אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מרים פרץ כתבה אותיות בספר התורה של עם ישראל

במהלך חגיגות סיום הש״ס בבית הכנסת ״משכן אלירז״ בגבעת זאב, כתבו אם הבנים מרים פרץ והזמר יונתן רזאל אותיות בספר תורה מיוחד שנכתב בשנים האחרונות על ידי יהודים שונים בארץ ובעולם

מרים פרץ כתבה אותיות בספר התורה של עם ישראל
  (צילום: storah.org)

אם הבנים, מרים פרץ, ששכלה את שני בניה אוריאל ואלירז הי״ד בהגנה על המולדת, כתבה הערב (שבת) אותיות בספר התורה של עם ישראל – ספר תורה מיוחד שנכתב בשנים האחרונות על ידי יהודים שונים בארץ ובעולם ביוזמת הרב דוד אברהם.

(קרדיט: ספר התורה של עם ישראל)

כתיבת האותיות נערכה בהשתתפות כמאה בני אדם, שהגיעו לחגוג את סיום הש״ס בבית הכנסת ״משכן אלירז״ בגבעת זאב. בין המשתתפים באירוע היה גם הזמר יונתן רזאל, שכתב גם הוא אות בספר התורה המיוחד.

ב״ספר הכותבים״ המיוחד אותו העניק יהורם גאון למיזם ספר התורה של עם ישראל, כתבה אם הבנים מרים פרץ את המילים הבאות: ״לא בחיל ולא בכוח, כי אם ברוחי אמר ה צבאות. זכיתי לכתוב אותיות בספר התורה בפרשת בשלח – שירת הים. שירת חיי שזורה ברגעי כאב ושמחה. כאב – על נפילת בניי סגן אוריאל ורס״ן אלירז פרץ הי״ד בקרב על הגנת המולדת.

שמחה – על כך שרוחם, רוח אהבת עם ישראל, תורת ישראל וארץ ישראל ממשיכה לפעום בלבבות. רוחי היא רוח בניי. רוח שמחפשת את האחדות, הלכידות, הערבות ההדדית. רוח אהבת עמי. וגם אם הדרך ארוכה וקשה – עם הנצח לא מפחד מקשיים. כוחנו באחדותינו. אשרי העם שאלו בניו״.

הרב דוד אברהם שעומד מאחורי מיזם ספר התורה של עם ישראל אמר: דווקא בימים כאלה של חוסר אחדות בעם ישראל, ספר התורה הזה מצליח לאחד ממש את כולם, כאיש אחד בלב אחד, מימין ומשמאל, דתיים ולא דתיים, ולהביא אותנו למצב של הר סיני כפשוטו ממש – כמו שהיינו אז: כאיש אחד בלב אחד״

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
מרגש מאוד!
דנה | 11-01-2020 23:57
היכן ניתן להצטרף ולכתוב גם אות בספר הזה?
2
אשמח לתגובה - בירור משותף
שלמה | 12-01-2020 7:21
עם כל הכאב ולמי שלא יודע אז תקישו את זה בגוגל. האם מותר לאישה לכתוב תורה ותראו את התוצאות תבינו מהר שהספר תורה פסול עכשיו וגם באמת עם כל הכאב זה לא פשוט לאבד ילדים בקישור שנעשה בין המוות בפרשת בשלח לבנים שלה לא מובן לי אשמח לקבל הסבר?
תגובה ל2
... | 12-01-2020 8:43
להחזיק בלמעלה של הקולמוס זה לא נקרא לכתוב...
3
ציטוט משו"ע סימן רפא סעיף ג', בפנים
דוד | 12-01-2020 9:40
ספר תורה שכתבו מסור, עבד, אשה, קטן, כותי, ישראל מומר -- פסולין.
כתיבת ספר תורהעל ידי אשה
שלמה | 12-01-2020 12:37
גב מרים פרץ את לא יודעת גבולות עושה הכל בגלל שתתפרסם למה לקחת ספר תורה שנכתב לזכר 2 בנייך היקרים לכלל עם ישראל ואז את מוכנה לעשות הכל הכל שיראו את השם שלך מרים פרץ מתנוסס מלמעלה תשאלי את בנייך העם זה מקובל עליהם ועכשיו מי יעלה לתורה בספר הזה למה למה
4
לכל השואלים היא לא כתבה, רק החזיקה מלמעלה
אריאל | 12-01-2020 13:57
ברור שאין כאן בעיה, תפיסקו לקפוץ ולחפש את הרע בכל דבר, נראה לכם שהסופר סתם אינו יודע את ההלכה? ואינו מכיר את דברי השוע? הכל בסדר.