביהדות התורה לא מתבטאים על זה"

גפני במתקפה: "אסור לאיש הזה להיבחר לכנסת"
  (צילום: פלאש90)

יו"ר ועד הכספים, חבר הכנסת משה גפני, העניק הבוקר (ראשון) ראיון לגל"צ והתייחס למספר נושאים בוערים על סדר היום.

ראשית התייחס גפני לאסון המעלית בשכונת התקווה בו נהרגו שני צעירים לאחר שנלכדו במעלית בעת שטפון: "לצערי אנחנו מכים על חטא – האסון הנורא הזה בשכונת התקווה היה יכול להימנע, לו החוק הזה של איחוד המוקדים היה עובר בשעתו. אני אמרתי ואני חוזר ואומר אקדם את החוק החיוני הזה בכל הכוח מיד עם כינון הכנסת הבאה. 911 בישראל הוא צו השעה".

עוד באותו נושא

שלב אחר שלב: תחקיר אסון המעלית בתל אביב


13

על הנזקים הגדולים שנגרמו לבתים ולעסקים אמר גפני: "מדינת ישראל לא יכולה לשבת מהצד ולא לפצות את התושבים שניזוקו בסופות הללו. אשוחח בעניין גם עם רה"מ נתניהו וגם עם שר האוצר כחלון".

גפני תקף את יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן ואמר: "אני מקנא בליברמן, הוא מקבל כותרות מידי שבוע על דיבורים שאין מאחוריהם כלום, משהו דפוק אצלנו בתקשורת הישראלית – תפסיקו להאמין למילים שלו כבר. במשך עשרות שנים במערכת הציבורית האיש הזה לא עשה כלום, רק נזקים ורק דיבורים. הוא חושב שהוא "שריף" הוא ילד. נזק גדול יכול לעשות גם ילד קטן".

עוד באותו נושא

אסון המעלית | החברים נפרדו "פרח טהור בגן עדן"

גפני התייחס לאמירה של ליברמן לפיה יפעל למנות את הרב חיים אמסלם ואת הרב דוד סתיו לרבנים הראשיים ואמר: "ליברמן חושב שהוא "שריף" שממנה רבנים ראשיים. לא מבין את הבמה שהתקשורת נותנת לו. אסור להכניס את ליברמן לקואליציה, לדעתי אסור לו גם להיבחר לכנסת".

על סערת דברי הרב רפי פרץ אמר גפני: "בבית הספר של הנכדות שלי לא עוסקים בנושא. ביהדות התורה לא מתבטאים על זה".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
11 תגובות - 10 דיונים מיין לפי
1
אם גפני יהפוך ממגזרן לאיש העם כולו...
שלמה | 12-01-2020 10:17
עם ישראל ירויח. האיש די מוכשר ורק חבל שאינו משתמש עם כישוריו לטובת כל עם ישראל. דיבורים המופיעים בכתבה בעיניי הם המפתח לביאת המשיח - היציאה ממגזריות זולה, קרי שנאת חינם, להשקפה כלל ישראלית.
2
רק רפי פרץ! תודה לרפי מהקהילה!
ניר | 12-01-2020 11:22
גם אם יחזור בו מאמירותיו על להטב (והוא יחזור בו, כמו שכבר עשה בעבר, זיג-זג, זיג-זג)- את החשיפה הוא כבר הביא. יותר אנשים עוסקים בעניין, מדברים על משפחות וילדים להטב, חושפים את פניו של רפי ומלמדים מאות אלפי תלמידים שלהטב זה טבעי ובסדר ורפי פרץ לא. אחלה שירות מקבלים, וכל זאת כי הוא לא מסוגל לסתום פעם אחת. אדרבא, שימשיך, זה טוב לרוב השפוי. ונקווה שיביא גם לשינוי בקרב הציונות הדתית, שלהטב רבים חיים בה בסוד ובצל, ובזכות רפי פרץ שלא מסוגל לסתום- יצאו גם הם מחושך לאור ויתקבלו באהבה, כי הם בני אדם שנבראו בצלם. אשרינו שזכינו לאנשים כמו רפי שמביאים לתודעה הציבורית את העובדה שהרוב תומך בלהטב!
3
לא מדברים על להטב"ים כי אתם בעלי חשבונות
חיים | 12-01-2020 11:33
יבוא בעל חשבונות ויפרע מכם. אם אתם נציגי ציבור אין לכם רשות לא לדבר על החורבן הזה שעומד כנגף בפני כל עם ישראל. אלא שאתם לא רואים את עצמכם כחלק מעם ישראל אלא בעיקר כחלק מהכסף שלו. עליכם להתבייש שאתם מציגים את עצמכם כאנשי תורה אך שותקים כנגד פגיעה בארץ ישראל ופגיעה אנושה בעם ישראל על ידי עידוד של להטבים אומללים.
4
שקצים ורמסים להוציא מתוכנו
עם ישראל | 12-01-2020 11:45
מס' 2 כל העם מתנגד לסוטים האלו ההןמוהים והלסביות וכל שאר השקצים והרמסים חולה הנפש !! בדיוק כמוך....אשרינו שיש לנו שר כזה שאומר את האמת !! וכל מי שנותן להם לבהמות האלו במה ישרף באש הגהינם !!
להטבים
גברת | 15-01-2020 3:34
הרב רפי פרץ שיתבייש לו.איפה הוא חי? בקוטב הצפוני? יש להטבים גם במגזר הדתי שאין להם ברירה לחיות חיים כפולים.זה שרפי מתכחש למציאות לא אומר שהיא נעלמת.מלכה לייפר חרדית לכל הדעות פדופילית. מה יעזרו דיבורים.דברי המרה .שר חינוך מדבר שטויות .רק אחד כמו ביבי .יכול למנות אדם כמוהו לשר חינוך.כי לא איכפת לו מהחינוך במדינת ישראל.שר חינוך אמור להיות אדם מפותח ונאור.לגדל ילדים עם מעוף.לא אחד שחי בהרי החושך מנותק מהמציאות.
5
לו רק גפני היה אנושי כך במציאות
ורד | 12-01-2020 12:09
במציאות גפני מרושע ואכזרי כהוגן...
6
מבחינתי אסור לגפני להבחר שוב
פרסיפל | 12-01-2020 23:20
שרץ עוכר ישראל
7
הרב צודק
אוחנה | 13-01-2020 21:03
ליברמן לך מעמנו....הרב גפני צודק בכל. לך תלמד בישיבה ותבין. החינוך שלך קלוקל.
8
גפני מתי אתה מתגייס?
כוכבי | 14-01-2020 10:34
בושה....אם המשתמט הזה זה ימין....אז אני שמאל
9
גפני
עמיר | 14-01-2020 16:51
הלוואי גפני היה אנושי כל כך במציאות הוא צמוד שנים רבות לשעבר של הכספים בלי סוף הכסף הולך לחרדים שלא עובדים פה ולא תורמים פה כלום אז למה לשחק אותה יפה נפש
10
גפני
רתוש | 15-01-2020 16:12
בדבר אחד ליברמן לבטח צודק! חייבים לחייב את המפלגות החרדיות ללימודי ליבה לילדיהם. המשך המצב הקיים מסכן את הדמוקרטיה ואת הכלכלה גם יחד. מעבר לכך, בהמשך המצב הממשלה נותנת יד להתעללות בקטינים חסרי ישע. גדול העמל מיגיע כפיו, יותר מירא שמים , כל שאינו מלמד את בנו אומנות כאילו מלמדו ליסטות.ועוד ועוד.. המפלגות החרדיות משטות בציבור...