אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

כבר לא מדע בדיוני: מערכת יירוט ישראלית עם קרן לייזר

משרד הביטחון חשף הערב טכנולוגיית יירוט טילים שנשמעת כאילו נלקחה מסרט מדע בדיוני; קרן לייזר ממוקדת תיירט רקטות. שר הביטחון: "נוסיף חרב של לייזר אל מול האיומים, בצפון ובדרום"

כבר לא מדע בדיוני: מערכת יירוט ישראלית עם קרן לייזר
  אילוסטרציה (שאטרסטוק)

משרד הביטחון חושף הערב (רביעי) פריצת דרך משמעותית בפיתוח מערכות יירוט. הטכנולוגיה החדישה נשמעת כאילו נלקחה מסרט מדע בדיוני, ופועלת על קרן לייזר.

הטכנולוגיה מדייקת את קרן הלייזר ומייצבת את האלומה הקטלנית אל מטרות בטווחים ארוכים תוך התגברות על הפרעות באטמוספירה ומיועדת להיכנס לשירות מבצעי בשלב הראשון בעוטף עזה. במערכת הביטחון מעריכים כי במחצית השניה של 2020 יערך הניסוי הראשון של המערכת ביירוט רקטות על ידי לייזר

דודי אוסטר, ראש מחלקת אופטירוניקה במשרד הביטחון הסביר את חשיבות הגילוי: "סוף סוף נוכל להגיע למערכת נשק אפקטיבית מלייזר שתחתוך את הברזל של הרקטות והטילים במרחק של קילומטרים".

ראש מו"פ במינהל לפיתוח אמצעי לחימה ותשתיות טכנולוגיות של משרד הביטחון, תא"ל יניב רותם אמר כי: "אנחנו נכנסים לעידן חדש של 'לוחמת אנרגיה' באוויר, ביבשה ובים. השקעות המו"פ שנעשו בשנים האחרונות, מציבות את ישראל בין המדינות המובילות בתחום הלייזר רב-עוצמה".

"זה יהווה מכפיל כוח ליכולות ההגנה של צה"ל, אם זה הגנה אווירית, הגנה על הגבולות, ואם זה ליכולות התמרון של צה"ל. בעתיד נרצה לראות את זה גם כמוטס על כלי טיס אוויריים ואפילו להשתמש בזה כנשק התקפי".

שר הביטחון נפתלי בנט מסר כי: "המוח הישראלי ממשיך להוביל חדשנות פורצת דרך. פרויקט הלייזר יהפוך את מערכת הביטחון לקטלנית, עוצמתית ומתקדמת יותר. מדובר בנדבך משמעותי בביצור ביטחון מדינת ישראל. לצד כלי המלחמה הקיימים, נוסיף חרב של לייזר אל מול האיומים, בצפון ובדרום".

"אנחנו מתקדמים במלוא התנופה, והמסר הברור: לישראל יכולות כבירות, בהגנה ובהתקפה. לאויבי ישראל מוטב לא לבדוק את הסבלנות והיכולות שלנו".

אביגדור ליברמן צייץ בחשבון הטוויטר שלו: "אני מברך את מערכת הביטחון על פיתוח מערכת לייזר ליירוט מטחי רקטות וטילי נ"ט, פרויקט שאושר על-ידי בזמן כהונתי כשר הביטחון".

"אני שמח שפיתוח המערכת נעשה במהירות וביעילות ושהפרויקט לא "נקבר" כמו התוכנית למיגון הצפון אותה יזמתי, והוקפאה כאשר התפטרתי מתפקידי כשר הביטחון".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו